Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Eile sai siis tehtud jälle 45 min aeroobset. Aeroobse tegemiseks kasutan üldjuhul elliptilist trenasööri, muidugi seda juhul, kui see vaba on. Sellega tunnen, et saan koormust tervele kehale ja see valmistab mind kõige ligilähedasemalt ette kevadisteks jooksudeks. Midag paremaks aeroobne vorm läheb, seda enam hakkab mõttes mõlkuma soov maraton läbi joosta. Arvan, et iga tõsiselt võetav spordimees peaks sellist ettevõmist kord elus vähemalt kaaluma. See ju ikkagi maailm üks esimestest spordialadest. 42,195 km kõlab hirmsalt aga väljakutsuvalt. Tean ka sedq, et see ei ole mingi nali, eriti nii suure mehe puhul nagu ma olen. 30 km on suutelised kõik jooksma, kuid maratoni jooks algabki alles 30 ndast kilomeetrist. Kõik vanadvigastused tulevad välja, "üleliigne" lihasmass mis nõuab metsikut ressurssi. Eks paistab, mis sellest mõttest saab. Aga tundub väljakutsuv ;-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah jaa :) jõusaalis sai tehtud seljale plokilt ülevalt tõmbeid. Laia haardega tõmbed kukla taha 60kg 4x6, 70kg laia haardega tõmbed ette 4x6, laia haardega peod vastamisi 80 kg 4x6 ja kitsa haardega tõmbed ette 90kg 4x6. Jalale sai tehtud reie nelipeale istudedes sääre sirutus 50kg 5x, 55kg 5x, 60kg 5x, 65kg 5x, 70kg 5x, 75kg 5x ja 80kg 5x ja reie tagaosale lamades sääre painutus 40kg 2x 5, 45kg 5x, 50kg 5x, 55kg 5x, 60 5x, 65 5x ja 70kg 5x. Ja lõpetuseks hacki kükk 4x10 tühjalt,võimlemise mõttes.Plaan see jälle kavasse sisse tuua... aga va sindrinahk tahab natuke põlvedele hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sai siis tehtud puhkepäev. Täna kohe tunne super. Plaan siis täna teha ellipsil 1 h aeroobset. Lisaks alustan 10x5 lõuatõmbed lisaraskusega. Positiivse kaldega rinnalt surumine smithil 4x4 ja natu kergema raskusega 4x10 +trossidega lennutamine. Kindlasti teen ka ühe harjutuse biitsepsile ja 10 min kompleks superseeria kõhule. Juurikas lubas ka tulla ja minuga ühineda ning motivatsiooni kõrgel hoida. Ja endiselt tahaks Sir Merisaluga kunagi ühistreeningut teha, ma ei mõtle selle all lõiku ega kaugushüpet :-) Seda teeme sinuga suvel Rakkes nii kui nii :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja endiselt tahaks Sir Merisaluga kunagi ühistreeningut teha, ma ei mõtle selle all lõiku ega kaugushüpet :-)

Sir Merisalul on puhkenädal ja on täiesti vabaks võtnud ning kergelt palli ainult patsutanud. Täna teen kerge full body ja pühapäeval hakkan jalast pihta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli pärast puhkepäeva energiat trennis nii, et naerma ajas. Alustasin 14.30 ja lõpetasin 17.30....kerge 10 minutilise saunaga. Iga 45 minuti järgi võtsin Fast Bcaa 2 tbl. Alustasin 1h ja 10 min ellipsiga. Siis smithil positiivse kaldga 90kg 2x 4, 100kg 2x4, 110kg 2x4. Kergelt pikka seeriat veel peale 60 kg 1x10 kitsalt ja 1x 10 nii laialt kui võimalik. Siis sama 70kg ja 80kg. Ja pec dec il 6x8 134kg lennutamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jätkuks seljale hantli tõmbed seljale 30 kg 6x, 32,5kg 6x, 35kg 6x, 37,5kg 6x ja 40 kg 6x. Raskused olid kerged ja suure varuga. Eesmärk on iga trenn seljale midagi kerget põhi päevadele vahelduseks. Seljalailihas on üks neist kohtadest mis vajab natuke järeleaitamist...sest muidu minu soliidne pikkus on selja proportsioonide väljaarendamisel põgusaks miinuseks. Siis biitsepsile kaldpingil vahelduvate kätega biitseps tõste 6x6, neist 3 seeriat haamrit ja 3 peopesad suunaga ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõpetuseks alaselja toniseerimiseks poolik jõutõmme 70kg 6x12 ja alakõhule rippudes jalgade tõsted 7x13. Aga trenni tempo oli maruline. Jüriga koos sai tehtu, üks lõpetas ja teine alustas. Juttu oli vähe kvaliteeti palju. Sellised minu treeningud ongi, kes koos on teinud see teab, et kustutan ka kõvemaid sportlasi ära :-) Saun on see kus on aega juttu puhuda ja kokkuvõtteid teha. :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen ka siia oma kirjutise üles, et noored huvilised ja minu teema jälgijad või mõned algajad inimesed, kes otsivad enese jaoks väljundit ja spordiala, mõtleks oma valikute üle põhjalikult järele.

