Jump to content
lkv

VII Innar Mardo Memoriaal: tulemused, pildid, kommentaarid

Recommended Posts

V-o ei ole konkurents piisavalt motiveeriv? Nähakse konkurentsi puudumist ja ei näe siis vajadust ennast vaevata vormi tegemisega?

Ma arvan, et üks motiveeriv asi oleks see kui liit saadaks oma sportlasi välisvõistlustele. Minu teada Janar võistles ainult EMV sellepärast, et tal ei ole raha kuskile mujale võistlema minna. Janaril oli ülihea vorm, et kaasa teha Arnold Classic ja Põhjamaade MV.

Või, mis inimesed arvavad? Kui igal aastal saadetakse võistleja ühele suurvõistlusele (olgu see EM või MM), kas see motiveeriks võistlejat rohkem pingutama, et teda just valitaks oma riiki esindama?

VB tuleb see aga sellest, nagu siin üks mitte võistleja ütles, et keegi ei viitsi oma vormiga vaeva näha ja dieeditada ei osata :P

Ma oletan, et see käis nüüd minu pihta. Mina ise olin sel korral mittevõistleja tervislikel põhjustel. Kaks aastat tagasi ma tulin haiglavoodist otse lavale ja ei olnud kõige targem mõte. Sel korral jätsin sellise käigu ära, kuna olin kuu aega voodihaige (isa töökaaslane suri samade nähtudega haigusesse - mingi viirus).

PS! Aga kindlasti annan endast parima, et kevadiseks võistluseks ennast korda saada kuna detsembris on tulemas põlveoperatsioon (ei pruugi jääda ainukeseks opiks). Ise arvan, et kardan, et kevadine hooaeg jääb veel vahele. Siis tuleb EMV välja tulla. Ei taha suurt võistluspausi sisse jätta, mis on ka suuresti põhjuseks, miks võistlejaid laval vähe on. Kõik looavad endale ränka lihast selga kasvatada ja siis mõtlevad, et OK, kasvatan pool aastat veel... Ok... veel pool aastat ja hiljem ei jõuagi enam lavale.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti kulturismi tase paris n6rk ikka hetkel. V6iks ikka mingid piirid olla ,mees kes on kainud aasta j6usaalis ja mingi vorm on olemas ei peaks veel ikka lavale ronima kui ei ole lihast mida naidata . Ma arvan et pool saalist haigutas kui need peenikesed poisid seal v6imlesid .

Sinu jutt on küll ikka tõeline "motivatsiooni laks" noortele. Kui sa nii räägid, siis miks sind ennast pole laval näha. Meie vähemalt tahame ja julgeme minna, aga sinule meeldib ainult teiste "motivatsiooni" tõsta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah see vahe ongi minul ja sinul minu jaoks on h2bi minna lavale kui sul midagi naidata ei ole . Ma olin ka 16 hakkasin j6usaalis kaima m6tlesin kyll oleks vagev v6istelda aga juba siis ytlesin ma omale et kui ma ei saa v6istelda vahemalt kuni 85 v6i -90 kg seas siis ma ei roni sinna lavale kunagi. Eesti elu on nagu ta on ja selleparast elan mina juba 3 aastat austraalias. Trenni teen kuidas kunagi ,sain lapse siin ja kain t66l ei v6ta seda asja enam nii t6siselt. Aga ma ei raakinud endast ma ytlesin et tase on ysna n6rk mida ta ka on ja v6istlejate arv annab ikka soovida. Mina sind motiveerima ei pea ,leia ise oma motivatsioon .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah see vahe ongi minul ja sinul minu jaoks on h2bi minna lavale kui sul midagi naidata ei ole . Ma olin ka 16 hakkasin j6usaalis kaima m6tlesin kyll oleks vagev v6istelda aga juba siis ytlesin ma omale et kui ma ei saa v6istelda vahemalt kuni 85 v6i -90 kg seas siis ma ei roni sinna lavale kunagi. Eesti elu on nagu ta on ja selleparast elan mina juba 3 aastat austraalias. Trenni teen kuidas kunagi ,sain lapse siin ja kain t66l ei v6ta seda asja enam nii t6siselt. Aga ma ei raakinud endast ma ytlesin et tase on ysna n6rk mida ta ka on ja v6istlejate arv annab ikka soovida. Mina sind motiveerima ei pea ,leia ise oma motivatsioon .

