Jump to content
qwee

segaduses

Recommended Posts

Nimelt olen 19 aastane, ja võtsin peale suve umbes 5 kilo juurde.

Nüüd siis tahaks sellest lahti saada. Käin 4-5 korda trennis, 1-2 korda aeroobset, ülejäänud jõusaal.

Tahaks nagu rasva asendada ilusate naiselike lihastega. Tean et lihaseid ei saavuta kiirelt, eriti naised.

Aga asi siis selles, et ma ei tea kuidas toituda. söön päevas umbes 5-6 korda, õhtuti, peale trenni söön rohkem valku, mitte süsivesikuid.

Samas olen netist uurinud, et 0 vereguripi inimestele ei sobi piimatooted, pidi vist ainevahetust aeglustama.

Nüüd siis ei teagi mida teha, sest trenni teen regulaarselt jaanuari algusest saadik ja alla pole ikka võtnud.

Kuid alles nüüd kaks nädalat tagasi hakkasin siis jõusaalis jõutrenni tegema, kava võtsin siit fitnessi lehe pealt (jalad saledaks).

Magusat söön harva, enamus süsivesikutest on ikka kasulikud, tume riis, tatar, puuviljad. söön samuti ka rasva, palju pähkleid ja kala ning ohtralt valku.

kas teen midagi valesti, et kaal ei lange ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...palju pähkleid...

Oleneb kui palju on "palju", aga...

Pähklid, kalorsus (100 g kohta):

Maapähkel: 538 kcal

India pähkel: 568 kcal

Mandel: 602 kcal

Kreeka pähkel: 650 kcal

Sarapuupähkel: 611 kcal

Pekanipähkel: 691 kcal

Pistaatsiapähkel: 557 kcal

Makadaamia pähkel: 718 kcal

http://www.toidutare.ee/aabits.php?id=18812

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb kui palju on "palju", aga...

Pähklid, kalorsus (100 g kohta):

Maapähkel: 538 kcal

India pähkel: 568 kcal

Mandel: 602 kcal

Kreeka pähkel: 650 kcal

Sarapuupähkel: 611 kcal

Pekanipähkel: 691 kcal

Pistaatsiapähkel: 557 kcal

Makadaamia pähkel: 718 kcal

http://www.toidutare...ts.php?id=18812

pähkleid olen ma siiani söönud peopesa täie, ning kõigest kaks või kolm korda. igapäev ma neid ei söö, vaevalt et just pähklite pärast ma kaalust alla ei võta?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pähkleid olen ma siiani söönud peopesa täie, ning kõigest kaks või kolm korda. igapäev ma neid ei söö, vaevalt et just pähklite pärast ma kaalust alla ei võta?!

No eks see "palju" oli väga kahtlaselt mõistetav onju :)

Aga kõige parem olekski kui oma täpse menüü siin välja tooksid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen toitumis päevikut pidanud oktoobrist saadik.

Hommik: tatrapuder piimaga

Vahepala: 2 rukinäkileiba pasteediga ja salatilehega

Lõuna: tume riis tomati-basiiliku kastmes

Vahepala: klaas piima, jogurt

Õhtu: kaks seafilee lõiku ja natuke hapukoort, piim

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen toitumis päevikut pidanud oktoobrist saadik.

Hommik: tatrapuder piimaga

Vahepala: 2 rukinäkileiba pasteediga ja salatilehega

Lõuna: tume riis tomati-basiiliku kastmes

Vahepala: klaas piima, jogurt

Õhtu: kaks seafilee lõiku ja natuke hapukoort, piim

Täpsemad kogused? :)

---

Ja su jutt ei lähe kokku esmapostituses kirjutatuga ^_^

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpsemad kogused? :)

---

Ja su jutt ei lähe kokku esmapostituses kirjutatuga ^_^

see oli tänane päev. Õhtul sõin just valku. nimelt puhas seafilee, puhas valk. See oli siis ainuke toidukord peale trenni.

