Jump to content
KaisakeM

Vormi halvenemine

Recommended Posts

Selles 30 000 numbris ma natuke kahtleks,sest on öeldud, et Tour De France'i ajal ei suuudaks ratturid ka kõige parema tahmise juures süia nii palju, et nad ei oleks koguaeg defitsiidis ja vaevalt nad lahjasid toite seal tarbivad. Jah seal tuleb mängi ka ajalimiit, aga ikkagi tavainimesel on see piir ka ikka kuskil natuke varem kui 30 k kcal peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühest küljest väidad, et keha suudab päevas omastada ~30 000kcal. Teisest küljest jällegi, et üle söömine ei põhjusta oluliselt rasvumist vms. Aga kui inimese päevane energiakulu on ~3500kcal, siis mis saab ülejäänud omastatud 26500kcal'ist? Peab ju rasvaks minema selle uue väite alusel? :huh:

Kus ma olen väitnud, et ülesöömine ei põhjusta olusiselt rasvumist? :D - Mis seda veel siis põhjustama peaks.

Otseloomulikult läheb valdav enamik üleliigsest kaloraažist rasvavarudesse.

Selles 30 000 numbris ma natuke kahtleks,sest on öeldud, et Tour De France'i ajal ei suuudaks ratturid ka kõige parema tahmise juures süia nii palju, et nad ei oleks koguaeg defitsiidis ja vaevalt nad lahjasid toite seal tarbivad. Jah seal tuleb mängi ka ajalimiit, aga ikkagi tavainimesel on see piir ka ikka kuskil natuke varem kui 30 k kcal peal.

Ei väidagi, et see reaalselt teostatav on. Vaid nö. potensiaalne võime, mida keha omab. Selles suhtes ütlesingi, et enne tuleb okse-refleks peale, kui sa jõuad selliste kogusteni, mida su keha enam omastada ei suuda. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus ma olen väitnud, et ülesöömine ei põhjusta olusiselt rasvumist? :D - Mis seda veel siis põhjustama peaks.

Otseloomulikult läheb valdav enamik üleliigsest kaloraažist rasvavarudesse.

Ei väidagi, et see reaalselt teostatav on. Vaid nö. potensiaalne võime, mida keha omab. Selles suhtes ütlesingi, et enne tuleb okse-refleks peale, kui sa jõuad selliste kogusteni, mida su keha enam omastada ei suuda. ;)

Järelikult oled sa oma seisukohti vahepeal muutnud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus ma olen väitnud, et ülesöömine ei põhjusta olusiselt rasvumist? :D - Mis seda veel siis põhjustama peaks.

Otseloomulikult läheb valdav enamik üleliigsest kaloraažist rasvavarudesse.

Mõned PubMed artiklid isegi tõestuseks toodud. -_-

Rasvumist põhjustavad ka haigused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Archangel Tunnen sulle kaasa, kuna sinu arusaamad ikka suht mööda reaalsusest. Parem oleks lollused enda teada hoida ja mitte teadmatutele sellist asja rääkida - võibolla teevad veel sama...

Pealegi valgu üleliigse tarbimise korral ei peaks lihased ära kukkumagi, pole mõtet asju välja mõelda. Sa võid ju korraga 100g valku sisse süüa, kuid poole sellest lased mõttetult välja ka. Kui kaal on umbes 75kg, siis päevane max norm oleks ~220g valku ja see jagatuna 5-6 toidukorra peale ehk siis ~40g ühe toidukorra kohta. Siinkohal on kindlasti oluline vahet teha kiiresti ja aeglaselt imenduvatel valkudel.

Süsivesikutega on ka nii, et ega kohe rasva % laes ei peagi olema. Oleneb mitmetest oludest, näiteks kui palju sa aeroobset teed, kui palju aega enne magama minekut sa need süsivesikupaugud sisse võtad, kui hea su ainevahetus on, mis su kehatüüp on, kui palju on sinu jaoks palju süsivesikuid, kui palju sa päevas üldse sööd jne.

Sa tundud suht liialdav olevat. Et sadu gramme süsivesikuid sisse süüa ühe toidukorraga, peaksid sa ikka päris palju korraga suutma toitu üldse ära süüa.

