Jump to content
Risto Uuk

Hea tervis ja figuur ei sõltu ainult toitumisest ja treeningust

Recommended Posts

Ma olen sageli keskendunud liiga palju elus ainult ühele asjale ja unustanud suure pildi. Tähtis on tasakaal. Elus on palju muudki kui ainult toitumine ja treening.

Kui sa ei suuda enda figuuri või tervist paremaks muuta, vaata üle enda elu kusagilt kõrgemalt ja laiema pildiga. Kirstunael ei pruugi alati toitumises või treeningus olla.

Loe minu uut blogipostitust siit: http://ristouuk.wordpress.com/2012/02/02/hea-tervis-ja-figuur-ei-soltu-ainult-toitumisest-ja-treeningust/

Millised faktorid võivad figuuri ja tervisega seotud eesmärke veel otseselt või kaudselt mõjutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga head mõtted. Kusjuures paljudele tume maa. St. oma keha ei kuulata vaid raiutakse teiste tallutud rada. Hetkel on mul selline periood, kus ma olen oma elu parimas vormis nii jõu- kui ka vastupidavusaladel, st kõik tulemused on paremad kui kunagi varem. Teisalt olen ma 2 aasta jooksul, mil ennast vormi viinud olen, mitu korda haige olnud. Ma võin külmetada ka sellest kui tööl üle hoovi hõlmad lahti lähen. Varem ei pakkinud ma ennast riidesse selleks, et jõusaalist autoni kõndida. Selle asemel tegin ma talvel kampsuniväel väljas suitsu ja olin haige võibolla korra 2 aasta jooksul. Toitumine oli täiesti erinev tänasest. Hetkel esineb mul unetust ja see ei ole ületreeningust. Pigem ärevusest, endale seatud eesmärkide täitmise soovist. Tark ei torma öeldakse, seega peab oskama aega maha võtta ja ennast kuulata. Eesmärgid peavad olema mõistlikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen su mõtetega nõus. Omakogemusest lisaksin nii palju, et kui sööd nagu tavaline eestalne, hommikul võiku, lõunaks kotlett jne, siis igasugu burksi ja šokolaadi nautimine annab sulle teatud emotsionaalse rahulolu, aga seda vaid hetkeks, niiakua kui sa seda junki sööd. Kui aga oled end häälestanud nö läbimõeldud ja kalkuleeritud toidule, siis sul enam ei isuta burksi ega hea ja magusa järgi. Sa õpid seda pealtnäha "tõukoera" toitu nautima ja burkis lausa jälestama ( šokolaadi ei hakka ma vist iialgi jälestama ). Lisaks tekitab ka positiivses suunas liikuv peegelpilt häid tundeid, et siis heaolu ei kesta vaid 10 min, mis vajalik šokolaadi söömiseks vaid 24h

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga head mõtted. Kusjuures paljudele tume maa. St. oma keha ei kuulata vaid raiutakse teiste tallutud rada. Hetkel on mul selline periood, kus ma olen oma elu parimas vormis nii jõu- kui ka vastupidavusaladel, st kõik tulemused on paremad kui kunagi varem. Teisalt olen ma 2 aasta jooksul, mil ennast vormi viinud olen, mitu korda haige olnud. Ma võin külmetada ka sellest kui tööl üle hoovi hõlmad lahti lähen. Varem ei pakkinud ma ennast riidesse selleks, et jõusaalist autoni kõndida. Selle asemel tegin ma talvel kampsuniväel väljas suitsu ja olin haige võibolla korra 2 aasta jooksul. Toitumine oli täiesti erinev tänasest. Hetkel esineb mul unetust ja see ei ole ületreeningust. Pigem ärevusest, endale seatud eesmärkide täitmise soovist. Tark ei torma öeldakse, seega peab oskama aega maha võtta ja ennast kuulata. Eesmärgid peavad olema mõistlikud.

Tänud, Ivar!

Ma soovin sulle edu meelerahu saavutamisel! Nagu sa ütled, eesmärgid peavad mõistlikud olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen su mõtetega nõus. Omakogemusest lisaksin nii palju, et kui sööd nagu tavaline eestalne, hommikul võiku, lõunaks kotlett jne, siis igasugu burksi ja šokolaadi nautimine annab sulle teatud emotsionaalse rahulolu, aga seda vaid hetkeks, niiakua kui sa seda junki sööd. Kui aga oled end häälestanud nö läbimõeldud ja kalkuleeritud toidule, siis sul enam ei isuta burksi ega hea ja magusa järgi. Sa õpid seda pealtnäha "tõukoera" toitu nautima ja burkis lausa jälestama ( šokolaadi ei hakka ma vist iialgi jälestama ). Lisaks tekitab ka positiivses suunas liikuv peegelpilt häid tundeid, et siis heaolu ei kesta vaid 10 min, mis vajalik šokolaadi söömiseks vaid 24h

Seda kindlasti. Ma arvan samamoodi, et maiustuste kasutamine kui emotsionaalse rahustajana ei ole pikas perspektiivis hea strateegia. Ajutiselt võib see okei olla, aga varem või hiljem tuleb enda suhe toiduga korda saada. See tähendab seda, et pole mingit kinnisideed süüa tervislikult ja inimesele hoopis meeldib tervislikult süüa.

Tänud, et enda mõtteid jagasid! Aitas minu postitust selgitada.

Maitse poolest ei jälesta ma ka šokolaadi, aga kui ma koostisosasid loen või meenutan, kuidas mul igal järgneval hommikul šokolaadist akne tekkis, kaob küll kohe isu ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×