Jump to content
Eilne

Vajan abi kõhust vabanemisel.

Recommended Posts

Tere,

Ei teagi kust alustada, olen lugenud foorumist igasuguseid teemasid, kuid pole suutnud iseseisvalt ennast vormi saada. Eesmärk on vabaneda liigsest rasvast kõhul, mida on viimase poole aastaga ainult juurde tulnud.

Seni olen üritanud ennast treenida kolm korda nädalas ja jälgida ka toitumist. Ma ei tea kui õige või vale see on, aga kahjuks muid võimalusi pole, kirjedan natuke.

Trennis käin kolm korda nädalas E, K, R bodypumbis ja seda hommikul. Enne trenni söön ära ühe banaani, pärast trenni kohe peale valgujook ja üks kodujuust/tuunikala. Lõunaks on suvaline lobila praad, olenevalt päevast kartuliga lihakaste, snitsel, kotletid, kalafilee riisiga jne. Lõuna ja õhtusöögi vahepeal söön ühe kohupiima ja peale valan kisselli. Olgu mainitud, et kohupiim on maitsestamata ja 0.1% rasvasisaldusega ning kissell maitseks juures. Õhtusöögi olen üritanud endale ise teha, erinevad risotod kanaga, praetud kanafilee salatiga, sealiha keedetud kartuli ja salatiga, tuunikala salat jne. See pole vist õige, aga söön ka 5 muna omletti. Ühesõnaga ma olen üritanud jägida seda, mida ma suhu panen ja valida valgurikkamad toidud. Kõige kurvem on see et tervislikult toituda on kallim, kui rämpsu süüa ja mina tulemust ei näe, mida ma valesti teen?

Pigem on kehakaal tõusnud, minu strateegilised numbrid hetkel on: 187cm pikkust, 81.3kg raskust, rind oli viimati u. 100cm ja puus 90cm, biitseps 37cm.

Mainin ära ka, et töötan nädalas 6 päeva 09.00-21.00. Kui viitsimist on, siis üritan pühapäeval aeroobset teha joosta, sõita rattaga. Käte ja jalgadega olen nö rahul, midagi üle pole aga alati saab paremaks. Suvel käin rattaga tööle.

Abile lootes:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga hommikusöök? Ja sinu tekstist loeb välja ,et sa sööd pmt ainult 2 korda päevas ja suured portsjonid? Nii sul see ainevahetus küll kiiremaks ei lähe....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaua sa enne magama minekut sööd? Vihjeks, et magamiseks pole just erilist enegriapommi vaja, kui just "magamine" sinu keeles midagi muud ei tähenda:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga hommikusöök? Ja sinu tekstist loeb välja ,et sa sööd pmt ainult 2 korda päevas ja suured portsjonid? Nii sul see ainevahetus küll kiiremaks ei lähe....

Kas ma olen nüüd valesti aru saanud,aga.. see ,et sa sööd ja situd tihedamalt ei ole seotud sellega,et su ainevahetus on kiirenenud

edit: Ainult üks viis on "kõhust" lahti saada on süüa vähem,kui sa ära kulutad.Ka valk sisaldab kaloreid: 1g valku/süsivesikuid= 4kal. ning 1g rasva = 9kal.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga hommikusöök? Ja sinu tekstist loeb välja ,et sa sööd pmt ainult 2 korda päevas ja suured portsjonid? Nii sul see ainevahetus küll kiiremaks ei lähe....

Pmst 2 korda päevas söön ma sooja toitu nagu praad, lõunal ja õhtul. Hommikul söön tõesti ainult banaani, kui on trennipäev siis ka valgujook ja kodujuust igapäevaselt. Söögikordade vahepeal söön kohupiima, tuunikala, kodujuustu, et ei tekiks tühjakõhu tunnet. Ja praed ei ole suured, selle unustasin, et kõrvale on keefir või piim. Ja ainevahetusega mul probleeme ei ole, vb teda saab söömisega reguleerida? S__al käin normaalselt 2-3 päevas, mitte paaripäeva tagant nagu mõni on mulle rääkinud.

