Jump to content
KaisakeM

Vormi halvenemine

Recommended Posts

Jutt siis selline, et trenni juba aktiivselt tehtud kuskil aasta, jõusaaaliga olen rohkem sina peal olnud viimased pool aastat. Praegu üldiselt treenin nii, et jõusaalis vaheldumisi teen kõhtu, selga, jalgu, käed + aeroobset. Vahest ka rühmatreeninguid, näiteks bodypump, combat, spin. Jama aga selles, et vorm kisub aina nö. pekisemaks. Pole rahul endaga. Varem olid lihased ilusti näha, aga nüüd oleks nagu kerge kiht kõhul ja jalgadel. Katsun toituda võimalikult mitmekülgselt ja tervislikult, aga kindlasti seal ka mingid apsud sees.

Menüü üldiselt selline:

Hommik- puder, puuvili/leib, vahest sinna juurde ka muna, kohv

Vahepala- mingi puuvili, juurvili,leib tomatiga, muna või Dietmix sheik.

Lõuna: Liha/Kana salati, kartuli, porgandi või mõne muu köögiviljaga, otsa puuvili või pähklid (vahest väike maiustus, kahjuks loomult armastan hirmsasti magusat). Salatile panen sisse oliivõli.

Enne trenni: kohv

Vahepala: peale trenni Dietmix sheik.

Õhtu: Liha/Kana/Kala või üldse lihtsalt salat, kodujuust paari leivaviiluga, puuvili.

Vahepala: Seller, porgand.

Vahest tekib menüüse ka kõrvalekaldeid ehk tuleb sisse kooki, shokolaadi. Eriti kui koolis pingeline aeg ja aju tahaks hirmsasti magusat.

Üldiselt aga proovin kaalutleda ja tarbida võimalikult puhast ja töötlemata toitu.

Äkki keegi oskab nõu anda, et miks see vorm siis pigem halveneb? Ja mida selleks teha, et asja paremaks teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jutt siis selline, et trenni juba aktiivselt tehtud kuskil aasta, jõusaaaliga olen rohkem sina peal olnud viimased pool aastat. Praegu üldiselt treenin nii, et jõusaalis vaheldumisi teen kõhtu, selga, jalgu, käed + aeroobset. Vahest ka rühmatreeninguid, näiteks bodypump, combat, spin. Jama aga selles, et vorm kisub aina nö. pekisemaks. Pole rahul endaga. Varem olid lihased ilusti näha, aga nüüd oleks nagu kerge kiht kõhul ja jalgadel. Katsun toituda võimalikult mitmekülgselt ja tervislikult, aga kindlasti seal ka mingid apsud sees.

Menüü üldiselt selline:

Hommik- puder, puuvili/leib, vahest sinna juurde ka muna, kohv

Vahepala- mingi puuvili, juurvili,leib tomatiga, muna või Dietmix sheik.

Lõuna: Liha/Kana salati, kartuli, porgandi või mõne muu köögiviljaga, otsa puuvili või pähklid (vahest väike maiustus, kahjuks loomult armastan hirmsasti magusat). Salatile panen sisse oliivõli.

Enne trenni: kohv

Vahepala: peale trenni Dietmix sheik.

Õhtu: Liha/Kana/Kala või üldse lihtsalt salat, kodujuust paari leivaviiluga, puuvili.

Vahepala: Seller, porgand.

Vahest tekib menüüse ka kõrvalekaldeid ehk tuleb sisse kooki, shokolaadi. Eriti kui koolis pingeline aeg ja aju tahaks hirmsasti magusat.

Üldiselt aga proovin kaalutleda ja tarbida võimalikult puhast ja töötlemata toitu.

Äkki keegi oskab nõu anda, et miks see vorm siis pigem halveneb? Ja mida selleks teha, et asja paremaks teha?

Äkki sööd lihtsalt liiga palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki sööd lihtsalt liiga palju?

