Jump to content
Sarge

Paksumaksuga haigekassat päästma

Recommended Posts

Oota, kas Sa nüüd ütled, et teadlased on lollid, kui jälgivad mingeid immuunsusmarkereid? Et kui immuunsusmarkerid kuuajalise tarbimisega tõusevad, siis see ei näita veel immuunsuse tõusule?

Immuunsus on laes ja edasi? See on nagu mungal m***, on, aga kasutada ei ole kusagil. Kus on kliiniliselt tõestatud uuringud, et tänu sellele vähenes uuritavatel haigestumus erinevatesse haigustesse võrreldes kontrollgrupiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Immuunsus on laes ja edasi? See on nagu mungal m***, on, aga kasutada ei ole kusagil. Kus on kliiniliselt tõestatud uuringud, et tänu sellele vähenes uuritavatel haigestumus erinevatesse haigustesse võrreldes kontrollgrupiga?

Rotteril on point. Selliseid uuringuid... jah, polegi nagu eriti ette juhtunud.

Täpne mõju haiguste ennetamisele on teadmata. Immuunsuse tugevdamine on keeruline teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rotteril on point. Selliseid uuringuid... jah, polegi nagu eriti ette juhtunud.

Täpne mõju haiguste ennetamisele on teadmata. Immuunsuse tugevdamine on keeruline teema.

Sellisel kujul uuring, mida Rotter eelnevalt kirjeldas, peaks olema pikaajaline ja oleks väga kulukas. Kes peaks olema huvitatud seda kinni maksma?

Farmaatsiafirmad kindlasti mitte. Toidulisandi firmad hoiavad siin suhteliselt madalat joont, sest igasugune tulemus, mis näitaks haiguse kadumist, annaks alust toote liigitamise ravimite hulka. Meil on uuringud, mis näitavad immuunsusmarkerite tõusu ja me näeme sadade kasutajate pealt, mis see endaga kaasa toob. Külmetushaigustesse jäämine väheneb oluliselt, kes pidevalt tarvitavad. Kusjuures tihtipeale on märkajad ja ütlejad kõrvaltvaatajad - sõbrad ja tuttavad, kes tunnevad meid hästi - ja märkavad muutust. Seda paneb ju tähele, kui muidu tatised lapsed enam lasteaiast ei puudu näiteks. Ka lasteaia arved näitavad muutust. Kui küsimus on oma tervises, siis teaduslike tõestustega võib asja absurdini viia, samas enamik normaalseid inimesi, suudab aru saada, kas mingi asi mõjub talle hästi või mitte. Enda tervis ei ole arstide ja teadlaste asi, vaid minu asi ja paras annus talupojamõistust aitab siin teinekord rohkem, kui mingid uuringud.

Kas keegi tahab väita näiteks, kui mingi uus gripivaktsiin välja tuleb, siis sellele on tehtud pika-ajalised ja sõltumatud uuringud suure hulga inimeste peal? :D

Kui hakata ravimitele tehtavaid kliinilisi uuringuid uurima, siis sealt tuleb selliseid asju välja, et paha hakkab. Vaadake filmi Food Matters, mis praegu youtube'is üleval terves pikkuses. Seal räägib päris põhjalikult nii vitamiinidest, mineraalidest kui ka teaduslikest uuringutest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oota, kas Sa nüüd ütled, et teadlased on lollid, kui jälgivad mingeid immuunsusmarkereid? Et kui immuunsusmarkerid kuuajalise tarbimisega tõusevad, siis see ei näita veel immuunsuse tõusule?

Ütleme nii, et sama asi on ka L-karnitiiniga. Üks uuring tõestab, et L-karnitiini tarbimine poole aastaga tõstab karnitiini taset organismis, aga kas tänu sellele ka rasva põletab. Ei ole tõestatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et sama asi on ka L-karnitiiniga. Üks uuring tõestab, et L-karnitiini tarbimine poole aastaga tõstab karnitiini taset organismis, aga kas tänu sellele ka rasva põletab. Ei ole tõestatud.

