Jump to content
Robert Nool

Muscle Building Challenge

Recommended Posts

Kahjuks LBM =/= Muscle Mass

Huvitav projekt muidugi, aga kindlasti tasuks ka kahe jalaga maa peal olla. Puhas lihasmassi tuleb aeglaselt. Kõigepealt lendavad lakke siiski glükogeenivarud ja sellega seotult ka vee hulk kehas - ning see on ka peamine osa saavutatud nö. "Lean massist".

Kui sa selle 10 päevaga 500g lihasmassi oled ehitada suutnud siis on juba super tulemus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks LBM =/= Muscle Mass

Huvitav projekt muidugi, aga kindlasti tasuks ka kahe jalaga maa peal olla. Puhas lihasmassi tuleb aeglaselt. Kõigepealt lendavad lakke siiski glükogeenivarud ja sellega seotult ka vee hulk kehas - ning see on ka peamine osa saavutatud nö. "Lean massist".

Kui sa selle 10 päevaga 500g lihasmassi oled ehitada suutnud siis on juba super tulemus. :)

Ma ei olegi väitnud, et need samad asjad on. Lean body mass on rasvavaba mass.

Paar asja:

1. Glükogeenivarud moodustavad lihaskiu massist umbes 1%. Kas sul on infot, et ma enne projekti käivitamist olin süsivesikuvabal dieedil või kaalusin treeningjärgselt, kui glükogeenivarud olid tühjad? Kui ei, siis miks sa seda oletad? Kui mu glükogeenivarud täis olid, siis kas projekti alguses tekkis lihastes glükogeeni lisamahutavus?

2. Vesi moodustab lihaskiu kaalust 75-80%, seega on iseenesest mõistetav, et lihasmassi kasvust moodustab suure osa just vesi. Valgukonsistents lihaskius on üksnes 15-20%. See on üks levinud väärarusaam, et 1kg lihasmassi kasvatamiseks kulub 1kg struktuurivalke.

Naljakas, et sa Ristoga tehtud intervjuu teemas, minu toitumiskoolituse teemas ning nüüd siin levitad sama sõnumit, mille läbiv mõte on: mees, see, mida sa teed, on sitt, kuid lahe projekt, keep up the good work. Koolituse teemas noogutasid kaasa, et universaalset tõde ei ole, kuid siin väidad, et olgu ma õnnelik, kui 10 päevaga 500g sain, sest sa oled kuulnud ja usud, et rohkem lihtsalt ei ole võimalik. Samas ei tea sa absoluutselt midagi tausta kohta - kuidas enne projekti algust toitusin ja treenisin. Lihtsalt eeldad ja väidad end tõde teadvat. Kahes punktis, mis välja tõin, panid sa mööda.

Kui tänased mõõtmise tulemused üles panen ning jälle on 8 päevaga hüppeline kasv, siis kas mu lihased lihtsalt tegid glükogeeni jaoks taas lisaruumi või mahutavad nüüd rohkem vett?

Ma ei mõtle seda halvaga, aga sul on liiga palju vaba aega ning mingeid emotsioone ja vajadus end kuidagi välja elada. Mul nii palju vaba aega ei ole, mistõttu väldin igasuguseid foorumisõdasid ja -vaidlusi. Seetõttu ma postitustele, mis selle mekiga on, tihti lihtsalt ei vasta. Praegu tegin erandi, et sind loodetavasti mõtlema panna.

Seetõttu palun, et sa sellele postitusele ei vastaks, vaid pigem mõtleksid selle üle, mida ma ütlesin. Kui tulevikus miski uskumatu tundub, siis palun küsi küsimusi tausta jms kohta, mitte ära asu esimese asjana rünnakule.

Loodan, et mõtlesid siiralt, et projektid, millega tegelen, on huvipakkuvad, sest see annab lisamotivatsiooni nendega tegeleda. Palun lihtsalt rohkem viisakat suhtlemist ja vähem teineteisele ärapanemist.

