Jump to content
t2heolen

toitumine...

Recommended Posts

tere.

Oleks siis väike küsimus toitumise kohta.

olen 19aastane kaalun 72kg pikkus 185cm treenis käin 4x nädalas.

küsimius siis selline ,kas se on normaalne päevan kalorite hulk lihasmassi kasvatamiseks:

Päevane kogus:

3368kcl

289,3g valku

156g süsivesikuid

48,61g rasvu

ilma treening aekse bcaa forumlata ja peale treeni whey+'ita oleksid numbrid sellised:

2892kcl

197,3g valku

153g süsikaid

45,61g rasvu

Ei hakkanud toitumist eraldi välja kirjutama numbrite kohta arvan ,et lihtsam öelda mis koguseid muutma peaksin ja kui palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvu juurde, valguga pakud üle(sisuliselt raiskad raha), süsivesikuid võiks samuti rohkem olla :)

Minimaalselt:

rasvu peaks olema (1g / 1kg)* kehakaal.

valku võiks olla (2g / 1kg) * kehakaal.

Muudetud kasutaja htilga poolt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kcl on normis? unustasin mainida ka seda ,et mul on füüsiline töö 7xnädalas 9tundi päevas .

kuna selles menüüs kus ma need numbrid võtsin oli ainult õhtu ja lõuna söögiks kartul teistel päevadel on ka sees täistera riis ,täisteramakaroonid seega need peaksid süsivesikuid tõstma ja hakkliha rasvu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suur tänu abi eest kuid küsiks veel mõned küsimused.

ja palju peaks olema süsivesikuid kehakaalu kohta?

ja äkki oskad soovitada toitaineid millest ma saaksin nii suure rasvakoguse kätte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suur tänu abi eest kuid küsiks veel mõned küsimused.

ja palju peaks olema süsivesikuid kehakaalu kohta?

ja äkki oskad soovitada toitaineid millest ma saaksin nii suure rasvakoguse kätte?

Selle raamatu põhjal ( http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/taastumine_ja_tervislik_toitumine/827078 ) soovitatakse jõualaga tegelejatel tarbida 25% valku, 25% rasvu ja 50% süsivesikuid.

Rasvadest: võiksid tarbima hakata kalamaksaõli, samuti võid lisada värskele salatile nt. ~1 spl. külmpressitud oliiviõli / või avokaadot, samuti söö punast kala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma sööniga lõuna 2spl külmpressitud oliivõli ja 3kpl omeg3'mesid iga õhtu enne magama minekut sellest peaks olema küll +1 tbl mineraalaineid?

Arvuta siis oma makrod uuesti :) Peaasi, et rasvadest (1g / 1 kg) *kehakaal täis tuleks. Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust said need siis? Kui tellisid neti-poest, siis äkki nende toote kirjelduses olemas seal lehel kust Sa tellisid. Kui aga ei tellinud netist, siis võid niisama tootja leheküljelt vaadata kui on võimalik, või googelda. :P

Muudetud kasutaja FouEva poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kust ma saan tead palju annab külmpressitud oliiv õli ja omega3 tabletid rasvu kui pudeli/purgi peale pole kirjutatud nendest midagi?

1 gramm rasva on reeglina 9 kcal, välja arvatud kookosrasv. Sellel on nõksa väiksem energiasisaldus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seega 50g külpressitud oliiviõli = 50g rasva ja 450kcal?

ja 3kpl omega3 mis kaalub 3g sisaldab 72% kalaõli =2,16g rasva 19,44kcal?

Muudetud kasutaja t2heolen poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×