Jump to content
Spawn

Toitumiskava

Recommended Posts

Tahaksin teada arvamust sellisest toitumiskavast.

Olen 176cm-22a-83kg. Rasvaprotsent 21%

Eesmärk on kaotada võimalikult palju rasva, säilitades lihaseid nii palju kui võimalik.

Ja kas ka trennivabal päeval süüa samamoodi?

Hommikusöök kell 09.00 – 10.00

70 - 100gr. Kuivainena helbeid (kiirkaerahelbed, neljaviljahelbed, müsli – soovituslik täistera jne.)

200 – 300 ml. Piima väherasvane soovit. 1,5% või vesi selles keeta putru, või lisada piim müslile.

½ pakki magusat kohupiima (125 gr. Müüakse 250 gr.pakkides)

1 puuvili vabalt valitud võib lõigata pudru peale näiteks banaan

100 – 150 ml. jogurtit lisada pudru peale

1 tass kohvi või teed – neid võib juua ka hiljem

Lõuna kell 12.00 – 13.00 (juhul kui oled koolis, siis sööd tõenäoliselt koolilõuna)

100 - 150gr. Talleggil on palju marinaadis poolfabrikaate või võib vabalt olla kanafilee (tehtud erinaval kujul nii praadides kui ahjus valmistades)

100gr. keedetud riisi (müüakse 125gr. pakkides)

3-4 viilu must või seemne leib – kui seda ei müüda sinu kodupoes võib olla ka mõni muu leib või sepik

150 - 200gr. Toorsalatit, vabal valikul või keedetud juurvilju

Kastmeks võib olla ketšup, võid lisada ka 30 -40 gr 20% hapukoort.

kell 17.00 (enne trenni)

1 – 2 puuvilja omal valikul (banaan) 200 gr. lahjat kohupiima, võib segada 100ml jogurtiga ühtlaseks massiks. 1 klaas keefirit või piima.

3-4 viilu must või seemne leib

Peale trenni ca 19.15

1 pakk magusat kohupiima rosinatega + 1 klaas mahla + 1 banaan.

Õhtusöök 22.00 – 22.30

150 – 250 gr. Kodujuustu 4% või kolm kuni neli tervet muna

2 - 3 viilu leiba singiga või juustuga

1 tass rohelist teed, suhkru või 1tl. Mett

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaksin teada arvamust sellisest toitumiskavast.

Olen 176cm-22a-83kg. Rasvaprotsent 21%

Eesmärk on kaotada võimalikult palju rasva, säilitades lihaseid nii palju kui võimalik.

Ja kas ka trennivabal päeval süüa samamoodi?

Hommikusöök kell 09.00 – 10.00

70 - 100gr. Kuivainena helbeid (kiirkaerahelbed, neljaviljahelbed, müsli – soovituslik täistera jne.)

200 – 300 ml. Piima väherasvane soovit. 1,5% või vesi selles keeta putru, või lisada piim müslile.

½ pakki magusat kohupiima (125 gr. Müüakse 250 gr.pakkides)

1 puuvili vabalt valitud võib lõigata pudru peale näiteks banaan

100 – 150 ml. jogurtit lisada pudru peale

1 tass kohvi või teed – neid võib juua ka hiljem

Lõuna kell 12.00 – 13.00 (juhul kui oled koolis, siis sööd tõenäoliselt koolilõuna)

100 - 150gr. Talleggil on palju marinaadis poolfabrikaate või võib vabalt olla kanafilee (tehtud erinaval kujul nii praadides kui ahjus valmistades)

100gr. keedetud riisi (müüakse 125gr. pakkides)

3-4 viilu must või seemne leib – kui seda ei müüda sinu kodupoes võib olla ka mõni muu leib või sepik

150 - 200gr. Toorsalatit, vabal valikul või keedetud juurvilju

Kastmeks võib olla ketšup, võid lisada ka 30 -40 gr 20% hapukoort.

kell 17.00 (enne trenni)

1 – 2 puuvilja omal valikul (banaan) 200 gr. lahjat kohupiima, võib segada 100ml jogurtiga ühtlaseks massiks. 1 klaas keefirit või piima.

3-4 viilu must või seemne leib

Peale trenni ca 19.15

1 pakk magusat kohupiima rosinatega + 1 klaas mahla + 1 banaan.

Õhtusöök 22.00 – 22.30

150 – 250 gr. Kodujuustu 4% või kolm kuni neli tervet muna

2 - 3 viilu leiba singiga või juustuga

1 tass rohelist teed, suhkru või 1tl. Mett

Kui te treenerit ei usalda, miks tellite temalt siis kava?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usalda, aga kontrolli.

Ei äratanud usaldust, kuna seda kava on leida ka mujalt foorumitest üks ühele ja just lihase kasvatamise eesmärgil, mitte rasva kaotamiseks.

Ise ei ole piisavalt pädev selle üle otsustamaks kas kava on efektiivne või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvatavasti pole ise tellinud vaid kuskilt saanud . Sellisel juhul rehkenda kalorid ja makrod kokku ja vaata edasi , keegi seda siin sinu eest tegema ei hakka vast niikuinii...