Tatart oli siis umbes 200g, võimalik et ka vähem, piima oli umbes 250 ml.

tumedat riisi oli 180g seda tomati-basiiliku kastet oli umbes 5 supilusikatäit.

seafileed oli ligikaudu 250-270g ja hapukoort oli pool supilusikatäit.

See ei tähenda et igapäev nii toitun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju su kehakaal on üldse?

167cm ja 58kg. Suvel olin siis 52 ja mõned grappid peale. Nägin suurepärane välja ja tundisn ennast samuti suurepäraselt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju su kehakaal on üldse?

167 cm ja 58 kg. Suvel olin 52 ja mõned grammid peale, tundsin ennast suurepäraselt ja nägin ka suurepärane välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BAV: 1417,3 kcal

Tavalise päeva kaloraaž: 1889 kcal.

Treeningtunni eest kuskil 300-500 kcal juurde.

Nüüd arvuta oma toidu kalorid välja ja hakka olema ~10%'lises defitsiidis.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad eeskätt alla vötta, siis mina sinu asemel teeksin pigem rohkem aeroobset(ikka korralikult, nii, et higi lappab) ja pöletaks rasvu. Veidi jöutrenni ei tee ka paha. Paraku on nii, et soovitud tulemuse saavutamine vötab aega, aga ega ta tulemata jää! Suveni on veel möned kuud aega ;)

Pealegi, kui sa nii tihti teed trenni, peadki sa korralikult sööma, et keha taastuda jöuaks.

Milline su treeningkava täpselt välja näeb ja kui kaua ta kestab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad eeskätt alla vötta, siis mina sinu asemel teeksin pigem rohkem aeroobset(ikka korralikult, nii, et higi lappab) ja pöletaks rasvu. Veidi jöutrenni ei tee ka paha. Paraku on nii, et soovitud tulemuse saavutamine vötab aega, aga ega ta tulemata jää! Suveni on veel möned kuud aega ;)

Pealegi, kui sa nii tihti teed trenni, peadki sa korralikult sööma, et keha taastuda jöuaks.

Milline su treeningkava täpselt välja näeb ja kui kaua ta kestab?

esmaspäev: jalad ja kõht,

teisip: õlad, rind, triitseps,

kolmap: ette nähtud on puhkus, kuid siiani olen aeroobikas käinud, kestab tund.

neljap: kas podypunp või jõusaalis jalad ja kõht

reede: selg, biitseps

laup: puhkus

pühap: puhkus

trenn kestab umbes 70-90 min.

seda olen siis teinud nüüd kaks nädalat, alles nagu alustasin selle kavaga.

lihtsalt niiväga tahaks jälle number väiksemaid pükse kanda. Nagu ülakehal polegi midagi viga, kõigest jalad on suuremaks muutunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgu ongi oluliselt raskem treenida kui ylakeha, minul vähemasti. Sinna kipub see 'lisa' väga kergesti tulema ka.

Aga tsyklid? Kui pikad ja kui palju neid on ja mis raskusi ja vahendeid sa kasutad?

Ja käid sa lindil/stepperil/söudel vms masinal ka? Pulssi tuleks jälgida ka kindlasti kui rasvu tahad vähendada/pisemaid pykse tulevikus jalga saada. Selleks minegi näiteks stepperile. Nood enamasti näitavad pulssi ka ja jälgi, et see oleks 150-155 vahemikus. Ja anna tuld. Näiteks pool tundi järjest. Vahel langetad, vahel töstad pulssi, aga mitte liiga palju.

Aga tubli oled, et sa selga ja köhtu ka kenasti treenid ;)

Muudetud kasutaja mmmaiki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgu ongi oluliselt raskem treenida kui ylakeha, minul vähemasti. Sinna kipub see 'lisa' väga kergesti tulema ka.

Aga tsyklid? Kui pikad ja kui palju neid on ja mis raskusi ja vahendeid sa kasutad?

Ja käid sa lindil/stepperil/söudel vms masinal ka? Pulssi tuleks jälgida ka kindlasti kui rasvu tahad vähendada/pisemaid pykse tulevikus jalga saada. Selleks minegi näiteks stepperile. Nood enamasti näitavad pulssi ka ja jälgi, et see oleks 150-155 vahemikus. Ja anna tuld. Näiteks pool tundi järjest. Vahel langetad, vahel töstad pulssi, aga mitte liiga palju.

