Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Ott sulle küsimus,mis taastusjooki sa mulle kevadel Tallinna piiril pakkusid? See oli mingi õuna maitseline, rohelist värvi ja väga hea :-) Mis selle nimi võiks olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna algas jälle uus treeningnädal. Kui mõni alustab oma treeninguid rinnaga, siis minu prioriteediks on jalad. Alati, kui endale treeningkava teen, siis panen alati esimesena jalatrenni paika ja siis hakkan teisi lihasgruppe sättima.

Kükis panin 10kg jälle juurde ja 130kg 5x5 ei vajanud erilist pingutust. Kahju, et kükkimisel on tekkinud mul paremasse säärde mingi põletik, mis tähendab, et pean kükkima läbi valu. Juba kolmas nädal annab tunda. Ma saan aru, kui põrkega teeks kükke, et siis võib säärele mingi jõhker ebaloomulik koormus langeda, aga kuna lähen rahulikult põhja ja tulen rahulikult üles ka ehk siis kontrollitud liigutused, siis ei tohiks nagu midagi hullu olla. Järgmine raske trenn tahan 140kg 5x5 teha, aga eks vaatab, kuidas säär lubab - teen ühe nädalase diclofenaki kuuri, taastusravi ja panen kinesioteibi ka peale. Loodan, et järgmiseks pühapäevaks korras säär. Eeskükis panin ka 10kg juurde ja ei olnud raske, vaid sääre pärast jälle ebamugav. Väljaasted jätsin igaks juhuks ära ning tegin sirutusi ja kõverdusi veel kergelt lõppu. Järgmine nädal siis kerge nädal ja võimlen 50-60% raskustega ja tsipa pikemad seeriad.

Enne trenni võtsin lisaks Musclecore'ile ka Olimpi Creatine Xplode'i. Priibe ütles, et talle andis mõnusa paugu sisse, eks pidin ka ise ära proovima :). Usun, et kasvõi platseebo mõttes enne raskemaid trenne hakkan seda trennieelse sheigi sisse segama.

Viimastel võistlustel sul jalgadega probleeme ei tundunud olevat ;), kannatas vanade tegijatega võrdlust küll. Millest sul täpsemalt nende prioritiseerimise vajadus tuleb? Ma pole muidugi süvaanalüüsi ja kõrvutamist teinud, lihtsalt tundus huvitav tähelepanek. Või pead silmas teatud osa eelisarendamist nt. tagaosa? Igal juhul su koivad tõmbasid pilgu ülakehalt ära Eestikatel mu mäletamist mööda. Jõudu treeningutel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimastel võistlustel sul jalgadega probleeme ei tundunud olevat ;), kannatas vanade tegijatega võrdlust küll. Millest sul täpsemalt nende prioritiseerimise vajadus tuleb? Ma pole muidugi süvaanalüüsi ja kõrvutamist teinud, lihtsalt tundus huvitav tähelepanek. Või pead silmas teatud osa eelisarendamist nt. tagaosa? Igal juhul su koivad tõmbasid pilgu ülakehalt ära Eestikatel mu mäletamist mööda. Jõudu treeningutel!

Ainuke põhjus ongi see, et mulle lihtsalt meeldib jalgu treenida. :)

Tegelikult peaksin kõige suuremat rõhku rinnale ja kätele suunama, aga ei paku selline treening rahuldust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle üks treeningnädal läbi. Hakkan juba õigeid raskusi leidma ja lihastunnetus ka paranenud. Seljale tegin juba alatõmmet ja hantli tõmbe imiteerimist plokksüsteemil. Vaatan, et alaselg juba paremaks läinud. Ülaseljast ka pinged enam-vähem kadunud. Eks kõige suurem pingete tekitaja ongi passiivsus.

Käisin täna FitShop Eedenis ja võtsin endale Piparkoogi Puddingu. Maitse on parem, kui õuna-kaneeli. Üldkokkuvõttes väga söödav, aga enda lemmik siiski mustika oma :). Kusjuures FitShop eedenis õuna-kaneeli pudingu hind 19.70€ (tavahind 27€ kanti). Ma ei tea, kui kaua see allahindlus kestab, et võib-olla oleks mõtekas küsida või poest läbi hüpata :).

Tartu sattumise põhjus täna oli see, et käisin tätoveeringut täiendamas. Hakkab juba lõpusirgele asi jõudma.

Siinkohal pühendaksingi ühe pildi kasutajale Tragl:
tatokas.jpg

(Kunstnik on Taavi Unt Tartoo Tattoost)

Kui kellelgi on huvi teha kvaliteetne tätoveering, siis soovitan julgelt Tartoo Tattood, kes asuvad Tartu Raekoja platsi sisehoovis, mitte kuskil Annelinna korteris. On tekkinud Tartusse sarnase nimega salonge ja kindlasti tehke enne taustauuringut, kui lasete mingi pildi teha.