Kaua sa enne magama minekut sööd? Vihjeks, et magamiseks pole just erilist enegriapommi vaja, kui just "magamine" sinu keeles midagi muud ei tähenda:)

Söön u 2-3h enne magama minekut ja seda ei ole ka nii palju, et pärast midagi teha ei jõua, mõistlikult:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma olen nüüd valesti aru saanud,aga.. see ,et sa sööd ja situd tihedamalt ei ole seotud sellega,et su ainevahetus on kiirenenud

edit: Ainult üks viis on "kõhust" lahti saada on süüa vähem,kui sa ära kulutad.Ka valk sisaldab kaloreid: 1g valku/süsivesikuid= 4kal. ning 1g rasva = 9kal.

Pigem tahtsin ma seda öelda,et tuleks süüa väiksemad portsjonid ja tihemini ning hommikusöök oleks ka tervitatav,mingist situmisest ple üldse rääkinud kus sa seda nägid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem tahtsin ma seda öelda,et tuleks süüa väiksemad portsjonid ja tihemini ning hommikusöök oleks ka tervitatav,mingist situmisest ple üldse rääkinud kus sa seda nägid?

Lugesin su tekstist välja,et sa arvad,et tihedamalt söömine peaks tingima kiirema ainevahetuse.Ainevahetuse üheks kõrvalnähtuks on wc's käimine.

See korrelatsioon ei ole aga õige.

edit: kirjavead*

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin su tekstist välja,et sa arvad,et tihedamalt söömine peaks tingima kiirema ainevahetuse.

....tahad öelda et ei tingi w?

......ei no üldiselt sa saad pihta küll,mõte siin tähte närida.inimene sööb 2 korda päevas suured portsud....see on "sumoka menüü" ma ütleks.

Ma tahtsin öelda ,et las jaotab menüü rohkem päeva peale laiali ja hakkab hommikust ka sööma..Ainevahetus tal sel juhul kiireneb ja palju ta s.tal käib seal juures see pole oluline.

Kui väljendasin ennast kusagil veidi valesti siis ok,juhtub :D

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teil läks siin päris tuliseks...

Aga minu ülejäänud ettevõtmine on õige, va. see, et ma ei söö hommikust ja portsud on "suured"? Küsiks milline ports on normaalne süüa? Kuna mul on tööpäevad pikad, siis ise kaasa tegemine õhtuti langeb ära. Vastasel juhul kaoks isiklik elu ja uneaeg täitsa ära, kui hakata järgmise päeva lõunat vaaritama, hommikul pean ärkama 6.30

Kas sellest piisab, kui hommikuks süüa puder. Mul on võimalus hommikuti seda 1,20€ eest osta, sellise summa juures ei tasuks isetegemine ära, kahjuks putru valida ei saa. Kas oluline on, millal ma teda söön, st. enne või pärast trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puder oleks küll hea, eriti veel kaerahelbe puder mis on tehtud piimaga <_< . Putrudest saaksid kohe hommikul enamus oma süsivesikutest kätte ja siis päeval hakkaksid vähehaaval valke lisama.

Seal pakutakse iga hommik erinevat putru ja tundub olevat tehtud piimast või veega pooleks, sest ta on maitsev. Veega tehtud pudru tunneb kohe ära. Pudru peale saab, kas pähkleid, rosinaid, õunamoosi või võisilma.

Kaal ju iseenesest pole suur. Kui kaua sa bodypumpi juba teinud oled, äkki on treeningust saadav kasu tulemata veel?

Ja kas sa oma vööümbermõõtu ei tea öelda?

Kaal pole jah midagi trastilist, häiribki kõige rohkem kõht kust rasv ei taha kaduda. Imelik on see, et kaal on tõusnud, enne kui ma trenni läksin kaalusin 77-78kg ja oli ka see kõhu jama. Selle, et kaal on tõusnud panen ma lihaste? arvele, ehk on kasvanud:) See puusa mõõt ongi mul mõeldud vööümbermõõduna ja trenni alustasin u. oktoobris.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Telli endale toitumis ja näpunäidete kava, soovitaksin ennast aga võid ka kellegilt teiselt tellida, siin üks tegelane kaupo ka alustas teema ja nyydseks on veel rohkem juurde võtnud tänu "spetsidele"

Mehed ja naised, kellel pole vähemalt 10 edukat personaaltreeningu klienti treenitud, siis palun lõpetage see soovitamine ja laske treeneritel oma tööd teha ja inimesi aidata!

