Jump to content
Straboon

Mis on toitumises puudu/üle

Recommended Posts

Postitaksin siia enda toitumis kava mille järgi ma tavaliselt söön . Proovisin mujal foorumis samuti abi saada aga postitasin selle koos treening kavaga ja arvan et jutt tuli liiga pikk ja keegi väga ei vaevunud mulle andma konkreetsest vastust. Sellepärast otsustasingi pöörduda siia otse teadja/spetsialisti poole .Söön kindlatel kellaaegadel : 8.00 , 12.00 , 15.00 , 18.00 , 21.00 KÕIK TRENNID ON KELL 09.30-11.00

E-Vaba , T- vaba (ilmad soojaks siis 30 min hommiku jooks) , K-Jõusaal , N - Vaba , R - Kick box , L - Jõusaal , P - Jõusaal

8.00

Hommikul võtan lisaks C- vitamiini 500mg vahest lonksu linaseemne õli .(Trennis joon värska vett milles on sisse pandud Mg lahustuv tablet mida müüakse selveris)

Muna 4-5 tk

Täistera kaerahelbe pudru 50g kuivainena , pudru keedetud piimaga (harva söön müslit selle asemel)

tee

hommikusöök kokku :

Kaloreid: 566.5 Kcal

Rasva: 24.5 g.

Valku: 35.5 g.

Süsivesikuid: 42.5 g.

Kiudaineid: 7 g.

09.30-11.00 trenn peale mida tuleb valgukoks

12.00

Peale trenni kohe sööma lõunat kuhugi . Tavaline lõuna praad mis sisaldab ca 3 kartulit , 100 g mingit liha (enamasti kana) , kaste

paar viilu leiba ja klaasi piima. Nv söön peale trenni 2 karpi tuunikala koos sepikuga.

15.00

kodujuust 4% 300g

tükeldan sisse kurki , tomatit ning punast sibulat (kokku 150 g )

2 viilu sepikut ca.35 g

Kaloreid: 429.8 Kcal

Rasva: 13.05 g.

Valku: 51.9 g.

Süsivesikuid: 24.55 g.

Kiudaineid: 2.25 g.

18.00

300g kana (praen kergelt oliiviõliga)

200 g juurvilju (brokoli , lillkapsas , aeduba)

vesi/tee

Kaloreid: 406 Kcal

Rasva: 3 g.

Valku: 77 g.

Süsivesikuid: 10 g.

Kiudaineid: 6 g.

21.00

200 g Alma kodujuust muraka moosiga

tee meega

Kaloreid: 320 Kcal

Rasva: 10 g.

Valku: 32 g.

Süsivesikuid: 22 g.

Kiudaineid: 0 g.

Kokku tuleb päevas (ei pannud lõuna sööki ja valgu jooki sisse, peaks juurde lisanduma kõikki )

Kaloreid : 1721.5

Rasva : 50.5

Valku : 196.4

Süsivesikud : 100 g

Kiudained : 15 g

Portsud on suured ja ei oska midagi lisada et tuleks juurde rohkem kiudaineid ja süsivesikuid.

Põhiküsimus on kas ma saan sellest kätte enda vitamiini ja mineraalainete vajaduse (trennis ja muul hetkel tarbin värska vett) ?

Ning mida peaks muutma /lisama/kaotama et saaksin puuduolevad Kcal kätte ?

Ettetänades Olari

Muudetud kasutaja Straboon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see kõik ei ütle mulle mitte midagi, sest sa pole välja toonud, kes sa selline üldse oled. :P

Vanus, sugu, kaal, pikkus, aktiivsus, ajalugu jne. Kõike on vaja, et hinnata toitumiskava sobilikkust.

Nii lambist peale vaadates lisaksin menüüsse näiteks teraleiba näiteks. Mõni korralik võileib näiteks. Saad kiudaineid ning süsivesikuid. Samuti lisa mõni puuvili. Veel kiudaineid ning süskareid + muud kasulikku. Aga teadmata sinu kaloraaži vajadusi pakun huupi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see kõik ei ütle mulle mitte midagi, sest sa pole välja toonud, kes sa selline üldse oled. :P

Vanus, sugu, kaal, pikkus, aktiivsus, ajalugu jne. Kõike on vaja, et hinnata toitumiskava sobilikkust.

