Jump to content
musi123

kaal ei lange , miks ?

Recommended Posts

Probleem on selles , et kaal ei lähe alla ning mõõdud ka ei vähene. Olen 16 aastane tüdruk , olen 162 pikk ja kaalun 70 kilo. Üritanud juba viimased 3 kuud kaalu vähendada , kuid midagi ei muutu.

Toitun tervislikult 3-4 korda päevas . Trenni teen ka , nimelt 4-5 korda nädalas jooksmas , 1 kord zumba , 1 kord jooga , 1 kord jõusaalis ning peaaegu iga õhtu kõndimas + õhtused kõhulihased . Ei saa aru mida valesti saan , tunne on nagu rasva tuleks kehale ainult juurde . Kas keegi oskab nõua anda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on selles , et kaal ei lähe alla ning mõõdud ka ei vähene. Olen 16 aastane tüdruk , olen 162 pikk ja kaalun 70 kilo. Üritanud juba viimased 3 kuud kaalu vähendada , kuid midagi ei muutu.

Toitun tervislikult 3-4 korda päevas . Trenni teen ka , nimelt 4-5 korda nädalas jooksmas , 1 kord zumba , 1 kord jooga , 1 kord jõusaalis ning peaaegu iga õhtu kõndimas + õhtused kõhulihased . Ei saa aru mida valesti saan , tunne on nagu rasva tuleks kehale ainult juurde . Kas keegi oskab nõua anda ?

Mida see tervislik toitumine tähendab? Too oma menüü detailid välja. Ja kindlasti mitte ainult toitude nimetused - loeb sisu. Ehk palju valke, süsivesikud, rasvu ja kaloreid kokku toidus on. See on määrav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd päris täpselt valkude ja süsivesikute sisaldust koguselt ei tea . Võin näitkes tuua 2 päeva menüü

Kolmapäev

Hommik :

Tass rohelist teed , tl täie meega

80g müslit piimaga

Lõuna

4 keedu kartult

1 hakkpihv

jahukaste

1 viil peenleiba

morss

Õhtu

200g riisimöginat (riis , tomat , paprika , sibul , porgand)

hapukoor 10g

vesi

Vahepala

200g keedu Brokkoli soolaga

Neljapäev

Hommik

50g müsli piimaga

Lõuna

250g maamehesupp

200g kohupiimavorm kisselliga

1 viil peenleiba

1 klaas kama

3 viilu kaalikat

Õhtu :

300g makaronipasta (tomat , päevalilleseemned , juust , seesamiseemned , soja)

Vahepala :

2 viilu sepikut

See siis umbes 2 päeva menüü . lõunat ei saa väga ise valida , söön koolitoitu . Tean , et süsivesikuid on palju , kuid peaaegu igas asjas on neid palju , nagu ma olen aru saanud . Ei teagi mida siis süüa , kus neid pole ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirelt peale vaadates on seal liiga vaike valkude ja rasva osakaal.

Samuti kaloraaz tundub vaga madal, 1000kcal tuleb yldse paeva peale kokku? Trennis seisab pilt ees?

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No õhtune pasta ja lõunane kartul, jahukastmega tuleks kindlasti millegi muuga asendada.

Pastat võiksid tarvitada päeva esimesel poolel ( täistera pasta). Minu meelest aitab väga palju ka see, kui jätad nisutooted välja. Eelista rukkileiba (100% rukist)

Hommikusöögiks võiksid eelistada kaerahelbeid nt. No õhtusöök võiksid süüa nt. kanafilee koos toorsalatiga või tee mingi aedvilja möks endale valmis.

Sa peaksid kogused ka kirja panma, kui tahad abi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

päris tellida ma ei ilmselt ei sooviks . aga mis ma seal siis ümber peaks tegema üldiselt ?

Siiski soovitaks tellida.