Suht yksluine muidu , tundub poolik...

Aga kui ise tellinud siis jääb siia postitamise motiiv segaseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava on koostatud täiesti algeliste teadmistega treeneri poolt, rasvapõletus on äärmiselt raske ja ebaefektiivne. Uskumatu kui keegi selliseid kavasid koostab ikka veel, aga vo see 4a vana näiteks?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellele oskab vastata ilmselt treener. Internetiavarustes leiab täpselt sama sõnastusega umbes 2 aasta vanuseid postitusi.

Minule tundub, et kava on suhteliselt universaalne, mitte personaalne. Kas ka efektiivne rasvapõletamisel? Nagu aru saan siis mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava on tellitud u. nädal tagasi.

Tellitud rasvap6letuseks ?

Kava koostajaga oled oma kahtlusi jaganud?

Sinu elustiilist ja treeningutest ei tea siin keegi ju midagi....

Muudetud kasutaja Okk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üha rohkem inimesi pöördubki minu poole, kuna on sarnase kava saanud...jah mu kava on kallim, aga see on 100% individuaalne ja koostatud vastavalt päevale, st trenni päeval üks toitumine ja vabal päeval ilmselgelt teistsugune, sest on ju puudu treening!

Ma ei arva et olen ainuke kes 100% individuaalseid kavasid koostab, aga mul on 100% rahulolu/tulemused garanteeritud.

Peagi tuleb kodulehekülg ja sealt saate ise lugeda :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tellitud rasvap6letuseks ?

Kava koostajaga oled oma kahtlusi jaganud?

Sinu elustiilist ja treeningutest ei tea siin keegi ju midagi....

Jah, kava on tellitud rasvapõletuseks.

Kava koostajaga jagasin kahtlusi ja soovisin täiendusi, aga üldjuhul tulevad vastused meilile 2-3 päeva.

Sain siit kinnitust oma arvamusele, et kava ei ole efektiivne rasvapõletusel, mida oligi vaja teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise kaloraazi juures on küll kaheldav, et kaalulangus hakkaks üldse toimuma. Muidugi kui noormees teeb rasket füüsilist tööd iga päev, siis on teine asi. Lisaks menüü sisaldab pidevalt suhkru sisse söömist, mis tõstab kiirelt veresuhkurt. Dieedi ajal peaks seda hoidma võimalikult madalal ja stabiilsena kogu aeg. Aga ega meie ei tea täpselt tagamaid. Nii, et seega pole mõtet väga lahata ja maha teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üha rohkem inimesi pöördubki minu poole, kuna on sarnase kava saanud...jah mu kava on kallim, aga see on 100% individuaalne ja koostatud vastavalt päevale, st trenni päeval üks toitumine ja vabal päeval ilmselgelt teistsugune, sest on ju puudu treening!

Ma ei arva et olen ainuke kes 100% individuaalseid kavasid koostab, aga mul on 100% rahulolu/tulemused garanteeritud.

Peagi tuleb kodulehekülg ja sealt saate ise lugeda :)

Kindlasti ei soovita ma pöörduda selliste inimeste poole, kel puudub vastav haridus või treenerikutse, sest miski ei garanteeri, et te järjekordselt petta ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti ei soovita ma pöörduda selliste inimeste poole, kel puudub vastav haridus või treenerikutse, sest miski ei garanteeri, et te järjekordselt petta ei saa.

Ma ei tea kellest sa räägid, aga minul on Londonis kutseharidus omandatud ja paberid täiesti olemas!

Muudetud kasutaja ErikO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal kaval on põhimõtteliselt baas sama. Enamasti tuleks mängida ainult kogustega. Arvesse tuleks võtta isikul allergiaid ja maitsemeelt.

Siin kavas minu meelest liiga palju kiireid süsivesikuid ja vähe rasve.

Paar elementaarset asja on veel puudu.

Kas oleks võimalik selle isiku nime teada, kes kava koostas?

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal kaval on põhimõtteliselt baas sama. Enamasti tuleks mängida ainult kogustega. Arvesse tuleks võtta isikul allergiaid ja maitsemeelt.

Siin kavas minu meelest liiga palju kiireid süsivesikuid ja vähe rasve.

Paar elementaarset asja on veel puudu.

Kas oleks võimalik selle isiku nime teada, kes kava koostas?

Aga kui kava tellija tegeleb vastupidavusalaga nt. murdmaasuusatamisega ja treenib kaks korda päevas ning päevane vajalik kaloraaž on ca 4500 kcal.

Kuidas siis oleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui kava tellija tegeleb vastupidavusalaga nt. murdmaasuusatamisega ja treenib kaks korda päevas ning päevane vajalik kaloraaž on ca 4500 kcal.

Kuidas siis oleks?

Rohkelt süsivesikuid, valke ~1.5g/kg ja rasvade tarbimine 25-30% kogu kaloraažist (kuid tuleks jälgida, et liigselt loomseid rasvu poleks).

Tarbida ohtralt vedelikku.