Arvatavasti. + valku liiga vähe vbl. Alakaloraažis olles tahab keha veel ekstra valku saada. Seega mõni tarkpea, kes dieeti liiga usinalt võtab, võib küll kaalu kaotada, kuid keharasva vähenemisest on vähe visuaalset effekti, kui lihasmass samuti allapoole tiksub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu mina, et lihas sellise toitumise juures kuhugi kaoks.Pigem on sul vesi või süsivesik naha alla ja kogu lugu.

Argo

Võimalik. Aga see peaks olema pigem ajutine nähtus... päris nii ka pole, et iga päevaga läheks aina hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidukogused hoian sellised, et kõht saaks normaalselt täis ehk jätan ruumi natuke, täis ei pugi ennast. Mulle ei meeldi ka täiesti kõhtu täis süüa, siis väga raske olla. Kui koguseid kärpida, siis kardan, et hakkan nälga tundma ja see tekitaks ebamugavust, eriti praegu koolis pingelisel ajal.

Olen mõelnud, et äkki asi geneetikas, kuna vanemad kerge polstriga ja ise kaalusin ka paar aastat tagasi pea 80 kg ehk paras trulla. Ei tahaks samas selle süüle ajada ja mõelda, et asi on lootusetu. Tahaks vaeva näha, aga tulemusrikkalt.

Katsun õlad samuti kavasse võtta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidukogused hoian sellised, et kõht saaks normaalselt täis ehk jätan ruumi natuke, täis ei pugi ennast. Mulle ei meeldi ka täiesti kõhtu täis süüa, siis väga raske olla. Kui koguseid kärpida, siis kardan, et hakkan nälga tundma ja see tekitaks ebamugavust, eriti praegu koolis pingelisel ajal.

Olen mõelnud, et äkki asi geneetikas, kuna vanemad kerge polstriga ja ise kaalusin ka paar aastat tagasi pea 80 kg ehk paras trulla. Ei tahaks samas selle süüle ajada ja mõelda, et asi on lootusetu. Tahaks vaeva näha, aga tulemusrikkalt.

Katsun õlad samuti kavasse võtta :)

Täis kõht pole alati näitaja kaloraažist.

Oleneb mida süüa. Tahvel shokolaad ei tee kedagi tavaliselt täis aga on ca. 500kcal. Kilo salatit ajaks igalühel vast kõhu punni, samas kui kaloraaž võib olla isegi vähem, kui 500kcal.

Ehk olenevalt mida sa sööd võid tunduvalt üle end süüa isegi väga väikestest toidukogustest. Ning samamoodi võid hakata kaalus kenasti alla võtma ja kogu aeg täis kõhuga olla, kui sööd vastavaid toite, mis nälga kustutavad hästi ja on vähese kalorsusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningutel ilmselt pikemat aega muutumatu intensiivsus,maht ja sagedus. Kauaks jäänud kasutama ühte programmi ja keha on kohanenud. Lihaseid tuleb pidevalt uute asjadega üllatada ja programme vahetada.

Toitumine:

Kõigutada tuleks süsikate kogust päeviti. Näiteks esimene päev 150g,teine 100g ja kolmas 50g süsikaid kogu päevajooksul. Neljas päev oleks nn. "laadimispäev" 200-300g süsikad, see tagab glükogeenivarude kiirema taastumise ja annab tõuke anaboolsete protsesside hoogustumiseks. Nii toimida kuni oled saavutanud oma soovitud kaalu. Sealt jätkad juba vastavalt eesmärkidele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur aitäh soovituste eest :)

Võibolla tõesti keha harjunud samade harjutustega, aga ma ei oska midagi väga muuta ka. Tavaliselt olen lihtsalt raskusi lisanud, et raskem oleks ja aeroobset (näiteks jooksmine) teen nii, et jooksen stabiilselt umbes 11 km/h ja siis sinna vahele teen kiireid sööste, et pulss tõuseks.

Olen ka mõelnud, et osta toitumis/treening kava, aga praegu peab ressurssidega arvestama ja kui osta, siis alles suvel/sügisel, aga niikaua pean hakkama saama.

Samuil: selle süsikate triki proovin ära :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ilmselgelt on koer siia maetud ju :)

Umbmäärasus ei ole ju kontrollitud.

