Jump to content
fender

10 000 sammu päevas

Recommended Posts

Tekkis üks väike küsimus, kuna on igalpool nii nüüd kui ka varem kõrvu jäänud, et päevas tuleks teha vähemalt 10 000 sammu mõtlesin nädal tagasi võtta endalegi eesmärgiks et igapäev kõndida vähemalt 10 000 sammu. Võibolla põhjuseks see, et vabadel päevadel olen liiga vähe liikuv ja jääb värskest õhustki vajaka.

Nüüd kui uurisin rohkem netiavarustel, viitas enamus artiklites see sellele, et regulaarne sammumine päevas on pigem kaalulangetuseks või selle hoidmiseks. Kuna ise tahaks pigem siiski juurde võtta ja mitte maha ei tohiks ju u 8km päevas kõndimine seda niivõrd palju mõjutada kui ma oma kaloraaži täis söön?

Kui keegi teab teemast rohkem, ehk oskaks oma arvamuse anda ja võibolla öelda, milline oleks see minimaalne sammude (kilomeetrite) arv, mida peaks päevas täis tegema :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neil (esimestel) on õigus. 10000 sammu on miinimum, et olla tegelikult üldises heas vormis. Meil on igal kevadel ettevõttes sammuvõistlus. Esimest korda osa võttes arvasin, et ma liigun piisavalt ja 10000 sammu on lihtne. Tegelikult ei ole 10000 sammu palju ega vähe. Hoiab sind heas toonuses. Mingit erilist rasvapõletust nüüd ära küll looda (karda). Võistluse viimaseks nädalaks jõudsime tööpäeviti juba 24000 sammuni, nädalavahetusel sai minu rekordiks (ja läbi aegade rekordiks 52000 sammu. Neist 30km jagu reaalselt kaks 15km otsa, ülejäänud niisama siia-sinna. 24000 sammust alates tekkis alles tunne, et kalor põleb. 52000 sammu läks juba raskeks :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohoh, üle 10 000 on küll juba kiiduväärt!

Muidu see 10 000 järjest teha väga hull polegi, aga lihtsalt pakase ilmaga mingi aeg kisub jube visaks :D.

Toimekatel päevadel tuleb niigi palju neid samme juba kirja ja siis on ainult vaevaks väike õhtune jalutuskäik, mõndadel päevadel läheb isegi juba 15-20k kanti nii et ei saa ise arugi! :)

Muudetud kasutaja fender poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartus on Lõunakeskuses üks staarkäruvedaja Jaanus, kellel on ka sammulugeja peal. Tema mulle räägib vahel ikka uskumatuid lugusid kui palju nad peavad päevas läbi kõndima, et kõik kärud ilusti kokku saaks. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuskilt on mulle kõrvu jäänud ütlus, et 30min sörkjooksu või kõndimist teeb südamele ja tervisele rõõmu. poole tunniga tuleb vast kolm kilomeetrit jalutuskäiku. seega, ehk siis piisab poolest tunnist nendel päevadel, mis on vabad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskmises tempos kõndimist järjest ilma peatumata 60min on umb 6000sammu, kui sammulugejat pole on hea arvestada.

On õeldud et 10000sammu on tervislik sammude hulk päevas. 15000sammu on kaalualandamiseks kui 7500 neist on aeroobsed, ehk joostes, või kiirkõnnis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep... endal õnneks sammulugeja telefonis olemas ja kui niimodi aeglasema sammuga jalutada siis läheb peaaegu et 2 tundi 10 000 jaoks mis on kuskil 8 km.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×