Mine loe oma artikleid ja teisi erinevaid idiootsuseid edasi, kuid nendega sa keerad lihtsalt oma mõistuse segi. Netis kirjutatakse palju erinevaid versioone samadel teemadel, kuid siiski saavad vaid mõned üksikud nendest kõige õigemad olla. Sina pole vist neid päris õigeid veel ülesse leidnud või lihtsalt ei taha neid tunnistada. Pole mõtet siin teistele kärbseid pähe ajada.

See on tõsiasi, et kogemused on kõige olulisemad ja kõigi keha reageerib erinevalt, kuid sinu näidud veidi üle pingutatud.

Uskuge keda tahate (vaidlema ei viitsi hakata), mina olen enda teadmisi jaganud ja loodan, et keegi saab abi. :)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult oled sa oma seisukohti vahepeal muutnud :)

Möh?

Mõned PubMed artiklid isegi tõestuseks toodud. -_-

Rasvumist põhjustavad ka haigused.

Kui mõtled NEAT'i, siis jah, lisatud kaloraaž ei tähenda alati automaatselt võrdväärset kaalutõusu kuna keha reguleerib teatud puhkudel ainevahetust vastavalt. Kuid ülesöömine tähendab siiski kaloraaži, mis ületab vajadusi. Mis tähendab, et NEAT on juba arvesse võetud. Oeh...

@Archangel Tunnen sulle kaasa, kuna sinu arusaamad ikka suht mööda reaalsusest. Parem oleks lollused enda teada hoida ja mitte teadmatutele sellist asja rääkida - võibolla teevad veel sama...

Ära peksa segast vaid räägi asjast. :)

Pealegi valgu üleliigse tarbimise korral ei peaks lihased ära kukkumagi, pole mõtet asju välja mõelda. Sa võid ju korraga 100g valku sisse süüa, kuid poole sellest lased mõttetult välja ka. Kui kaal on umbes 75kg, siis päevane max norm oleks ~220g valku ja see jagatuna 5-6 toidukorra peale ehk siis ~40g ühe toidukorra kohta. Siinkohal on kindlasti oluline vahet teha kiiresti ja aeglaselt imenduvatel valkudel.

Debiilsus maailma kõige suuremas mastaabis. Nii lolli juttu on isegi raske kommenteerida. Palun laenuta lähimast raamatukogust mõni bioloogiaõpik ning uuri, kuidas valgud kehas käituvad.

Leiad, et "Mõttetult välja" ei lase sa pm. mitte midagi. Vastasel juhul oleksime ammu rassina välja surnud, kui meie keha oleks võimeline korraga omandama ainult paari suutäie jagu valke. LOLOLOLOL.

I can see it now. Cavemen eating 5-6 meals a day in order to stave off catabolism and death. LOLOLOLOL.

Süsivesikutega on ka nii, et ega kohe rasva % laes ei peagi olema. Oleneb mitmetest oludest, näiteks kui palju sa aeroobset teed, kui palju aega enne magama minekut sa need süsivesikupaugud sisse võtad, kui hea su ainevahetus on, mis su kehatüüp on, kui palju on sinu jaoks palju süsivesikuid, kui palju sa päevas üldse sööd jne.

Tobedus. Süsivesikuid rasvadeks muuta on üks ääretult raske üles-anne. Siiani pole seda suutnud arvestatavas koguses isegi sajad ja sajad grammid süsivesikuid. Isegi iga päev ca. 45% menüüst puhast suhkurt tarbides ei õnnestunud rasva juurde tekitada, LOL.

Kaloraaž on määrav ning isegi arvestatava ülekaloraaži puhul on keha uskumatult võimekas süsivesikuid energiaks ära kasutama ning rasvadeks läheb loetud grammid, ei muud.

Sa tundud suht liialdav olevat. Et sadu gramme süsivesikuid sisse süüa ühe toidukorraga, peaksid sa ikka päris palju korraga suutma toitu üldse ära süüa.

Justnimelt. Kui süsivesikute salvestamiseks rasvadena on vaja sadu gramme süskareid korraga, mida on ÜLIMALT raske tarbida, siis milleks muretseda veelgi väiksemate koguste pärast. Tobeduse tipp. :D

Mine loe oma artikleid ja teisi erinevaid idiootsuseid edasi, kuid nendega sa keerad lihtsalt oma mõistuse segi. Netis kirjutatakse palju erinevaid versioone samadel teemadel, kuid siiski saavad vaid mõned üksikud nendest kõige õigemad olla. Sina pole vist neid päris õigeid veel ülesse leidnud või lihtsalt ei taha neid tunnistada. Pole mõtet siin teistele kärbseid pähe ajada.