Vahest tekib menüüse ka kõrvalekaldeid ehk tuleb sisse kooki, shokolaadi.

Äkki keegi oskab nõu anda, et miks see vorm siis pigem halveneb?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur aitäh soovituste eest :)

Võibolla tõesti keha harjunud samade harjutustega, aga ma ei oska midagi väga muuta ka. Tavaliselt olen lihtsalt raskusi lisanud, et raskem oleks ja aeroobset (näiteks jooksmine) teen nii, et jooksen stabiilselt umbes 11 km/h ja siis sinna vahele teen kiireid sööste, et pulss tõuseks.

Olen ka mõelnud, et osta toitumis/treening kava, aga praegu peab ressurssidega arvestama ja kui osta, siis alles suvel/sügisel, aga niikaua pean hakkama saama.

Samuil: selle süsikate triki proovin ära :)

Kahtlen, kas suudad trenniga kulutada, palju vaja.Peegelpildi halvenemine on otseselt seotud söömisega, seega söömine sul korras ei ole.

Seega, alustama peaks nimelt sellest.

btw, geneetika taha ei maksa pugeda.

Tähendab, geneetika võib kaalu langetamise ja hoidmise muuta sinu jaoks raskemaks kui mõnel teisel.Just raskemaks, mitte võimatuks.

Võib olla pead ntx vähendama süsikate osakaalu menüüs valkude-rasvade kasuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, et pean siis toitumise luubi alla võtma. Kusjuures viimased päevad toitumispäevikut pidades ja analüüsides on olnud valgud ja rasvad ülekaalus. Kuid kui suurelt peaksid siis ideaalis need protsendid jaotuma? (1.päeva näide mul %-de jaotumine: Süsivesikud 44,5%, rasvad 36,2, valgud 19, 4%, kaloreid 1920). Aga mida siis teha, kui vahest tuleb hirmus magusanälg/vajadus? Vahest õppides jääb mõte nii kinni ja kui paar shoksi tükki võtta, hakkab mõte palju paremini tööle.

samuil: kava võtan ette ja vaatan, kuidas hakkab minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, et pean siis toitumise luubi alla võtma. Kusjuures viimased päevad toitumispäevikut pidades ja analüüsides on olnud valgud ja rasvad ülekaalus. Kuid kui suurelt peaksid siis ideaalis need protsendid jaotuma? (1.päeva näide mul %-de jaotumine: Süsivesikud 44,5%, rasvad 36,2, valgud 19, 4%, kaloreid 1920). Aga mida siis teha, kui vahest tuleb hirmus magusanälg/vajadus? Vahest õppides jääb mõte nii kinni ja kui paar shoksi tükki võtta, hakkab mõte palju paremini tööle.

samuil: kava võtan ette ja vaatan, kuidas hakkab minema.

Need paar shoksi tükki võta hommikul kohvi juurde. Aju saab oma "toidu" kätte.

Kui hakkad süsikatega mängima siis rasvade / valkude osakaal peabki olema kõrgem. Kas see rasva % just selline peaks olema ? Pigem valgu osakaal võiks olla nagu rasv praegu või enam-vähem võrdselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Protsentidega on tihti ebamugav arvutada ning nende täpsus kannatab kaloraaži muutudes.

Pigem sihi ca. 2g valke kehakilo kohta, 1g rasvu kehakilo kohta ning ülejäänu on siis mängimiseks millest enamik võiks olla süsivesikud.

Shokolaadi tarbimine pole ühelgi ajahetkel välistatud, kuid tuleb silmas pidada, et tegemist on väga kalorirohke toiduga ning üks 100g tahvel annab keskmiselt 500kcal, mis sinu puhul on ca. 25% päevasest toidunormist.

Toitumise külje pealt on oluline ka tarbide toite, mis tõesti sulle ka maitseksid ning rahulolu pakuksid. Paljud "isud" ja soovid kiirtoite jms süüa tekivadki sellest, et inimene ei ole rahul tarbitava toiduga ning soovitakse midagi "head". Aga kui kogu menüü sisaldabki ainult toite, mis on "head" siis on vähe soovi nö. "patustada".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Protsentidega on tihti ebamugav arvutada ning nende täpsus kannatab kaloraaži muutudes.