Aga tubli oled, et sa selga ja köhtu ka kenasti treenid ;)

enne trenni teen soojendust jooksulindil, 10 min, nii et higi voolab ja kiirus on 10,2-10,6.

tavaliselt teen siis kolm seeriat, ja nii mingi 11-12 korda. viimased kaks korda on nii et nagu rohkem ei suudaks. jalgadel raskus siis oleneb masinast, aga umbes mingi 50-65kg

käed mul ikka väga nõrgad, tavaliselt teen siis hantlitega ja raskus on kummaski käes 3-5kg, oleneb jälle harjutusest.

Samuti praegu olen ühe korra proovinud teha nii, et kang turjal, raskusega 15-17,5 kg ja siis väljasirutus sammud , või ei teagi kuidas seda nimetatakse. tundub päris hea ja ajab ikka korralikult higistama.

Lihtsalt ma ei teagi kas teen jõusaalis asju õigesti, ning seda jätkama (hetkel olen sisi kava järgi teinud 2 nädalat), või peaksin ikka midagi muutma. Toituma hakkasin ka alles hiljuti tervislikumalt, valge riisi asemel tumedat, ja praemuna asemel keedetud muna jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, kõik pudru ja kapsad.

Saage aru, et tavainimese mõistes vormi saamiseks ei ole vaja ette võtta mingeid maagilisi treeningtrikke ega toitumisvõtteid. No kohe mitte ei ole. Peamine asi - Söö vähem energiat sisse, kui kulutad(Või vastupidi) mõningate pidepunktidega (Päevane valgu, rasva-vajadus, kaloraažidega ekstreemsustega vältimine) . THE END. That's it. That's all.

Tahad vähe paremat vormi kui tavainimene siis lisa veel jõutreeningut või muud füüsilist aktiivsust juurde. Kogu lugu.

Ei ole vaja keskenduda mingitele pulsivahemikele või higi lahtisaamistele. Kui teed trenni siis võta üks algajate kava siit lehelt, palu saalis, et treener vähe kriitilisema pilgu vormile viskaks ning kogu lugu. Ei ole vaja ise leiutada ega paanitseda. :)

Peamine on see, et arvutad umbkaudselt välja oma päevase toitumise energiahulga ning toitainete sisaldused ning korrigeerid neid vastavalt eesmärkidele, kas siis kaalu alla või üles. Ja seda sa lampi täppi ei saagi. Vali mingi pidepunkt ning asu seda järgima ning nädala kahe pärast on muutused teada ja siis korrigeerid.

See, kas sa oma mune praed või keedad on niivõrd ebaoluline faktor siinkohal, et ebaolulisemat asja annaks välja mõelda. Ja Pruun riis EI OLE parem, kui valge riis BTW. Pigem on valge isegi parem, kui niiväga anaalseks minna. :D

Seega ärge mõelge asju üle. Ma tean, et kõik arvavad, et vormi saamine on mingi metsik ettevõtmine, kus vaja kasutada tuumafüüsikat jms värki, et kuidagi need grammid küljest kaoksid. :D Aga reaalselt on asi niivõrd lihtne, et enamikel jääb karp lahti, kui lihtne see tegelikult on.

Valke - ca. 2-2,2g kehakilo kohta

Rasvu - ca 1g kehakilo kohta

Süskareid - kuidas ise heaks arvad kaloraaži piires

Söö mitmekülgselt täisväärtuslikest toiduainetest niipalju kui saad, kuid ära väldi paaniliselt midagi. Tekitad endale toitumishäired niimoodi.

Kalorid - Htilga tõi juba ülevalpool välja.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nägin ka sellist müstilist rida "0 veregrupi inimestel aeglustavad piimatooted ainevahetust".

Ma olen kindel, et seda ei kinnita mitte mingisugune teaduslik teadmine füsioloogiast.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas olen netist uurinud, et 0 vereguripi inimestele ei sobi piimatooted, pidi vist ainevahetust aeglustama.