LOL@teemad. Ma ei loe kellegi ARVAMUSI või "teemasid". Ma loen reaalseid uuringuid mida tehakse laboris. Faktuaalsed tõendid mida sa kodus toitumispäevikut pidades ikka korrata ei suuda.

Kui sul just kodus vastavaid meditsiinilabori seadmeid ei ole, mis suudaksid igat grammi kehakoostist määrata, rakutasandil tööd jäädvustada ning üleüldse suudaksid garanteerida oma tulemuste tõesuse... siis sinu "arvamus", kui selline, mis baseerub "kogemustel" vms arutul viisil ei ole just palju väärt.

Usun, et sa ei suuda vastavate ametlike uurimustöödega oma magamistoas rinda pista.

See on tõsiasi, et kogemused on kõige olulisemad ja kõigi keha reageerib erinevalt, kuid sinu näidud veidi üle pingutatud.

Uskuge keda tahate (vaidlema ei viitsi hakata), mina olen enda teadmisi jaganud ja loodan, et keegi saab abi. :)

Kogemused kõige olulisemad? Vaevalt.

Loll ei õpi vigadest.

Tark õpib oma vigadest.

Geenius õpib teiste vigadest.

Kes jääb ainult oma kogemustele lootma on parimal juhul "tark". Kuid geeniuse mõõte ei anna ta iialgi välja kuni ei kasuta ka teiste inimloomade poolt pakutavaid teadmisi ja nende kogemusi.

Ei ole mõtet targutada niisama, kui puudub vastav teadmiste-pagas allikatest, mida on ka mõtet kasutada. Kogu oma teadmisi toitumisest Muscle&Fitnessi ajakirjadest saada või jõusaalist suurtelt onudelt ei ole ikka päris see, mis teeb sinust teadja. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sina väitsid ise, et just sina tarbid üle 100g korraga valke ning korraga sadu gramme süsivesikuid. Nüüd juba ajad tagasi?

Olgem ausad, et ega minagi seda kõike päris ainult enda kogemuste põhjal pole võtnud. Olen seda targemate ja kogenenumate inimeste käest kuulnud ning lugenud professionaalide arvamusi, kes on just seda järginud ja maailma tippu isegi jõudnud. Ma ei saa üldsegi aru, et mis sul on "5-6 korda päevas söömise" vastu...

Mind üldse ei huvita sinu jutt - tead, et isegi kõik katsed ei ole alati täpsed ja paljud nendest üldse ei õnnestu. Kui sinu rahakott lubab sul ühe toidukorra kohta tarbida üle 100g valke iga päev, siis las aga minna. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sina väitsid ise, et just sina tarbid üle 100g korraga valke ning korraga sadu gramme süsivesikuid. Nüüd juba ajad tagasi?

Raske, mitte võimatu. ;) - Mulle meeldib, aga olengi suure isuga.

Olgem ausad, et ega minagi seda kõike päris ainult enda kogemuste põhjal pole võtnud. Olen seda targemate ja kogenenumate inimeste käest kuulnud ning lugenud professionaalide arvamusi, kes on just seda järginud ja maailma tippu isegi jõudnud.

Ei ole mingi kriteerium teadmiste adekvaatsuse kohta.

Ma ei saa üldsegi aru, et mis sul on "5-6 korda päevas söömise" vastu...

Midagi ei ole. Seni kuni seda tehakse harjumusest ja soovist, mitte valedel eeldustel.

Mind üldse ei huvita sinu jutt - tead, et isegi kõik katsed ei ole alati täpsed ja paljud nendest üldse ei õnnestu.

Lol. Jah katse võib olla ebatäpne olenevalt tehnoloogiast mida kasutatakse. Aga seda iga vähegi kogenum uurija juba teab ning seega arvestab sellega. Peamised ebatäpsused tekivad järelduste puhul. Ning mind teiste järeldused ei huvita. Kasutan uurimistest saadud fakte oma enda arvamuste loomiseks. Seni kuni minu jutt põhineb faktuaalsel materjalil siis saab viga olla vaid minu oskuses järeldusi ja sidemeid nende tõendite vahel luua. Ning kindlasti ma vahest eksin - aga seda eksimust peab alati ka tõestama, mida vähesed viitsivad kuna peetakse end liiga targaks, et minuga vaielda, lol.