Pigem sihi ca. 2g valke kehakilo kohta, 1g rasvu kehakilo kohta ning ülejäänu on siis mängimiseks millest enamik võiks olla süsivesikud.

Shokolaadi tarbimine pole ühelgi ajahetkel välistatud, kuid tuleb silmas pidada, et tegemist on väga kalorirohke toiduga ning üks 100g tahvel annab keskmiselt 500kcal, mis sinu puhul on ca. 25% päevasest toidunormist.

Toitumise külje pealt on oluline ka tarbide toite, mis tõesti sulle ka maitseksid ning rahulolu pakuksid. Paljud "isud" ja soovid kiirtoite jms süüa tekivadki sellest, et inimene ei ole rahul tarbitava toiduga ning soovitakse midagi "head". Aga kui kogu menüü sisaldabki ainult toite, mis on "head" siis on vähe soovi nö. "patustada".

Hmm, et näiteks 75 kilo juures siis valku 150 g päevas?

Tundub esialgu jube palju, just toidukoguse mõttes, aga samas, kui lihaks-kohupiimaks-munadeks lahti mõelda, siis vast nii ulmeline polegi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, et näiteks 75 kilo juures siis valku 150 g päevas?

Tundub esialgu jube palju, just toidukoguse mõttes, aga samas, kui lihaks-kohupiimaks-munadeks lahti mõelda, siis vast nii ulmeline polegi...

Jah. Umbes nii. Muidugi veidi annab sellega mängida ning see number on pigem ülemise otsa number dieedi ajal, kus valguvajadus on kõrgem. Kes lihasmassi üritab kasvatada positiivse kaloraaži peal, siis võib veidi vabamalt üldiselt võtta.

Valk on jah kõige paremini kõhtu täitev toitaine seega võib mõnele see number tunduda raskesti kättesaadav. Seega neil, kel isu väiksem ongi erinevad valgujoogid mugav lahendus saada päeva jooksul mingi osa valke kiiresti kätte.

Samas osta poest 400g kanafileed ongi ca. 100g valke juba. Mu oma tüdrukul ei ole probleemi see korraga ära süüa ning samas võib ju selle kaheks toidukorraks ära jagada ning ongi juba lõviosa päeva valguvajadusest käes ja rohkem ruumi süsivesikute ja rasvarohkete toitude jaoks nagu seda enamik toite kipuvad olema. ;)

Pakk kohupiima/kodujuustu ca. 30-40g valke veel lisaks, kui vaja ning eks kindlasti tiksub veel valke ka mujalt allikatest.

Üldiselt ma arvan, et kui see kanafilee päeva jooksul ära süüa siis muudest allikatest tuleb ilusti veel paarkümmend grammi ära ning seega ongi praktiliselt valguvajadused kaetud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah. Umbes nii. Muidugi veidi annab sellega mängida ning see number on pigem ülemise otsa number dieedi ajal, kus valguvajadus on kõrgem. Kes lihasmassi üritab kasvatada positiivse kaloraaži peal, siis võib veidi vabamalt üldiselt võtta.

Valk on jah kõige paremini kõhtu täitev toitaine seega võib mõnele see number tunduda raskesti kättesaadav. Seega neil, kel isu väiksem ongi erinevad valgujoogid mugav lahendus saada päeva jooksul mingi osa valke kiiresti kätte.

Samas osta poest 400g kanafileed ongi ca. 100g valke juba. Mu oma tüdrukul ei ole probleemi see korraga ära süüa ning samas võib ju selle kaheks toidukorraks ära jagada ning ongi juba lõviosa päeva valguvajadusest käes ja rohkem ruumi süsivesikute ja rasvarohkete toitude jaoks nagu seda enamik toite kipuvad olema. ;)

Pakk kohupiima/kodujuustu ca. 30-40g valke veel lisaks, kui vaja ning eks kindlasti tiksub veel valke ka mujalt allikatest.

