Jump to content
vasakparem

Mida on võimalik Eestis õppida seoses toitumise ning sporidga.

Recommended Posts

Tere! Olen ülikoolis esimesel kursusel, kuid tunnen, et ei viitsi ja ei taha seda eriala õppida. Mõtted on läinud spordi ning toitumise suunas, mida nimelt saab õppida, mida soovitate õppida ning kas toitumis-või spordispetsialist teenivad piisavalt?

Ehk keegi kirjutaks oma kogemusest ja võib-olla soovitaks miskit? Hetkel on tühimaa, et millises suunas edasi minna. Aitöh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta SAIS lahti ja tutvu pakutavate õppekavadega.. Võimalusi on nii palju - toidutehnoloogiast tervisedenduseni välja. Kehakultuur ei ole ainus valik.

Pead leidma endale sellise ala, mis huvi pakub ning mida tahaksid edasi arendada. Iga ala puhul on ennast vaja pidevalt täiendada, et konkurentsivõimeline olla. Järjepidev enesetäiendamine on edukuse ja teenimise aluseks. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma isiklikult soovitaks sul praegune eriala ära lõpetada ja siis edasi vaadata. Aga võimalusi on jah palju, kui sa isegi täpselt ei tea ja praeguse asja pooleli jätad siis võib-olla ei tundu ka uus valik õige :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii ,et ninaesise üle ei kurda ja läbinud olen eluülikooli.... :D Toitumis - ja treeningualaspetsiks saab eelkõige läbi praktiliste kogemuste, loomulikult on ka eestis erialaspetsialiste ilma praktilise kogemuseta (nö teoreetikuid), kuid kindlasti annab see praktikaosa palju juurde - eelkõige enesekindluse, sest oled seda korduvalt läbi teinud. Ütleme nii et ega koolitunnistus mööda külge maha ei jookse, kuid ainult paber ka kedagi spetsialistiks ei tee, seega keskendu nii teooria õppimisele kui ka praktilise kogemuse saamisele. Edu soovides!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel olen päris tugevalt praktiseerinud, lugenud erinevaid artikelid ning küsimuste korral need esitanud. Ülikoolis on mul pisut keeruline hakkama saada, seoses oma kehva silmanägemisega, seega oleks mul endal kergem valida eriala, kus on rohkem teksti ning vähem erinevaid valemeid jms(matemaatika) Ilmselt on enamikel erialadel vaja ka keemia või/ja bioloogia eksamit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii ,et ninaesise üle ei kurda ja läbinud olen eluülikooli.... :D Toitumis - ja treeningualaspetsiks saab eelkõige läbi praktiliste kogemuste, loomulikult on ka eestis erialaspetsialiste ilma praktilise kogemuseta (nö teoreetikuid), kuid kindlasti annab see praktikaosa palju juurde - eelkõige enesekindluse, sest oled seda korduvalt läbi teinud. Ütleme nii et ega koolitunnistus mööda külge maha ei jookse, kuid ainult paber ka kedagi spetsialistiks ei tee, seega keskendu nii teooria õppimisele kui ka praktilise kogemuse saamisele. Edu soovides!

Põhimõtteliselt peab hingega asja juures olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel olen päris tugevalt praktiseerinud, lugenud erinevaid artikelid ning küsimuste korral need esitanud. Ülikoolis on mul pisut keeruline hakkama saada, seoses oma kehva silmanägemisega, seega oleks mul endal kergem valida eriala, kus on rohkem teksti ning vähem erinevaid valemeid jms(matemaatika) Ilmselt on enamikel erialadel vaja ka keemia või/ja bioloogia eksamit?

Kehva silmanägemist korrigeerida ei anna?

Ma soovitaks füsioteraapiat, (vast isegi kindlam palk ja väljakutseid rohkem esitav) aga see eeldab bio eksamit. Kui sa bioloogiat ei jaga, siis võivad arusaamad füsioloogiast ka väga huvitavad tulla :lol:

Ise õppisin bioloogia eksamiks 6a peale keskkooli lõpetamist, spets kursusel Tehnikaülikoolis ja tegin bioloogia 76-le. Keskkoolis bioloogia ei istunud.

Niiet kõik on tehtav.

Valikuvariandid erialadest tegelikult veel bioloogia, keemia, biokeemia, meditsiin, tean et mingi toidutehnoloog vms on ka olemas - tean ühte väga kõvade teadmistega, aga peamiselt sellised töötavad suurfirmades ja topivad toitudesse jama sisse (näiteks Kalev :D ).

Aga nagu ise näed - bioloogia ja keemia läbivad asjad, ja peavadki olema, kui tahad väita, et saad aru, mida inimesel sisse süüa soovitad.

Muudetud kasutaja gmaster poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TÜs on füsioteraapial küljes spordimeditsiin, spordibiokeemia, toitumine ja osa asju veel kohustuslikud. Mida rohkem ma treenin ja õpin, seda rohkem ma õpin hindama konkreetsete teadmistega nõuandjaid. Sellist üldist "see aine läheb sinna ja toda lihast treeni nii" taset on lihtne omandada, aga õppides vaatad, et palju juttu on liiga algeline, vastuoline või lihtsalt vale.

Seda näitab juba see, et treenerite kutsetaseme õpikudki on ikkagi spordiinimesele, meditsiinitaustaga inimesele on see liiga "lihtne", mis pole tingimata halb, aga mul on ka meditsiiniline huvi asja vastu ja naudin seda. Samuti TÜ ja ilmselt ka TTK (tartu ülikool ja tervishoiu kõrgkool) füsioteraapia/ kehaline kasvatus ja sport lõpetades võid otse 3. taseme treeneri pabereid taotlema minna (võid, aga see ei pruugi mõistlik otsus olla :) ).

Toitumisspetsialistid on ka normaalsed, kui on korrektne meditsiiniline taust, mitte mingi veregrupidieedijutt vm.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×