Nii lambist peale vaadates lisaksin menüüsse näiteks teraleiba näiteks. Mõni korralik võileib näiteks. Saad kiudaineid ning süsivesikuid. Samuti lisa mõni puuvili. Veel kiudaineid ning süskareid + muud kasulikku. Aga teadmata sinu kaloraaži vajadusi pakun huupi.

sry unustasin lisada , läks kiiruga meelest. pikkus 184 kaal 97 ,22 aastane ja sugu mees , umbes 5 kg alla võtnud viimased 3 kuud trennis käinud enne (102kg) . muidu sportlik terve elu old lihtsalt aasta vahele jäänud (põlvevigastus+laiskus) ja nüüd 3 kuud jõusaalis jälle käind. seekord otustasin vähe korralikuma söögi kõrvale panna lisaks trennile. muidu see toitumine old nii nagu enamus eestlastel :D

kas 18.00 söögi jaoks liiga suur valgu hulk pole ? ning kas mitte osa 15.00 kodujuustust asendada täistera makaronidega ca 100 g ?

minu treeningud on kirjas seal lisaks mainin et jõusaalis saab alati endast viimane välja antud . päeva valgukogus 200 minul peaks olema piisav . lugesin kunagi kuskilt raamatust et kiudaineid 30-35 päevas ?

Olari

Muudetud kasutaja Straboon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgukogused peaksid jaotuma päeva peale ühtlasemalt. Kaloraaž on sul sinu kehakaalu kohta ilmselgelt liiga väike, rasva kogust soovitan kahekordistada ja süsivesikuid 2,5 korda rohkem. Ning kui sa ka trenni teed, siis ma ei kujuta ettegi kui tühi sa päeva lõpuks oled...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ikka märkas , et l6una ja koks ei ole ikka veel lisatud. Nn. Tavatrende järgides 7-800 -ja kalori eest rasva sysivesikuid ja tiba valku juures....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgukogused peaksid jaotuma päeva peale ühtlasemalt. Kaloraaž on sul sinu kehakaalu kohta ilmselgelt liiga väike, rasva kogust soovitan kahekordistada ja süsivesikuid 2,5 korda rohkem. Ning kui sa ka trenni teed, siis ma ei kujuta ettegi kui tühi sa päeva lõpuks oled...

Rasva topelt, jah, miks mitte. 50g on selline piiripeal vähevõitu. Süskarite koha pealt on tunnetuse asi. Mõnele ei sobi üldse rohkem tarbida, mõnele sobib. Katsetamise värk.

Valgukoguste päeva peale jaotamise vajadust ei näe. Kui söömisega probleemi pole siis ei oma tähtsust palju korraga valku tarbida.

Teemaalgatajale ka seda, et kas sa ikka eristad treeningpäeva ja puhkepäeva toitumist? :D

Ei näe põhjust trenni ja puhkepäevadel erinevalt toitumiseks. Kui midagi siis vbl enne trenni toitumise koha pealt vbl midagi olenevalt inimesest teisiti teha. Toidukord varasemaks/hilisemaks lükata - toitainete vahekordadega katsetada vms.

Kogused võivad ikka samas jääda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei näe põhjust trenni ja puhkepäevadel erinevalt toitumiseks.

Kogused võivad ikka samas jääda.

Kuigi teisel juhul kulutatakse vähem kui esimesel? :huh:

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea, minul igatahes reguleerib siukese asja organism ise.

No väga hea kui sa suudad sisetunde järgi oma toitumist reguleerida :)

Aga sellest me ei räägigi. Küsisin, kas teema algataja toitub täpselt selle sama väljatoodud menüü (mis tähendab, et ta ei reguleeri seda organismi järgi) järgi nii puhke- kui treeningpäeval.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgukogused peaksid jaotuma päeva peale ühtlasemalt. Kaloraaž on sul sinu kehakaalu kohta ilmselgelt liiga väike, rasva kogust soovitan kahekordistada ja süsivesikuid 2,5 korda rohkem. Ning kui sa ka trenni teed, siis ma ei kujuta ettegi kui tühi sa päeva lõpuks oled...

ei tunneta päeva lõpus mingit erilist vahet võrreldes sellega mis oli 4 kuud tagasi kui trennis ei käinud ja sõin seda mis kätte juhtus. pigem olin ma rohkem väsinud kui nüüd ja unega oli ka rohkem probleeme , nüüd need mured lahendatud . pigem asi individuaalne , enne kõvemat jalatrenni hommikul rohkem süsivesikuid aitas trennis paremini vastu pidada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ikka märkas , et l6una ja koks ei ole ikka veel lisatud. Nn. Tavatrende järgides 7-800 -ja kalori eest rasva sysivesikuid ja tiba valku juures....

minu kehakaalu ja muid asju arvestades palju minu päevane normaal kalori hulk oleks ? preagu tuleb 2200 täis koos lõunasöögiga , sest väljas söömas käies on toidud rasvasemad kui ise kohu tehes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasva topelt, jah, miks mitte. 50g on selline piiripeal vähevõitu. Süskarite koha pealt on tunnetuse asi. Mõnele ei sobi üldse rohkem tarbida, mõnele sobib. Katsetamise värk.

