Jump to content
DarkCloud

Valkude üleküllus

Recommended Posts

Paljud reklaamivad toitumist, mis on hommikul valgu-rasva rikas (peekon ja muna?) ning süsivesikud on menüüs ainult pärast trenni ja õhtusöögi ajal. Mõtlesin seda proovida, et näha, kuidas see minule sobib.

Aga tekkis küsimus, et kas sellega valkude ületarbimine ei kaasne? Kuna minu tavalise toitumisega, kus on sees igahommikune suur pudrukauss ning iga toidukorra juures riis või kartul, on juba valkude kogus 4g/kg kohta ning rasvasid 2g/kg. Kust maalt hakkab liigne valgukogus mõjutama neerude ja maksa tööd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud reklaamivad toitumist, mis on hommikul valgu-rasva rikas (peekon ja muna?) ning süsivesikud on menüüs ainult pärast trenni ja õhtusöögi ajal. Mõtlesin seda proovida, et näha, kuidas see minule sobib.

Aga tekkis küsimus, et kas sellega valkude ületarbimine ei kaasne? Kuna minu tavalise toitumisega, kus on sees igahommikune suur pudrukauss ning iga toidukorra juures riis või kartul, on juba valkude kogus 4g/kg kohta ning rasvasid 2g/kg. Kust maalt hakkab liigne valgukogus mõjutama neerude ja maksa tööd?

Ei hakkagi. Kuni su organid on terved siis pole neil mingit probleemi valkudega toime tulla. Kui tahad kindel olla siis käi arsti juures uuringutel ning saad teada, kui terved su organid on.

Sul peab aga päris aktiivne elustiil olema, kui niivõrd palju kaloreid sisse sööd, et lausa 4g valke kilo kohta ja 2g rasvu. 100kg mehe kohta oleks see juba 3400kcal millele siis veel süskareid juurde - sinu jutu järgi veel vähemalt paarsada grammi. Ehk sul vist mingi 4500kcal menüü? Karm värk. :)

Ma pigem ei tarbiks neid valke nii palju, sest kuigi kahju ei tee - siis kasutegur on ka olematu. Pigem töötab isegi vastu ma kujutan ette kuna valgud täidavad väga hästi kõhtu. Seega teeb suurte kaloraažide tarbimise enamikele raskeks. Samuti võib kalliks minna.

Pigem tõsta süskareid juurde kui sul nii aktiivne elustiil on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetke seisuga on toitumine kuskil 33/33/33.

Kaloreid tuleb koos süsivesikutega kokku antud juhul ~3530 ning süsivesikuid on 4+ g/kg [enda kaal ~68-69] ning ega mingit väga metsikult aktiivset elustiili ei olegi, lihtsalt kaal ei taha vastasel juhul tõusta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetke seisuga on toitumine kuskil 33/33/33.

Kaloreid tuleb koos süsivesikutega kokku antud juhul ~3530 ning süsivesikuid on 4+ g/kg [enda kaal ~68-69] ning ega mingit väga metsikult aktiivset elustiili ei olegi, lihtsalt kaal ei taha vastasel juhul tõusta.

Eks kõigil ainevahetus erinev. Mõnel inimesel toob kalorite tõus kaasa metsikult suurema energiakulu, sest keha ei taha lihtsalt oma kaalu pidepunkti muuta.

Arvan, et jätka samas vaimus. Aga jah, vbl rohkem süskareid mõtekam kuna lihtsam ja ka odavam tarbida, kui et ulme koguseid valke vaaritada ja sisse pressida. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×