Jump to content
sass01

Probleem dieediga

Recommended Posts

Tere!

Asi siis selline, et läksin jaanuari keskpaigats dieedile, ning kaalusin siis ca 92,4.

Kaal langes ilusti kuni aprilli alguseni, märtsi lõpus sai jooksmas käidud paar nädalat ja siis samuti kaal langes.

Aprilli algusrest saadik kaal üsna samana seisnud, ning vorm samuti ei paranenud. 10 maist saadik lisasin korralikult aeroobset treenigule juurde (iga päev olen jooksnud ca 4-7 km) ja kaal on ikka samaks jäänud, kuigi toitumine on sama mis mitu kuud tagasi (pisikeste mööndustega).

Trennist veel nii palju, et jõusaalis käin 3-4x nädalas ja jõunäitajad üsna samad püsinud võrreldes praeghusega.

Hetkel on kaal rangelt püsima jäänud 83.5 peale, mille saavutasin juba aprilli alguses.

Toitumine trennipäeval on umbes selline:

Kell 12 Kauss kaerahelbe putru (100g kaerahelbeid ja 300ml piima), kohv koorega

14.30 4 muna, köögivilju, 15g majoneesi, 15g hapukoort, viil juustu, kohv koorega.

16.00 Trennipäevadel enne trenni puuvilju ja väheke proteiini

18.30 Proteiini 35g 30g viinamarja suhkurt.

19.30 150-200g kanafileed, hunnik köögivilju, 10g ketuspit ja hapukoort.

23.00 200g rasvatut kohupiima, puuvili, kaneeli.

Selline menüü on kõige igapäevasem mul, vahel kanafilee vahetub seafilee jõi kalafileega ning aegajalt

tulevad mõned snäkid sisse (puuviljad, paar lonksu piima, viil leiba), trenni vabal päeval on trennieelse toidukorra asemel pakk kodujuustu ja viil leiba tavaliselt.

Ise mõtlesin, et võtan mõneks ajaks jooksutrennid maha ja intensiivistan jõusaalitrenne + lisan juurde rattaväntamise peale trenni ning mõelnud olen veel kaloraazi vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalorsus

2187.06 kcal

Valgud

166.06 g

Rasvad

75.59 g

Süsivesikud

209.46 g

Trennivabal päeval sain ampseris kaloraasi selliseks, kuigi tegelikult tuleb juurde kindlasti +paarsada kalorit muudest näksidest,

ampseris ei täheldanud mingi vitamiini või mineraalaine puudust ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pikk Sa muidu oled? (kaloreid ei tundu küll palju olevat, ise olen 175 naisterahvas, trenni teen tõenäoliselt vähem ja kaloreid söön umbes sama palju nagu Sina)

Mina soovitaks söögikorrad kõik vähemalt paar tundi varasemaks tõmmata, hommikusöök peaks ikka ka olema, kui Sa just kell 11.30 ei ärka :D

Rasvade koha pealt soovitaks ka nats tervislikumaid variante- avokaado, pähklid, oliiviõli, kalaõlid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen ka mõelnud lisada rohkem kasulikke rasvu menüüsse.

Muidu olen 176cm pikk 19a ja kusjuures ärkan küll ca 11.30, abiturientide värk, eksamiperiood käsil. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga milline näeb välja ülejäänud päev? Kui ülejäänud päev on elu kontoris tooli peal, siis sellised trennisutsakad tundub et edasi ei aita. Pakun lihtsalt välja oma teooria. Mul sama lugu. Kui ikka elurütm on UNI-UNI-UNI-UNI-UNI-UNI-UNI-UNI-trenn-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-TÖÖ-trenn-TV-TV-TV-TV (24 tundi), siis näed, et need trennid kaovad siia vahele ära. Mina sain seisakust edasi nädalasel tööpausil treeninglaagris, mis koosnes aga terve päev kestvast trennist. Kui aga enamik aega tiksun tooli peal, siis võin süüa nagu hiir aga kehale piisab sellestki et rõõmsalt samasugune olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

stress võib siin ka faktor olla kui eksamid käsil.

võid proovida koostada oma eined nii: igas eines 1 peotäis süsivesikuid (kartul, riis, täisteraleib v sai, täisterapasta) 2 peotäit juurikaid ja 1 peopesa suurune proteiiniallikas (kala, kana, kalkun, munad jne)- meesterahva puhul viimast 2 peopesa suurust tk-i. Muidugi ekstra boosti aitab kui süsivesikuid tarbida ainult peale trenni ja natuke enne.

koore jätaks kohvist ära, samuti majoneesi ja hapukoore- leia paremaid alternatiive tervislike rasvade näol:)

Ja trenni koha pealt võid proovida selliseid HIITi variante nagu mul signature lingil, on aidanud märkimisväärselt paljudel inimestel kes platool (kaal seisab).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äitahh nõuannete eest, proovin siis tarbida iga söögikorras süsikaid,

praegusel hetkel tulid süsikad hommikupudrust, paarist viilust leivast, trennsheigist ja paarist puuviljat mis päeva jooskul saab söödud.