Valgukoguste päeva peale jaotamise vajadust ei näe. Kui söömisega probleemi pole siis ei oma tähtsust palju korraga valku tarbida.

Ei näe põhjust trenni ja puhkepäevadel erinevalt toitumiseks. Kui midagi siis vbl enne trenni toitumise koha pealt vbl midagi olenevalt inimesest teisiti teha. Toidukord varasemaks/hilisemaks lükata - toitainete vahekordadega katsetada vms.

Kogused võivad ikka samas jääda.

tänud vastuse eest. Mille arvelt soovitad rasva juurde saada ? (mis toit ja millal nt ) ütlesid et süsivesikud on tunnetuse asi aga milles see väljendub kas sobib või ei sobi rohkem tarbida , pm peaks keha ise tunda andma andma väsimuse näol et miskit on puudu ?

Muudetud kasutaja Straboon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu kehakaalu ja muid asju arvestades palju minu päevane normaal kalori hulk oleks ? preagu tuleb 2200 täis koos lõunasöögiga , sest väljas söömas käies on toidud rasvasemad kui ise kohu tehes.

BAV: 2165.3 kcal (http://www.fitness.ee/bav-arvuti)

Siia juurde tuleb 1/3 BAV + treeningtunni eest ~500 kcal. Tahtes kaalu rasva arvelt langetada oleks optimaalne olla ~5-10%'lises energiadefitsiidis.

Ehk siis puhkepäev: ~2887 kcal (BAV+ 1/3 BAV) katab nende arvutuste järgi kulutatu.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BAV: 2165.3 kcal (http://www.fitness.ee/bav-arvuti)

Siia juurde tuleb 1/3 BAV + treeningtunni eest ~500 kcal. Tahtes kaalu rasva arvelt langetada oleks optimaalne olla ~5-10%'lises energiadefitsiidis.

BAV mul 2165 kalkulaatori järgi sinna lisan 500 kcal treeningu eest ehk siis ümardades oleks mul päevas tarvis 2700 kcal , sellest 5-10 % maha võttes umbes 2500 kui tahan rasva arvelt kaalu langetada. sain õigesti aru ?

Kuna kõht täis mul preagusest kogustest siis kust ma saaks lisa kcal ? shokolaadi ei hakka ometi sööma ju :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

söö või laua suhkrut, kuni alakaloraazis siis pole vahet... loomulikult on selleks ka paremaid asju nagu pähklid jpm

hmm selge selge. pähklid ilmselgelt parem variant . peale pählite veel midagi mis oleks kerge manustada ja annaks piisavalt kcal ja oleks kasulikum kui suhkur ?

Mingit suur sööki ei saa ette võtta kuna kõht kogaeg täis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud vastuse eest. Mille arvelt soovitad rasva juurde saada ? (mis toit ja millal nt ) ütlesid et süsivesikud on tunnetuse asi aga milles see väljendub kas sobib või ei sobi rohkem tarbida , pm peaks keha ise tunda andma andma väsimuse näol et miskit on puudu ?

Rasvade allikaid on palju. Rasvasemad lihatükid, kala , piimatooted, pähklid jms. Süskarite koha pealt on see, et osadel kipub suur süsivesikute osakaal hoopis rohkem väsinuks tegema, kui et energilisemaks. Teistel jälle vastupidi - kui süskareid vähe siis kohe pilt koomas. Pead järgi proovima koguseliselt, mis sobib.

Samuti muidugi süskarite allikas ka. Osad süsivesikud imenduvad kiiremini, osad aeglasemalt. Kuid sega-einete puhul on raske sotti saada ning kuna sa oma keha reaktsiooni ka lampi ennustada ei oska - siis katsetagi erinevaid koguseid ja allikaid.

