Jump to content
Risto Uuk

Kas selleks, et õppida ja maailmale väärtust luua, on vaja ülikoolis käia?

Recommended Posts

Kõik on võimalik tahtejõuga. Kuid samas peab olema piisavalt loogilist mõtlemist ja oskusi lahendada probleeme ka väljaspool "kasti". Neid õpetabki kõrgkool/ülikool. Selleks, et saavutada edu, pead ise õppima, kool omab vaid suunavat osa protsessis. Mul on kõrgharidus, lisakoolitusi mitu-setu, sügisest ilmselt uuele ringile õppima. Aga need teadmised ja see lähenemine, mis mul praegu on oma eriala suhtes, on nõudnud mu oma pingutust ja seda, et ise õpiksin. Ja nõuab seda ka edaspidi, muidu ma ei areneks. Sellele küsimusele ei ole otsest vastust, sest ei ole olemas õiget ja vale arvamust. Kõike saab, tuleb lihtsalt tahta ja olla valmis pingutama selle nimel.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingisse õppeastmesse sissesaamine ja selle lõpetamine eeldab üha kõrgemat üldintelligentsust. Keskmiselt. Seega midagi see ikkagi näitab. Ei usu Risto, et päris "chuck norris" igale valikvastustega testile vastasid või lemmikbänd ACDC mängu mängisid. Ilmselt ikka nt. välistasid vähemalt 1-2 varianti, mis olid tobedad või vähetõenäolised, MIDAGI ikka loengutest meelde oli jäänud jne.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingisse õppeastmesse sissesaamine ja selle lõpetamine eeldab üha kõrgemat üldintelligentsust. Keskmiselt. Seega midagi see ikkagi näitab. Ei usu Risto, et päris "chuck norris" igale valikvastustega testile vastasid või lemmikbänd ACDC mängu mängisid. Ilmselt ikka nt. välistasid vähemalt 1-2 varianti, mis olid tobedad või vähetõenäolised, MIDAGI ikka loengutest meelde oli jäänud jne.

Chuck Norris on väidetavalt Interneti otsast lõpuni läbi lugenud. :wacko:

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks , et elus oleks kergem on soovitav mitte ainult ylikoolis käia, vaid see ka ära l6petada. Punkt. Ei viitsi nende eluylikooli meeste möla kuulata yldse. Ime et keegi veel ei ole gatesist rääkima hakand siin. Ja "mu ylikoolis käivad s6brad ei suuda ilma minuta elada"stiilis möla on nii debiilne, et.....

Endal jäi ka pooleli.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik on võimalik tahtejõuga. Kuid samas peab olema piisavalt loogilist mõtlemist ja oskusi lahendada probleeme ka väljaspool "kasti". Neid õpetabki kõrgkool/ülikool. Selleks, et saavutada edu, pead ise õppima, kool omab vaid suunavat osa protsessis. Mul on kõrgharidus, lisakoolitusi mitu-setu, sügisest ilmselt uuele ringile õppima. Aga need teadmised ja see lähenemine, mis mul praegu on oma eriala suhtes, on nõudnud mu oma pingutust ja seda, et ise õpiksin. Ja nõuab seda ka edaspidi, muidu ma ei areneks. Sellele küsimusele ei ole otsest vastust, sest ei ole olemas õiget ja vale arvamust. Kõike saab, tuleb lihtsalt tahta ja olla valmis pingutama selle nimel.

Selleks, et väljaspool kasti mõelda, tuleks kõigepealt ilmselt kast omandada. Kõigepealt tunne reegleid, seejärel hakka neid rikkuma. Aga tegelikult just elu õpetab, kuidas mõelda väljaspool kasti. Kool/ülikool hoiab sind just võimalikult kasti sees.

Aga su mõtted on täiesti õiged. Täpselt nii on!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingisse õppeastmesse sissesaamine ja selle lõpetamine eeldab üha kõrgemat üldintelligentsust. Keskmiselt. Seega midagi see ikkagi näitab. Ei usu Risto, et päris "chuck norris" igale valikvastustega testile vastasid või lemmikbänd ACDC mängu mängisid. Ilmselt ikka nt. välistasid vähemalt 1-2 varianti, mis olid tobedad või vähetõenäolised, MIDAGI ikka loengutest meelde oli jäänud jne.