Homme puhkus ja pühapäeval loodaks Mariusega ühe trenni teha. Endal plaanis raskemapoolne kükk pingilt ja edasi kerge jalg. Säär on ikka rõvedalt valus ja kõndida ei lase ning varbaid ka liigutada ei saa. Aga elab üle - teisi treeninguid ei takista :)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott sulle küsimus,mis taastusjooki sa mulle kevadel Tallinna piiril pakkusid? See oli mingi õuna maitseline, rohelist värvi ja väga hea :-) Mis selle nimi võiks olla?

Tere see oli minu mäletamistmööda Iso Plus (Troopika maitse) Olimpi toode, süsikad + natuke aminohappeid ja ehk vitamiinid koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau!

Täna siis kaua oodatud jala trenn (nagu ikka ootan neid nagu laps sünnipäeva :) ). Plaanis oli pingilt kükk, mis oli raskem osa treeningust, pärast seda kergelt ja tunnetusega kõverdused ja sirutused. Teengi selle nädala kergemalt - baasharjutused tavapäraselt ja ülejäänud trenni osa kergelt ja tundega.

Kükk pingilt ja pausiga 130kg x6, 150kg x6, 160kg x6, 170kg x6, 180kg x3, 190kg x1, 200kg x1. Rohkem ei olnud plaaniski ja ei hakka riskima vigastustega.
Mõned videod ka katsetest.
190kg:

200kg:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa neid üheseid korduseid seal üldse pressid kui vigastada kardad? Sügavalt mõeldes ei ole neist kulturismis ka peale hea enestunde (pean silmas emotsiooni suutlikuse üle) suurt midagi kasu... ;) . Aga powerit hakkab sul tulema, kuid soovitan sul ikka rohkem mahtu teha ja sealt kulturismi mõttes kasu lõigata. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa neid üheseid korduseid seal üldse pressid kui vigastada kardad? Sügavalt mõeldes ei ole neist kulturismis ka peale hea enestunde (pean silmas emotsiooni suutlikuse üle) suurt midagi kasu... ;) . Aga powerit hakkab sul tulema, kuid soovitan sul ikka rohkem mahtu teha ja sealt kulturismi mõttes kasu lõigata. ;)

Praegu katsetan sellist huvitavat kava, et kordused jäävad pea iga trenn 5-15 vahele. Baasharjutuste puhul üritan ka jõus edasiminekut teha ehk 5-8 vahele jäävad need kordused ja edaspidi on kordusi teiste harjutuste puhul 10-15.

See kükk oli ühekordne asi, et anda lihastele ja närvisüsteemile impulssi, et edaspidi kükis natukene suuremaid raskuseid kasutada.

Oli plaan üldiselt kevadeks jõunäitajad natukene kõvemaks saada kui hetkel on ja siis keskendudagi rohkem mahule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ei olegi eesmärk omaette neid käsi värisema panna ja südant pahaks ajada, aga, et efekt sellest suhteliselt kergest raskusest kätte saada, siis teengi seeriaid pikemalt. Endal veel halb ei ole hakanud sellisest pikast svungiseeriast ja see harjutus on minu jaoks suhteliselt nauditav. Muidugi, päris "meelakkumisega" ka tegu ei ole. Just selja tervise huvides oleme raskustes pigem tagasihoidlikuks jäänud. Jõuaksin ka oluliselt suuremat raskust svungida, aga jah, liiga ei taha ka teha. Samas, plaan natukene raskust kergitada siiski on, mõlgub mõttes proovida kolmikseeriat:

1. Svungimine kangiga - 75 kg - 10 x

2. Svungimine hantlitega - 25 kg - 10 x

3. Svungimine kangiga 75 kg - 10 x

Selline tore kolmekümnene seeria õlale - õlg tahab arenguks tegelikult pikka seeriat ja/või pidevat pinget.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline tore kolmekümnene seeria õlale - õlg tahab arenguks tegelikult pikka seeriat ja/või pidevat pinget.