Parimate soovidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei olegi väitnud, et need samad asjad on. Lean body mass on rasvavaba mass.

Paar asja:

1. Glükogeenivarud moodustavad lihaskiu massist umbes 1%. Kas sul on infot, et ma enne projekti käivitamist olin süsivesikuvabal dieedil või kaalusin treeningjärgselt, kui glükogeenivarud olid tühjad? Kui ei, siis miks sa seda oletad? Kui mu glükogeenivarud täis olid, siis kas projekti alguses tekkis lihastes glükogeeni lisamahutavus?

2. Vesi moodustab lihaskiu kaalust 75-80%, seega on iseenesest mõistetav, et lihasmassi kasvust moodustab suure osa just vesi. Valgukonsistents lihaskius on üksnes 15-20%. See on üks levinud väärarusaam, et 1kg lihasmassi kasvatamiseks kulub 1kg struktuurivalke.

Naljakas, et sa Ristoga tehtud intervjuu teemas, minu toitumiskoolituse teemas ning nüüd siin levitad sama sõnumit, mille läbiv mõte on: mees, see, mida sa teed, on sitt, kuid lahe projekt, keep up the good work. Koolituse teemas noogutasid kaasa, et universaalset tõde ei ole, kuid siin väidad, et olgu ma õnnelik, kui 10 päevaga 500g sain, sest sa oled kuulnud ja usud, et rohkem lihtsalt ei ole võimalik. Samas ei tea sa absoluutselt midagi tausta kohta - kuidas enne projekti algust toitusin ja treenisin. Lihtsalt eeldad ja väidad end tõde teadvat. Kahes punktis, mis välja tõin, panid sa mööda.

Kui tänased mõõtmise tulemused üles panen ning jälle on 8 päevaga hüppeline kasv, siis kas mu lihased lihtsalt tegid glükogeeni jaoks taas lisaruumi või mahutavad nüüd rohkem vett?

Ma ei mõtle seda halvaga, aga sul on liiga palju vaba aega ning mingeid emotsioone ja vajadus end kuidagi välja elada. Mul nii palju vaba aega ei ole, mistõttu väldin igasuguseid foorumisõdasid ja -vaidlusi. Seetõttu ma postitustele, mis selle mekiga on, tihti lihtsalt ei vasta. Praegu tegin erandi, et sind loodetavasti mõtlema panna.

Seetõttu palun, et sa sellele postitusele ei vastaks, vaid pigem mõtleksid selle üle, mida ma ütlesin. Kui tulevikus miski uskumatu tundub, siis palun küsi küsimusi tausta jms kohta, mitte ära asu esimese asjana rünnakule.

Loodan, et mõtlesid siiralt, et projektid, millega tegelen, on huvipakkuvad, sest see annab lisamotivatsiooni nendega tegeleda. Palun lihtsalt rohkem viisakat suhtlemist ja vähem teineteisele ärapanemist.

Parimate soovidega.

Algajatel ja nendel, kes varem on tegelenud ning uuesti alustavad, ongi esialgu paljude näitajate kasv kiirem. Aga pikenda oma projekti aastani näiteks ja vaata siis, kuidas numbrid muutuvad.

Tee parem selline katse, et peale kümmet aastat igapäevast trennitegemist kasvavad näitajad sama jõudsalt. See oleks märksa huvitavam projekt.

Internet on täis selliseid ühemehe edu projekte, palu Holgerit, ta võib sulle neid otsida. Huvi pakkuvateks muutuvad nad alles siis, kui paned ka Holgeri sama kiirelt kasvama, või mind näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajatel ja nendel, kes varem on tegelenud ning uuesti alustavad, ongi esialgu paljude näitajate kasv kiirem. Aga pikenda oma projekti aastani näiteks ja vaata siis, kuidas numbrid muutuvad.

Tee parem selline katse, et peale kümmet aastat igapäevast trennitegemist kasvavad näitajad sama jõudsalt. See oleks märksa huvitavam projekt.