Kui ma ei tea muud inimesest kui seda, et tal on kraad (olenemata kraadist, aga kõrgem tõstab neid tõenäosusi), võin ma aimata, et ta on üsna distsiplineeritud, kuulab hästi sõna, jälgib reegleid, on vähemalt keskmise IQga. Muidugi näitab see midagi. Tõsiselt, ma arvan, et enamik inimesi peaksid ikkagi ülikooli minema ja selle lõpetama, aga mitte kõik. Ma arvan, et mõnele inimesele on ülikool reaalselt kahjulik ja pärsib tema annet ning raiskab ta aega.

Oli üks eksam, mis oli üsna tehniline ja milles ma no ausalt ei teadnud midagi. Need tunnid olid alati täpselt sellel ajal, kui ma tööl olin. Aga meeldiv oli üllatus, et läbi sain, mitte et see midagi muutis. Aga muidu ma ikka veidi mõtisklesin, et millised valikud ei sobiks.

Samas, ma ei saa hästi aru, miks sellises stiilis teste koostada. Miks ei võiks olla sellised küsimused, kus sa pead mingit elulist probleemi lahendama? Neil, kellel on teadmised, oskavad ilmselt seda paremini lahendada. Neil, kellel pole, peavad kasutama loovust ja loogilisust. Vastuste hindamine on keerulisem ja nõuab õppejõu subjektiivsust, aga mis siis? Niikuinii tehakse paljusid otsuseid subjektiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks, et väljaspool kasti mõelda, tuleks kõigepealt ilmselt kast omandada. Kõigepealt tunne reegleid, seejärel hakka neid rikkuma. Aga tegelikult just elu õpetab, kuidas mõelda väljaspool kasti. Kool/ülikool hoiab sind just võimalikult kasti sees.

Aga su mõtted on täiesti õiged. Täpselt nii on!

Mind ei ole küll kasti sees hoitud, aga õige suund on antud ja räägitud, mis toimub vasakul pool ja mis paremal pool ja kus on tupiktee. Elu on inimesel liiga lühike, et kõiki vigu enda peal katsetada ja miks ma pean 40 aastat kogemusi omandama omal nahal kui ma saan 4 aastaga teiste kogemustele tuginedes need selgeks.

Kas arst peab ka ise kõik haigused läbi põdema, et teisi õigesti ravida. Kahtlen selles sügavalt.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind ei ole küll kasti sees hoitud, aga õige suund on antud ja räägitud, mis toimub vasakul pool ja mis paremal pool ja kus on tupiktee. Elu on inimesel liiga lühike, et kõiki vigu enda peal katsetada ja miks ma pean 40 aastat kogemusi omandama omal nahal kui ma saan 4 aastaga teiste kogemustele tuginedes need selgeks.

Kas arst peab ka ise kõik haigused läbi põdema, et teisi õigesti ravida. Kahtlen selles sügavalt.

Hahahaa- hea point! Selles suhtes, et suguhaiguste arst ei tahaks üldse olla :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lettuce be cerial - Nii palju, kui on inimesi,on ka erinevaid arvamusi.

Maailmale tood/lood väärtuse läbi enda eluväärtuse,kuidas see kellegil õnnestub on juba individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hahahaa- hea point! Selles suhtes, et suguhaiguste arst ei tahaks üldse olla :P

Vähemalt oled ilusaid tüdrukuid saanud. :P

Aga on hullemaid haigusi. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan enda arvamuse asjast lühidalt kokku:

Eeldus1: rääkida sellest, et praegune haridussüsteem on puudulik ning sellest, et "mõistlik on end selle süsteemiga siduda, kui see "ära parandatakse" " on mõttetu, sest täiuslikkuse saavutamine jääb alatiseks niikuinii võimatuks ning pealegi kes oleks siis pädev esindama seda ülimalt erapooletut vaatenurka ütlemaks, kas parem on praegune, varasem või kunagi tulev süsteem? Samuti lähtuvalt inimeste individuaalsusest sobib teatud osale inimestest praegune süsteem ideaalselt.

Eeldus2: praegune haridussüsteem on hetkel eksisteerivatest parim võimalik ning elu ei anna oodata, kuna miskit "paremaks / sobivamaks" muudetakse.

Järeldus: seega soovides paremaid eeldusi saavutamaks edu oma erialal, tuleks kasutada vastavaid õppimisvõimalusi(sh. ka ülikoolis soovitud eriala õppimine).

Eranditest ärme räägime, neid leidub alati ja igas valdkonnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind ei ole küll kasti sees hoitud, aga õige suund on antud ja räägitud, mis toimub vasakul pool ja mis paremal pool ja kus on tupiktee. Elu on inimesel liiga lühike, et kõiki vigu enda peal katsetada ja miks ma pean 40 aastat kogemusi omandama omal nahal kui ma saan 4 aastaga teiste kogemustele tuginedes need selgeks.