Kas on tõsi, et pidevale pingele reageerivad hästi õla, jala ja lailihas ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+ tore triitseps, tegime kahel päeval kitsalt surumist, mis minu puhul oli siis 8x4 107,5 kg. Iseenesest oli suhteliselt üllatav, et ei olnudki väga raske. Tegime puhta tehnikaga, rahulik liigutus, tunnetuse peale. Pole kitsalt surumisele väga rõhku pannud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli rind. Pidin kerge nädala tegema, aga kogemata sai ikka vanade raskustega tehtud. Surumisel sai siis 102,5kg 5x8 tehtud ja tubli varuga. Järgmine nädal arvatavasti 107,5kg, sest kardan, et 110 oleks liiga suur amps. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil peaaegu hetkel ühed raskused käsil, peab koos kunagi tegema.Ma ise plaanin kolmapäeval 10x5 122,5kg, võib olla 125 kg, oleneb kuidas nädalavahetusest ära taastun :-)

Muudetud kasutaja Silvar Fast poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli trennivaba päev. Pärast tööd tuli Andres Valgma külla ja panime mopeedile uue mootori peale. Nüüd peaks minekut ikka jaguma :) Jääbki veel natuke nipet-näpet asju teha, aga muidu kõik hea. Üritan talvega nii palju asju enda jaoks ära teha, et kevadel kõik tip-top kohe sõiduvalmis oleks. :) Sai väike tiir ka tehtud, aga ega ta sellise libedaga paigalt ära minna ei tahtnud. :D

Pärast seda väike söök sisse ja tuttavatele külla, keda ei ole suvest saati näinud. Rääkisime juttu ja mängisime lauamängu. Täna kaloraaž väike tulnud, aga päev oli mõnus ja homseks trenniks ikka valmis. :)

SAM_9169.JPG

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Lammutan ka ikka trenni teha. Alates esmaspäevast hakkasin jälle täpselt päevast kaloraaži järgima. Esialgu hoian 2500kcal ringis. Mina ei saa ikka teisiti, kui et kaalun kõik toidud ära. Näiteks esmaspäeval oli õhtuks söödud 1500 kalorit ja kõht ei olnud üldse tühi, aga tankisin ikkagi ühe söögi veel sisse, et kaloraaži mitte nii madalale lasta. Eelmisel nädalal vigastasin rasket kükki tehes puusa. Trennis ei saanud midagi aru, aga pärast lõi närvivalu vasaku puusa väliskülge ja see jooksis kuni põlveni. Praeguseks on küll suurem valu ära läinud, aga kükki ja tõmmet korralikult teha ei saa. Muidu oli plaanis jõutõstmise eestikatel kaasa teha, aga kui valu ära ei lähe, siis päris tapma ka ei hakka ja jätan seekord vahele. Täna trennis plaanis kiiruslik surumine ja selg, biits, õlg.

:excl:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sai siis tehtud rinnalt surumist aga peab juba ette ütlema, et ei olnud nädalavahetusest ära taastunud. Entusiasm oli küll suur, et alustasin pausidega 1.15 aga lõpetasin pausidega 1,30. Tuli siis 9x5 122,5kg ja viimane seeria 4x. Järgmine nädal üritan uuesti ja siis puhanuna. Tegelikult usun, et jõudu on küll, et teha ka 125kg. Eile oligi tunda, et käed olid kuidagi jõuetud, rind kestis. Järgi tegime Jüriga veel 4x8 lennutamist rinnale, all venituse ja pausiga. Ja kuna triitseps mind pettis, siis karistasin teda veel prantsuse surumisega 4x15, hantliga sirutused üle pea 4x8 ja plokil triitsepsi sirutus alt haardega 2x8; 2x10; 2x12; 2x15 ja 2x20. Ja lõpetuseks rippudes jalgade tõsted ette 10x 12 20 sekundiliste pausidega. Aeroobset tuli kõigest 30 min. Hetkel siis menüüs Fast Bcaa ja ikka olimp tribusteroon ning õhtul MZB.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sain kätte Whey3 valgu. Hea ajastus, sest 2 šeigi jagu jäigi enda valku potsikusse.

valk.jpg

Eile sai tehtud rinnalevõttu ja svungi. Kuna on uued harjutused minu jaoks, siis suuri raskusi ei kasutanud. Rinnalevõtu puhul 75kg ja svungis 77,5kg. Mõlemaid on Nõos väga ebameeldiv teha, sest kui peaks midagi valesti minema, siis suur tõenäosus, et vigastad ennast. Teiseks on see, et kangid on kõverdad ja siledad. Sellepärast ka tagasihoidlikud raskused.

Täna oli selg ja julgesin juba lõuatõmbeid teha. Suurt raskust külge ei riputanud, aga selg õnneks seda harjutust lubab teha. Samuti sai tehtud ka alatõmmet ja järgmine kord kindlasti viskan juba plokile hantli ka peale. Võib-olla saan juba varsti ka vabaraskusi kasutama hakata. :)

Õhtul trennist ja töölt tulles ei viitsinu kokkama hakata ja tegin sellise kiire eine:

kanafilee.jpg
(500g kanafileed, ca 100g kapsa-porgandi salatit, 2 marineeritud kurki, natuke 20% hapukoort ja ketšupit ning kõrvale klaas (500g) Säästu apelsini mahla)

Homme ühistreening Andres Valgmaga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×