Jump to content
Calor

Energiajook – energiat andev jook või «energiavampiir»

Recommended Posts

Vean kihla et surmajuhtumid olid kuulujuttude tasemel :)

Mille peale?

Mean arterial pressure significantly increased following energy drink consumption, compared with control (P <.05). Heart rate was unaffected by energy drink consumption. Energy drink consumption acutely increases platelet aggregation and decreases endothelial function in healthy young adults.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/20103032

Ehk siis on olemas kõik eeldused südameveresoonkonna probleemide tekkeks. Lisame vähese aktiivsuse, kurnatuse vms, otsa üks intensiivne treening, näiteks jalgpall ja voila. Juba niisama päev otsa lebotamine v istumine suuredab trombi ohtu, lisaks veel muud seda soodustavad tegurid.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vean kihla et surmajuhtumid olid kuulujuttude tasemel :)

Mille peale?

Mean arterial pressure significantly increased following energy drink consumption, compared with control (P <.05). Heart rate was unaffected by energy drink consumption. Energy drink consumption acutely increases platelet aggregation and decreases endothelial function in healthy young adults.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/20103032

Ehk siis on olemas kõik eeldused südameveresoonkonna probleemide tekkeks. Lisame vähese aktiivsuse, kurnatuse vms, otsa üks intensiivne treening, näiteks jalgpall ja voila. Juba niisama päev otsa lebotamine v istumine suuredab trombi ohtu, lisaks veel muud seda soodustavad tegurid.

14 eurot oleks paras, kas annan konto nr?

Sinu lingi esimene lause,

"Energy drink consumption has been anecdotally linked with sudden cardiac death" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

14 eurot oleks paras, kas annan konto nr?

Sinu lingi esimene lause,

"Energy drink consumption has been anecdotally linked with sudden cardiac death" :)

Ja nüüd teine ja viimane lause:

As myocardial infarction is strongly associated with both platelet and endothelial dysfunction, we tested the hypothesis that energy drink consumption alters platelet and endothelial function.

Energy drink consumption acutely increases platelet aggregation and decreases endothelial function in healthy young adults. (Kinnitab müokardi infrakti riski suurenemist.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, energy drink ei suurenda, veider üldse sellest rääkida kui mingist kindlast ainest, viisakas oleks analüüsida vastavat komponenti. Võimalik et täisartiklis on seda tehtud aga seda ma TLU kontoga kätte ei saa. Vbl on suhkur see kurja juur :P

Ja alati on võimalik et efekt on mõttetult tühine või kompenseerub mingi muu efekti abil

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, energy drink ei suurenda, veider üldse sellest rääkida kui mingist kindlast ainest, viisakas oleks analüüsida vastavat komponenti. Võimalik et täisartiklis on seda tehtud aga seda ma TLU kontoga kätte ei saa. Vbl on suhkur see kurja juur :P

Ja alati on võimalik et efekt on mõttetult tühine või kompenseerub mingi muu efekti abil

Aiai, nüüd läheb demagoogiaks :D Egas siin pole nüüd muud kui 14 euri gmasterile ;)
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, energy drink ei suurenda, veider üldse sellest rääkida kui mingist kindlast ainest, viisakas oleks analüüsida vastavat komponenti. Võimalik et täisartiklis on seda tehtud aga seda ma TLU kontoga kätte ei saa. Vbl on suhkur see kurja juur :P

Ja alati on võimalik et efekt on mõttetult tühine või kompenseerub mingi muu efekti abil

Vast ikka fruktoos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rääkida laste jookidest, siis kurjajuur on suhkur. Kas tegemist on coca või fanta või limpaga, siis kõik mõjub ühtemoodi, mingit vahet neil ei ole. Ka mahlad mõjuvad samamoodi, seda kõike olen märganud oma 4 aastase poja pealt. Keelata ära coca aga lubada kõrrejooki, siis milles on point. Ja kui keelata ära kõik magusad joogid, siis ma ei tahaks näha seda "kultuurishokki", mida last tabab, kui ta saab teada, millest ta aastaid eemal olnud. Ma ei arva, et ta iga päev peaks seda jooma, aga korra kuus kusagil sünnal võiks lubada küll klaasi.

