Jump to content
Sarge

Paksumaksuga haigekassat päästma

Recommended Posts

Ise oleksin selle asjaga põhimõtteliselt nõus kui juurde lisada selline asi, et lihasmass ei lähe ülekaalu alla, vaid ikkagi rasvane inimene ainult. Sest sportlane on tervisliku eluviisiga ja tema enamasti ei tühjenda haigekassa kassat. Enamus tervisehädasid ongi tingitud ülekaalulisuse tõttu (südame- ja veresoonkonna haigused näiteks). Südame- ja veresoonkonna haigused vist kaaluvad isegi loomuliku surma üle. Selline maksustamine v-o paneks inimesed oma tervise eest rohkem hoolt kandma, vähemalt võib ju loota.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jagan arvamust,et võiks kuid mis veel tähtsam on see,et seejuures tekiks ka teadvustatud arusaamine enda ülekaalulisusest ning sellest tulenevalt negatiivsetest tagajärgedest.Vastasel juhul tekitab see lihtsalt vimma ning kasutegurit pole.Raha küll laekuks aga kuhu see kaob,tont seda teab.Alla kukkunud koptereid kuskilt Rootsist võiks ju ikka juurde muretseda :)

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oleks tarvilik sportlastele mingi rida juurde kirjutada. Oleks kohatu näiteks Barutolt hakata tema kaalu pärast raha sisse nõudma.

Barutol peaks pappi olema küll. Karta on, et kui see asi hakkabki nii olema, et rammumehed ja sumomaadlejad maksma ei pea, siis kõik Eesti paksukesed registreeriksid ennast Sumo Liidu ridadesse :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mitmed siinse foorumi kasutajad selle maksu alla läheksid? Mina oma 29'se KMI'ga küll vist lähen, kuigi mingit kõhtu mul ees ei ole.

Jättes kõrvale sportlase kehamassi argumendi, oleks sellise maksu kehtestamisel väga palju praktilisi piiranguid. Mis asutus on see mis hakkab määrama kes on "paksud" (mis iganes kujul seda ka ei mõõdetaks, näiteks võiksime võtta keharasva protsendi järgi kuid see veel täiesti omaette teema), kas see meetod millega seda määrataks on piisavalt objektiivne, kui tihti seda mõõdetakse (sest kehakoostis on ju aja jooksul muutuv), kas sa saad ka kõik inimesed kätte et paksuse kontrollist läbi viia jne. Ehk et selline asi ei saa väga sujuvalt praktiliselt toimida minu arvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt mõistlik idee. Raskejõustiku harrastajad võiks maksta küll, sest suur lihasmass on sama moodi terviserisk (kui paljud suured jõutõstjad ja rammumehed kannatavad näiteks kõrge vererõhu all?) ja samuti käivad sportlased oma vigastustega rohkem arsti juures, kui normaalkaalus tavaline inimene.

PS! Ise peaks ka maksma, niiet ärge nüüd mind arvamuse eest materdama hakake.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1.Tuleks kehtestada standardid - pikad, paksud, pimedad, lombakad, vaimuhaiged, geneetiliste haiguste põdejad, kurdid etc - kes ei ole standardsed,kõik maksu alla.

2.Tuleks hakata tegelema eugeenikaga, et üleüldse rassiliselt väheväärtuslikud isendid õigel ajal elimineerida.

Ei ole siin midagi Haigekassa ja maksumaksja rahakotil vegeteerimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt mõistlik idee. Raskejõustiku harrastajad võiks maksta küll, sest suur lihasmass on sama moodi terviserisk (kui paljud suured jõutõstjad ja rammumehed kannatavad näiteks kõrge vererõhu all?) ja samuti käivad sportlased oma vigastustega rohkem arsti juures, kui normaalkaalus tavaline inimene.

PS! Ise peaks ka maksma, niiet ärge nüüd mind arvamuse eest materdama hakake.

Tavaarsti juures, eriti perearsti juures ei ole spordimehel midagi teha. Külastan ikka kui tõsisem trauma sporidarsti ja siis maksan nagu eraarstile visiiditasu. Tavainimesed kulutavad neid uksi ikka oluliselt tihedamini, mul mingi hetk lahkus perearst siit ilmast ja ma ei olnud tema juures mitmeid aastaid käinud, kui läksin öeldi ,et oi et see inimene on kahjuks juba ammu parematele jahimaadele siirdunud ehk otsime teile kellegi asemele....

