Jump to content
triinzu

Millal need lihased siis tekkima hakkavad...

Recommended Posts

Tere.

Sooviksin lõpuks teada kuidas selle asjaga on...Olen ka üks nendest naistest, kellel kintsud ja tagumik natuke lopsakamad kui sooviks ja olen siin mõelnud hakata tegema jalgratta treeningut. Kui ma ei ole oma elu jooksul väga treenimisega tegelenud ja hakkan nüüd jalgratta trenni tegema kas siis tulevad lihased ja jalad lähevad jämedamaks, või enne pean ikka rasva põletama, et lihased saaksid tekkima hakata?...Olen nagu kuskilt kuulnud, et kõige pealt põleb rasv ja siis hakkavad tekkima lihased, aga kui netis lugeda jalgratta sõidu kohta kirjutavad kõik, et tekivad jube suured lihased ja siis jalad veel paksemad :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

müsteerium lahendatud, nüüd tean ka mina, kuidas suuri jalalihaseid saada :)

aga lopsakus pole ju halb asi ja jalgrattasõit küll sulle midagi halba ei tee

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valdav enamus nendest tulevastest vastajatest teevad nädalas vähemalt korra kui mitte mõned rohkem kangiga kükke, hacki kükke, väljaasted ja veel paljusid muid harjutusi, et jalgu jämedamaks saada. Ja seda kohati raskustega ka 150+ kilo ja jalad lähevad jämedamaks väga visalt. Nii et jalgrattatrenn tohutult vohamapanevaid lihaseid sulle küll ei tekita. Sellist juttu võib enim vist kohata DELFI foorumites. Vaata siin natuke ringi ja sa näed et sarnaseid teemasid on päris palju ja et tegelikult naistel lihtsalt ei ole testosterooni, et lihased tohutult kasvada saaksid!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Sooviksin lõpuks teada kuidas selle asjaga on...Olen ka üks nendest naistest, kellel kintsud ja tagumik natuke lopsakamad kui sooviks ja olen siin mõelnud hakata tegema jalgratta treeningut. Kui ma ei ole oma elu jooksul väga treenimisega tegelenud ja hakkan nüüd jalgratta trenni tegema kas siis tulevad lihased ja jalad lähevad jämedamaks, või enne pean ikka rasva põletama, et lihased saaksid tekkima hakata?...Olen nagu kuskilt kuulnud, et kõige pealt põleb rasv ja siis hakkavad tekkima lihased, aga kui netis lugeda jalgratta sõidu kohta kirjutavad kõik, et tekivad jube suured lihased ja siis jalad veel paksemad :P

Kogu voorumistäis rahvast oleks sulle kindlasti ülitänulik, kui suudaksid soovitada taolise imeratta, mis jalalihased hoogsalt kasvama paneb, :D

Tõsisemalt rääkides, toda tohutusuurtelihastelihaste-juttu ajavad enamasti naiskodanikud, kes tahaks, et nad tahaksid kaalu alandada.Elik, kes tahaks midagi ette võtta, aga ei viitsi ja mõtlevad siis igasugu ettekäändeid välja, et miks koheüldsemitteeisaa.Sama publik fännab ka igasugu imerohtusid, debiiltjeete, mis peavad probleemi ühe-kahe nädlaga lahendama etc.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mida ratta seljas teed - minu keskmine rattatrenn kestab hooaegadel kahe tunni tuuri või rohkem, ei ole täheldanud, et teksad enam jalga ei läheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mida ratta seljas teed - minu keskmine rattatrenn kestab hooaegadel kahe tunni tuuri või rohkem, ei ole täheldanud, et teksad enam jalga ei läheks.

Vaata Tour de France´l jalgrattureid - on nii peenemate reite kui ka jämedamate reitega sõitjaid.

