Jump to content
algaja1234

Rinnalt läheb vähe

Recommended Posts

Tere, olen jõusaalis käinud umbes 2 kuud kui sedagi. Olen 14 aastane, kaalun ~75 kilo ja olen ~184 cm pikk. Asi on selles, et mul rinnalt läheb väga vähe, 50 kg tuleb ära vaevu, aga jõutõmmet tuleb 105 kg. Kas see on normaalne? Teised kõik suruvad rinnalt rohkem kui mina, aga jõutõmmet ei tee kaugeltki keegi nii palju. Kas ma peaksin hakkama ainult rinda treenima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk ja tõmme ongi tähtsamad kui rinnalt surumine. Ära põe! Rinnalt surumine on ainult mingi "jõmmide" ego tõstmiseks. Nagu siin foorumiski loed, et kutid suruvad 150kg, kükivad 60kg ja tõmbavad 80kg. Mõttetud vennad.

Tee oma asja rahulikult edasi ja ära põe!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun Sargega. Tihti näeb selliseid vendi kes suruvad nagu loomad, aga jalad on all nagu pliiatsid. Samuti pole näinud kedagi neist jõutõmmet tegemas... Kui siis vahel harva teevad mõne tõmbe, aga kükk on üldjuhul OUT nende puhul :D Eraldi rühmitus on veel biitsavennad, kelle treenigkavast võibki ainult biitsepsi harjutusi leida... :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rind, biits, kõht ja mõned tõmbed plokil seljale. Hästi palju leiab ka kokkupakitud "tegijaid" kulturiste. Igal liigesel on side peal, mütsid peas, kapuuts peas (kõik riided on Gaspid), lõugavad ja karjuvad kui teevad rinda 20kg'ste hantlitega ja kui seeria läbi, siis hantel visatakse maha. Ära sellistest "hardcore" treenijatest ka õppust võta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult rinda ära kindlasti treenima hakka, see oleks loll ja naiivne. Olenevalt kavast, vaata, et rinnale oleks vähemalt 3 harjutust ja triitsepsile samuti.

Ära heida meelt, et rinnalt surumine nii kehv on. Kui mina alustasin (sain 15 siis kaks kuud enne seda) surusin ma ainult 45kg, nüüd, aasta hiljem surun 105kg.

Kui su sõbrad suruvad sinust rohkem ja 105kg ära ei tõmba, no siis ma tunnen neile kaasa. Varsti on neil selg nii nõrk, et ei toeta enam rinnalt surumises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... seda meest kes surub 150 ja t6mbab 80 tahaks kohe oma silmaga näha...:-)

Näide lihtsalt. Aga vaata sinna teemasse "Minu tulemused" või midagi sarnast. Seal näed eepilis vendi. Kas on väike summa või pole proovinudki :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda siin ka korduvalt vihjatud, aga...

Ainult painutust (või surumist) treenivate harjutuste tegemine on kiirtee vigastuse või probleemideni. Sellised ikka aeg-ajalt jõuavad minuni.

Nii et kui oled üks neist, siis võid juba aja kirja panna..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult rinda ära kindlasti treenima hakka, see oleks loll ja naiivne. Olenevalt kavast, vaata, et rinnale oleks vähemalt 3 harjutust ja triitsepsile samuti.

Ära heida meelt, et rinnalt surumine nii kehv on. Kui mina alustasin (sain 15 siis kaks kuud enne seda) surusin ma ainult 45kg, nüüd, aasta hiljem surun 105kg.

Kui su sõbrad suruvad sinust rohkem ja 105kg ära ei tõmba, no siis ma tunnen neile kaasa. Varsti on neil selg nii nõrk, et ei toeta enam rinnalt surumises.

ma triitsepsile ka 3 harjutuse tegemisel mõtet ei näe...

teemasse: mis harjutusi sa rinnale muidu teed ka? mitu seeriat? kordust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma triitsepsile ka 3 harjutuse tegemisel mõtet ei näe...

teemasse: mis harjutusi sa rinnale muidu teed ka? mitu seeriat? kordust?