Saan sust aru. Ega kõik ei peagi sportlased olema. Peaasi, et inimene on oma valikuga ise rahul.

Küll aga peaks valeks sellist mõtlemist, et siis võistlen, kui piisavalt suur olen. Praktika on näidanud, et sellised mehed ei jõua kunagi lavale, sest üks õige kulturist pole kunagi piisavalt suur.

Ja isegi kui suudaks end 100kgks süüa, siis kogemusteta ei õnnestu super võistlusvormi tegemine. Lisaks veel kui puudub kogemus, millal pumbata, kuidas grimmi peale panna, mida võistluspäeval süüa, kuidas rahva ees poseerida jne jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea point. Välisvõistlused. Räägin sulle kiirelt asjast, millest inimesed ei taha aru saada.

Mida on välisvõistlusele saatmiseks vaja? Raha. Kust see peaks tulema?

Viktoriiniküsimus: millise toidulisandifirma, kui EKFLi toetaja, logo sa EMV plakatil näed? Keegi pole keelanud teistel EKFLi toetada. Kahjuks seda aga ei tehta. Teine variant on, et iga sponsorfirma toetab ise oma sportlase võistlemist. Aga ka seda ei tehta.

Fakt on, et FitShopist ostes toetad EKFLi. Kes seda iga hinna eest kirub, sel on alati võimalus enda sponsorilt lähetuseks raha küsida. Samas on ilmselt paljuloodetud, et inimesed põhimõtetest juhinduksid...

Samas kui oleks rohkem raha, kas see tagab rohkem piisava tasemega võistlejaid, keda on mõtet suurvõistlustele saata? Või leitakse lisaraha, kui on tõesti palju hea tasemega võistlejaid.

Et sinu võistlemist vigastused segavad, seda ma tean.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea point. Välisvõistlused. Räägin sulle kiirelt asjast, millest inimesed ei taha aru saada.

Mida on välisvõistlusele saatmiseks vaja? Raha. Kust see peaks tulema?

Viktoriiniküsimus: millise toidulisandifirma, kui EKFLi toetaja, logo sa EMV plakatil näed? Keegi pole keelanud teistel EKFLi toetada. Kahjuks seda aga ei tehta. Teine variant on, et iga sponsorfirma toetab ise oma sportlase võistlemist. Aga ka seda ei tehta.

Fakt on, et FitShopist ostes toetad EKFLi. Kes seda iga hinna eest kirub, sel on alati võimalus enda sponsorilt lähetuseks raha küsida. Samas on ilmselt paljuloodetud, et inimesed põhimõtetest juhinduksid...

Samas kui oleks rohkem raha, kas see tagab rohkem piisava tasemega võistlejaid, keda on mõtet suurvõistlustele saata? Või leitakse lisaraha, kui on tõesti palju hea tasemega võistlejaid.

Et sinu võistlemist vigastused segavad, seda ma tean.

Teemas "Millisest kulturismist unistan" joonistus ehedalt välja mõtteviis, et sponsorraha ei ole vaja, kuna "fanaatikud on piisavalt motiveeritud" :)

"Järelkasv on andetu ja rasvane", "üldine tase on kohutav, aga mina ei lähe lavale kuna ma pole 90kg fileed ja mul oleks häbi". Tülgastav kritiseerimine käib, aga keegi midagi kasulikku olukorra parandamiseks ei tee. Ja siis kui teeb, tulevad kännu tagant kohe "eksperdid" välja, kes kividega pilduma asuvad.

Võistluskulturism (ja tõsised asjaarmastajad) on Eestis üsna väikese kandepinnaga ja miks seda vähest ka veel õõnestama hakata? Prooviks äkki vahelduseks kokku hoida ja toetada?