Internet on täis selliseid ühemehe edu projekte, palu Holgerit, ta võib sulle neid otsida. Huvi pakkuvateks muutuvad nad alles siis, kui paned ka Holgeri sama kiirelt kasvama, või mind näiteks.

Ma ei ole pooleli jätnud ja uuesti alustanud. Olen kogu aeg treeninud. Otsustasin selle projektiga kõik enda aastatega omandatud toitumise- ja trenninipid käiku lasta ning tulemused räägivad enda eest.

Hea meelega abistan sind või Holgerit. Tulge mu lihasmassi kasvatamise seminarile (https://www.facebook.com/events/261608133919205/) ning saate pihta hakata. Räägin seal kõik need nipid ja meetodid lahti, ühtlasi erandolukorrad, mida ühel ja teisel juhul teha. Kõik on proovitud ja materjal on põnev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisest ka millalgi täpsemalt juttu tuleb?

Hakkan pisut infot sisse panema, kuid kui sa kogu infot saada tahad ning õppida, kuidas seda enda peal rakendada, siis tule 2.5 nädala pärast toimuvale lihasmassi kasvatamise seminarile. Link Facebooki üritusele on eelmises postituses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu eelmine postitus ei olnud küll negatiivsena mõeldud. Pigem proovin juhtida tähelepanu sellele, et seletada ka tavainimesele ära mida see esialgne 2,5kg endas sisaldada võis, sest ilmselgelt oli suur osa selles vesi, glükogeen, toidumass. Kuna selle nädala numbrid räägivad juba teist keelt ning kuigi kaalutõus on võrreldav varasemaga siis on ka rasvamass korralikult tõusma hakanud. Võid ju seda shokolaadi kaela ajada, kuid reaalselt ei saagi sellise kaloraaži all ainult lihast ehitada...

Ja nagu sa ka ise ütled:

"Even though the span of my project is only 6 weeks, you must realize that this sort of rapid growth is not sustainable. You cannot expect to gain 2.5kg per week forever. The progress will eventually start slowing down until you’ve gotten to a point which is difficult to move forward from. However, you’ve made it there with gaining only lean mass."

Niivõrd suure Positiivse kaloraaži peal nagu sa oled (Mis toob ca. 2kg kaalu nädalas) ei ole võimalik edasijõudnul rasvaprotsenti kontrolli all hoida. Inimese keha lihtsalt ei tööta nii.

Ainult Lean Mass'i ehitamine ja isegi sama-aegselt rasvamassi vähendamine on võimalik, kuid seda on siiski läbi aegade(Ja siinkohal ei viita, et "traditsioon" välistaks progressiooni meie arusaamises ja ostkustes lihaskasvu esilekutsumises) tehtud üliväikse positiivse kaloraaži peal. Ca. 100-300kcal või nii. Sinu kaalutõus räägib pigem 1000kcal ülekaloraažist. Kõike seda ainult lihasmassi kasvatamisele suunata on ebareaalne eesmärk. :)

Siin on mängus asjad, mida ei saa ei toitumise ega treeninguga kontrollida. Nagu Kasvuhormooni ja testosterooni tase. Mida annab siia-sinna kõigutada natukene, kuid sa ei suuda oma toitumise või treeninguga esile kutsuda piisavaid muutusi nendes hormoonides, et esile kutsuda arengut, mis ületaks kõigi teiste inimeste oma. :)

Ma muidugi huviga ootan, et sa minu sõnad ümber lükkaksid aga ma hästi ei usu. Aga ootan. :)

Edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2mm kümne nahavoldi peale on "rasvamassi korralik tõus"? :) Interesting...

Kuidas sa seda nimetaksid, kui järgmiseks nädalaks vähendan summat 4mm võrra?

Või veel olulisem, kuidas sa seda fenomeni nimetaksid, kui rasvaprotsent langeb, kuid kehakaal tõuseb? See pidi ju võimatu olema? Saame näha.