Nimetasid ju oma süsikalaksu tervislikuks toitumiseks, samuti oled ilmselt arvamisel, et kaalualandamine=näljutamine ...

sul paistab olevat asjad tiba sassis nagu, B)

Loomulikult võid proovida siin voorumirahva abiga kava kokku panna ...

anlt sel siuke viga, et lõppude lõpuks pead ikkagi sina otsustama, keda kuulata ja mis sulle sobib.See aga omakorda eeldab mingeid eelteadmisi ..., :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tervislikutoidu all mõtlesin nagu , et ei tarbi pidevalt saia ja näiteks nagu mingeid krõpse ega friikaid vms . Sellesuhtes on nagu korralik toit .

Nagu ütlesin ka , et lõunatoitu väga tingida ei saa , sest pean koolis sööma .

Kindlasti ei arva ka et näljutamine oleks lahendus . Lihtsalt ei ole väga suure isuga , igast toidu korrast saab kõht täis .

Olen mitmetelt abi küsin , aga põhiline ongi jah , et kõrvalda nisu tooted ja süsivesikud . Aga , siis nagu tekibki probleem ,et ei tohiksi midagi eriti süüa .

Juurviljades nagu kartul näiteks , siis tatra puder , makaronid , riis ... kõik on süsivesikurikkad . mida ma siis lihakõrvale toitvat võiks võtta ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõunatoitu saad tingida - võta tops kodujuustu ja salatit karbiga kaasa ja jäta klassikaline koolilõuna ära.

Sa ei söö küll rämpstoitu, aga sinu toitumine hetkel kohe kindlasti kaalulangetust ei soodusta.

Pole vaja kõrvaldada kõiki süsivesikuid ju toidust.. Kana/tuunikala/taisem sealiha/loomaliha. Kõrvale võid ju võtta väikese portsu riisi/tatart ja suurem ports salatit.

Pole vaja süüa klassikalist praadi ju alati, et a'la hakklihakaste ja hunnik kartuleid kõrvale. Mõni eine võibki olla ainult pakk kohupiima / mõned prae- või keedumunad jne. Ole loominguline. Lisaks, surfa foorumis ringi, siin on väga väga palju sarnaseid teemasid, kus on juba välja toodud mida peaks sööma, mis ajal jne.

Lisaks veel seda, et kaalu langetades ilmselgelt sul ei ole kõht alati tuubil täis. See teebki kaalulangetamise raskeks, et aegajalt tunned nälga jne. Proovi ära kannatada.

Muudetud kasutaja Kask poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõunatoitu saad tingida - võta tops kodujuustu ja salatit karbiga kaasa ja jäta klassikaline koolilõuna ära.

Sa ei söö küll rämpstoitu, aga sinu toitumine hetkel kohe kindlasti kaalulangetust ei soodusta.

Oleneb millega võrrelda. Tegelikult on määrav, palju ta päevas energiat kulutab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen kindlasti palju asju kõrvataha . Vahest tunnen ikka nälga jah , siis joon vett või võtan viilu musta leiba .

Eks ma püüan kuidagi oma menüü paika saada .

25534.jpg

Söön seda müslit . Kas see on halb variant ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen kindlasti palju asju kõrvataha . Vahest tunnen ikka nälga jah , siis joon vett või võtan viilu musta leiba .

Eks ma püüan kuidagi oma menüü paika saada .

25534.jpg

Söön seda müslit . Kas see on halb variant ?

Ära katsu mõelda toitudest, kui "headest" ja "halbadest". Selliselt must-valgelt võib kategoriseerida väga väheseid asju.

Pigem katsu mõelda nii: "Kas see toit täiustaks minu menüüd või mitte? Kas see meeldib mulle?"

