Jump to content
Leegi-H

Säästuretseptid

Recommended Posts

Olen nüüd mõnda aega siin ilma kasutajata ringi kummitanud ja huvitavaid teemasid lugenud.

Tekkis vajadus ka ise sarnane kirjutada: tahan abi ja nõu.

Midagi täpselt sellist, mida otsin ei osanud leida.

Varsti on 10 kuud täis sellest ajast kui end käsile võtsin, 14 kilo kergem tunne aga 6 oleks veel vaja.

Nüüd on ees komistuskivi. Järgmised 3 kuud pean arvestama piiratud ressurssidega.

Seega tahaks huvitavate retseptide soovitusi, mis säästavad rahakotti aga mitte tervist. Kiirnuudli dieet oleks küll hea soodne aga ei tahaks 10 kuu tulemusi sellega kaotada.

Eriti head retseptid aitaksid rasva edasi põletada ja säilitaksid lihast ka :)

Lisainfoks: söönuks peab saama 2 inimest. Jõusaali, ujula ja rühmatrennide külastusvõimalus säilib. 8 tundi on istuvat tööd, kahel päeval 12 tundi.

Boonusküsimus: mis on see üks toidulisand, milel jaoks ma peaks raha pigistama, sest säästumenüül jääb sellest muidu puudu? Sel teemal ootan juba gigantide heitlust, mis ma siin ringi kummitamisel silma on paistnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Abiks oleks info, et milliselt rahaliselt seisult kuivõrd "säästu"-reziimile hüpata on tarbis.

Võiksid tuua välja praeguse toitumisega (iga toiduaine eraldi, mida ostad ning mis hinnaga sa seda ostad ; samuti kogusumma ning ka see, et kuhuni on vaja kogusumma viia). Selliselt saaksime pakkuda välja alternatiive nii soodsamate toiduainete näol, kui ka sarnaseis retsepte silmas pidades :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näited päristoitudest:

http://www.toidutare.ee/retseptiraamat.php?id=442507

http://www.toidutare.ee/retseptiraamat.php?id=444388

http://www.toidutare.ee/retseptiraamat.php?id=444392

http://www.toidutare.ee/retseptiraamat.php?id=444390

http://www.toidutare.ee/retseptiraamat.php?id=444395

Põhimure on vist selles, et kuna ma tööl tihti satun nii töö sisse, et ei jõua normaalselt lõunat süüa seega mul on emergency snäkid nt batoonid, kodujuustud, pähklid jms mida päeva peale jagada. Need on kokkuvõttes päris kulukad, et kui mingi hea alternatiiv pakkuda on nendeks päevvadeks, kus ma ei jõua lõunat süüa...

Ma täpselt ei teagi, palju mul nädalas siiani on kulunud just toidu ostmise peale, tavaliselt kasutan sularaha ja tšekke alles pole. Kuhu on vaja viia on max 50 € nädala kohta (miinus esmatarbekaubad).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täistera riis, ~1,60€ (1kg) @ Konsum.

Broilerisüda ~1,60€ (400g) @ Säästumarket.

Maxima oad ~0,40€ (400g)@ Maxima.

Sibul

Ise teen suht suure koguse valmis, kuna pole aega iga õhtu teha süüa. Nii jätkub päris mitmeks päevaks. Räägin siis kuidas ise teen, panen 2 tassi täit riisi keema, siis praen tükeldatud sibulad ära, varsti lisan broilerisüdamed(lisan kõik 400g) ja maitsestan pipraga ja vähese soolaga. Kui südamed on valmis, siis lisan oad(terve konservi ehk siis 400 g)(mulle meeldivad oad tomatikastmes), lasen kõigel natukene praadidal. Ja siis viskan riisi peale, segan ära ja kui on vajadust siis maitsestan veel. Lisan ise cayenne pipart peale, tuleb väga meeldib ja põlev söök.

Mingi aeg tegin seda toitu porgandiga, aga kuna pole enam norme porgandeid tartus leidnud siis pole porgandiga enam teinud. Kui tahad porgandit lisada, siis ennem kui sibulat hakkad praadima hakka hoopis porgandit "praadima". Ise porgandi praadmiseks õli ei kasuta, viska pannile ja pane kaan peale. (Riivi kõige suurema aukudega saad neid porgandi laaste teha.) Kui porgandid valmis, siis võta pannilt ära ja hakka sibulaid praadima. Muidu tee samamoodi nagu sai eelnevalt mainitud, aga kui lisad oad siis lisa porgandid kah.

Muideks need toidutare lingid ei tööta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahha, sellised soodsad emergency "snäkid" on näiteks:

Otto_kohupiim.jpg

~0,30€

Ma ei saa pildilt aru, mis firma toode on? Ise pole poes nägema juhtunud.