Muudetud kasutaja 47 poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah see vahe ongi minul ja sinul minu jaoks on h2bi minna lavale kui sul midagi naidata ei ole . Ma olin ka 16 hakkasin j6usaalis kaima m6tlesin kyll oleks vagev v6istelda aga juba siis ytlesin ma omale et kui ma ei saa v6istelda vahemalt kuni 85 v6i -90 kg seas siis ma ei roni sinna lavale kunagi. Eesti elu on nagu ta on ja selleparast elan mina juba 3 aastat austraalias. Trenni teen kuidas kunagi ,sain lapse siin ja kain t66l ei v6ta seda asja enam nii t6siselt. Aga ma ei raakinud endast ma ytlesin et tase on ysna n6rk mida ta ka on ja v6istlejate arv annab ikka soovida. Mina sind motiveerima ei pea ,leia ise oma motivatsioon .

Masendav arusaam! Ma usun, et sinusuguste inimeste pärast paljud ei tule võistlema. Et järsku anonüümne netikommentaator taob ta maa alla. Tase oli nõrk, kuna mehed ei tule kohale. Miks ei tule mehed kohale? Kuna tõesti arvatakse, et oh mis mina jne:S ....Igatahes need nn. peenikesed poisid on kordades vihasemad treenijad ja hingelt ja vaimult stabiilsemad kui suvaline jorr, kellel pole mingit õigust midagi öelda.....

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vaadata tegelikult palju meil eri aegadel on olnud võistlejiad, sealhulgas aasta tagasi, siis ega need inimesed ei ole kuhugi kadunud, piisab sellest kui 4-5 meest ,kes muidu absoluudis konkureerisid vormi ei tee ja juba tundubki, et pole üldse taset. Usun ,et järgmisel aastal kui plaanime Tallinnas korraldada nii Balti Matši kui Põhjamaad, siis peaks olema ka võistlejate motivatsioon suurem ,sest ei pea kulutama raha välissõidu orgunnimiseks ja saab kodus heas konkurentsis võistleda ja usun ,et peale seda on põhjust öelda ka et tase on paranenud. Ütleme nii, et tegelikult ei ole seis nii halb kui paistab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intensiivse arvutustöö tulemusena selgus, et 1000 Fit läheb jagamisele kolme, võrdselt täpseima ennustaja vahel kelleks osutusid Maleva, Htilga ja t0lulyli.

Õnnitlused!

t0lulyli-le annaks 1 fiti rohkem. Mees ennustas ise ennast viimaseks enda kategoorias! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordsed kiidusõnad operaatoritele, aga Kirp sellise ürituse reporteriks ei sobi- pigem Maahommiku saates vanurite juubeliõnnitlusi peale lugema või midagi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea point. Välisvõistlused. Räägin sulle kiirelt asjast, millest inimesed ei taha aru saada.

Mida on välisvõistlusele saatmiseks vaja? Raha. Kust see peaks tulema?

Viktoriiniküsimus: millise toidulisandifirma, kui EKFLi toetaja, logo sa EMV plakatil näed? Keegi pole keelanud teistel EKFLi toetada. Kahjuks seda aga ei tehta. Teine variant on, et iga sponsorfirma toetab ise oma sportlase võistlemist. Aga ka seda ei tehta.

Fakt on, et FitShopist ostes toetad EKFLi. Kes seda iga hinna eest kirub, sel on alati võimalus enda sponsorilt lähetuseks raha küsida. Samas on ilmselt paljuloodetud, et inimesed põhimõtetest juhinduksid...

Samas kui oleks rohkem raha, kas see tagab rohkem piisava tasemega võistlejaid, keda on mõtet suurvõistlustele saata? Või leitakse lisaraha, kui on tõesti palju hea tasemega võistlejaid.

Et sinu võistlemist vigastused segavad, seda ma tean.

Nii see tõesti on! Ehk ainult selle vahega, et kõrvaltvaataja mitte ei taha aru saada, vaid lihtsalt ei mõista alaliitude rahastamise meetodeid, arvan. Kuna olen kursis rohkem Eesti Jõutõsteliidu asjadega, toon näited selle põhjal. Eks see sportlaste välisvõistlusele saatmine käib ka EKFL-s samadel alustel.