Ma usun, et saaksin hakkama küll vastupidavusala sportlase toitumisega :D. Varsti tulebki sõbrale teha, kes on maratoni jooksija.

"Igal kaval põhimõtteliselt sama baas", mõtlesin rohkem tavainimest, kes tahab oma toitumist korda saada.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üha rohkem inimesi pöördubki minu poole, kuna on sarnase kava saanud...jah mu kava on kallim, aga see on 100% individuaalne ja koostatud vastavalt päevale, st trenni päeval üks toitumine ja vabal päeval ilmselgelt teistsugune, sest on ju puudu treening!

Ma ei arva et olen ainuke kes 100% individuaalseid kavasid koostab, aga mul on 100% rahulolu/tulemused garanteeritud.

Peagi tuleb kodulehekülg ja sealt saate ise lugeda :)

Tuleb välja,et sa oled siis see kes teeb 100% personaalseid toitumiskavasid , äkki selgitad kuidas see erineb teiste treenerite tehtud kavade poolest - nad nagu ei tee personaalkavasid? Seda ,et igal treeneril on oma käekiri ei maksa kedagi sellepärast maha teha (on neid kes kiidavad rasva söömist, on neid kes valgu söömis ja on neid kes soovitavad sv), praegu hakkab kisa pihta enne kui inimene üldse on kava proovinud, eeldan ,et kava koostamisel võeti arvesse tema eesmärke ja kulutust. Ise palun vähamlt inimestelt tagasisidet kui süsteem ei peak toimima, et saaks sisse viia muutused - sest numbriliselt võib asi olla perfektne, kuid praktikas ei ole kõik nii must -valge.

Seda, et samade toiduainetega kava on kuskilt enne läbi käinud, siis andke andeks aga kodujuust on jätkuvalt kodujuust ja liha on jätkuvalt liha, nii et ma ei tea mis selles osas teistmoodi teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa selle kava kuskilt said, siis reeglina on kavadel ju ka löödud kokku toitained söögikordade kaupa ja kokku. Nii peale vaadates on kellelgi väga raske sulle midagi öelda. Keegi ei viitsi neid umbkaudseid koguseid hakata ise uuesti kalkulaatorisse lööma.

Kava juures tekitab küll küsitavusi see umbmäärasus "3-4 viilu", "1-2 vabalt valitud puuvilja", "100-150g". Selge see, et kava tuleb hakata läbi tagasiside kohendama, kuid vähemalt mingi konkreetsus võiks asjas olla. 1 viil leiba sisaldab juba tuntavalt energiat ja kui päeva peale on mitu "3-4" määramatust, siis võib kõikumine olla üpris suur.

Kust ikkagi kava said, kus ei anta kaasa kogukaloraazi ja toitainete summasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult häiris see, et see on sõnastuselt copy-paste sealt : http://forum.bonsuna.com/koik-toitumisest-kusi-nou-tegijatelt/toitumine-1294/

Ja kaloreid tundub olevat palju, arvestades, et olen tudeng ja trennivabal päeval on füüsilist vähe. Seda kava soovitati süüa mõlemal, nii trennipäeval kui ilma. Ja eesmärk on kaotada rasva.

Igaksjuhuks soovisin arvamusi ka teistelt sellise kava kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma koostan kliendile 2-3 kava, vastavalt päeva energia kulutustele, olen juba paar kava koostanud inimestele kes on mitte just väga ammu saanud sarnased toitumiskavad nö tipptreeneritelt, aga kasu nendest kavadest pole olnud. Ku nad on treeneri poole pöördunud, et kava oleks vaja kohandada, siis on vastatud ca nädal hiljem, et vähenda sv lihtsalt, aga kust, millal jne?!

Olen ise ka olnud copy/paste kava ohver mitmeid aastaid tagasi ja tean kui seda jälle näen.

Paljud treenerid ei tee ka vahet nö andekal inimesel ja mitte andekal, jutt loomulikult geenidest.

Avaldasin vaid oma arvamust ja kogemusi, ei kuuluta absoluutset tõde...iga arukas inimene teeb omad järeldused, ülevalolev post peaks juba midagi ütlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult häiris see, et see on sõnastuselt copy-paste sealt : http://forum.bonsuna...toitumine-1294/

Ja kaloreid tundub olevat palju, arvestades, et olen tudeng ja trennivabal päeval on füüsilist vähe. Seda kava soovitati süüa mõlemal, nii trennipäeval kui ilma. Ja eesmärk on kaotada rasva.

Igaksjuhuks soovisin arvamusi ka teistelt sellise kava kohta.

Kas sa ise ikka antud postituse alguse lugesid läbi?

Ma tegin copy-paste selle toitumiskava postituse algusest:

Tere olen suht algaja ja eriti sellest toitumisest midagi veel ei jaga. Sõbraga, kes on nende asjadega rohkem kursis koostasime siis mingi toitumiskava.

Teadjad inimesed võiksid anda nõu , mida siin toitumises muuta, mis on hea ja mis mitte.

Olen 16 aastat vana 177cm pikk ja kaalun 67kg. Eesmärgiks oleks tõsta lihasmassi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×