Ning mida see tähendab?

Kui sinu rahakott lubab sul ühe toidukorra kohta tarbida üle 100g valke iga päev, siis las aga minna. ;)

Arvad, et kusen poole välja? Usu, usu. Edu sulle 5-6 einega ning iga portsjoni kaalumisega, et jumala eest üle 40g ei tarbiks. :D

Aga tee mulle teene. Anna mulle kasvõi üks ainus viide sellele, kust seda kuulsid, et 40g on max mida korraga saab. Sest kui aus olla siis olen kuulnud numbreid 25-50g ning kõik on ühtemoodi debiilsed.

Kui ma ei eksi siis 25g vadakuga saavutati maksimaalne valgusüntees. Kuid see on akuutne reaktsioon ning ei rääkinud midagi valkude omastamise tasemest ega tulemustest pikema perioodi peale. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakkagi vaidlema sinu loetud katsete kohta, kuna ma pole neid ise lugenud ja ei oska öelda enda arvamust. Seda võin öelda, et kui need oleksid parimad, siis need oleks juba kasutusele võetud ka tippude poolt. :P

Valgu puhul räägin ~40g suht max umbes 75kg kaaluva inimese kohta. Arvutused pole küll eriti täpsed, kuid seepärast ka "~". Kogenute sõnul peaks tarbima inimene ~0,5kg kehakaalu kohta ~1,0-1,5g valke päevas.

Toidu kaalumises ja selles oleva valgu või mis iganes teise näitaja teadmises pole midagi halba ju. Mina küll neid valke väga täpselt ei jälgi, kuid umbkaudselt ikka vaatan. Tippu jõudmiseks ongi vaja järjepidevust ja kannatikkust ning õnneks või kahjuks tulebki siis kõik täpselt kontrolli all hoida. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakkagi vaidlema sinu loetud katsete kohta, kuna ma pole neid ise lugenud ja ei oska öelda enda arvamust. Seda võin öelda, et kui need oleksid parimad, siis need oleks juba kasutusele võetud ka tippude poolt. :P

Tipud = Steroidid. Ei allu tavapärastele toitumisreeglitele. Pole mõtet näiteks tuua ning veel vähem enda peal praktiseerida. :)

Ja see, et sa ei tea asjadest lähemalt, kui kuulujuttudest kuuldu siis peaksid sa ju ise ka tegelikult aru saama, et sinu teadmised selles valles on veidi puudulikud.

On täiesti loomulik kasutada Autoriteete oma väidete tõestuseks ja populaarsete voogudega kaasa minna. Kahjuks aga on sellel vähe pistmist Tõega.

Selleks, et omandada tõeseid teadmisi on vaja näha palju vaeva ning elimineerida kogu see "jama", mis populaar-meedias kõikjal leidub. Ülesande teeb seda raskemaks fakt, et vajalik on teada terminoloogiat ja baasteadmisi mitmetest erinevatest ainetest mida omal käel õppida on raske.

Seega on toitumise kohta adekvaatset infot leida väga raske kuna on valida, kas kuulata populaarmeedia möla või õppida kuid, aastaid, et aru saada teaduslikest välja-annetest millel kogu jutt põhineb. :)

Valgu puhul räägin ~40g suht max umbes 75kg kaaluva inimese kohta. Arvutused pole küll eriti täpsed, kuid seepärast ka "~". Kogenute sõnul peaks tarbima inimene ~0,5kg kehakaalu kohta ~1,0-1,5g valke päevas.