Enda kalorihüpoteesiga eeldad sa jälle, et tead, mida teen. Vana hea calories in, calories out? Ma ei jälgi kaloreid, vaid toitaineid. Söön täpselt õigeid asju õigetel aegadel, õigetes kogustes. See kõik on võimalik ja tehtav. Räägin sellest viimse detailini enda seminaril (https://www.facebook.com/events/261608133919205/). Keda huvitab, jätke üks valgupakk ostmata ning tulge saage teadmised, mille abil pikaajaline strateegia paika panna ning kuiva lihasmassi kasvatama asuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söön täpselt õigeid asju õigetel aegadel, õigetes kogustes. See kõik on võimalik ja tehtav.

Inimene ei ole robot. Kui oleks, siis oleks kulturiste juba rohkem kui tavainimesi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa "igati tervislikum" all silmas pead? Palun too mõned põhjused, miks on.

Üldjuhul räägitakse inimestele, et pruun riis on parem kui valge, sest sel on madalam glükeemiline indeks.

Ma ei ole seda väidet süvitsi uurinud, sest ma pole varem palju riisi söönud, kuid kord kui vilksamisi uurisin, oli GI umbes sama.

Põhjus, miks mina valget pruunile eelistan, on pruunis riisis olevad antitoitained, ning olen tihti liiga laisk, et seda leotada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.vianaturale.ee/riis

Miks eelistada täisterariisi?

Pruun riis ehk täisterariis on saadaolevatest riisidest kõige toitainerikkam. Kuna valge riis läbib mitmed jahvatamise ja poleerimise protsessid, on see muudetud suhteliselt vitamiinide- ja mineraalidevaeseks. Viimase paarisaja aasta jooksul on tehtud tõsiseid pingutusi, et propageerida Aasia maades täisterariisi tarbimist, kuid kahjuks pole see õnnestunud. Seetõttu pole sealkandis alatoitumine ja beriberi ikka veel haruldased nähtused.

pilt74.jpg

Pruun riis annab rikkalikult vitamiine B1, B2, B3 ja B6 ning sisaldab mangaani, rauda, seleeni, magneesiumit, fosforit ja jälgmineraale. Lisaks sellele on pruun riis heaks valguallikaks ning sisaldab gamma-oryzanoli. Tegemist on riisiekstraktiga, midakasutatakse seedehäirete, menopausi ning kolesterooliprobleemide ravimiseks.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Brown Rice

(one cup)

White Rice

(one cup)

Calories

232

223

Protein

4.88 g

4.10 g

Carbohydrate

49.7 g

49.6 g

Fat

1.17 g

0.205 g

Dietary Fiber

3.32 g

0.74 g

Thiamin (B1)

0.176 g

0.223 g

Riboflavin (B2)

0.039 mg

0.021 mg

Niacin (B3)

2.730 mg

2.050 mg

Vitamin B6

0.294 mg

0.103 mg

Folacin

10 µg

4.1 µg

Vitamin E

1.4 mg

0.462 mg

Magnesium

72.2 mg

22.6 mg

Phosphorus

142 mg

57.4 mg

Potassium

137 mg

57.4 mg

Selenium

26 mg

19 mg

Zinc

1.05 mg

0.841 mg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin just eelmisele postitajale vastata, et ei ole korrektne väita, et valge riis väga vitamiini-, mineraalivaene on. Tõsi, seal on enamusi neist vähem, kuid nad on olemas. Mina lähenen aga selle külje alt, et valgest riisist saan ma need asjad kätte, kuid pruunis riisis olevad antitoitained seovad need mineraalid endaga ning väljuvad organismist üheskoos. Seega, oluline ei ole, palju neid algselt on, vaid see, kui palju sa neist omastad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin just eelmisele postitajale vastata, et ei ole korrektne väita, et valge riis väga vitamiini-, mineraalivaene on. Tõsi, seal on enamusi neist vähem, kuid nad on olemas. Mina lähenen aga selle külje alt, et valgest riisist saan ma need asjad kätte, kuid pruunis riisis olevad antitoitained seovad need mineraalid endaga ning väljuvad organismist üheskoos. Seega, oluline ei ole, palju neid algselt on, vaid see, kui palju sa neist omastad.