Kasulikest rasvadest tahan osta kas seesamiõli või kalamaksaõli, mida paar korda päevas saaks tarbida. HIIT treeninguid olen ammu mõelnud proovida, aga sinnani pole veel jõudnud, siiamaani olen teinud tavalist sörkjooksu.

Tavaline päev näeb välja selline, enamus päevast istun kodus, paar tundi käin õues - loobin palli korvi, olen sõpradega vms,

siis korra päevas käin jooksmas tavaliselt, ca 4x nädalas jõusaalis, iga laupäeval mängin jalgpalli, selline on siis tavaline päev,

aga on olemas ka erandeid, kus terve päev saab õues oldud, aga siis on alati kodujuust kaasas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

stress võib siin ka faktor olla kui eksamid käsil.

võid proovida koostada oma eined nii: igas eines 1 peotäis süsivesikuid (kartul, riis, täisteraleib v sai, täisterapasta) 2 peotäit juurikaid ja 1 peopesa suurune proteiiniallikas (kala, kana, kalkun, munad jne)- meesterahva puhul viimast 2 peopesa suurust tk-i. Muidugi ekstra boosti aitab kui süsivesikuid tarbida ainult peale trenni ja natuke enne.

koore jätaks kohvist ära, samuti majoneesi ja hapukoore- leia paremaid alternatiive tervislike rasvade näol:)

Ja trenni koha pealt võid proovida selliseid HIITi variante nagu mul signature lingil, on aidanud märkimisväärselt paljudel inimestel kes platool (kaal seisab).

Vaatasin neid HIIT programme, tunduvad huvitavad ja tahtsin küsida, et kuna sa neid teed?

Ise mõtlen tegema hakate enne hommikusööki ja seda, et need harjutused tehakse kõik suutlikuseni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tegu on istuva eluviisiga siis äkki on natuke rasvade-süsivesikute suhe paigast ära? 210g süsivesikuid trennipäeval kus eeldatavasti ülejäänud päev väga liikuv pole, tundub isiklikult natuke palju.

Samuti teha tühja kõhu pealt ENNE hommikusööki mingit HIIT'i põhist programmi vms pole just kõige tervislikum variant, eks mõtle peaga ja saad isegi aru sellest :P.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tegu on istuva eluviisiga siis äkki on natuke rasvade-süsivesikute suhe paigast ära? 210g süsivesikuid trennipäeval kus eeldatavasti ülejäänud päev väga liikuv pole, tundub isiklikult natuke palju.

Samuti teha tühja kõhu pealt ENNE hommikusööki mingit HIIT'i põhist programmi vms pole just kõige tervislikum variant, eks mõtle peaga ja saad isegi aru sellest :P.

Istuv eluviis võibolla tõesti, aga hommikueelne trenn peaks ju kõige rohkem rasvu põletama,

kuna glükogeeni varud madalad. :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen hommikuti, aga enne peab kindlasti sööma ka, vähemalt mingisugust kiiret süskarit, kui trennini vähe aega (nt kuivatatud puuviljad v kasvõi viil saia vms). Ja peale trenni nagu ikka- kiirelt imenduv proteiin ja süsivesikud. Kui ei söö enne siis sured juba poole pealt ja näed näpikesi- linnukesi :D Usu, see ei ole mingi jalutuskäik :D

Harjutusi teed jah niipalju kui torust tuleb ;) samas uutel alati see probleem, et vaatavad ainult kiirust. Seega soovitus- kõigepealt kvaliteet ja siis kvantiteet (e. enne tee harjutusi aeglasemalt kuni õige vormi kätte saad ja siis võta kiirus üles:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Istuv eluviis võibolla tõesti, aga hommikueelne trenn peaks ju kõige rohkem rasvu põletama,

kuna glükogeeni varud madalad. :S

Miks nad peaks madalad olema... teed öösel trenni või? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mina teen seda sama HIIT-i, aga õhtuti. Olen ka proovinud hommikuti teha, aga mul lihtsalt ei ole jõudu. Samuti ei suuda ma hommikuti joosta, ilma et süda pahaks läheks.