Mulle tundub viimasel ajal, et võistelda nagu tahetakse isegi aga tööd, vaeva ja trenni ei taha keegi teha. Viimasel ajal tuleb ridamisi inimesi pöördumisega: "Tee imet"!!! Tee kava, tee menüü, aga kui kava või menüü valmis, siis "ma seda ei saa teha, see harjutus ei meeldi, need ajad ei kõlba, aega regulaarselt süüa ei jõua ja ega mulle need tervislikud asjad tegelikult ei meeldigi. Aga tee ikkagi nii, et ma oleks heas vormis, kuiv ja lihaseline kulturist". Ja täpselt see jutt ka, et treener on paha ja see on paha, teine on paha jne... Kui te tulete juba jutuga, et eelmine treener on paha ja kavad ei toiminud, äkki oleks mõistlik peeglisse vaadata??? Vaadata, et millised eesmärgid sa endale oled seadnud ning seejärel, kui palju oled sa valmis selle nimel tööd tegema ja ohverdama. Krt, treener on teejuht, suunanäitaja!!! Kallid noorsportlased ja kulturistihakatised - töö tuleb teil ise ära teha!!!

Kulturism on nagu töö kõrvalt teine töö, see on elamine vastavalt püstitatud eesmärgile. See ei ole suvehooajaks rannavormi või üheks võistluseks pooliku vormi tegemine. See on elustiil, see on filosoofia, see on mõtlemine ja hingamine, see on tunnetus ja enesedistsipliin. Ja kui te ei suuda seda sellisena hoomata, siis unustage see väär mõtevälgatus eos, sest see on hukule määratud!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jätkuks seljale hantli tõmbed seljale 30 kg 6x, 32,5kg 6x, 35kg 6x, 37,5kg 6x ja 40 kg 6x. Raskused olid kerged ja suure varuga. Eesmärk on iga trenn seljale midagi kerget põhi päevadele vahelduseks. Seljalailihas on üks neist kohtadest mis vajab natuke järeleaitamist...sest muidu minu soliidne pikkus on selja proportsioonide väljaarendamisel põgusaks miinuseks. Siis biitsepsile kaldpingil vahelduvate kätega biitseps tõste 6x6, neist 3 seeriat haamrit ja 3 peopesad suunaga ette.

Sebi TÜ ASKi hantlid, millega saaks hantli tõmmet teha, siis võiks ühe seljatrenni teha. Nõos olen 67kg põlv pingil teinud 4x8 ja neljanda harjutusena. Üle 67kg ei saa kokku komplekteerida, siis muutub amplituut liiga väikseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis puhkenädala viimane päev. Täna magasin 10 tundi ja päeval kavatsen ka veel mitte midagi teha. Nädala sees sai vahelduseks 3x korvpalli mängimas käidud. Midagi hullu ei teinud seal - enamasti mängisin kolmese joone taga.

Kuna säärtes veel valud sees, siis teen mõned nädalad pingilt kükke. Kuna need jäävad sinna poolküki kanti, siis saabki suuremat raskust kasutada ja boonuseks ei koorma eriti sääri ka. Muidu oligi probleem, et läksin kükiga põhja ja säärtele langes liiga suur koormus. Selle poolkükiga võib muidugi see probleem tekkida, et põlvedele langeb jälle liiga suur koormus. Aga eks näeb, mis saab. Üle ei tasu ka pingutada.

Üllatavalt on kaal päris kõrge 87.5kg ja kusjuures peegelpilt on kõvasti paranenud. Peaks vist Reval Cupile ja LEKVile minema -90kg kulturismi ja valgutünne koguma, sest endal valk otsas juba :P:D. Kui tekib konkurent siis 90+ kategooriasse :D

PS! Homme siis Nõo Rannahalli. Väike sportlik vahepala rahvatantsijatele vaja läbi viia :).

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen ka siia oma kirjutise üles, et noored huvilised ja minu teema jälgijad või mõned algajad inimesed, kes otsivad enese jaoks väljundit ja spordiala, mõtleks oma valikute üle põhjalikult järele.