Brown rice is the only form of the grain that contains vitamin E.

Konte viitsid keeta 24 tundi puljongi saamiseks, aga pruuni riisi leotada ei viitsi. Mnjah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks valge riis, aga mitte pruun? Kuigi teada on, et pruun riis on igati tervislikum?

Pruuni riisi tervislikkus on ei ole nii kindel midagi B) :

Originally Posted by alan aragon

Re: brown rice vs white, technically, brown rice would be a slightly inferior choice to white rice from the standpoint of nutrient bioavailability & nitrogen retention.

-------------------------------------------------------------------------

Comparison of the nutritional value between brown rice and white rice

Callegaro Mda D, Tirapegui J. Arq Gastroenterol. 1996 Oct-Dec;33(4):225-31.

Cereals are considered an important source of nutrients both in human and animal nourishment. In this paper nutritional value of brown rice is compared to that of white rice in relation to nutrients. Results show that despite higher nutrients contents of brown rice compared to white rice, experimental data does not provide evidence that the brown rice diet is better than the diet based on white rice. Possible antinutritional factors present in brown rice have adverse effects on bioavailability of this cereal nutrients.

http://www.ncbi.nlm....Pubmed_RVDocSum

-------------------------------------------------------------------------

Effects of brown rice on apparent digestibility and balance of nutrients in young men on low protein diets

J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 1987 Jun;33(3):207-18. .Miyoshi H, Okuda T, Okuda K, Koishi H.

The effect of brown rice with low protein intake was studied in five healthy young men. Feces were weighed, the digestibility of nutrients was determined, and blood tests were made. Each subject followed a diet consisting mainly of polished rice for 14 days and one consisting mainly of brown rice for 8 days. Both diets contained 0.5 g protein per kg of body weight. The brown rice diet had 3 times as much dietary fiber as the polished rice diet. On the brown rice diet, fecal weight increased, and apparent digestibility of energy, protein, and fat decreased, as did the absorption rates of Na, K, and P. The nitrogen balance was negative on both diets, but more negative on the brown rice diet. The phosphorus balance on the brown rice diet was significantly negative, but other minerals were not affected by the diet. The levels of cholesterol and minerals in the plasma were not significantly different on the polished rice diet and the brown rice diet. Comparing these results with data on standard protein intake (Miyoshi, H. et al (1986) J. Nutr. Sci. Vitaminol., 32, 581-589.), we concluded that brown rice reduced protein digestibility and nitrogen balance.

http://www.ncbi.nlm....Pubmed_RVDocSum

EDIT: Robert juba vastas.

Tahtsin just eelmisele postitajale vastata, et ei ole korrektne väita, et valge riis väga vitamiini-, mineraalivaene on. Tõsi, seal on enamusi neist vähem, kuid nad on olemas. Mina lähenen aga selle külje alt, et valgest riisist saan ma need asjad kätte, kuid pruunis riisis olevad antitoitained seovad need mineraalid endaga ning väljuvad organismist üheskoos. Seega, oluline ei ole, palju neid algselt on, vaid see, kui palju sa neist omastad.

See on üks müüt mille koha pealt olen õnnelik, et Robert oma uurimistega ka samale järeldusele jõudnud on. Sest see Pruuni riisi armastamine on suhteliselt tobe kuna maitse poolest on valge igal juhul üle. IMO :D

Kuid kulturistide seas on levinud müüt nagu ainult pruun riis on lubatud ja valge rikub tervist, teeb paksuks vms jama. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põnev põhjendus - ainuke teravili, mis E-vitamiini sisaldab? Kui ma ainult teraviljasid sööksin, siis loetaksin ja sööksin pruuni riisi, ka.

Miks sul nii on, et midagi positiivset kunagi sulest ei tule? Kui valida, kas olla vakka või öelda midagi absurdset, siis valid pigem viimase, et mingitki moodi vähemalt enda silmis peale jääda? Minule on see täiesti arusaamatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×