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaarsti juures, eriti perearsti juures ei ole spordimehel midagi teha. Külastan ikka kui tõsisem trauma sporidarsti ja siis maksan nagu eraarstile visiiditasu. Tavainimesed kulutavad neid uksi ikka oluliselt tihedamini, mul mingi hetk lahkus perearst siit ilmast ja ma ei olnud tema juures mitmeid aastaid käinud, kui läksin öeldi ,et oi et see inimene on kahjuks juba ammu parematele jahimaadele siirdunud ehk otsime teile kellegi asemele....

Ma arvan, et Otiga lihtsalt ei tahetud enam tegeleda :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks paljud kroonilised ja kaugelearenenud tervisehädad ka just sellest, et "ma nii terve, pole vaja tervisekontrollis käia", kuni üks hetk käib pauk :) Aga see niisama väikse kõrvalepõikena põhiteemast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaarsti juures, eriti perearsti juures ei ole spordimehel midagi teha. Külastan ikka kui tõsisem trauma sporidarsti ja siis maksan nagu eraarstile visiiditasu. Tavainimesed kulutavad neid uksi ikka oluliselt tihedamini, mul mingi hetk lahkus perearst siit ilmast ja ma ei olnud tema juures mitmeid aastaid käinud, kui läksin öeldi ,et oi et see inimene on kahjuks juba ammu parematele jahimaadele siirdunud ehk otsime teile kellegi asemele....

Ott, ole kaval ja vali endale perearstiks spordiarst. Mul endal näiteks perearst Tarvo Kiudmaa :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks paljud kroonilised ja kaugelearenenud tervisehädad ka just sellest, et "ma nii terve, pole vaja tervisekontrollis käia", kuni üks hetk käib pauk :) Aga see niisama väikse kõrvalepõikena põhiteemast.

Oleks see niimoodi, et käid arsti juures regulaarselt ja arst TEEB sind terveks. Ei ole nii. Ka ravimid EI TEE terveks. Inimese organism TEEB ise ennast terveks, aga mitte ka alati.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Barutol peaks pappi olema küll. Karta on, et kui see asi hakkabki nii olema, et rammumehed ja sumomaadlejad maksma ei pea, siis kõik Eesti paksukesed registreeriksid ennast Sumo Liidu ridadesse :D

Asi pole rahas. See oleks ju põhimõtteliselt masendav / trotsi tekitav Barutole, kui riik nö karistaks teda, kuigi sportlasena on ta Eestile tuntust toonud. Ebamotiveeriv signaal varjatud sõnumiga "see pole päris õige, mis sa teed". Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi pole rahas. See oleks ju põhimõtteliselt masendav / trotsi tekitav Barutole, kui riik nö karistaks teda, kuigi sportlasena on ta Eestile tuntust toonud. Ebamotiveeriv signaal varjatud sõnumiga "see pole päris õige, mis sa teed".

Jõutsõtmise ja kettaheite, mõlemad alad milles Eesti on suhteliselt edukas olnud, võime siis ka ära unustada kui suured sportlased peaksid neid kehakilo kulusid ka veel maksma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks see niimoodi, et käid arsti juures regulaarselt ja arst TEEB sind terveks. Ei ole nii. Ka ravimid EI TEE terveks. Inimese organism TEEB ise ennast terveks, aga mitte ka alati.

Polegi väitnud, et regulaarne arsti juures käimine ravib, ikka inimene ise.

Tahtsin sellega öelda, et paljud probleemid laheneks varem, kui neile varem peale satuks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Polegi väitnud, et regulaarne arsti juures käimine ravib, ikka inimene ise.

Tahtsin sellega öelda, et paljud probleemid laheneks varem, kui neile varem peale satuks.

Tervet inimest ei ole vajadust ravida. Paljud haigused ei ole ennetatavad.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast tulebki kahtluse korral arstipoole pöörduda,et selgeks teha mis viga ja kas tegemist on ravitava või ravimatu haigusega.Igaüks ei tunne ega tunneta enda keha nii hästi,et võiks julgelt öelda,et tervis on OK.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud haigused ei ole ennetatavad.

Ja millele tuginedes nii julgeid väiteid loobime? See, kui lääne meditsiin pole siiamaanii suutnud aru saada paljude haiguste algpõhjustest, ei anna veel mingit alust väita, et need pole ennetatavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, ole kaval ja vali endale perearstiks spordiarst. Mul endal näiteks perearst Tarvo Kiudmaa :-)

Vales linnas elab ja töötab :/

Ehkki tegelikult ma võtaks perearsti kasvõi Lätist kui ta annaks mulle need asjad ja testid mida ma küsin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×