Mulle tundub viimasel ajal, et võistelda nagu tahetakse isegi aga tööd, vaeva ja trenni ei taha keegi teha. Viimasel ajal tuleb ridamisi inimesi pöördumisega: "Tee imet"!!! Tee kava, tee menüü, aga kui kava või menüü valmis, siis "ma seda ei saa teha, see harjutus ei meeldi, need ajad ei kõlba, aega regulaarselt süüa ei jõua ja ega mulle need tervislikud asjad tegelikult ei meeldigi. Aga tee ikkagi nii, et ma oleks heas vormis, kuiv ja lihaseline kulturist". Ja täpselt see jutt ka, et treener on paha ja see on paha, teine on paha jne... Kui te tulete juba jutuga, et eelmine treener on paha ja kavad ei toiminud, äkki oleks mõistlik peeglisse vaadata??? Vaadata, et millised eesmärgid sa endale oled seadnud ning seejärel, kui palju oled sa valmis selle nimel tööd tegema ja ohverdama. Krt, treener on teejuht, suunanäitaja!!! Kallid noorsportlased ja kulturistihakatised - töö tuleb teil ise ära teha!!!

Kulturism on nagu töö kõrvalt teine töö, see on elamine vastavalt püstitatud eesmärgile. See ei ole suvehooajaks rannavormi või üheks võistluseks pooliku vormi tegemine. See on elustiil, see on filosoofia, see on mõtlemine ja hingamine, see on tunnetus ja enesedistsipliin. Ja kui te ei suuda seda sellisena hoomata, siis unustage see väär mõtevälgatus eos, sest see on hukule määratud!!!

Samas tuleb teadvustada ka seda, et miskit pole kivisse raiutud ning vormi saab teha mustmiljonil eri moel. Kui klient ühe treeneri nõuannetega sobivust ei leia, siis ei tasu alati klienti maha teha, vaid võib-olla peaks proovima rohkem alternatiivseid meetodeid kasutusele võtta.

Minu lähenemine on see, et niipalju, kui palju on inimesi, on ka erinevaid ellusuhtumisi, asju mis meeldivad, asju mis ei meeldi jne. Ning suurepärase vormi tegemise jaoks leiab pea alati mingi alternatiivi, mis ka kõige tüütumale kaeblejale sobilik on. :D - Mõni ei taha hommikuti/õhtuti/päeval vms süüa, olgu - teeme IF'i. Mõni ei saa regulaarselt süüa, pole probleemi - hoiamegi treeningud ja toitumised day/by/day baasil ning iga päev toitumine eri ajal, trenn eri ajal. Mõni ei söö süskareid, olgu - Keto laks. Mõni ei söö liha, davaiks, Full-vegan koos lisanditega. Mõni ei jõua süüa, selge, toome lisandid mängu jne.

Trennidega sama lugu. Ei sobi üks harjutus - selge, võtame alternatiivi. Ei sobi selline kava, olgu, võtame alternatiivi. Ning võtame alternatiive kuni leiame selle, mis sobib. Kõigega saab praktiliselt vormi teha. Kordades tähtsam on jälgida paari baastõde ning olla järjepidev. :)

See jutt pole muidugi otseselt sinu suunas, Silvar - rohkem üldine mõttevälgatus. Lihtsalt tundub, et osad treenerid on nii kinni omaenda loodud raamistikus, et kui klient end samasuguses karbis hästi ei tunne, siis tekib treeneril mulje, et inimene pole pühendunud vms. Muidugi on see räme töö, et leida igale inimesele sobivad alternatiivid. Miljon korda lihtsam on igaühele laias laastus samad kavad ette sööta ning käskida pingutada. Aga praktikas mulle tundub, et see pole jätkusuutlik lähenemine ning pigem on see treeneri enda mugavuse võimendamine ja mitte kliendi arengu optimiseerimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis olümpiat vaadates selline mõte, et kui üks sportlane dopinguga vahele jääb, siis võiks kogu riigi ära diskvalifitseerida. Siis oleksid riigisisesed kontrollid juba nii tugevad, et keegi ei paneks enam. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas tuleb teadvustada ka seda, et miskit pole kivisse raiutud ning vormi saab teha mustmiljonil eri moel. Kui klient ühe treeneri nõuannetega sobivust ei leia, siis ei tasu alati klienti maha teha, vaid võib-olla peaks proovima rohkem alternatiivseid meetodeid kasutusele võtta.