Kui aga rääkida energiajookidest, siis ma küsiks mille arvelt tuleb see energia. Väidan et tuleviku arvelt ;)

Pooldan trennis energiajoogi tarbmist kui oled tühi aga vaja teha korralik trenn, aga see olgu pigem erand. Pikemas perspektiivis oled kaotaja.

Metal Pump on seni kõige parem olnud, pole nii magus kui teised ja tunnetuslikult on mõju ka suurim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim energiajook on ikka kohvi, peale 4 tassi hakkab toimima mul, pupillid suured, pulss on kiire. Siis lähen tavaliselt trenni ka. Kunagi ülikooliajal muidugi hakkas ärevust ka tekitama aga siiani alla 4 tassi päevas ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim energiajook on ikka kohvi, peale 4 tassi hakkab toimima mul, pupillid suured, pulss on kiire. Siis lähen tavaliselt trenni ka. Kunagi ülikooliajal muidugi hakkas ärevust ka tekitama aga siiani alla 4 tassi päevas ei saa.

Olen ise ka kasutanud koffi ergutina.Mõjub hästi kuna ei joo koffi igapäevaselt, eriti hästi mõjub 2 koffeiini ja 1 tauriini tablet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, energy drink ei suurenda, veider üldse sellest rääkida kui mingist kindlast ainest, viisakas oleks analüüsida vastavat komponenti. Võimalik et täisartiklis on seda tehtud aga seda ma TLU kontoga kätte ei saa. Vbl on suhkur see kurja juur :P

Ja alati on võimalik et efekt on mõttetult tühine või kompenseerub mingi muu efekti abil

Milleks vaielda? Maksate mulle mõlemad 14 eurot ja kõik on õnnelikud :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nüüd teine ja viimane lause:

As myocardial infarction is strongly associated with both platelet and endothelial dysfunction, we tested the hypothesis that energy drink consumption alters platelet and endothelial function.

Energy drink consumption acutely increases platelet aggregation and decreases endothelial function in healthy young adults. (Kinnitab müokardi infrakti riski suurenemist.)

Ahjaa muuseas tavaline kohv halvendab kiirelt selgelt veresoonte endoteelifunktsiooni / tõstab äkksurmariski näitavaid põletikumarkereid, täpsemalt teevad seda kõrvetatud kohviõlid - filtrikohv ei halvenda sest paber korjab õlid välja.

Ja eeldan et kindlasti tõstab kohv ka vererõhku.

Ehk teeb täpselt sedasama mida sa mainisid energiajookide kohta.

Aga statistiline keskmine mõju nii südamesurmadele kui üldisele elukestusele on kas neutraalne või positiivne. Hulk segaseid mõjutegureid mis negatiivseid nüansse kompenseerivad.

Kui ajada genotüübi järgi näpuga järge siis aeglastele metaboliseerijatele on kofeiin südametervisele väike risk ja kiiretele metaboliseerijatele südametervisele soodne. Kui need 2 rühma kokku panna siis tuleb neutraalne mõju.

Kui veel nüansse kommenteerida siis on kofeiin topoisomeraasi inhibiitor ja takistab DNA parandamist ning suurendab selle kaudu vigaste rakkude surma.

Aga see võib takistada ka väga vigase DNAga rakkude DNA mittekorrektset parandamist ja sellega vähendada vähiriski. Inimene vist parandab suhteliselt räpakalt DNAd aga ma peaks seda uurima ehk pole hetkel minu ala.

Ja tauriin töötab sellele mõjule ka vastu, hoiab näiteks UV-kahjustusega naharakke elus :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aga rääkida energiajookidest, siis ma küsiks mille arvelt tuleb see energia. Väidan et tuleviku arvelt ;)

Mille arvelt tuleb suurenenud energia olukorras, kus sa tormad põlevast majast välja ja pääsed kuumusest, suitsust ja vingust, kas ka tuleviku arvelt?

Kui energiajook päästab su liiklusõnnetusest või muust olulisest veast siis on ta väga head tööd teinud.

Ma ei saa aru miks arvatakse et inimesele on antud eluks mingi kindel kogus energiat.

