Jump to content
Draw

Jõutreening jooksjale

Recommended Posts

Terekest!

Olen jooksuhuviline. Olen isepäiselt tegelenud tervisejooksuga pisteliselt suviti ja nüüd, paar kuud tagasi võtsin ette programmi, millega treenin 21 km jooksma.

Siin fitness.ee-s oli ka paar arutlevat artiklit sellel teemal, kuid küsiksin ka siinsete tegijate käest: milline peaks olema jõutreening vastupidavusalal treenijale?

Neis artiklites kirjutati, et paljud vastupidavussportlased teevad pikki seeriaid, 20 - 50 kordust seerias, samas artikli autor oli selle kasulikkusest lahkarvamusel, põhjendades, et sedasi kasvatatakse lihamäed jalgadele ja vastupidavussoprtlased peaksid hoopis tegema jõutrenni 1 - 6 kordust seerias.

Kumba pidi see siis parem on? Soovin arendada kiirust ja vastupidavust.

Ise teen praegu jõusaalis kolmeks jaotatud kava, seeriad 3 x 15 keskmiselt. Jalgu teen 20 kordust seerias, kergemate raskustega (väljaasted, jalgade sirutamine trenažööril ja jalapress).

Tänud!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Ma olen ise ka kunagi treeninud pikamaajooksu ja isegi nüüd teen lühemaid otsi.

Kasutan Paula Radcliffe raamatut How to run. Sees igati põhjalikud treening kavad ja ka piltidega harjutused. Paljud harjutused on superseeriad, nt. Kükkid ja kohe teed takka ühejalaga sääretõuse või siis selga ,nt kas lõuatõmbed või ploki tõmbed rinnale ja kohe takka hantli tõmbed. Peamine eesmärk on muuta lihas vastupidavaks

Kõhtu näiteks teen 3x nädalas ja 4 harjutust .

Mis puutub kordustesse siis enamuses on 2-3seeriat 6-10 korda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Ma olen ise ka kunagi treeninud pikamaajooksu ja isegi nüüd teen lühemaid otsi.

Kasutan Paula Radcliffe raamatut How to run. Sees igati põhjalikud treening kavad ja ka piltidega harjutused. Paljud harjutused on superseeriad, nt. Kükkid ja kohe teed takka ühejalaga sääretõuse või siis selga ,nt kas lõuatõmbed või ploki tõmbed rinnale ja kohe takka hantli tõmbed. Peamine eesmärk on muuta lihas vastupidavaks

Kõhtu näiteks teen 3x nädalas ja 4 harjutust .

Mis puutub kordustesse siis enamuses on 2-3seeriat 6-10 korda

Niisiis pooldad lühemaid seeriaid (ja suuremad raskused siis).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osatakse küll ja vägagi kõrgetasemelist nõu. Juba mõnda aega tagasi kirjutasin kaks pikka analüüsi sellest, kuidas ja mida peaksid vastupidavusalade esindajad jõusaalis tegema. Ühest vastust sinu küsimusele ei ole, kahtlen, kas üldse keegi täpselt teab, mida ja kui palju vastupidavusalade esindajad peaksid jõusaalis tegema. Loe need artiklid läbi, saad ainet mõtlemiseks.

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1211&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlastelei-osa

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1220&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlasteleii-osa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osatakse küll ja vägagi kõrgetasemelist nõu. Juba mõnda aega tagasi kirjutasin kaks pikka analüüsi sellest, kuidas ja mida peaksid vastupidavusalade esindajad jõusaalis tegema. ühest vastust sinu küsimusele ei ole, kahtlen, kas üldse keegi täpselt teab, mida ja kui palju vastupidavusalade esindajad peaksid jõusaalis tegema. Loe need artiklid läbi, saad ainet mõtlemiseks.

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1211&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlastelei-osa

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1220&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlasteleii-osa

Neid artikleid ma just eelnevalt olingi lugenud, sealt ka tekkis küsimus, kuna neis artiklites ei ole ühest vastust.

Aga tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis pooldad lühemaid seeriaid (ja suuremad raskused siis).

Jooksia treening on ikka jooksmine, jõusaal on ülejäänud keha kaasa aitamiseks. Kõhu ja alaselja treening on selleks et sa suudaksid hoida jooksu ajal oma keha pikalt sirgena. Seal on ka veel harjutusi nt, ühejalaga kükk, sangpomm ja ka jõutõmme. Arvestades kui palju põletab pikamajooksia energiat jooksu treeningul siis pole vist mõtet loota mingeid lihasemähesid.Mina nt. oma 82 kg kehakaaluga põletasin eelmine aasta Edimburgi poolkul 2500kcal ja ma ei jooksnud eriti kiiresti aeg oli 2:10.

Näiteks õla lihaste treening sealt raamatust on täiesti killimine, teed õlgadele surumist ja kohe lendamised takka on need tehtud siis puhkad või käsivarred( biitsepsile ja kohe triitsepsile takka).

Nagu juba ennem ütlesin on eesmärk muuta keha sitkeks ja tugevaks.

Muidugi 10km pole eriti vahet milline on keha võid olla ka täitsa vabalt tipp atleet

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×