Minu lähenemine on see, et niipalju, kui palju on inimesi, on ka erinevaid ellusuhtumisi, asju mis meeldivad, asju mis ei meeldi jne. Ning suurepärase vormi tegemise jaoks leiab pea alati mingi alternatiivi, mis ka kõige tüütumale kaeblejale sobilik on. :D - Mõni ei taha hommikuti/õhtuti/päeval vms süüa, olgu - teeme IF'i. Mõni ei saa regulaarselt süüa, pole probleemi - hoiamegi treeningud ja toitumised day/by/day baasil ning iga päev toitumine eri ajal, trenn eri ajal. Mõni ei söö süskareid, olgu - Keto laks. Mõni ei söö liha, davaiks, Full-vegan koos lisanditega. Mõni ei jõua süüa, selge, toome lisandid mängu jne.

Trennidega sama lugu. Ei sobi üks harjutus - selge, võtame alternatiivi. Ei sobi selline kava, olgu, võtame alternatiivi. Ning võtame alternatiive kuni leiame selle, mis sobib. Kõigega saab praktiliselt vormi teha. Kordades tähtsam on jälgida paari baastõde ning olla järjepidev. :)

See jutt pole muidugi otseselt sinu suunas, Silvar - rohkem üldine mõttevälgatus. Lihtsalt tundub, et osad treenerid on nii kinni omaenda loodud raamistikus, et kui klient end samasuguses karbis hästi ei tunne, siis tekib treeneril mulje, et inimene pole pühendunud vms. Muidugi on see räme töö, et leida igale inimesele sobivad alternatiivid. Miljon korda lihtsam on igaühele laias laastus samad kavad ette sööta ning käskida pingutada. Aga praktikas mulle tundub, et see pole jätkusuutlik lähenemine ning pigem on see treeneri enda mugavuse võimendamine ja mitte kliendi arengu optimiseerimine.

Ega ma ei võtagi seda väga isiklikul tasandil ja mitte isegi ainult kulturismi tasandil, pigem kõigi spordialade raames ning isegi ühiskonna raames. Tahetakse midagi saada, midagi ise tegemata. Hea tulemus, kvaliteet ja lisandväärtus ei ole asjad mida saab sõrme nipsutades, see on otseses seoses tehtava tööhulga ja ajaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vihjena võin öelda, et mul pole 10 aastat jalad nii valusad olnud. Eks Janar kirjutab asjast mida tegime pikemalt ja kindlasti tuleb ka väike video kokkuvõte. Aga jalad on hirmus valusad, hoolimata pihutäiest Fast Bcaa st, MzB st. Nüüd tuleb loota, et kui lihasvalu taandub ei ilmuks mingit vigastuse valu ;-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau!

Täna pühapäev, siis nagu ikka... minu lemmik päev - jalatrenn! (täiesti ilma irooniata :))

Säär õnneks valu ei tekitanud ja sain alustada kükiga - tegin 150kg x5 ära, siis mõtlesin, et 5x5 küll ära ei tule täna ja teen parem tippu. Siis tegingi lisaks 160x1, 170x0 ja 170x1. Usun, et kevade eesmärk 180kg saab täidetud. Järgmine trenn siis 150kg 5x5 peaks ära tulema küll :)
Teiseks harjutuseks 90kg vööta kerge eeskükk 4x6, et kerelihastele natuke koormust anda. Kõhtu ma eraldi ei treeni, sest kükiga saab arvatavasti piisavalt :)
Väljaasted 35kg hantlitega 4x8
Sirutused 70kg 4x8
Kõverdused 60kg 4x8
Jalapress jalad kitsalt 200kg 4x8

170kg x0 video ka. Kang raske seljas ei tundunud, aga tasakaal kadus ära ja kaldusin kehaga ette ning varbad läksid krampi, siis lõpetasin poole pealt katse ära:

Kaks minutit puhkasin ja proovisin uuesti:

Siin ka eesküki video vööta. Sügavust saab peeglist vaadata :)

Imelik on see, et täna andsid kõvasti põlved tunda. Kusjuures soojenduse ajal põlved valulikud, aga kui natuke suurem raskus peale läheb kangile, siis põlvedest valu kaob. Pärast seeriat korra lööb ka veel valu sisse ja siis jälle korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka põlvedega sama pull vahepeal.

soojenduse ajal annavad tunda, on kergelt valulikud vahepeal aga siis kui asi käima läheb ja soojaks saab kaob iagasugune valu ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka põlvedega sama pull vahepeal.

soojenduse ajal annavad tunda, on kergelt valulikud vahepeal aga siis kui asi käima läheb ja soojaks saab kaob iagasugune valu ära

Pärast trenni on põlved kõige vähem valulikud ja selline tunne nagu oleks just mingi taastusravi teinud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×