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii on raske mõelda . Et kas see meeldib mulle , muidugi sööksin ma heameelega mingit magusat shokolaadi müslit või midagi sellist . Aga millegi pärast tundub mulle see nagu tervislikum . Ja paljude mõne asjaga on samuti nii

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii on raske mõelda . Et kas see meeldib mulle , muidugi sööksin ma heameelega mingit magusat shokolaadi müslit või midagi sellist . Aga millegi pärast tundub mulle see nagu tervislikum . Ja paljude mõne asjaga on samuti nii

"Tundub" ei ole adekvaatne tõendusmaterjal. :)

Muidugi ei pea ma päris seda silmas, et sööd ainult isu järgi, sisu silmas pidamata. Küll aga pean seda silmas, et oma menüüd võib üles ehitada lugematutel viisidel ning kõige pika-ajaliselt jätkusuutlikum toitumiskava saabki olema see, mille järgimist sa ise kõige enam naudid. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma usun jah seda . näiteks ma armastan kana , ja tean et seda ma peaks tohtima süüa , seega see on üks poonus . aga raske saab olema sellega , kui ma ei tohi kartult süüa v tatart , need on samuti mu ühed lemmikud . + ausalt mulle väga keedu köögiviljad ei meeldi , söön neid suhteliselt vastukarva , aga tean et peaks pigem neid sööma ju .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen kindlasti palju asju kõrvataha . Vahest tunnen ikka nälga jah , siis joon vett või võtan viilu musta leiba .

Eks ma püüan kuidagi oma menüü paika saada .

25534.jpg

Söön seda müslit . Kas see on halb variant ?

Võta müsliga selline mõtlemine, et kui ta on heast toorainest siis ta maitseb niisama hästi aga kui talle on parema maitse nimel palju suhkrut lisatud siis miks sa peaksid seda suhkrupommi sisse sööma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma usun jah seda . näiteks ma armastan kana , ja tean et seda ma peaks tohtima süüa , seega see on üks poonus . aga raske saab olema sellega , kui ma ei tohi kartult süüa v tatart , need on samuti mu ühed lemmikud . + ausalt mulle väga keedu köögiviljad ei meeldi , söön neid suhteliselt vastukarva , aga tean et peaks pigem neid sööma ju .

Miks sa kartulit või tatart süüa ei tohi? Miks sa keedetud köögivilju sööma peaksid?

Siin ongi asja iva, et sa ei tea tegelikult toitumisest midagi, seega sul on ees kuude, kui mitte aastate pikkune õppe-protsess antud teemal enne kui oskad ise vabalt jooksu pealt enda menüüd sättida. Parem kuluta see mõnikümmend eurot ja las mõni treener teeb sulle kavad ning juhendab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antud juhul paistavad silma ka isud toitude järele, millest kõiki ilmselt tellitav toitumiskava ei sisaldaks. Kui sa tellid toitumiskava, siis võib see esialgu raske "süüa" olla, sest sisaldab ilmselt juurvilju, salateid, täisteratooteid ja oh õudust, ka tavalist putru.

See kõik võib tunduda "jäneste toiduna". Ja siis lendab raha eest ostetud toitumiskava nurka või siis vastupidi, lisaks toitumiskavale hakatakse end "premeerima" millegi veel karmimaga nagu kommid, saiakesed jms.

Mis ei tähenda, et toitumiskavad oleks halvad, vastupidi. Kuid sa võid esialgu end ka ise harjutama hakata - hakka keetma putrusid, hakka sööma toorsalateid, juurvilju, piimatooteid. Võta julgus kokku ja jäta koolis need kartulid söömata. Võta ise midagi kaasa või asenda kartulid muuga. Aga kui ei viitsi seda kõike teha, siis jah, lihtsam on tellida endale kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma kardangi seda , et tellin endale selle kava ja siis ei suuda seda jälgida. Kuna ega mul rahaliselt niiväga ka priisata pole . Üritan ikkagi kokku panna asjadest , mis on mul kodus juba olemas ning võtta maha asju mida siis söön igapäevaselt ning mida ma ei tohiks nagu ma aru saan .

Võtta siis nii , et kartulit pole soovitav süüa eksole , kui ma praegu õigesti olen aru saanud. Nisu toodetest siis peaksin eemaldama makaronid, nuudlid, kastmed . Nüüd ongi küsimus , kas ma riisi ja tatrahelbe putru tohiks süüa ? + lisan ka rohkem salateid ja juurvilju . Magusat peaks ka tarbima ainult puuvilja näol eks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×