Üldiselt ma arvan, et kui see kanafilee päeva jooksul ära süüa siis muudest allikatest tuleb ilusti veel paarkümmend grammi ära ning seega ongi praktiliselt valguvajadused kaetud. :)

Väga hea, siis ma olen suht-koht õigel teel. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1g valku = ~4 kalorit..igaks-juhuks mainin

Ja kusjuures 150g valke sul nüüd küll iga päev vaja ei lähe. 150g valke võid max tarbida trennipäeval, muidu ikka vähem...kuid oleneb ka eesmärkidest.

Ära palju korraga söö (seejuures valgud jaga ka enam vähem võrdselt ära toidukordade peale) - väiksed portsjonid 5-6 korda päevas. Ära õhtul süsivesikutega hoogu satu, muidu läheb öösel rasvaks. :D

Loodan, et ma kellegi juttu ei korranud..kõiki vastuseid polnud aega läbi lugeda praegu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile mõtlesin, et olen kaval ;) ja võtan shokolaadi asemel kuivatatud banaani viilukesi ja oi kuidas ma vihastasin pärast, kui hakkasin paki pealt vaatama, et 100 g kohta 519 kcal :wacko: Õnneks ma polnud liialdamiseni jõudnud.

Kuid kuidas on lood selle valgu imendumisega? Pole vist väga mõtet korraga 200 g kanafileed nahka pista ja siis kodujuustu sinna otsa, sest osa valku läheb raisku või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile mõtlesin, et olen kaval ;) ja võtan shokolaadi asemel kuivatatud banaani viilukesi ja oi kuidas ma vihastasin pärast, kui hakkasin paki pealt vaatama, et 100 g kohta 519 kcal :wacko: Õnneks ma polnud liialdamiseni jõudnud.

Kuid kuidas on lood selle valgu imendumisega? Pole vist väga mõtet korraga 200 g kanafileed nahka pista ja siis kodujuustu sinna otsa, sest osa valku läheb raisku või mis?

Nii igasugu "Onud räägivad jah", lol.

Ise söön regulaarselt üle 100g valku korraga ning pole veel lihased küljest kukkunud ega ära surnud. Areng on võrreldav varasema "tükeldamise stiiliga". Ütleme nii, et kuna seedeprotess kestab tunde ja tunde olenvalt eine suurusest, siis imendub pm. tahke toidu puhul suhtkoht nii suur kogus valku, kui endale sisse suudad ajada. Ausalt tuleb sul enne okse-refleks ette, kui suudad niipalju tarbida, et keha ei suuda omandada, lol.

5-6 einet päevas on ka keha narrimine IMO.

Kui oled harjunud nii sööma ja meeldib, siis muidugi lase aga käia. Teadus kui selline aga ei toeta valgukoguste sellist tükeldamist. Pigem kaldub tänapäevane teadus sinna suunda, et lihasmassi kasv on parem vähemate valgurikaste einete puhul kuna säilib paremini keha tundlikkus aminohapetele.

Pidevalt keha aminohapete üleujutamine kipub selleni viima, et kaob tundlikkus ning lihaste ehitamise protsess kui selline langeb baastasemele.

Samuti söön regulaarselt vahetult enne magamaminkut Sadu gramme süsivesikuid ning Oh Näe imet, pekk põleb probleemideta kuna kaloraaž on negatiivne. Selle kohta on isegi mõni uuring veidi kõneainet pakkunud. ;)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=Greater+Weight+Loss+and+Hormonal+Changes+After+6+Months+Diet+With+Carbohydrates+Eaten+Mostly+at+Dinner

Soovitan lõpetada muretsemine pisikeste detailide üle ning keskenduda asjadele, mis omavad kõige suuremat mõju arengule. Kaloraaz, üldine makro ja mikro toitainete osakaal menüüs, õige treening, kava/puhkus.

Kui kunagi tekib soov tipp-spordiga tegeleda, kus iga gramm on arvel ning iga pisike detail otsustab edukuse - siis hakka selliste asjade üle muretsema. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii igasugu "Onud räägivad jah", lol.