Naiste eripära ongi see, et nendel tekib kergemini lihasmass alakeresse, oma osa on kindlasti hormoonidel, aga mõjutab ka stress.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TDF sõitjad äkki teevad veits rohkem trenni kui keskmine kaalulangetaja? Loomulik on see, et mingil määral ta lihast tekitab, aga ma olen isiklikult veendunud, et see on otseselt seotud treeningmaastikuga, mäkketõus on pingutavam ja seetõttu ka rohkem lihast. Maastikul peab rohkem vaeva nägema = rohkem lihast. Tühipaljas mnt sõit või velo väntamine kerge koormusega ei ole lihase kasvatamiseks koht. Seda enam, et keskmine kaalulangetaja ei tee vast väga rohkem kui tunnike-kaks päevas, kui sedagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olenevalt kehatüübist on suur tõenäosus et jalad ja tagumik on sul viimane koht

Tere.

Sooviksin lõpuks teada kuidas selle asjaga on...Olen ka üks nendest naistest, kellel kintsud ja tagumik natuke lopsakamad kui sooviks ja olen siin mõelnud hakata tegema jalgratta treeningut. Kui ma ei ole oma elu jooksul väga treenimisega tegelenud ja hakkan nüüd jalgratta trenni tegema kas siis tulevad lihased ja jalad lähevad jämedamaks, või enne pean ikka rasva põletama, et lihased saaksid tekkima hakata?...Olen nagu kuskilt kuulnud, et kõige pealt põleb rasv ja siis hakkavad tekkima lihased, aga kui netis lugeda jalgratta sõidu kohta kirjutavad kõik, et tekivad jube suured lihased ja siis jalad veel paksemad :P

Sellest rattasõidust kindlasti kasu aga..

Olenevalt kehatüübist, kuid suht suure tõenäosusega on sul jalad ja tagumik viimane koht, kust hakkab lopsakust vähenema, kui plaanid aint aeroobset teha. Endal sarnane mure -ülakeha juba 1 kuuga väga heasse vormi(kõhulihased nähtaval jms) aga alakeha peaaegu endises seisus (suuremad reied ja tagumik). Teen nii aeroobset kui lihastrenni (ilma raskusteta harjutused jalgadele). Lugesin et selleks et see piirkond väiksemaks saada peaks rasvaprotsent alla minema (18 % - antud kehatüübi puhul) , et hakkaks vähenema lõpuks sealt kust vaja! Seega toitumine puhas ja veel paremate tulemuste saavutamiseks lisama raskustega harjutusi nagu kükid,etteasted. See põletab tunduvalt rohkem kaloreid.

Muudetud kasutaja committofit poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga ma olen isiklikult veendunud, et see on otseselt seotud treeningmaastikuga, mäkketõus on pingutavam ja seetõttu ka rohkem lihast. Maastikul peab rohkem vaeva nägema = rohkem lihast. Tühipaljas mnt sõit või velo väntamine kerge koormusega ei ole lihase kasvatamiseks koht.

Ütleks vahepeale, et see ei ole nii. Rattaspordis on mägedemehed elupeenikesed, et võimalikult vähe massi mäkke vedada. Sprinterid on lihaselisemad kuna äkilised kiirendused vajavad suuri lihaseid, et saavutada võimalikult kiire tempo. Ja kui te seda TDF vaatade siis on näha kui need mägede etapid hakkavad siis jämedate jalgadega sprinterid katmestavad. Jaan Kirsipuu pole enda jämeda sprinteri jalaga veel ühtegi TDF lõpuni sõitnud. No ja see jala jämedus tuleb rattaspordis ikka kehaehitusest. Igastühest ei saa mägede meest.