Veregrupid on puhtalt tinglik ja hiljuti leiutatud jaotus. Ei oma mingit seost toitumisega. Küll aga on nüüd avastatud, et inimese soolte bakterite koosluse järgi saab inimesi jagada gruppidesse, kes seedivad erinevaid asju veidi erinevalt. Ja sellest tuleneb, mis kellelegi sobib.

Reaalelus aga ei tee keegi hetkel sellist määramist, mida saaksid paberile trükitult poodi kaasa võtta. Pead ise läbi katsetama erinevad toitude rühmad - liha, piimatooted, köögiviljad, teraviljatooted. Leidma nende vahel endale sobiva tasakaalu.

Kuid mitte müstifitseerida mingit veregrupidieeti.

PS. jah, saatan peitub detailides. Süütud peotäied pähkleid, möödaminnes söödud "paar puuvilja" on need, mis võivad lõpuks dieedi rikkuda. Sest defitsiidis ollaksegi ju mõned sajad kcal maksimaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal oma arvamus. Kui inimene on otsustanud end tösisemalt käsile vötta ning suudab end motiveerida toitumist ja elustiili muutma, igati respect. Ja see, mis valemiga kellelgi kusagilt midagi kaob vöi juurde tuleb, on väga individuaalne.

Eks köik räägivad oma kogemuste pöhjal...vast :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal oma arvamus. Kui inimene on otsustanud end tösisemalt käsile vötta ning suudab end motiveerida toitumist ja elustiili muutma, igati respect. Ja see, mis valemiga kellelgi kusagilt midagi kaob vöi juurde tuleb, on väga individuaalne.

Eks köik räägivad oma kogemuste pöhjal...vast :)

Omad kogemused peksavad. :D

Kui puudub teadmistepagas adekvaatselt nende kogemuste analüüsimiseks. ;)

Ma alustasin oma praegust dieeti ilma ühegi praktilise kogemuseta, mis võiks väita mulle, et see on edukas. Läksin puhtalt teadusliku materjali toetuse peale välja. Siiani pole pettuma pidanud. Nii hämmastav, kui see ka pole - siis teadus ei valetagi. Holy crap. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omad kogemused peksavad. :D

Kui puudub teadmistepagas adekvaatselt nende kogemuste analüüsimiseks. ;)

Ma alustasin oma praegust dieeti ilma ühegi praktilise kogemuseta, mis võiks väita mulle, et see on edukas. Läksin puhtalt teadusliku materjali toetuse peale välja. Siiani pole pettuma pidanud. Nii hämmastav, kui see ka pole - siis teadus ei valetagi. Holy crap. :D

Teadusega on see värk, et see kipub muutuma.. iga max 10a tagant ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadusega on see värk, et see kipub muutuma.. iga max 10a tagant ^_^

Ja tulebki kaasas käia teaduse arenguga. Aga tundub, et mõni on 50a veel minevikus kuna kas ei usuta teaduse arengusse või ei nähta praktilist võimalust sellega kaasas käimiseks ning istutakse omas mugavas mullis, kus aeg ei liigu. :D

Võta näiteks Alan Aragon kelle Research Reviewd on huvitav lugeda. Esimestes välja-annetes ütleb näiteks Beta-Alaniini kohta, et suht mõttetu lisand hetkel kuna pole piisavalt infot paikapanevate järelduste tegemiseks.

Loed aga nüüdseid välja-andeid, mis 5a uuemad - ning juba on jutt teine, kus toob välja erinevaid uuringuid selle kasuliku toime tõestuseks.

Käib ajaga kaasas ning vastavalt tõendusmaterjalide olemasolule korrigeerib ka oma ütlemisi.

Kui palju on neid, kes tegelikkuses seda teevad? Väga paljud ei julge ega suudagi tunnistada oma eelnevate väidete ebatõesust ning lihtsam on näpud kõrva panna ja la-la-la-la laulda, kui et tunnistada oma vigu või teadmatust. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×