Ise söön regulaarselt üle 100g valku korraga ning pole veel lihased küljest kukkunud ega ära surnud. Areng on võrreldav varasema "tükeldamise stiiliga". Ütleme nii, et kuna seedeprotess kestab tunde ja tunde olenvalt eine suurusest, siis imendub pm. tahke toidu puhul suhtkoht nii suur kogus valku, kui endale sisse suudad ajada. Ausalt tuleb sul enne okse-refleks ette, kui suudad niipalju tarbida, et keha ei suuda omandada, lol.

Nagu ma su jutu aru saan, siis ükskõik kui palju midagi sisse süüa, siis kõik imendub.

Nüüd tee väike katse - võrdle sissesöödud toidukoguseid ja WC-sse k****tavaid koguseid. Järeldused tee ise. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma su jutu aru saan, siis ükskõik kui palju midagi sisse süüa, siis kõik imendub.

Nüüd tee väike katse - võrdle sissesöödud toidukoguseid ja WC-sse k****tavaid koguseid. Järeldused tee ise. ;)

Ma parem ei teeks ebaprofessionaalseid katseid oma kodus.

Kõik ei imendu muidugi. Toidu omastatavus kõigub olenevalt toidust ning keha spetsiifikast. Kuid see on enamikel inimestel suht sama.

Kuid päris nii ka pole, et sööd vähe rohkem, kui tavaliselt ning keha hakkab lihtsalt toitu minema viskama. See oleks debiilsus. Inimese keha on uskumatult effektiivne selles, et salvestada või kasutada pm. kogu sissesöödud toit maksimaalselt ära.

Umbkaudne number oli vist mingi 20-30 000 kalorit päevas mida keha suutis omastada. Seega väide nagu korraga mingi 100g valku oma 400kcal ei omastuks on lihtsalt naeruväärne. :D

Ennem tuleb sinu kõhu mahutuvusel piir ette, kui jõuad sellise toidukoguseni, mida keha ei suudaks omastada.

Kõige reaalsem näide, kuidas üldse see juhtuda saaks oleks see, kui tarbida näiteks kogu päevane valgukogus hüdrolüüsitud valgu näol sheigis. Siis on võimalik, et tõesti kiiresti omastatav valk saabuks niivõrd kiiresti soolikatesse, et ületaks keha võimet seda omastada.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma parem ei teeks ebaprofessionaalseid katseid oma kodus.

Kõik ei imendu muidugi. Toidu omastatavus kõigub olenevalt toidust ning keha spetsiifikast. Kuid see on enamikel inimestel suht sama.

Kuid päris nii ka pole, et sööd vähe rohkem, kui tavaliselt ning keha hakkab lihtsalt toitu minema viskama. See oleks debiilsus. Inimese keha on uskumatult effektiivne selles, et salvestada või kasutada pm. kogu sissesöödud toit maksimaalselt ära.

Umbkaudne number oli vist mingi 20-30 000 kalorit päevas mida keha suutis omastada. Seega väide nagu korraga mingi 100g valku oma 400kcal ei omastuks on lihtsalt naeruväärne. :D

Ennem tuleb sinu kõhu mahutuvusel piir ette, kui jõuad sellise toidukoguseni, mida keha ei suudaks omastada.

Kõige reaalsem näide, kuidas üldse see juhtuda saaks oleks see, kui tarbida näiteks kogu päevane valgukogus hüdrolüüsitud valgu näol sheigis. Siis on võimalik, et tõesti kiiresti omastatav valk saabuks niivõrd kiiresti soolikatesse, et ületaks keha võimet seda omastada.

Ühest küljest väidad, et keha suudab päevas omastada ~30 000kcal. Teisest küljest jällegi, et üle söömine ei põhjusta oluliselt rasvumist vms. Aga kui inimese päevane energiakulu on ~3500kcal, siis mis saab ülejäänud omastatud 26500kcal'ist? Peab ju rasvaks minema selle uue väite alusel? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×