Sellest saan aru. Kas immuunsuse tõus ei ole siiski lihtsamini tuvastatav, eriti kui toodet kasutab palju inimesi pikema aja jooksul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest saan aru. Kas immuunsuse tõus ei ole siiski lihtsamini tuvastatav, eriti kui toodet kasutab palju inimesi pikema aja jooksul?

Sa võid leida seoseid. Aga tervist mõjutavaid faktoreid on niivõrd palju, et ei saa väita, et kindlalt üks või teine asi panustas heasse tervisesse.

Üks hea näide oli Ameerikas kümnete tuhandete peal tehtud uuring, mis avastas, et need, kes hommikusöögi vahele jätavad olid paksemad ja seega ka kehvema tervisega. Kas tõendusmaterjal selle kohta, et hommikusöök on vajalik?

Täpsem vaatlus näitas tegelt, et ülekaalulisus tulenes mitte hommikusöögi puudumisest vaid sellest, et neil inimestel kippus olema tavapärasest hektilisem elustiil ja seega puudus stabiilne toitumine ning regulaarse hommikusöögi asemel haarati tänavapealt hot-doge ja muud sellist.

Ehk viga ei olnud hommikusöögi puudumises vaid selles, et elustiilist olenevalt tehti menüü osas selliseid valikuid, mis viisid lõpuks ülekaalulisuseni.

Seega ei saa hinnata immuunsusmarkerite tõusu garanteeritult parema tervisega. Sest reaalis võib parema tervise olla taganud hoopiski muutused elustiilis või keskkonnas.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

need, kes hommikusöögi vahele jätavad olid paksemad ja seega ka kehvema tervisega. Täpsem vaatlus näitas tegelt, et ülekaalulisus tulenes mitte hommikusöögi puudumisest vaid sellest, et neil inimestel kippus olema tavapärasest hektilisem elustiil ja seega puudus stabiilne toitumine ning regulaarse hommikusöögi asemel haarati tänavapealt hot-doge ja muud sellist.

Minul näiteks hommikusöögi vahelejätmine ajendab päeva teisel poolel rohkem nö õgima... kas siis vaimselt jääb miski kripeldama või justkui oleks loll vajadus mitmekordselt tagasi teha..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega ei saa hinnata immuunsusmarkerite tõusu garanteeritult parema tervisega. Sest reaalis võib parema tervise olla taganud hoopiski muutused elustiilis või keskkonnas.

Nojah, raske vastu vaielda ja ega see polegi eesmärk. Eesmärk on, et inimesed tunneksid ennast hästi ja oleksid tervemad. Reaalne elu näitab, et tervis läheb paremaks ja tuntavalt misiganes põhjusel :) . Kui külmetushaigused enam lapsele külge ei hakka ja ennem oli see pidev probleem, siis lapsevanemale sellest tõestusest piisab ja minule ka. Ehk siis korrektne seletus oleks, et mulle tundub, et inimeste immuunsus tõuseb oluliselt, sest nende haigestumine külmetushaigustesse väheneb tuntaval määral ja tavaliselt kaob sootuks? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, raske vastu vaielda ja ega see polegi eesmärk. Eesmärk on, et inimesed tunneksid ennast hästi ja oleksid tervemad. Reaalne elu näitab, et tervis läheb paremaks ja tuntavalt misiganes põhjusel :) . Kui külmetushaigused enam lapsele külge ei hakka ja ennem oli see pidev probleem, siis lapsevanemale sellest tõestusest piisab ja minule ka. Ehk siis korrektne seletus oleks, et mulle tundub, et inimeste immuunsus tõuseb oluliselt, sest nende haigestumine külmetushaigustesse väheneb tuntaval määral ja tavaliselt kaob sootuks? :rolleyes:

Mulle aga tundub, et vaadeldaval ajahetkel lihtsalt pole antud kohas haigust põhjustavaid viirusi, baktereid, allergeene. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle aga tundub, et vaadeldaval ajahetkel lihtsalt pole antud kohas haigust põhjustavaid viirusi, baktereid, allergeene. :D

