Jump to content
PlaaTable

Vajaks abi

Recommended Posts

Oleks vaja abi toitumisega, olen 14, 171 pikk, kaalun 70 kg, rasvaprotsent on ca 13-14 % ja sooviks siiski kaalust tasakesti juurde võtta, seda põhiliselt lihasmassi arvelt. Kuigi olen oma enese tarkusega suutnud saada kena välimusega lihased, sooviks ikkagi targemate abi. Trenni teen 5 korda nädalas, seda siis koolipäevadel.

Mul nõrk mälu, ei mäleta väga mida mis päeval sõin :D , kuid Reedel oli toitumine järgnev:

Hommik - kell 6:30

5 vilja puder piimaga ( ca 70 g helbeid ), kõrvale kohv.

Koolis - kell 14:00

Mitu salatitangi täit salatit (pool taldrikut oli kujgaga täis), ca 100g tatart, kulbitäis kastet, 3 kalapulka, 4 vormileiva viilu, 400 ml keefiri.

Peale trenni - kell 16:00/17:00 (oleneb tunniplaanist koolis)

Võileib - 2 viilu leiba, vahel 2 keedetud muna viilutatult.

Kodus - kell 18:00/19:00

Mitu suurt kartulit, kulbitäis kastet, mitu suurt lusikatäit salatit, 2 viilu leiba, 200g 0,1% kodujuustu, liiter piima.

Oleks vaja abi, hommiku ja lõunasöögi vahel päris suur auk, kõht tihti enne koolieinet tühi, mida teha ?

Samuti võiks vast õhtuse kodujuustu süüa mõned tunnid enne magamaminekut ?

200g 0,1% kodujuustu sisaldab kõigest 160 kcal...

Seega ootan targemate arvamust, mida võiks muuta, ümber tõsta ?

E:// Parem ärge küsige miks see kell pool 3 postitatud on, trennipäevadel olen supsti kell 10 unemaal ;)

Muudetud kasutaja PlaaTable poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku saan sihukese toitumisega 140 g päevas kätte, muidugi võiks olla natuke rohkem, seega plaanin vadakuvalgu pulbri ostmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku saan sihukese toitumisega 140 g päevas kätte, muidugi võiks olla natuke rohkem, seega plaanin vadakuvalgu pulbri ostmist.

Ei ole tarvis ilmtingimata. Pigem too menüüsse kuhugi liha / kala sisse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole tarvis ilmtingimata. Pigem too menüüsse kuhugi liha / kala sisse :)

Kahjuks pole igapäevamenüü just minu otsustada :S

Hommikusöögi ja kodujuustud, kohupiimad saan ise leiutada, kuid liha, kala ei saa just igapäev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks pole igapäevamenüü just minu otsustada :S

Hommikusöögi ja kodujuustud, kohupiimad saan ise leiutada, kuid liha, kala ei saa just igapäev.

Jep, sellises vanuses on paraku taoline probleem täitsa aktuaalne, et tuleb süüa, mida tehakse. Tihtipeale ei saa vanemad inimesed asja sisust ka veel aru ja solvutakse kui seda saiakest ei söö või toda kommi ei proovi vms. Toitumine peaks toimuma vaid füüsilise keha vajadust, tervist silmas pidades, mis tagajärjena kajastub ka positiivses vaimses tervises. Igasugune sotsiaalne elu ja emotsionaalkäitumine jmt lihtsalt ei sobi söömisega kokku. See on nagu silmad kinni üle tee kõndimine, kus saatus jääb juhuse hooleks.

Mida sa teha saad on see, et vaata mida sul päeva lõikes tuleb süüa ja tühimikud täida sellega, mille osas puudujääke tuleb (kogu päevast kaloraaži silmas pidades). Antud juhul on siis valku vähe, kasulikke rasvu ka nagu ei näe. Võta see kooli vahepalaks, mis ennist mainisin ja õhtuks osta endale näiteks veel kalamaksaõli(sidruni maitse hea) juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep, sellises vanuses on paraku taoline probleem täitsa aktuaalne, et tuleb süüa, mida tehakse. Tihtipeale ei saa vanemad inimesed asja sisust ka veel aru ja solvutakse kui seda saiakest ei söö või toda kommi ei proovi vms. Toitumine peaks toimuma vaid füüsilise keha vajadust, tervist silmas pidades, mis tagajärjena kajastub ka positiivses vaimses tervises. Igasugune sotsiaalne elu ja emotsionaalkäitumine jmt lihtsalt ei sobi söömisega kokku. See on nagu silmad kinni üle tee kõndimine, kus saatus jääb juhuse hooleks.

Mida sa teha saad on see, et vaata mida sul päeva lõikes tuleb süüa ja tühimikud täida sellega, mille osas puudujääke tuleb (kogu päevast kaloraaži silmas pidades). Antud juhul on siis valku vähe, kasulikke rasvu ka nagu ei näe. Võta see kooli vahepalaks, mis ennist mainisin ja õhtuks osta endale näiteks veel kalamaksaõli(sidruni maitse hea) juurde.

Kommi õnneks sisse ei topita :D

Tarbin juba pikalt Trec-i Omega 3 kapsleid.

Edit:// Hakkasin sügavalt mõtlema hommiku ja lõunasöögi vahelisele ajale, arvatavasti siiski koolis kodujuustu sööma ei hakka, kuid mõtlesin halvaale, muidugi seda igapäev sisse ajada poleks hea ning siinkohal sooviks teada mida muud batooni/saiakese vms taolist, mis sisaldab ka mingis koguses valku, saaks koolis mugavalt nosida ?

Muudetud kasutaja PlaaTable poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommi õnneks sisse ei topita :D

Tarbin juba pikalt Trec-i Omega 3 kapsleid.

Edit:// Hakkasin sügavalt mõtlema hommiku ja lõunasöögi vahelisele ajale, arvatavasti siiski koolis kodujuustu sööma ei hakka, kuid mõtlesin halvaale, muidugi seda igapäev sisse ajada poleks hea ning siinkohal sooviks teada mida muud batooni/saiakese vms taolist, mis sisaldab ka mingis koguses valku, saaks koolis mugavalt nosida ?

abaacfe90a85b9b0a670ac682abd3e39.jpg

http://fitshop.fitness.ee/batoonid/0/readmore/707/Giant/

http://fitshop.fitness.ee/batoonid/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need on head asjad küll, aga röögatult kallid regulaarseks tarbimiseks.

Järelikult tuleb kodujuust kooli kaasa võtta. Mu meelest täiesti piisavalt mugav :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Halvaa pole kindlasti ideaalne lahendus. See on siuke "halvast valikust parem" lahendus.

Valku ta annab, aga see on taimne valk. Googelda, mis vahe on täisväärtuslikel ja mitte täisväärtuslikel valkudel.

Samuti pole halvaa rasvhappeline koostis ka tegelikult kõige parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakuks siinkohal ka välja alternatiiviks kodujuustule kohupiima - võid seda näiteks jogurtiga süüa, või nagu mina vahest teen - blenderdan kohupiima mingi mahlaga ja võtan šeikeris kaasa - saad väga kvaliteetse valgujoogi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×