BAV mul 2165 kalkulaatori järgi sinna lisan 500 kcal treeningu eest ehk siis ümardades oleks mul päevas tarvis 2700 kcal , sellest 5-10 % maha võttes umbes 2500 kui tahan rasva arvelt kaalu langetada. sain õigesti aru ?

Kuna kõht täis mul preagusest kogustest siis kust ma saaks lisa kcal ? shokolaadi ei hakka ometi sööma ju :D

söö või laua suhkrut, kuni alakaloraazis siis pole vahet... loomulikult on selleks ka paremaid asju nagu pähklid jpm

Pm. pole tõesti väga vahet, kust neid kaloreid saad seni kuni ei liialda ühegi toiduga vaid mitmekesistad oma toitumist. Ehk, kui terve päev oled juurikaid, liha ja kohupiima vms söönud, siis Shokolaad täiesti omal kohal. Või mida iganes, mis rahuldab sinu maitsemeelt.

Kehal on vaja optimaalseks elutegevuseks ja terviseks erinevaid mikro-toitaineid, kuid nende saamine pole mitmekülgse toitumise puhul raske. Seega kuni igasugu maiused ei lükka menüüst välja muud kasulikku, siis pole otseselt väga vahet, kas sööd lisakalorite jaoks shokolaadi või juurikaid. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvade allikaid on palju. Rasvasemad lihatükid, kala , piimatooted, pähklid jms. Süskarite koha pealt on see, et osadel kipub suur süsivesikute osakaal hoopis rohkem väsinuks tegema, kui et energilisemaks. Teistel jälle vastupidi - kui süskareid vähe siis kohe pilt koomas. Pead järgi proovima koguseliselt, mis sobib.

Samuti muidugi süskarite allikas ka. Osad süsivesikud imenduvad kiiremini, osad aeglasemalt. Kuid sega-einete puhul on raske sotti saada ning kuna sa oma keha reaktsiooni ka lampi ennustada ei oska - siis katsetagi erinevaid koguseid ja allikaid.

Pm. pole tõesti väga vahet, kust neid kaloreid saad seni kuni ei liialda ühegi toiduga vaid mitmekesistad oma toitumist. Ehk, kui terve päev oled juurikaid, liha ja kohupiima vms söönud, siis Shokolaad täiesti omal kohal. Või mida iganes, mis rahuldab sinu maitsemeelt.

Kehal on vaja optimaalseks elutegevuseks ja terviseks erinevaid mikro-toitaineid, kuid nende saamine pole mitmekülgse toitumise puhul raske. Seega kuni igasugu maiused ei lükka menüüst välja muud kasulikku, siis pole otseselt väga vahet, kas sööd lisakalorite jaoks shokolaadi või juurikaid. :)

jah unustasin juurde lisada, et pole vahet, KUI mikro ja makro aineteosakaal on õigesti täis söödud :)

pähkleid soovitasingi just sellepärast, et sul rasva vähe, võid ka kala süüa :) näiteks lõhe on hea aga pähkleid saab lihtsalt vahepeal näksida või midagi :)

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BAV mul 2165 kalkulaatori järgi sinna lisan 500 kcal treeningu eest ehk siis ümardades oleks mul päevas tarvis 2700 kcal , sellest 5-10 % maha võttes umbes 2500 kui tahan rasva arvelt kaalu langetada. sain õigesti aru ?

Peaaegu. BAV ehk baasainevahetuses kuluv energia on see, mida läheb sul tarvis sisuliselt vaid päev läbi liikumatult lebades. Siia juurde arvestatakse 1/3 BAV'ist, mis on umbkaudne energiakulu igapäevasteks toimetusteks. See osa oli sul vahelt ära jäänud. Ning alles siia läheb ühe treeningtunni eest ~500kcal. Saadud kogusummast siis tee uuesti vastavad arvutused (~5-10% energiadefitiisit rasvapõletuseks).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehal on vaja optimaalseks elutegevuseks ja terviseks erinevaid mikro-toitaineid, kuid nende saamine pole mitmekülgse toitumise puhul raske. Seega kuni igasugu maiused ei lükka menüüst välja muud kasulikku, siis pole otseselt väga vahet, kas sööd lisakalorite jaoks shokolaadi või juurikaid. :)

eeldan siis et preagu toitun mitmekülgselt kui jätkan niimoodi ? lisaks lõunaprae kõrval toorsalat ka iga lõuna .

tänud asjalike vastuste eest !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×