Tänud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga minu ülejäänud ettevõtmine on õige, va. see, et ma ei söö hommikust ja portsud on "suured"? Küsiks milline ports on normaalne süüa?

Jah toitumiskava oleks ilmselt kõige asjalikum variant ,mis tooks kohesed tulemused.Aga kui seda pole võimalik lubada ja soovi ise katsetada,siis kaloriarvuti tööriistade alt ja sirvida veidi artikleid.

Jõudu ning minu poolt over and out! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et pulsikella selles suhtes niiväga usaldada ei tasu, selleks oleks rohkem infot vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis pead ise vaeva nägema.

Sellel teemal hulganisti väga korralikke raamatuid, mis seletavad seda peensusteni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkeoleku pulsi järgi enda puhkeoleku kalorikulu mõõta ei saa ja teiseks pulsikellad baasainevahetust ei arvesta. (Aga mine sa isahane tea, kellasid on erinevaid). Seetõttu pulsikella poolt arvutatav kalorite kulu hakkab enamvähem kriitikat taluma kuskil 90+ löögist minutis. Ma ei tea, mida nad alla selle teevad, ilmselt sõltub käitumine kellast: kas mõõdab mingit nalja kulu või siis arvestab lagedalt 0-iga.

Kalorite põletamine sõltub lisaks südame löögisagedusele ka töö iseloomust. Tehes jõu- või Intervalltreeningut pole kalorite kulumine sama mis aeroobse treeningu juures. Pulsikellade kalorimõõdikud on mõeldud ühtlase aeroobse treeningu jaoks.

Minuarust on alguseks hea see raamat http://www.apollo.ee/product.php/3170004

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

Vahepeal midagi põnevat pole toimunud, kaal on u. 700g alla tulnud ja seda kuu ajaga. Minu arust natuke vähe, silmaga nähtavaid muutusi pole.

Tekkis küsimus kaloriarvuti kohta, mille järgi ta sektordiagrammi % võtab? Toon välja diagrammi, mis täna õhtul sain. Mul tuleb iga päev valgu % liiga suur, isegi siis kui pulbrist lisa ei võta. Hommikul oli trenn ja lisaks võtsin 30g HERA80. Huvitab just see, kas ma peaksin jälgima seda soovituslikku või on minu oma parem. (esimene on minu tänane)

http://www.fitness.e...C3%BCsivesikuid

http://www.fitness.e...C3%BCsivesikuid

Muudetud kasutaja Eilne poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Ei teagi kust alustada, olen lugenud foorumist igasuguseid teemasid, kuid pole suutnud iseseisvalt ennast vormi saada. Eesmärk on vabaneda liigsest rasvast kõhul, mida on viimase poole aastaga ainult juurde tulnud.

Seni olen üritanud ennast treenida kolm korda nädalas ja jälgida ka toitumist. Ma ei tea kui õige või vale see on, aga kahjuks muid võimalusi pole, kirjedan natuke.

Trennis käin kolm korda nädalas E, K, R bodypumbis ja seda hommikul. Enne trenni söön ära ühe banaani, pärast trenni kohe peale valgujook ja üks kodujuust/tuunikala. Lõunaks on suvaline lobila praad, olenevalt päevast kartuliga lihakaste, snitsel, kotletid, kalafilee riisiga jne. Lõuna ja õhtusöögi vahepeal söön ühe kohupiima ja peale valan kisselli. Olgu mainitud, et kohupiim on maitsestamata ja 0.1% rasvasisaldusega ning kissell maitseks juures. Õhtusöögi olen üritanud endale ise teha, erinevad risotod kanaga, praetud kanafilee salatiga, sealiha keedetud kartuli ja salatiga, tuunikala salat jne. See pole vist õige, aga söön ka 5 muna omletti. Ühesõnaga ma olen üritanud jägida seda, mida ma suhu panen ja valida valgurikkamad toidud. Kõige kurvem on see et tervislikult toituda on kallim, kui rämpsu süüa ja mina tulemust ei näe, mida ma valesti teen?