Kas arst peab ka ise kõik haigused läbi põdema, et teisi õigesti ravida. Kahtlen selles sügavalt.

Iga su kommentaar näitab, et sa pole sõnagi minu blogipostitusest lugenud. Milleks kaasa rääkida nii, et sa ei tea üldse taustinfot?

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan enda arvamuse asjast lühidalt kokku:

Eeldus1: rääkida sellest, et praegune haridussüsteem on puudulik ning sellest, et "mõistlik on end selle süsteemiga siduda, kui see "ära parandatakse" " on mõttetu, sest täiuslikkuse saavutamine jääb alatiseks niikuinii võimatuks ning pealegi kes oleks siis pädev esindama seda ülimalt erapooletut vaatenurka ütlemaks, kas parem on praegune, varasem või kunagi tulev süsteem? Samuti lähtuvalt inimeste individuaalsusest sobib teatud osale inimestest praegune süsteem ideaalselt.

Eeldus2: praegune haridussüsteem on hetkel eksisteerivatest parim võimalik ning elu ei anna oodata, kuna miskit "paremaks / sobivamaks" muudetakse.

Järeldus: seega soovides paremaid eeldusi saavutamaks edu oma erialal, tuleks kasutada vastavaid õppimisvõimalusi(sh. ka ülikoolis soovitud eriala õppimine).

Eranditest ärme räägime, neid leidub alati ja igas valdkonnas.

Ideaalsus pole võimalik, aga ideaalsuse poole pürgimine on. Igas asjas on standardid, millega sa oled nõus leppima. Kas selleks, et leida endale sobivat elukaaslast, proovid sa läbi kõik maailma naised? Kas on olemas ideaalset naist? Igaühel on mingid vead, aga kusagil on see piir, millega sa oled nõus leppima ja millega mitte. See, kust see piir jookseb, on igaühe enda otsustada. Ma tundsin ära enda piiri; mitmed teised on samamoodi näinud, et praegune olukord ei vasta nendele standarditele, mille nemad seadnud on või nendele väärtustele, millesse nemad usuvad.

Kindlasti pole mõttetu süsteemi vigadest rääkida. See, et ma ei tea lahendusi või ei rakenda neid, ei tähenda, et ma ei või näha vigu. Üksi on niikuinii raske midagi teha. Selle pärast ongi hea jagada ideid, et ka teised mõtleksid ja neid edasi paremateks ideedeks arendaksid.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige parem on üldse mitte TOOtada hirmasti ning avaldada rohkem oma mõtteid teemaga seoses.Samuti usun ma,et rumal on teisele inimesele öelda millega ta peab või ei pea leppima.

kui see käib sinu kohta siis ok aga teise eest rääkima küll ei pea.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga su kommentaar näitab, et sa pole sõnagi minu blogipostitusest lugenud. Milleks kaasa rääkida nii, et sa ei tea üldse taustinfot?

Ole mureta, lugesin kohe alguses läbi ja ei ole sinuga absoluutselt nõus.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina ei saa sellega kuidagi nõus olla, mis sa seal blogis kirjutasid.

Aga õppida mulle meeldib- kui on juba 2 aastat vahet olnud, siis olen alati uuesti kooli läinud ja jälle õppinud, lisaks muidugi hunnik erinevaid kursusi, mis mind huvitavad (iga kuu käin vähemalt 2-3 päeva mõnel intensiivsel koolitusel turunduse osas ja ka muid asju õppimas, mis huvitavad).

Koolis tuleb valida eriala, mis huvitab ja kui sealt ei oska noppida vajalikku välja, siis on asjad pahasti.

Ma ei ütle, et kõik peavad koolis käima, on vaja ka koistajajaid ja muid abitöölisi:-). Aga loomulikult on ka neid, kes ilma hea hariduseta hästi hakkama saavad ja on väga head spetsialistid. Tippjuhiks on aga keeruline saada, kuid mitte võimatu.

Seega mina pean hariduse omandamist enda jaoks igal juhul kohustuslikuks, kuigi mul seda/neid pabereid kellegile näidata ei ole vaja, sest mul pole ülemusi.

Aga jah, oma erinevate kursuse ja koolide lõpetamise diplomitest saaks kindlasti 1-2 toa seina täis tapetseerida :-).