Niisama väikseks lisainfoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt paistavad telekas inimesed suuremad-lihaselisemad. Kui neid "jämedate" reitega jalgrattureid silmast - silma kohata, siis pole seal enam midagi märkimisväärset (sama asi korvpalluritega, tegelikult nad ju parajad kilud kõik).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleks vahepeale, et see ei ole nii. Rattaspordis on mägedemehed elupeenikesed, et võimalikult vähe massi mäkke vedada. Sprinterid on lihaselisemad kuna äkilised kiirendused vajavad suuri lihaseid, et saavutada võimalikult kiire tempo. Ja kui te seda TDF vaatade siis on näha kui need mägede etapid hakkavad siis jämedate jalgadega sprinterid katmestavad. Jaan Kirsipuu pole enda jämeda sprinteri jalaga veel ühtegi TDF lõpuni sõitnud. No ja see jala jämedus tuleb rattaspordis ikka kehaehitusest. Igastühest ei saa mägede meest.

Niisama väikseks lisainfoks.

Muidu, oled sa märganud, et TDF on mnt-ratastega? Asfaltil? Mitte mudaste mülgaste otsas? Kirsipuu ja Taaramäe on mõlemad mnt rattaga võistlemas?

Lihtsalt tähelepanek. Aga mida ma ka tean ;) Võib ju absoluutselt juhtuda, et eksisin praegu rängalt pidades TDFi maanteesõiduks, edaspidi olen targem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on olnud au Haapsalus Wiedemanni jõusaalis koos Kalev Cramo vendadega mütata.

Mis esimesena silma hakkas oli see, et kes tahtis tegi, kes ei viitsinud, need tuiasid niisama rõõmsalt saalis ringi. Oli 3-5 meest, kes tegid asja innuga, ülejäänud, kas siis otsisid treenerite seltsist jutujärge, või istusid nurgas ja lobisesid niisama. See oli 2-3 aastat tagasi, ma siiralt loodan, et tänaseks päevaks on asi muutunud ja kõigile taotakse seda samust sinna samusesse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Sooviksin lõpuks teada kuidas selle asjaga on...Olen ka üks nendest naistest, kellel kintsud ja tagumik natuke lopsakamad kui sooviks ja olen siin mõelnud hakata tegema jalgratta treeningut. Kui ma ei ole oma elu jooksul väga treenimisega tegelenud ja hakkan nüüd jalgratta trenni tegema kas siis tulevad lihased ja jalad lähevad jämedamaks, või enne pean ikka rasva põletama, et lihased saaksid tekkima hakata?...Olen nagu kuskilt kuulnud, et kõige pealt põleb rasv ja siis hakkavad tekkima lihased, aga kui netis lugeda jalgratta sõidu kohta kirjutavad kõik, et tekivad jube suured lihased ja siis jalad veel paksemad :P

Selleks, et lihased tekkima saaks hakata ei ole vaja esmalt rasva põletada. Rasva % vähendades saab lihaseid nähtavamale tuua. Lihaskasv toimub ikka siis kui lihast treeninguga lõhutakse piisavalt ning peale tuleb piisavalt õigeid toitaineid.

Ei tea kas lähvad jalad jämedaks või ei, aga usun, et nad lähvad pigem rohkem vormi ja võtavad ilusama kuju :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on olnud au Haapsalus Wiedemanni jõusaalis koos Kalev Cramo vendadega mütata.

Mis esimesena silma hakkas oli see, et kes tahtis tegi, kes ei viitsinud, need tuiasid niisama rõõmsalt saalis ringi. Oli 3-5 meest, kes tegid asja innuga, ülejäänud, kas siis otsisid treenerite seltsist jutujärge, või istusid nurgas ja lobisesid niisama. See oli 2-3 aastat tagasi, ma siiralt loodan, et tänaseks päevaks on asi muutunud ja kõigile taotakse seda samust sinna samusesse :)

Olen nendega koos samas saalis treeninud ja.... tuleb tõdeda, et asjaolud ei ole muutunud :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt paistavad telekas inimesed suuremad-lihaselisemad.

Laiekraantelekate maania ja laiaks venitatud 4:3 pilt.

Mõnedel on isegi laiekraanmaterjal laiaks venitatud ja üleval-all mustad ribad, inimesed on laiade nägudega nii harjunud et normaalne pilt tundub harjumatu ja lülitavad pildi laiaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×