Ja veel veidram on et mõni arvab et kõigile on antud ühepalju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aiai, nüüd läheb demagoogiaks :D Egas siin pole nüüd muud kui 14 euri gmasterile ;)

100% demagoogia kui räägitakse mingist "energiajoogist" ja püütakse seda serveerida teadusena. Meie ravimiametist kammitsetud kaubandusvõrgus on nad küll üsna sarnase koostisega ja kui töö tõesti mainib ära et aluseks võeti mingi statistiliselt keskmine jook, siis võib seda tööd aktsepteerida. Viisakam oleks siiski komponendipõhiselt uurida. Jaa isegi meil on üle keskmise jooke mõnes kohas. Vabas maailmas on korralikke jooke massiliselt. Meil kipub Ravimiamet lubama ainult neid kõige halvemaid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka kasutanud koffi ergutina.Mõjub hästi kuna ei joo koffi igapäevaselt, eriti hästi mõjub 2 koffeiini ja 1 tauriini tablet.

Kui kohv ja kofeiin stimuleerivalt ei mõju, nagu mul, siis pole vahet kas igapäevaselt või kord kuus või mitte kordagi elus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rääkida laste jookidest, siis kurjajuur on suhkur. Kas tegemist on coca või fanta või limpaga, siis kõik mõjub ühtemoodi, mingit vahet neil ei ole. Ka mahlad mõjuvad samamoodi, seda kõike olen märganud oma 4 aastase poja pealt. Keelata ära coca aga lubada kõrrejooki, siis milles on point. Ja kui keelata ära kõik magusad joogid, siis ma ei tahaks näha seda "kultuurishokki", mida last tabab, kui ta saab teada, millest ta aastaid eemal olnud. Ma ei arva, et ta iga päev peaks seda jooma, aga korra kuus kusagil sünnal võiks lubada küll klaasi.

Kui aga rääkida energiajookidest, siis ma küsiks mille arvelt tuleb see energia. Väidan et tuleviku arvelt ;)

Pooldan trennis energiajoogi tarbmist kui oled tühi aga vaja teha korralik trenn, aga see olgu pigem erand. Pikemas perspektiivis oled kaotaja.

Metal Pump on seni kõige parem olnud, pole nii magus kui teised ja tunnetuslikult on mõju ka suurim.

Lastele tuleb anda enda õuntest tehtud kodust mahla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100% demagoogia kui räägitakse mingist "energiajoogist" ja püütakse seda serveerida teadusena. Meie ravimiametist kammitsetud kaubandusvõrgus on nad küll üsna sarnase koostisega ja kui töö tõesti mainib ära et aluseks võeti mingi statistiliselt keskmine jook, siis võib seda tööd aktsepteerida. Viisakam oleks siiski komponendipõhiselt uurida. Jaa isegi meil on üle keskmise jooke mõnes kohas. Vabas maailmas on korralikke jooke massiliselt. Meil kipub Ravimiamet lubama ainult neid kõige halvemaid.

Nii ongi. Eesti on eriti range, kuid mõttetuid piiranguid on terves Euroopas. Praktiline näide, kui USA's sisaldab Verve D3 vitamiini 1000IU, C-vitamiini 300mg, Foolhapet B9 - 800 mcg, siis Euroopa versioonis nuditi need näitajad vastvalt D 400IU, C-180mg, B9 400mcg.

Mis sellega saavutatakse? Pigem tarbin nüüd rohkem neid kui vähem. 1000IU'd D vitamiini tahaks ikkagi kätte saada päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen samuti murelik ennekõike just noorte seas populaarsust võitnud energiajookide pärast. Rootsis on selliste jookide müümisel seatud vanusepiiriks 18 aastat ja see otsus võeti vastu pärast seda kui mitmed noored nende jookide pärast surid. Ei oska kahjuks öelda, kas oli põhjuseks lihtsalt nõrk süda või lisaks energiajookidele tarbiti ka teisi aineid. Mis siin rääkida energiajookidest kui isegi cocast ja pepsist ei saa lapsukesed teinekord terve öö und ning nende vanemad ei mõista, milles probleem. Mina isiklikult olen oma elamises lastele selliste jookide joomise ära keelanud ja minu perenaine on samadel seisukohtadel. Kahjuks ei saa suuremal lapsel kogu aeg selja taga olla ning paratamatult jõuavad need joogid ka temani(külle mitte suurtes kogustes) kuna kõik ülejäänud lapsed meie suures majas ja ka naabermajades libistavad selliseid jooke suurtest pudelitest.