Esimene variant uskumiseks: Alaliit on rikas, saab raha riigilt, olümpiakomiteelt, spordiklubidelt, sponsoritelt ja sportlaste kõrgetest osavõtumaksudest. Alaliidu eesotsas istuvad inimesed kes püüavad iga hinna eest sportlaste pealt (mitte neid võistlema lastes) kokku hoida ja alaliidu raha oma taskutesse pumbata. Samuti sõidavad alaliidu kulul mööda ilma ringi ja elavad lihtsalt mõnusat elu.

Teine variant uskumiseks: Alaliit on vaene. Võistlusi korraldatakse klubide liikmemaksude ja sportlaste osavõtu-ja antidopingu tasudest. Alaliidu eesotsas ja lähedal on inimesed kes entusiasmist toetavad oma äridega alaliitu ja sportlaste välisvõistlusi. Eranditult kõik sportlased ja nende treenerid katavad välisvõistlustel käimise iseenda või kellegi väga hea tuttava-sponsori rahadest.

Nüüd olemegi ummikseisus. Ükskõik kumba varianti uskuda, jääb suurvõistluste konkurentsile mitte vastav sportlane koju. Mõlema variandi puhul alaliidu toetus talle puudub, Ainuke võimalus hetke situatsioonis on sportlasel endale isiklik rahastaja leida ja avaldada alaliidule soovi välisvõistlustel osalemiseks.

Et keegi valesti aru ei saaks siis ütlen, et 2. variant uskumiseks on lihtsustatud kujul õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordsed kiidusõnad operaatoritele, aga Kirp sellise ürituse reporteriks ei sobi- pigem Maahommiku saates vanurite juubeliõnnitlusi peale lugema või midagi. :D

Puhas kadedus, taaskord. :D

Sind ei saaks ju reporteriks lubada: kahe tunnist videot ei viitsiks keegi vaadata. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhas kadedus, taaskord. :D

Sind ei saaks ju reporteriks lubada: kahe tunnist videot ei viitsiks keegi vaadata. :D

Kaks tundi on isegi hästi. Kaks tundi oleks siis olnud kui sina oleksid teda intervjueerinud :D. Kui mikrofon Imre kätte saab, alustab juttu aastast 1990 kui mehed rauapuru peale panid grimmi asemel. :D

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks tundi on isegi hästi. Kaks tundi oleks siis olnud kui sina oleksid teda intervjueerinud :D. Kui mikrofon Imre kätte saab, alustab juttu aastast 1990 kui mehed rauapuru peale panid grimmi asemel. :D

Jaa-jah, raudoksiidi pandi. Rooste on vist eesti keeles:)

Muud ei olnud lihtsalt saadaval ja asja võlu oli olematu hind. Sai ülikooli keemialaborist.

Nüüd ju küsitakse väikese purgikese eest päris kenakene summa, mingi 30 eurot ikka vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa-jah, raudoksiidi pandi. Rooste on vist eesti keeles:)

Muud ei olnud lihtsalt saadaval ja asja võlu oli olematu hind. Sai ülikooli keemialaborist.

Nüüd ju küsitakse väikese purgikese eest päris kenakene summa, mingi 30 eurot ikka vist.

Pilte selle "grimmi" väljanägemisest on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata siitsamast galeriidest 2003.a. Eesti Karikat, siis olid enamus selle grimmiga:)

2003 aastal oli juba muid vahendeid ka, aga 2001 aastal oli küll 90% beebiõli ja rauapuru! Kusjuures need, kes oskasid seda korralikult kokku segada, said päris hea tulemuse. Näiteks legendaarne hr Pavel Kossenko vägagi meisterlikult segas omal ajal võistlejatele mõõduka tasu eest täiesti arvestatava grimmi. Mees vaatas alati, et kui tuli liiga paks grimm, siis lisas õli ning ega see eriti ei voolanud ka kui õiges vahekorras segu oli. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×