Muudetud kasutaja Leegi-H poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõikide poodide sügavkülmaletid sisaldavad korralikke säästutoite, mis ei ole aga kindlasti kokku hoidmine toitainete osas. Broileri süda, maks, lihasmagu - kõik valgurikkad. Kala on sealt samuti saada väga hea hinnaga, tihti parem kui rimi hullude päevade viimase vindi peal lõhe. Ja muidugi õhtuti piimalett. Muide, viimases Ekspressis oli artikkel vaesest perest, kes elab seapekist ja kartulist. Ok, kuid siiski hämmastas mind see, et kaks noort neiut ja mitte mingit tegevust omav kuid kaht liikuvat kätt omav mees kurdavad et pole ammu enam rohelist söönud. Kuid kast mulda aknale ja seeme sisse? Seda juttu ei usu ma enam mitu viimast aastat, et ei ole aega korralikku toitu süüa ja peab seetõttu batoone närima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Kaua mängivatest" süskaritest on kõige odavam odratang. Ta pea kaks korda odavam kui pruun riis või tatar. Toiteväärtus aga sama. Rasvad/valgud/süsikad pea samad mis riisil ja tatral. Mul naine lisab porgandit ja maitserohelist, kuumutab neid neid koos lõpuks pannil ning tulemus on väga maitsev.

odratang (100 g):

- Kaloreid 350 Kcal, Rasva 1 g, Valku 8 g, Süsivesikuid 77 g, Kiudaineid 0 g

pruun riis (100 g):

- Kaloreid 337 Kcal, Rasva 2 g, Valku 7 g, Süsivesikuid 72 g, Kiudaineid 0 g

tatar (100 g):

- Kaloreid 352 Kcal, Rasva 2 g, Valku 11 g, Süsivesikuid 72 g, Kiudaineid 0 g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maximas on hetkel müstiliselt soodsa hinnaga John Westi lõhe.

418g kõigest 1,89€! (kuupäev korras). Täpselt sama asi on Selveris näiteks 5,75€ :D

lohe418.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maximas on hetkel müstiliselt soodsa hinnaga John Westi lõhe.

418g kõigest 1,89€! (kuupäev korras). Täpselt sama asi on Selveris näiteks 5,75€ :D

lohe418.jpg

Tohoh, ma tean kus ma homme poodlen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin ühe kena piruka ja kohandasin seda veidi.

Hinnaks kokku ca 3,5 €. Saab mugavalt 16 tükiks lõigata üks tk ca 70g

Toitained ühe tüki kohta enamvähem:

Energia (sh kiudained), kcal 153 Süsivesikud, imenduvad, g 6.01 Rasvad, g 8.9 Valgud, g 10.6

Kogus Koostis- ja maitseained 500 g Ricotta-kohupiim 30 g Või 3 tk Muna 1.25 dl Maisijahu 0.5 tl Sool 200 g Riivjuust 1 tk Paprika

Sulata või. Haki paprika.

Sega kõik komponendid kokku ning pane küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile või pirukavormi ning raputa peale ülejäänud juust.

(2/3 juustu sega sisse, peale raputamiseks jäta 1/3)

Küpseta 200 kraadini eelkuumutatud ahjus 30 minutit.

Võib maitseks lisada ka mingit ürti või nt pitsamaitseainet. Paprikat on hea asendada ka muude viljadega või neid sellele lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maximas on suhteliselt hea hinnaga (2,99€) 1kg Tere kohupiima.

Kahes variandis:

1. 5% rasva, 16g valku, ~1g süsivesikuid

2. 0,1% rasva, ~14g valku / süsivesikuid

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maximas on hetkel müstiliselt soodsa hinnaga John Westi lõhe.

418g kõigest 1,89€! (kuupäev korras). Täpselt sama asi on Selveris näiteks 5,75€ :D

lohe418.jpg

Nii müstiliselt soodne ta täna enam ei ole aga kui nt Selveriga ikka võrrelda siis on poole soodsam 2,49

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii müstiliselt soodne ta täna enam ei ole aga kui nt Selveriga ikka võrrelda siis on poole soodsam 2,49

Kas see on Maximas jälle soodushinnaga, hetkel 2,49€? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

99 sendiga saab Maximas 200g mandleid, ostsin ise 10 pakki ära. Nii et kes tahab peab kiirelt läbi käima. ^_^ 3 pakki kohupiima (Põltsamaa oma) maksab 1 euri säästus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Broilerimaks. Maksab umbes 1.50. Lihtne teha - praed 20 minutit ja valmis. Lisaks sellele, et tegemist on hea valguallikaga, saab sellest ka mitmeid kasulikke vitamiine ja mineraalaineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×