Jump to content
kristen.

Odavaim viis

Recommended Posts

On kellelgi häid ettepanekuid kuidas saada päevas 200g valku kätte kõige odavamal viisil ja ilma lisanditeta?

Tallegi Parmesani kana on minu valik.

Kg hind 3.50-4eur vist olenevalt kohast. Kogu päevane valgu ning suur osa rasva-vajadusest kaetud. Ostan umbestäpselt 2kg-se kana ning siis lõikan pooleks. Kahe päeva toit olemas valgu koha pealt.

Kohupiimadega saaks veel odavamalt, kuid sealt ei saa muidugi rasvu, saab süskareid kui maitsestatud variante võtta. Kohupiim ca. 50-60 senti ja 30-36g pakk. Ehk umbes samasse auku kanaga, vbl veidi parem.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige õigem tee tõeni jõudmiseks oleks välja arvutada kõikide toitude 1 g valgu hind (piim, muna, kodujuust, kohupiim, liha kala jne). Ma kunagi isegi tegelesin sellega aga lõpuni ei viitsinud arvutada. Esimene asi mille arvutasin, siis kõige kallimaks kujunes pulbri hind, mingi massilisaja kus süsivesikuid ja proteiine on umbes 50/50 v 40/50 nende juures makstakse juba räigelt pm viinamarja suhkru eest.

Aga selle kana puhul peaks ju kondimassi maha arvestama? siis vast jääb 2 kilosest järgi 1,5+ kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige õigem tee tõeni jõudmiseks oleks välja arvutada kõikide toitude 1 g valgu hind (piim, muna, kodujuust, kohupiim, liha kala jne). Ma kunagi isegi tegelesin sellega aga lõpuni ei viitsinud arvutada. Esimene asi mille arvutasin, siis kõige kallimaks kujunes pulbri hind, mingi massilisaja kus süsivesikuid ja proteiine on umbes 50/50 v 40/50 nende juures makstakse juba räigelt pm viinamarja suhkru eest.

Aga selle kana puhul peaks ju kondimassi maha arvestama? siis vast jääb 2 kilosest järgi 1,5+ kg

Kondimass ei kaalu küll minu arust pm. mitte midagi ning lisaks on enamus valke siiski lihas. Ehk 20g vb per kilo olla terve kana kohta, aga kui kondid välja võtta siis on vbl juba 25g puhta liha kilo kohta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rohke kohupiima tarbimiseks läheb raskeks see, et asi ise kalorivaene aga ajab kõhu kiirelt täis ja ruumi väga kõhus üle ei jää. Siis tekiks tavalisest hoopis kalorivaesem päev aga valgu saaks jah kätte. Ja see tähendaks, et päevas vähemalt 3-4 pakki lasta. Saaks kuskil 130-140g valku kätte + muu söök. Välja arvutades läheks kohupiimade peale kuus kokku umbes 60euri, päevas 2 euri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rohke kohupiima tarbimiseks läheb raskeks see, et asi ise kalorivaene aga ajab kõhu kiirelt täis ja ruumi väga kõhus üle ei jää. Siis tekiks tavalisest hoopis kalorivaesem päev aga valgu saaks jah kätte. Ja see tähendaks, et päevas vähemalt 3-4 pakki lasta. Saaks kuskil 130-140g valku kätte + muu söök. Välja arvutades läheks kohupiimade peale kuus kokku umbes 60euri, päevas 2 euri.

Ei tea. Ma söön küll tihti korraga 3 pakki + kallan pool liitrit veel keefiri ka peale. Ning kõhtu küll väga täis ei saa. :D

*Söön siis rohkem, kui suurt kana poes ei ole ja pean pisemaga leppima või üldse kana poest otsa saanud. Vahest ikka juhtub.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea. Ma söön küll tihti korraga 3 pakki + kallan pool liitrit veel keefiri ka peale. Ning kõhtu küll väga täis ei saa. :D

*Söön siis rohkem, kui suurt kana poes ei ole ja pean pisemaga leppima või üldse kana poest otsa saanud. Vahest ikka juhtub.

Korraga 3 pakki süüa, siis ju päris kõva valguports. Kõik ju ära ei imendu. Aga kas see on vähegi söödav kui keefiri peale panna? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korraga 3 pakki süüa, siis ju päris kõva valguports. Kõik ju ära ei imendu. Aga kas see on vähegi söödav kui keefiri peale panna? :D

Lol. Ma söön korraga ka terve kanalaadungi ära ca. 200g valku. Imendub ta siiski varem või hiljem ära. See on müüt, et ei imendu. Kui imendumisega oleks probleeme siis oleks vist enamik lihasööjaid oleneid planeedil kõik ammu välja surnud juba. ;)

Söödav on ka nii keefiri, kui ka ilma keefirita. Maitseks lisan juurde veel kaneeli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lol. Ma söön korraga ka terve kanalaadungi ära ca. 200g valku. Imendub ta siiski varem või hiljem ära. See on müüt, et ei imendu. Kui imendumisega oleks probleeme siis oleks vist enamik lihasööjaid oleneid planeedil kõik ammu välja surnud juba. ;)

Ja kuidas sa seda müüti tõestad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rohke kohupiima tarbimiseks läheb raskeks see, et asi ise kalorivaene aga ajab kõhu kiirelt täis ja ruumi väga kõhus üle ei jää.