Minu meelest pole eriti vahet, millal treenida. Mõned on hommikuinimesed, mõned õhtuinimesed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui palju sa siis kaaluda tahad üldse? See 83 pole enam ju mingi ulme, sõltub muidugi mis peeglist vastu vaatab.

Plaan kaaluda ca 75 Kg ja polstrit ikka on veel mida lihvida.

Jõunäitajatest ka siis natuke, poolteist aastat tagasi sai tõmmatud 190x6,

kükki tegin kuuke tagasi 100x20 varuga, aasta tagasi 100x25.

Surumine peaks praegu olema 120-125kg, heal päeval surun 100x8.

Praeguses seisus jõudu pole kaotanud dieediga, vaid lihtsalt on see koht kus dieet on kokku jooksnud

ja tahaks saada nõuandeid kuidas seda protsessi kiirendada.

Kui kaal langes käks ca 500-1000g nädalas, millega olin väga rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praeguses seisus jõudu pole kaotanud dieediga, vaid lihtsalt on see koht kus dieet on kokku jooksnud

ja tahaks saada nõuandeid kuidas seda protsessi kiirendada.

Kui kaal langes käks ca 500-1000g nädalas, millega olin väga rahul.

Oled Sa proovinud tarbida süsivesikuid tsüklitena nagu näiteks Chris Powell soovitab ja millega ta oma Extreme Makeoveri kaalulangetamise sarjas ajab vormi igasugused tüübid? Vaata seda plaani, äkki saad ideid: http://www.fitshop.vemma.eu/bode/plan.html

Idee on iseenesest lihtne: Esimene nädal sööd: esmaspäev - süsivesikuid hommikusöögiga ja 4 ülejäänud korda mitte; teisipäev sama; kolmapäev sööd kvaliteetseid süsivesikuid igal toidukorral ja järgmised 3 päeva sama tsükliga. Pühapäev võid süüa üldse 3 korda nii nagu meeldib, muidugi mõistlikkuse piirides. Selliseid nädalaid tuleb 3 järjest ja siis 4.nädal sööd iga päeva igal toidukorral süsivesikuid. Selliseid 4nädalasi tsükkleid on siis 3 tk järjest. Kogu programm kokku 12 nädalat. Saan aru, et niimood pannakse süsivesikutevaestel päevadel keha rasvadest energiat ammutama ja süsivesikuterikkad päevad vahel tagavad selle, et dieediga kokku ei jookseks. Seal on veel abistavad tooted kõrval, mis tagavad, et keha saaks kõik vajalikud ained kätte ja mis väidetavalt hoogustavad ka rasvade põletamist. Ise ei ole veel saanud proovida, kuna tooteid hakatakse tarnima juuni algusest alles Euroopasse. Katsejäneste kogemused olid aga head. Kaal väheneski keskmiselt 0,5-1kg nädalas. Euroopas oli 60 katsejänest ja need võtsid kokku alla ca 400kg. See programm ei nõua otseselt tugevat füüsilist pingutust. 40 minutiti aeroobset tegevust päevas pidi olema piisav.

Äkki leiad sellest infost abi, et kaalulangetamise jälle käima saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled Sa proovinud tarbida süsivesikuid tsüklitena nagu näiteks Chris Powell soovitab ja millega ta oma Extreme Makeoveri kaalulangetamise sarjas ajab vormi igasugused tüübid? Vaata seda plaani, äkki saad ideid: http://www.fitshop.v.../bode/plan.html

Idee on iseenesest lihtne: Esimene nädal sööd: esmaspäev - süsivesikuid hommikusöögiga ja 4 ülejäänud korda mitte; teisipäev sama; kolmapäev sööd kvaliteetseid süsivesikuid igal toidukorral ja järgmised 3 päeva sama tsükliga. Pühapäev võid süüa üldse 3 korda nii nagu meeldib, muidugi mõistlikkuse piirides. Selliseid nädalaid tuleb 3 järjest ja siis 4.nädal sööd iga päeva igal toidukorral süsivesikuid. Selliseid 4nädalasi tsükkleid on siis 3 tk järjest. Kogu programm kokku 12 nädalat. Saan aru, et niimood pannakse süsivesikutevaestel päevadel keha rasvadest energiat ammutama ja süsivesikuterikkad päevad vahel tagavad selle, et dieediga kokku ei jookseks. Seal on veel abistavad tooted kõrval, mis tagavad, et keha saaks kõik vajalikud ained kätte ja mis väidetavalt hoogustavad ka rasvade põletamist. Ise ei ole veel saanud proovida, kuna tooteid hakatakse tarnima juuni algusest alles Euroopasse. Katsejäneste kogemused olid aga head. Kaal väheneski keskmiselt 0,5-1kg nädalas. Euroopas oli 60 katsejänest ja need võtsid kokku alla ca 400kg. See programm ei nõua otseselt tugevat füüsilist pingutust. 40 minutiti aeroobset tegevust päevas pidi olema piisav.

