Jump to content
mihkel1991

Rattasõiduga kaalu langetamine.

Recommended Posts

Tere, olen 21 aastane mees, olen 184 cm pikk ja kaalun 81kg.

Eesmärk on alandada kaalu ja kaotada kõhupealt rasva.

Rattaga hakkasin sõitma 21 märts ja kuni laupäevani (31 märts) 1-2 aprill pole sõitnud kuna ilm ei luba, sadas lund. sõitsin igapäev 50km ja läbisin 50km 2h, kaks päeva olid tuulisemad kus kulus aega 2h 10min. Igapäev 50km läbida pole mingi probleem, taastun korralikult järgmise päeva sõiduks. Nüüd olekski nõu vaja, et kas selline trenn on piisav?

Aga kuidas suhtute "HIIT'i"? Kui ilmad paranevad on mul plaanis 4x nädalas rattaga (50-70km 1 kord) ja 3x nädalas hiiti teha rattaga kuna kuulsin, et pidavat väga hea rasvapõletus olema. Mõte selline, et teeks 5min sooja siis 5x 60sek maksimum mis suudan ja rahulikuls tempos 5x 90sek ja pärast lõpetuseks väga rahulikult 5-10min ? Või peaks kergemalt alustama? Palun andke nõu mis teie arvate sellisest treening plaanist?

Ette tänades, Mihkel.

Muudetud kasutaja mihkel1991 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah intervall mõjub päris hästi. Proovi järgi.

Kui muutub kergemaks siis võid intervalle tasapisi muuta.

1. kas lisada tsükkleid

2. või lühendada veidi rahuliku tempo aega

Lihtsalt üks tähelepanek, mis mul endal rattasõiduga on, on see, et kui sõita paljaste põlvedega, siis hakkavad põlved valutama.

On see tuulest või tra teab millest. Igaljuhul kaetud põlvedega seda jama ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt üks tähelepanek, mis mul endal rattasõiduga on, on see, et kui sõita paljaste põlvedega, siis hakkavad põlved valutama.

On see tuulest või tra teab millest. Igaljuhul kaetud põlvedega seda jama ei ole.

Seda peab katsetama, ehk ongi lahendus murele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitähh vastuse eest aga velo.clubbersist öeldi mulle, et selline trenn on liiga jõhker ja hiit treening pole hea, kuigi netist lugenud hiidi kohta ja paljud kiidavad seda. Endal muidu muret põlvedega pole kuna hetkel veel pikad püksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/24/Getting_Maximum_Results_Part_II_-_Alternatives_to_.aspx

Hiit on hea kyll kui aeroobne p6hi all on. Oleneb eesmärkidest ja sajast muust asjast.

Tahaks teada mida m6eldakse liiga "j6hkra" all v6i millele nende arvamus p6hineb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@gamster saatsin teile sõnumi.

Aga mida arvate sellisest plaanist, et esmaspäev, kolmap, reede sõidan rattaga 50-70km 1 kord ja teisipäev, neljapäev teen rattaga hiit'i, seega laupäev ja pühapäev oleks puhkusteks, või lisan ühe hiit'i päeva veel laupäevaks?

Eesmärk on siiski kaotada kõhupealt rasva(kuigi see suht võimatu siis alandada kogu keha rasvaprotsenti) Ideaal kaal oleks vast 75-78kg. nii, et alla sooviks ka võtta 3-4kg max.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@gamster saatsin teile sõnumi.

Aga mida arvate sellisest plaanist, et esmaspäev, kolmap, reede sõidan rattaga 50-70km 1 kord ja teisipäev, neljapäev teen rattaga hiit'i, seega laupäev ja pühapäev oleks puhkusteks, või lisan ühe hiit'i päeva veel laupäevaks?

Eesmärk on siiski kaotada kõhupealt rasva(kuigi see suht võimatu siis alandada kogu keha rasvaprotsenti) Ideaal kaal oleks vast 75-78kg. nii, et alla sooviks ka võtta 3-4kg max.

Orienteerud valele asjale.Mitte kaalunumber ei peaks olema orientiiriks vaid keha rasvaprotsent.Sinu toodud mõõdud on pea ideaalsed.

Kui sa ei ole peeglisse vaadates rahul, siis sinu puhul on probleemiks vähene lihasmass.Sina aga plaanid massiivset aeroobset trenni ..

Nüüd loe http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=723 läbi ja mõtle veelkord, :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@daemonium

Jah kaalulangetamine polegi kõige olulisem, pigem sooviks kõhupealt rasva põletada aga see on vist võimalik ainult siis kui langetad kogu keha rasvaprotsenti. Kõhulihased on head, pingutades isegi näha aga peal on natuke pekki mida sooviks rattaga maha saada ehk siis rasvaprotsenti langetada. Jõusaal mulle ei meeldi. Lugesin artiklit-sain palju targemaks, aitähh.