Su enda blogid õpetavad lapsi-täiskasvanuid kõiki lisandeid tarbima, sest iigas Su postituses on kirjas pikk nimekiri lisanditest, mida sa nüüd libistad ju!

Muudetud kasutaja renku poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rääkida laste jookidest, siis kurjajuur on suhkur. Kas tegemist on coca või fanta või limpaga, siis kõik mõjub ühtemoodi, mingit vahet neil ei ole. Ka mahlad mõjuvad samamoodi, seda kõike olen märganud oma 4 aastase poja pealt. Keelata ära coca aga lubada kõrrejooki, siis milles on point. Ja kui keelata ära kõik magusad joogid, siis ma ei tahaks näha seda "kultuurishokki", mida last tabab, kui ta saab teada, millest ta aastaid eemal olnud. Ma ei arva, et ta iga päev peaks seda jooma, aga korra kuus kusagil sünnal võiks lubada küll klaasi.

Kui aga rääkida energiajookidest, siis ma küsiks mille arvelt tuleb see energia. Väidan et tuleviku arvelt ;)

Pooldan trennis energiajoogi tarbmist kui oled tühi aga vaja teha korralik trenn, aga see olgu pigem erand. Pikemas perspektiivis oled kaotaja.

Metal Pump on seni kõige parem olnud, pole nii magus kui teised ja tunnetuslikult on mõju ka suurim.

Trennis on energiajoogil eesmärk, olgugi, et tuleviku arvelt, aga sel hetkel on vaja energiat. Kui trenn on su põhieesmärk, siis saad energia tuleviku arvelt ja õhtul oled kodus nagu"kudend kana", aga trenn sai hea. Samas nõus, et harva. Mina kasutasin 1-2 x nädalas maxtrennieelseid erguteid, siis, kui oli raske trenn!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest pani Rimi müügikeelu energiajookidele, ehk ei müü neid alla 16- aastastele: http://www.tarbija24...le-energiajooke

Huvitav, kas see ka vähendab tarbimist või lihtsalt suunab noori teise kauplusesse poodlema minema?

Loodetavasti teised poed lähevad ka sellega kaasa nagu kütusefirmad kütuse hinnatõusudega :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd ei ole muud kui tuleb mingisugused energiajookidest lolliks läinud alaealised riigikogu ette laamendama saata. Küll siis see asi ruttu ka seadusega paika pannakse :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi võib poes müügil olevate energiajookidega oma tervisele liiga teha. Tean ise tuttavat, ta küll üle 50, kes energiajoogiga 3 aastaga oma maksa tuksi keeras.

Mis mind selle praeguse kampaani juures häirib, et kõiki energiajooke üritatakse ühte patta panna. Võimalik, et poes müüdavad ongi paras saast. Ei ole neid kunagi ise tarbinud. Samas joogil ja joogil on ikka vahe ka. Samamoodi nagu leival ja leival on vahe. Võid süüa püülijahust peenleiba või siis täistera jahust tehtud leiba, mida pole suhkrusse ja siirupisse uputatud. Toime kehale on üsna erinev ja rakud saavad eri leivast hoopis erinevas kvaliteedis ja koguses ehitusmaterjali. Samamoodi on lugu ka energiajookidega. Minul on kogemus tervislike energiajookidega, millega saab abi näiteks migreenide korral, immuunsus tõuseb märgatavalt, vähendab põletikulisi protsesse kehas ja toimib samamoodi nagu hea toidulisand, kuna sisaldab 12 vajalikku vitamiini üsna arvestatavas koguses, 65 mikroelementi seal hulgas laia spektrit antioksüdante. Ja ei pane südant puperdama ega tee rahutuks. Annab selgema ja ärksama oleku.

Isegi arstid julgevad soovitada Vervet. Vaata VIDEOT

Muudetud kasutaja urmasg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rimi müügi piirang alla 16. aastastele on meedia plaani täitmine e. puhas turundus.

Energiajooke ostetakse ehk vähem aga sihtgrupi ehk vanemate (jõukamate) usaldus kasvab...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×