Vaadeldav ajahetk on periood septembrist maini. Et lasteaed on muudetud steriilseks keskkonnaks ja terve aasta jooksul on hoitud viirused eemale? Millegipärast teised lapsed on sama tõbised, kui varasematel aastatel. Kindlasti levivad seal nüüd viirused toidu kaudu :D

Muudetud kasutaja urmasg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaadeldav ajahetk on periood septembrist maini. Et lasteaed on muudetud steriilseks keskkonnaks ja terve aasta jooksul on hoitud viirused eemale? Millegipärast teised lapsed on sama tõbised, kui varasematel aastatel. Kindlasti levivad seal nüüd viirused toidu kaudu :D

Mis lasteaed see on, lihtsalt huvi pärast?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See läheb juba otsapidi isikuandmete kaitse alla. Ma ei ole selleks temalt luba küsinud. Mu hea tuttav.

Seda oligi arvata, et naised saunas rääkisid. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul näiteks hommikusöögi vahelejätmine ajendab päeva teisel poolel rohkem nö õgima... kas siis vaimselt jääb miski kripeldama või justkui oleks loll vajadus mitmekordselt tagasi teha..

No kui hommikune laadung saamata on, siis peakski selle tasa tegema õhtu-poole. Muidugi, et kohe mitmekordselt - see juba kahtlasem teema. :D

Enda puhul kasutan seda lähenemist peamiselt dieedi ajal. Kui üritan kogu päevast toitumist õhtulpoole tarbida siis teinekord on lausa raskusi kogu toit sisse keerata. Omaette kogemus dieedil olles ägiseda, et krt kõht nii täis, et grammigi juurde ei mahu ja üldse tahaks pakki kuskile nurka panna. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui hommikune laadung saamata on, siis peakski selle tasa tegema õhtu-poole. Muidugi, et kohe mitmekordselt - see juba kahtlasem teema. :D

Võimalik, et niimoodi ka saab, kuigi minu kogemus langeb kokku Mareki soovitustega, mis tegelikult langeb kokku Bod-e programmiga. Väga mõnus on süüa veidi 5 korda päevas 3 tunni tagant. Alati on hea kerge olla. Sellest võib sõltuvusse jääda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen vist perearsti juures käinud vaid arstlikke tõendeid toomas autokooli jms asjade jaoks. Probleemideta.

Sama siin. Ma isegi ei tea, kes minu perearst on viimased 4 aastat :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise ei ole neid kasutanud. Olen kuulnud küll, et annab efekti, kuid ei oska praegu kommenteerida, kui pika-ajaline või tõhus see on. Kui ma midagi oma nimel soovitan, siis seda, mida oleme ise kasutanud. Ma olen vajadusel eelistanud hiinlaste Roosipastat, mis väidetavalt toidab organismi enda bifidobaktereid. Minu jaoks jääb õhku praegu küsimus, kas võõraste bakterite sissesöömine tekitab soolestikus püsiva kasulike bakterite koloonia või on efekt ainult tarbimise ajal. Seetõttu eelistaksin isiklikult roosipastat, kuid ma ei ütle, et Biolatte toodetest ei võiks abi saada.

On ilus muidugi unistada et toitu, vett, õhuhapnikku, vitamiine ja piimhappebaktereid saaks tarvitada aastas korra väikese kuurina ja ülejäänud aja ilma olla aga see ei pruugi alati toimida :D

Immuunsus ei ole kunagi liiga tugev :)

Väga paljudel on "liiga tugev". Allergiad ja autoimmuunhaigused on tüüpilised steriilse tsivilisatsioonikeskkonna tooted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et sama asi on ka L-karnitiiniga. Üks uuring tõestab, et L-karnitiini tarbimine poole aastaga tõstab karnitiini taset organismis, aga kas tänu sellele ka rasva põletab. Ei ole tõestatud.

Rasva põletamine, kui see üldse toimub, on karnitiini mõjudest ilmselt kõige mitteolulisem :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×