Pigem on kehakaal tõusnud, minu strateegilised numbrid hetkel on: 187cm pikkust, 81.3kg raskust, rind oli viimati u. 100cm ja puus 90cm, biitseps 37cm.

Mainin ära ka, et töötan nädalas 6 päeva 09.00-21.00. Kui viitsimist on, siis üritan pühapäeval aeroobset teha joosta, sõita rattaga. Käte ja jalgadega olen nö rahul, midagi üle pole aga alati saab paremaks. Suvel käin rattaga tööle.

Abile lootes:)

Mul oli ka kunagi sarnane probleem. Aga ma hakkasin siis trenni tegema ja kolme kuu pärast enam k6hul liigset ei olnud. Ma ei otsinud eriti infot selle kohta mingitest tarkadest raamatutest.. Selle asemel v6tsin kokku tahtej6u ja treenisin igal päeval k6hulihaseid. Kolm korda nädalas on kindlasti vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna mul on tööpäevad pikad, siis ise kaasa tegemine õhtuti langeb ära. Vastasel juhul kaoks isiklik elu ja uneaeg täitsa ära, kui hakata järgmise päeva lõunat vaaritama, hommikul pean ärkama 6.30

Mul oli täpselt sama jama, millele hiljuti lisandus veel vajadus mõnda aega vähem raha söögile kulutada.

Aga kuna eesmärk on olemas siis võtsin kätte ja otsustasin oma aega ohverdada.

Käin nüüd laupäeval või pühapäeva hommikul poes. Enne vaatan välja kogu järgmise nädala jaoks retseptid ja ostan vajaliku kraami.

siis pühapäeval vaaritan kogu nädala söögid valmis, pistan karpi ja külma/sügavkülma.

1. Säästab see raha

2. On mul kontroll selle üle, mis aineid ma toidus kasutan

3. On mul koguaeg valmis söök võtta ja ei pea muretsema kui ma mõnipäev alles 23.00 koju jõuan

4. Saan kontrollida koguseid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka kunagi sarnane probleem. Aga ma hakkasin siis trenni tegema ja kolme kuu pärast enam k6hul liigset ei olnud. Ma ei otsinud eriti infot selle kohta mingitest tarkadest raamatutest.. Selle asemel v6tsin kokku tahtej6u ja treenisin igal päeval k6hulihaseid. Kolm korda nädalas on kindlasti vähe.

No kõhulihaste igapäevane treenimine ei ole kindalasti lahendus kõhupekist lahti saada. Toitumine ja HIT on kiireimad lahendused vast (peale rasvaimu :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Telli endale toitumis ja näpunäidete kava, soovitaksin ennast aga võid ka kellegilt teiselt tellida, siin üks tegelane kaupo ka alustas teema ja nyydseks on veel rohkem juurde võtnud tänu "spetsidele"

Mehed ja naised, kellel pole vähemalt 10 edukat personaaltreeningu klienti treenitud, siis palun lõpetage see soovitamine ja laske treeneritel oma tööd teha ja inimesi aidata!

Tänud :)

WtF? Kas nüüd tohivad foorumis sõna võtta ainult atesteeritud treenerid, kellel on min 10 klienti olnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka kunagi sarnane probleem. Aga ma hakkasin siis trenni tegema ja kolme kuu pärast enam k6hul liigset ei olnud. Ma ei otsinud eriti infot selle kohta mingitest tarkadest raamatutest.. Selle asemel v6tsin kokku tahtej6u ja treenisin igal päeval k6hulihaseid. Kolm korda nädalas on kindlasti vähe.

Kõhulihas on nagu iga teinegi. Kui taastuda ei saa, siis tekivad peagi probleemid. Pealegi on suurimad kõhulihased nendel, kes treenivad neid

paar korda nädalas :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×