Unustasin muuta seda kohta, triitsepsile 1-2 harjutust on okei, ise teen 2.

3 oleks jah, overkill.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma triitsepsile ka 3 harjutuse tegemisel mõtet ei näe...

teemasse: mis harjutusi sa rinnale muidu teed ka? mitu seeriat? kordust?

Miks ei ole,kui teed triitsepsit peale rinda kohe,eelnevalt oled juba teinud 4-6 rinnaharjutust,siis peale seda 3 triipsa mõjub küll ning kui korralik rinnatrenn on ega, siis suurt ei jõuagi rohkem korralikult teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks ei ole,kui teed triitsepsit peale rinda kohe,eelnevalt oled juba teinud 4-6 rinnaharjutust,siis peale seda 3 triipsa mõjub küll ning kui korralik rinnatrenn on ega, siis suurt ei jõuagi rohkem korralikult teha.

tahan näha meest, kes teeb korralikus rinnatrennis 6 harjutust ja veel 3 triipsale pärast jõuab teha....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna triits ja õla esiosa saab nagunii rinnapäeval oma koormuse kätte, siis treenides neid teisel päeval annad neile nädalas mitu korda korralikult trenni.

Sama asi on biitsaga. Tehes nt. Esmaspäeval rind/biits ja reedel selg.... Saab biits 2 korda nädalas oma laksu kätte, sest enamustes selja tõmmetes on biitseps ka töös.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna triits ja õla esiosa saab nagunii rinnapäeval oma koormuse kätte, siis treenides neid teisel päeval annad neile nädalas mitu korda korralikult trenni.

Sama asi on biitsaga. Tehes nt. Esmaspäeval rind/biits ja reedel selg.... Saab biits 2 korda nädalas oma laksu kätte, sest enamustes selja tõmmetes on biitseps ka töös.

Ja järelikult saab teisel päeval kasutada suuremaid raskusi.

Aastaid tegin eraldi päeval heade tulemustega, nüüd tõstsin samale päevale. Mingi aja pärast jälle tõstan ära ilmselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja järelikult saab teisel päeval kasutada suuremaid raskusi.

Aastaid tegin eraldi päeval heade tulemustega, nüüd tõstsin samale päevale. Mingi aja pärast jälle tõstan ära ilmselt.

Jep, just nii...

Mõlemat süsteemi tasub proovida, mis kellele paremini istub/meeldib.

Samas, kui tahad rinnalt surumise jõu osas edasi minna, siis selline Rind/Biits, ja nädala teisel poolel õlg/triits eriti head tulemust vast ei anna... Oleneb muidugi palju õlapäeval õla esiosale ja triitsale koormust anda, sest nagu ka Kaido Leesmanni kavas on kirjas - ei saa nädala teises poole enam õlale isegi surumist teha v-b ei taastu esmaspäeva rinnatrenniks ära, ning surumine kannatab selle arvelt... sama asi ka triitsa kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakanud uut teemat tegema, nii et küsin siin ära, et kas on võimalik, et kui ma hetkel surun 40kg, siis kahe kuu pärast suruksin 60kg?

'

Kui oled ektomorf, kõhna ja pika kondiga, siis vaevalt, kui lühem ja jässakam, siis vabalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

'

Kui oled ektomorf, kõhna ja pika kondiga, siis vaevalt, kui lühem ja jässakam, siis vabalt.

Lühem olen, jässakaks ei nimetaks aga kõhn ka pole, nii et ehk polegi võimatu üritus. Aga palju te soovitate üldse, et nädalas rinda treenida? 2x nädalas peaks olema selline keskmine? Kui ma tahan 2kuu ehk 8 nädalaga 20kg rohkem suruda siis lihtne kalkulatsioon ütleb, et iga trenn peaks 2.5kg rohkem suruma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×