Arvad, et inimese kaal mõjutab oluliselt seda, kui palju inimene valke suudab seedida? :) - Valgu kogustega päeva peale olen üldiselt nõus aga siin ka mitu aga. :)

Toidu kaalumises ja selles oleva valgu või mis iganes teise näitaja teadmises pole midagi halba ju. Mina küll neid valke väga täpselt ei jälgi, kuid umbkaudselt ikka vaatan. Tippu jõudmiseks ongi vaja järjepidevust ja kannatikkust ning õnneks või kahjuks tulebki siis kõik täpselt kontrolli all hoida. :)

Tipp nagu ütlesin on enamikes spordialades steroidide meelevallas. Ning tegelikult on isegi "naturaalne sport" seda jubedalt täis. Meie oma mehed võivad ise rääkida, kui tihti nende kategooriates mehi vahele võetakse ja kui palju jääb vahele võtmata ning jäävad nö. "puhtaks". ;)

Muidu jah, tipud teinekord peavadki asja suurema luubiga üle vaatama, et kõik võimalikult optimaalne oleks. Kuid ka siin on käsil palju üleliigset ja palju tobedust. Enamik käitub ikka nii nagu Suured Poisid nende ees käituvad. Mõned katsetavad omaette ja klientide peal, kuid see ei anna siiski teadmisi rakutasandil bioloogiast.

Kogemustega õpitakse tulemusi saama, aga mitte optimaalseid viise nende saavutamiseks. Sest selline katse-eksitusmeetodil toiming on väga aeganõudev ning vähesed raatsivad iga võistluse eel "leiutama" hakata.

Mis aga puutub toidu kaalumisse siis teen seda isegi. Kuid selle vahega, et mind ei huvita vähimatki mida iga eine "per say" sisaldab vaid huvitab numbrid päeva lõpuks.

Sest väljaspool trenni jaoks optimaalse taseme leidmist on vähe mõtet toidukoguste ja valikutega einete lõikes paaniliselt mängida.

Tuleb leida viis, mis tagab parimad trennid, parima une jms aga eeldada, et üks või teine toitaine ühel või teisel ajahetkel aitab rohkem lihast ehitada või rasva põletada, kui antud protsesside jaoks on juba päeva lõikes vastavad numbrid tagatud... siis mnjah. Ei ole mõtet sellele väga rõhku panna.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei maininudki steroide kasutavaid tippe. :) Aga kuna sa juba mainisid, siis olgem ausad - ka nemad peavad sama kõvasti treenima ja kõike tasakaalus hoidma lisaks keelatud ainetele. Ega nendegi jaoks on omad võistlused (ironman, arnold classic, mr.olympia jne), seega ei saa neid maha ka teha - siiski oma ala parimad.

Eks ma mingil määral sinuga nõustun kõige selle arutelu üle, kuid siiski jäävad paljud asjad veel minu jaoks küsimärgi alla. Hetkel eelistan siiski meistri Kiivikase nõu kuulata ja sedasi ka talitada. ^^

Oli tore uut informatsiooni saada. :)

Ole tubli!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei maininudki steroide kasutavaid tippe. :) Aga kuna sa juba mainisid, siis olgem ausad - ka nemad peavad sama kõvasti treenima ja kõike tasakaalus hoidma lisaks keelatud ainetele. Ega nendegi jaoks on omad võistlused (ironman, arnold classic, mr.olympia jne), seega ei saa neid maha ka teha - siiski oma ala parimad.

Eks ma mingil määral sinuga nõustun kõige selle arutelu üle, kuid siiski jäävad paljud asjad veel minu jaoks küsimärgi alla. Hetkel eelistan siiski meistri Kiivikase nõu kuulata ja sedasi ka talitada. ^^

Oli tore uut informatsiooni saada. :)

Ole tubli!

No tippu ilma steroidideta enamikes spordialades ei jõua. Tee või tina, aga ei jõua. Seda juttu võib sulle ka ükskõik, mis eesti mees kinnitada.

Koovit on olnud üks väheseid erandeid (Ka aastakümneid tööd tehtud) ning ka tema puhul on õnne palju olnud, et aegade jooksul on konkurente ära nopitud. Otil ja Imrel on nii mõnigi kord selged keemikud vastu olnud ja kontrollidest pääsenud.

Keelatud ained nõuavad tõesti samuti palju tööd ja vaeva. Point aga selles, et need keelatud ained mõjutavad ainevahetuse tööd ning selle tõttu kehtivad neile ka teised reeglid toitumise osas. Ei tööta asjad samamoodi ning seega nende soovitusi enda peal rakendada on tobe.

Kiivikase nõu kuulmine viib tulemusteni aga ei õpeta sulle miks need tulemused tulevad ning kas saaks ka kuidagi teisiti?

Selles on iva.