Vedelal kujul jääb küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine võimalus,kui sul on see..... saumikser, siis võid teha "kohupiimasheigi"'

1-2 pakki kohupiima, hulka lisad piima või keefiri.Mikserdad ära ning jood. Kui suhkrust jääb puudu,lisa jogurt kah sisse või muu meelepärane maitseaine. Natuke tihkem jääb,aga see eest hea ja hõlbus viis neid suuremamahuliselt tarbida ^^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jään kaneeli juurde, kui suurepärase maitse lisandina piimatoodetele. Ei maksa pm. midagi, on tervisele väga kasulik ning maitse muutub IMO jube heaks vähemalt. Aga jah, seetõttu ma ka veidi keefiri panen, et saaks kaneeli ära segada kohupiima sisse, muidu vähe raske kuiva kohupiima segada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et tõestan, et see on müüt?

Lyle McDonaldi raamatut oled lugenud? The Protein Book.

uy1cz.png

2m3sld2.png

35lulc5.png

If you don’t find ways to slow transit time and/or increase the rate of whey absorption, you’ll be spending your hard earned cash on boosting fecal and urinary nitrogen vs. increasing muscle protien.

http://www.precisionnutrition.com/rr-whey-too-much

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

If you don’t find ways to slow transit time and/or increase the rate of whey absorption, you’ll be spending your hard earned cash on boosting fecal and urinary nitrogen vs. increasing muscle protien.

http://www.precision...r-whey-too-much

Vadaku-pulber veega, paastunud inimesele on hoopis teine asi, kui tahke toidu tarbimine inimese puhul, kes ei ole paastunud ning toit ise on ka enamat, kui ainult hunnik valku. ;)

Totaalselt erinev teema on tahkete toitude tarbimine. Kanaliha puhul, kus on lisaks veel rasvu ning ma ise tarbin juurde kausi salatit veel - siis on kindel laks, et see seedib mul pool päeva. Kohupiim ja piimasaadused üldse imenduvad samuti aeglasemalt, seega jällegi - ei usu ever, et see nii kiiresti soolestikust läbi lendab eriti kuna ma tühja kõhu peale seda ka ju ometigi ei tarbi.

Lisada juurde veel, et antud uuringus ei arvestatud pikema-ajaliste mõjudega nagu Lyle oma raamatus välja tõi. Et seedesüsteem kohaneb talle pakutavate toitainete kogustega. Kui vedelat valku palju tarbitakse siis võib ajapikku paraneda omastumine. Keha just hea-meelega toitaineid raisku ei lase, kui on võimalik kohaneda.

Ja nagu autor ka ise ütles, siis "nitrogen balance" metoodika pole raudkindel.

Aga see selleks. Huvitav paber aga ma ei ole küll vist kunagi vadakut veega tühja kõhu peale tarbinud ja veel suurtes kogustes. Aga vbl keegi teine on mõelnud. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vadaku-pulber veega, paastunud inimesele on hoopis teine asi, kui tahke toidu tarbimine inimese puhul, kes ei ole paastunud ning toit ise on ka enamat, kui ainult hunnik valku. ;)

Totaalselt erinev teema on tahkete toitude tarbimine. Kanaliha puhul, kus on lisaks veel rasvu ning ma ise tarbin juurde kausi salatit veel - siis on kindel laks, et see seedib mul pool päeva. Kohupiim ja piimasaadused üldse imenduvad samuti aeglasemalt, seega jällegi - ei usu ever, et see nii kiiresti soolestikust läbi lendab eriti kuna ma tühja kõhu peale seda ka ju ometigi ei tarbi.

Lisada juurde veel, et antud uuringus ei arvestatud pikema-ajaliste mõjudega nagu Lyle oma raamatus välja tõi. Et seedesüsteem kohaneb talle pakutavate toitainete kogustega. Kui vedelat valku palju tarbitakse siis võib ajapikku paraneda omastumine. Keha just hea-meelega toitaineid raisku ei lase, kui on võimalik kohaneda.

Ja nagu autor ka ise ütles, siis "nitrogen balance" metoodika pole raudkindel.