Aga aeroobne trenn polegi siis nii hea rasva põletamiseks? Aga kui ma sõidaks rattaga nii, et poleks aeroobses tsoonis st pulss 70% maxist? Ja teeks ka rattaga hiit treeninguid vähemalt 2-3x nädalas? Kas oskaksid nõu anda kava kohta? Esmaspäev, kolmapäev, reede (vb pühapäev) laseks rattaga 50km 70% max pulsist. Teisipäev, neljapäev (vb laupäev) Hiiti ? Laupäev ja pühapäev (vb) puhkuseks. Või peaks puhkepäevi rohkem olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitmel päeval nädalas sa praegu trenni teed? Et kui sa teed sellise plaani kus sa alustadki 5 korda nädalas trenniga kohe, siis on suhteliselt suur tõenäosus, et see viskab sul suhteliselt kiiresti üle, eriti veel sellisekergelt laialivalguva eesmärgiga.Et soovitav oleks mõni võistlus või asi ka eesmärgiks võtta, siis on trenni teha natue lihtsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@priit002

21 märts - 31 aprill treenisin igapäev, 50km päevas, 1-2 aprill pole käinud kuna ilm ei lubanud. Tänasest hakkan uuesti käima ja seekord teen 4-5x trenni nädalas(sh HIIT'i vähemalt 2x) 7x asemel, sest 7x pidi liiga palju olema. Ja siiani pole üle viskand kuna igapäev sõitsin eri marsuuti. Hetkel pole plaanis kuskil sõitudel osaleda, treenin rohkem keha pärast.

Muudetud kasutaja mihkel1991 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@nightq, aitähh vastuse eest. Kas selline kava oleks siis sobivam, et esmaspäev ratas 50-70km teisipäev hiit(rattaga)20-30min, kolmapäev vaba, neljapäev ratas, reede hiit, laupäev vaba pühapäev samuti vaba või siis ratas 50-70km ja esmaspäeval uue hooga või esmaspäev vaba teisip ratas kolmap hiit jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@nightq, aitähh vastuse eest. Kas selline kava oleks siis sobivam, et esmaspäev ratas 50-70km teisipäev hiit(rattaga)20-30min, kolmapäev vaba, neljapäev ratas, reede hiit, laupäev vaba pühapäev samuti vaba või siis ratas 50-70km ja esmaspäeval uue hooga või esmaspäev vaba teisip ratas kolmap hiit jne?

Ise teeksin nii

E: HIIT

T: saalipäev

K: kerge aeroobne

N: HIIT

R: saalipäev

L: kerge aeroobne

P: vaba

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitähh vastuste eest!

Aga mida te soovitaksite teha saalis?

Alakeha pole vast vaja kuna 4l päeval saab alakeha piisavalt trenni selle kava järgi mis "nightq" soovitas.

Ei saa.Pealegi on kükk põhiharjutus, vaat et kõige alus, B)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Marti384, toitumis kava mul ei ole. Võin nii palju öelda, et jätsin ära õlled, krõpsud ja muud rasvased asjad(kuigi saunapäevadel luban ikka 1-2 õlut) Enne trenni umbes 1-2h ei söö ja peale trenni tarbin võimalikult palju valku. Ei oskagi väga kirjeldada toitumist, söön regulaarsetel kellaaegadel kodu toitu. Ülemäära ei õgi vaid piisavalt. Kui nälja tunne joon palju vett( päevas läheb umbes 2-4l vett)

@daemonium, selge aga kui ma rattaga sõidan nädalas 4x 2-2,5h siis ei peaks vist alakeha treenima kuna koormus on piisav? Kükke võin ka kodus teha ja õe kukile võtta vms, teeb vast sama välja?

@hwxeraldimees, sa oled vist sama masti mees nagu siin: http://www.hawaii.ee/index.php?id=6287&PHPSESSID=87ee84ffa5ee93096335c20bb29c3701&langchange=1

Ülepäeva lased selliseid ringe või mida sinu treeeningkava endast kujutab?

Aga ütle mis ma sinna lörtsi sisse ronin? Rattateed on lund täis, sõita ei kannata korralikult ja mnt on lörtsi täis, auto mööda sõidab käib s*itakaar üle ja pole väga meeldiv olla nii, et pigem sõidan lumevabalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@daemonium, selge aga kui ma rattaga sõidan nädalas 4x 2-2,5h siis ei peaks vist alakeha treenima kuna koormus on piisav? Kükke võin ka kodus teha ja õe kukile võtta vms, teeb vast sama välja?

Üldiselt jõusaali eesmärk on lisada kavasse veidi jõutreeningut,mida läheb vaja ükskõik mis alaga tegeleda.Kui jaotada nt. nii et ühel päeval ülakeha ja teisel alakeha,siis midagi ulmelist ei tohiks olla.Neid "õega kükke" tehes pakun et läheb n.ö võhmatrenniks kätte ära.Muidu on jutt õige,kükk on universiaalne harjutus,mis sulle halba küll ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×