Ma võin ka kellegi teise soovitusel oma autosse kütust valada ning punktist A punkti B liikuda. Kuid see ei tähenda, et teaksin kuidas auto töötab või seda, et olemas on ka mõni teine auto millega saaksin hoopis mugavamalt ning väiksema vaevaga samasse sihtpunkti.

Lõpptulemus on paljudel toitumise lähenemistel sama. Teekond sinna on erinev. Kuid kulturismimaailmas on väga levinud üks kindel auto-mark ning keegi ei julge teisi mudeleid proovida. :D

Ning ma arvan, et ei pea välja tooma Toidulisandite äri Multi-miljardilisi käibeid, mis kõik töötab puhtalt Keemiat täis topitud tüüpide reklaamidel. Ega ilma-asjata ei avastada 2x aastas uusi "Arnoldi saladusi" või Colemani edu tegelikku võtit mingi lisandi näol, lol.

Suur osa kulturistide ringkondades leiduvad populaarmeediast toitumise kohta on üles ehitatud toidulisandite vajalikkuse rõhutamisele. 5-6 einet päevas ja 30-40g valku max. ühe toidukorraga ongi justnimelt see, mida saaks ühes kulbitäiest valgust või potsikust massilisajast.

Kõik üles ehitatud nii, et inimestel tekiks usk ja soov lisandeid osta.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teate, mul on tunne, et see asi siin läheb veits käest ära.

Teemapüstitaja on ilmselgelt liiga algaja, et sellest tekkinud kahevõitlusest midagi aru saada, ja kuna ma ise jälgin seda teemat ka huviga - mure suht samalaadne - siis jääks ikka selle juurde, mis lihtsalt oma vormi parandavale naisterahvale sobiks. No offence, aga see lisaainete ja steroidide jms jutt ei aita väga. :)

Et siis, kui kõht on vahepeal tühi, sööme 5-6 korda päevas, ja kui pole, siis 3-4 korda; loogiline ju, et keegi ei söö tervet kana korraga lõunaks ja ülejäänud päeva ainult süsikaid, ikka jaguneb see 150 g ju päeva peale ära. Mõistlike valmistusviiside korral ei tohiks kaloraaž ka üle piiri minna. See pole raketiteadus.

Oeh, sain hingelt ära. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tahtnud teemast kõrvale kalduda, vabandan. :)

No siiski käis jutt lõpuni välja enam-vähem toitumise osas, seega midagi hullu vist ei ole. Lihtsalt mõnele meeldib siin väita, et kõik peale tema ja tema raamatute on idioodid. :) Mina leian, et lahendusi võib mitu ka olla, kuid eelistan enda oma rohkem. ;)

Teemaalgatajale soovitan valida endale sobivaim viis. Kuna mingeid andmeid enda kohta ega toidukoguste kohta pole, siis ei oska suurt midagi arvata. Kindlasti julgen soovitada, et tuleb teha rohkem aeroobset. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures aeroobsega mul nüüd nii, et olen võtnud vähemaks ja keskendunud rohkem jõutrennile, kuna lugesin kuskilt soovitust, et parem teha rohkem jõudu ja lihased "töötavad" ka vabal ajal edasi + olen suurendanud valku oma menüüs. Niiet asi läheb vaikselt ülesmäge, kuigi arvan, et asi ka selles, et kehale meeldib kava muutus :) Aga eks näis, mis edasi saama hakkab, praegu tunnen ennast hästi, naudin tugevat trenni ja isegi peegli ees meeldib juba olla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea kas enam seda teemat keegi vaatab, aga kui vaatab siis küsimus: Kas võib iga päev trenni teha? Jõusaali teeks 3-5 x nädalas ja ülejäänud päevad mingi rühmatrenn või kardio, üldiselt mul ka nii kujunenud või peab siiski olema täiesti 1-2 puhkuse päeva? Küsin, sest tegelikult väga raske spordiklubist eemal olla :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea kas enam seda teemat keegi vaatab, aga kui vaatab siis küsimus: Kas võib iga päev trenni teha? Jõusaali teeks 3-5 x nädalas ja ülejäänud päevad mingi rühmatrenn või kardio, üldiselt mul ka nii kujunenud või peab siiski olema täiesti 1-2 puhkuse päeva? Küsin, sest tegelikult väga raske spordiklubist eemal olla :D

Kõik oleneb endale antavast koormuseset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×