Muudetud kasutaja renku poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

maailmale annab väärtust luua siis, kui tudeng teab oma prioriteete, on kindel oma erialas. millegitõttu lähevad paljud ülikooli just paberi järgi, aga iseenesest õpitud eriala midagi erilist ei paku. isa rääkis, et tema töö juurde tuli autojuhiks äsja ülikooli lõpetanud noormees, kes õppis humanitaaraineid. isal mul kõrgharidust pole, aga on samuti autojuht. mina leian, et värskelt tudengielust väljaastunu peaks leidma tööd oma erialavallas, et praktiseerida õpitut.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ütle, et kõik peavad koolis käima, on vaja ka koistajajaid ja muid abitöölisi:-).

Tänapäeval peavad ka koristajad koolis (kursustel) käima, sest muidu võivad vale kemikaaliga jumal teab mida korda saata. :huh:

Ja elu läheb üldse seda teed, et kui sul mingit algväljaõpet (tunnistust) ei ole, siis kuhugi sa tööle ei saa.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sel puhul on ikkagi inimese end LOOGIKA see mida tuleb kasutada.igaks juhtumiks ei saa elus valmistuda ja õppida.lihtsamaid asju peab loomulikust intelligentsist ka oskama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sind huvitab sport ja treeneritöö, sulle soovitati kehakultuuri õppida, kuid sellegi poolest valisid sa ärinduse, mis sind absoluutselt ei huvita ning mille maksumus käis sulle üle jõu. Kus on siin loogika? Kui sa ei olnud endas kindel, milline eriala sind huvitab, siis oleksid pidanud endas selgusele jõudma, mitte uisapäisa tormama ning valima enda jaoks täiesti ebahuvitava eriala. Nüüd on teised süüdi ja ülikoolid pahad.

Kas pead ennast tõesti targemaks inimestest, kes on vastavate erialade õppekavad koostanud? Mis siis saaks, kui kõik siin maailmas õpiksid ja elaksid nii nagu neile endile sobib? Natuke siit, natuke sealt. Tahan teen, tahan ei tee. Mainisid, et kehakultuuri õppekavast moodustab 20 EAP mahus personaaltreeneritele spetsiifilist materjali. On sul aimu, kui suur maht on 20 EAP-d? Jõudsid sa selle mahu üldse oma koolitee jooksul täis saada? Loodan, et jõudsid.

Suur osa minu treeneriks õppimisest käib tegelikult läbi inglisekeelsete materjalide. Eestis lihtsalt pole palju häid õppematerjale, mis räägiks üldfüüsilisest treeningust. Selle asemel, et jääda rahule kehvade õppematerjalidega, olen ma küsinud tuntud USA treeneritelt, mis raamatuid nemad loevad ja hankinud endale ka need samad raamatud.

Kuidas sa üldse sellist asja öelda saad? Kas Eestis on vähe häid treenereid? Kuidas teised treenerid on hakkama saanud ja sina mitte, vaata kasvõi neid samuseid, keda siit portaalist leida võib. Tõenäoliselt pole pole sa treenerite üldaineidki läbi võtnud, rääkimata kutsekoolitustest ning kehakultuurist endast. Selleks, et treeneriks saada, tuleb samuti alguses läbi võtta üldained, et üldse edasi spetsialiseeruda, sama ka kehakultuuriga ülikoolis. Mainisid 550-eurost koolitust, nüüd vaata, kui palju maksavad EOK poolt läbi viidavad koolitused. Aga, noh, eks need pole piisavalt kvaliteetsed sinu jaoks, liiga palju viletsaid ning vähe häid õppematerjale.

Artiklist jääb mulje, et oled teinud vale valiku eriala suhtes ning veel rumalamalt, et selle pooleli jätsid pärast seda, kui ligi pool teed oli juba läbi käidud. Nüüd oled laenudes ja diplomita - jah, diplom ei oma sinu silmis mingit väärtust, kuid mainin selle ikkagi ära. Mitte kunagi ei tea ette, kas see eriala oleks sulle tulevikus kasuks tulnud või mitte. Teadmine, olgu ta ükskõik milline, rohkem või vähem huvitav, ei jookse mitte kunagi mööda külge maha. Teine asi on see, et sulle ei kõlvanud õpetamismeetodid ega õppematerjalid. Ka see, et sa ei viitsinud loengutes käia ega eksamitekski õppida.

Mina leian, et sa lihtsalt petad ennast, sisimas tead siiski, et oled teinud valesti.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×