Aga see selleks. Huvitav paber aga ma ei ole küll vist kunagi vadakut veega tühja kõhu peale tarbinud ja veel suurtes kogustes. Aga vbl keegi teine on mõelnud. :)

The time taken for food or other ingested objects to transit through the gastrointestinal tract varies depending on many factors, but roughly, it takes 2.5 to 3 hours after a meal for 50% of stomach contents to empty into the intestines and total emptying of the stomach takes 4 to 5 hours. Subsequently, 50% emptying of the small intestine takes 2.5 to 3 hours.

http://en.wikipedia....ntestinal_tract

The average length of the small intestine in an adult human male is 6.9 m (22 feet 6 inches), and in the adult female 7.1 m (23 feet 4 inches). It can vary greatly, from as short as 4.6 m (15 feet) to as long as 9.8 m (32 feet).[3][4] It is approximately 2.5–3 cm in diameter.

http://en.wikipedia.org/wiki/Small_intestine

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

The time taken for food or other ingested objects to transit through the gastrointestinal tract varies depending on many factors, but roughly, it takes 2.5 to 3 hours after a meal for 50% of stomach contents to empty into the intestines and total emptying of the stomach takes 4 to 5 hours. Subsequently, 50% emptying of the small intestine takes 2.5 to 3 hours.

Aga isegi neid numbreid arvesse võttes läheb kogu valgulaadungi seedimiseks 10-12h aega. Ning ma tõsiselt kahtlen nende numbrite täpsuses suuremate toidukoguste puhul. Kui võtta arvesse mingi RDA keskmise 2000kcal tarbiva mehe menüü, kus iga eine vbl 500kcal siis why not, eksole.

Aga IMO on veidi suur vahe sees 500kcal eine puhul, mis on RDA normide järgi suht valguvaene ning minu menüü vahel, kus on hetkel 250-300kg valku millest korraga tarbin ligi 200g. Koos valkudega veel rasvad, mis aeglustavad toidu seedimist ning kiudained, mis samuti aeglustavad.

The average length of the small intestine in an adult human male is 6.9 m (22 feet 6 inches), and in the adult female 7.1 m (23 feet 4 inches). It can vary greatly, from as short as 4.6 m (15 feet) to as long as 9.8 m (32 feet).[3][4] It is approximately 2.5–3 cm in diameter.

See on ka muidugi huvitav faktor. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, sain ma õigesti aru, et sa sööd korraga ära umbes 10 kg kana? Viita selle kana-toote makrodele per100g, mida tarbid.

Vastan tema eest (sest ma just ise uurisin seda): Talleggi parmesani ahjukana sisaldab 20% valku, see 20% on koos kõigega mis on kilesse pakitud e. koos kontide, naha ja muuga. Üks kana on umbes 1,5 kilo, aga ilmselt leiab letilt nii suuremaid kui väiksemaid. Link kanatoote infole http://www.tallegg.e...mesani-ahjukana . Selle kana kilohind Prismas on hetkel 3.59 EUR

Internet on, aga inimesed kasutada ei oska?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga isegi neid numbreid arvesse võttes läheb kogu valgulaadungi seedimiseks 10-12h aega.

Millest sa seda järeldad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, sain ma õigesti aru, et sa sööd korraga ära umbes 10 kg kana? Viita selle kana-toote makrodele per100g, mida tarbid.

ma arvan et ta pakkus ikka pigem umbes 1 kg ,see 10 kg on ju ülepakutud. 200 g valgu saamiseks piisab 1 kg liha, kui lihas on 20 g valku 100 grammis!

Muudetud kasutaja ville1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan et ta pakkus ikka pigem umbes 1 kg ,see 10 kg on ju ülepakutud. 200 g valgu saamiseks piisab 1 kg liha, kui lihas on 20 g valku 100 grammis!

Jep, my bad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millest sa seda järeldad?

Kui ainuüksi mao tühjendamiseks läheb 4-5h tavapärase eine puhul. Ja veel sama palju peensoole tühjendamiseks. Ning ever ma ei usu, et mul sees olev kilo kana koos juurikate jms käib kiiremini läbi, kui mõne teise tegelase kauss suppi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas 1 karp tuunikala 1,40euro eest on ka odav umbes 140g seal üle 30g valku juba ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas 1 karp tuunikala 1,40euro eest on ka odav umbes 140g seal üle 30g valku juba ?

No 1.40 eest saaks 2.5 pakki kohupiima, kus oleks juba sinna 80g kanti valku. Seega ei ütleks, et see kala just odav on.

Pealegi tuunikala suur tarbimine on vähe ohtlik suuremates kogustes. Oleneb muidugi kala tüübist, aga igapäevaselt karp või kaks süüa oleks vast liig.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×