Jump to content
tomtom

aga kuidas on lood puuviljadega, kaalulangetamise seisukohalt

Recommended Posts

Kas olen õigesti aru saanud, et puu- ja köögiviljad on asjad, mida võib süüa piiramatult, pigem mida rohkem seda parem. Seda nii tervisiliku toimumise, vitamiinide kui ka kaalulangetamise seisukohalt. V. a viinamarjad ja banaan.

Aga olen kuulnud ka seda, et puuviljade tarbimist tuleks piirata, just liigsete süsivesikute, suhrkute tõttu. On see tõsi, kas see käib kõikide viljade kohta?

Ja veel, hilisõhtuseks magamaminekueelseks snäkiks teleka kõrvale, no kui vahe peal tekib kange isu? Õun vist ei ole parim valik ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõike tuleb ikka optimaalses koguses tarbida. Ei kujuta ette kust see müüt tuleb, et puuvilju võib piiramatult tarbida :huh:

---

Ma pakun, et see võib olla pärit (osade) vanemate poolt lastele räägitavast jutust: "Vat, et sa komme nii palju ei söö! Söö parem puuviljadest isu täis!", ja siis see on kuidagi sealt edasi kandunud vms / jäänud pealt kuulnud inimeste alateadvusesse, et nagu võiks puuvilju piiramatult tarbida.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puuviljad annavad ka kaloreid! St. need teevad ka paksuks, kui liialt tarbida!

nt. ÕUN: (keskmise suurusega) kaalub 170g valke 0,5 süsivesikuid 19,2g rasvu <1g kaloreid 93.

Sisaldab nii fruktoosi kui glükoosi 2:1'le! Kui iga päev telekaees puuvilju jahvatada, siis võib omale suht lihtsalt kõhuümber päästerõnga saada... Oleneb muidugi palju kaloreid päeva jooksul tarbinud oled ja palju sa neid puuvilju sööd.

Köögiviljad on need, mis suht madala GI'ga ning annavad kõvasti vähem kaloreid, kui puuviljad.

Paar tarkusetera ka:

http://et.wikipedia.org/wiki/Kategooria:Puuviljad

http://et.wikipedia.org/wiki/Kategooria:K%C3%B6%C3%B6giviljad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kujuta ette kust see müüt tuleb, et puuvilju võib piiramatult tarbida :huh:

---

Ma pakun, et see võib olla pärit (osade) vanemate poolt lastele räägitavast jutust: "Vat, et sa komme nii palju ei söö! Söö parem puuviljadest isu täis!", ja siis see on kuidagi sealt edasi kandunud vms / jäänud pealt kuulnud inimeste alateadvusesse, et nagu võiks puuvilju piiramatult tarbida.

Kas mitte uus kaalujälgijate punktisüsteem ei arvestanud puuvilju nullpunktideks, et neid võibki süüa palju tahad isegi kui su muu punktinorm täis on? Ma kuskil teles nägin midagi sellist ja noh eks see saa siis reklaami ja aitab müüti levitada.

Pluss need riiklikud kampaaniad, et söö 5 rusikasuurust portsu puuvilju päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pluss need riiklikud kampaaniad, et söö 5 rusikasuurust portsu puuvilju päevas.

Kas see pole mitte puu-ja juurvilju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes küll see geenius on kes selliseid mõõtühikuid välja mõtleb :D

Mõõtühik, millest juhmimast juhmimgi aru saada võiks ^_^

Arvan et parem kui näiteks 858 cm3^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×