Äkki leiad sellest infost abi, et kaalulangetamise jälle käima saada.

Vaatasin video läbi, see iseenesest tundus reklaamina selle firma tootele,

kuid see low/high-carb süsteemi peaks isegi testima, siiamaani olen söönud enamus süsikatest hommikuti

ja päevapeale veel paar viilu leiba ja mõned puuviljad, jõusaalijärgses sheigis olev glükoos ja need ongi süsikad mida päevas tarbin.

Aga iseenesest süsteem tunduv huvitav, kuigi ise olen kaalunud sellist asja, et jõusaalivabadel päevadel jätan hommikuse pudru ära

ning jaotan süsikad päevapeale ning jõusaalipäevadel tõstan süsikate kogust enamikes toidukordades.

Aga aitähh hea nõuande eest, kindlasti panen siit omajagu infot kõrvataha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin video läbi, see iseenesest tundus reklaamina selle firma tootele,

kuid see low/high-carb süsteemi peaks isegi testima...

Ma arvan, et selline vend nagu Chris Powell väga valib, mida ta oma nimel reklaamib, kui ta tahab, et teda ka tulevikus oma ala profina võetakse.

Ta on selle teema kohta raamatu kirjutanud http://chrispowell.com/choose-to-lose-chris-powell.html

Mul üks tuttav, kes endine jalgpalli proff Soomest proovis ka seda programmi ilma toodeteta ja loobus kuu aja pärast. Siis õnnestus Ameerikas käies endale ka tooted hankida ja tegi 12 nädalase programmi läbi. Ütles, et oluliselt lihtsam, ei teki sellist nälja tunnet ja kaal läheb alla ilma hullult rabelemata. Põhitoode on Bod-e burn, mida juuakse kaks purki päevas. Kuidas selle koostis muidu tundub? http://www.fitshop.vemma.eu/bode/overview.html

Ma usun, et on võimalik ilma toodeteta ka hakkama saada, eriti kui trenniga tegeldes on söömine täisväärtuslik. Iseasi, kuidas keskmine inimene, kes tahab kaalust alla saada, sellega hakkama saab. Bod-e burn pidi näljatunnet tuntavalt leevendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kohv koorega kohe jääb ära! mis kell sa magama lähed ? Kindlasti ära söö peale 19.00. Kohupiima tohib ainult lõuna ajal süüa! enne iga toidu tarbimist joo vähemalt 2 klaasi vett, kui on 15-20 min. möödunud, siis võid süüa! ise olen 18 kg maha võtnud, edu! :)

  • Downvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kohv koorega kohe jääb ära! mis kell sa magama lähed ? Kindlasti ära söö peale 19.00. Kohupiima tohib ainult lõuna ajal süüa! enne iga toidu tarbimist joo vähemalt 2 klaasi vett, kui on 15-20 min. möödunud, siis võid süüa!

Nonoh B)

Vee joomine enne sööki isegi ei ole halb mõte, aga nii pikalt oodata ka pole vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kohv koorega kohe jääb ära! mis kell sa magama lähed ? Kindlasti ära söö peale 19.00. Kohupiima tohib ainult lõuna ajal süüa! enne iga toidu tarbimist joo vähemalt 2 klaasi vett, kui on 15-20 min. möödunud, siis võid süüa! ise olen 18 kg maha võtnud, edu! :)

Ka mina ootaks põhjendusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Plaan kaaluda ca 75 Kg ja polstrit ikka on veel mida lihvida.

Jõunäitajatest ka siis natuke, poolteist aastat tagasi sai tõmmatud 190x6,

kükki tegin kuuke tagasi 100x20 varuga, aasta tagasi 100x25.

Surumine peaks praegu olema 120-125kg, heal päeval surun 100x8.

Praeguses seisus jõudu pole kaotanud dieediga, vaid lihtsalt on see koht kus dieet on kokku jooksnud

ja tahaks saada nõuandeid kuidas seda protsessi kiirendada.

Kui kaal langes käks ca 500-1000g nädalas, millega olin väga rahul.

Äkki aitab kui praegu mõneks ajaks minna kergesse plusskaloraazi või nn. mainteance levelile? Dieedid kipuvad tihti kokku jooksma kuna alustatakse liiga suure kaloraazi kärpimisega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×