Jump to content
Risto Uuk

Jõutreeningu kasulikkus

Recommended Posts

Ma tegin lühikese blogipostituse jõutreeningu kasulikkusest: http://ristouuk.word...ngu-kasulikkus/

Kui sul on sõpru ja tuttavaid, kes veel jõutreeninguga regulaarselt ei tegele, siis kindlasti jaga seda postitust nendega.

Kindlasti ei sisalda mu postitus kõiki jõutreeningu positiivseid mõjusid. Kuidas on jõutreening sinu elu paremaks muutnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt vastab kõik sinu artiklis tõele kuid jõutreeningu positiivne effekt nii südametegevusele kui vähile on küll marginaalsed. Südamehaiguste vältimiseks on number üks siiski aeroobne koormus ja siis võib sellele peale teha. Mõne jõumehe puhul algab see aeroobne koormus kahjuks jalutamisest Kadrioru pargis 5 min, rohkem süda ei suuda.

Miks tekib vähk, ei suuda keegi tänapäeval üheselt ära tuua - on ainult riskifaktorid (tubakas, kartsinogeensed ained). Kas jõutreening kuidagi vähiga seotud on, vaevalt. Miks rakkude kontrollmehhanismid paigast lähevad, ei tea. Kaudne mõju tänu paranenud ainevahetusele, sealtkaudu toksiliste ainete väljumisele, võib olla kuid see on ka kõik.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

words of wisdom, IVARK ^_^

Samamoodi võib tekitada südamehädasid ja tõsta vererõhku ^_^

Niiet ikka kõike tasakaalustatuna paluks. Ka artiklis toodi aeroobsega kombineerimine välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Südametervist kulturism nüüd küll ei toeta. See ikka mööduka aeroobse treeningu vili. Kulturism on aga selle vastand.

Vähkkasvajad toituvad proteiinist!!! On tõestatud, et vähem loomseid proteiine ja vähinäitajad veres taanduvad.

Suhkruhaigus? Oh ei. Oma verre pidevalt toitaineid kuhjates me küll suhkruhaigust eemale ei peleta. Seda enam, et glükoositase pidevalt muutub – ühest äärmusest teise!

Ma ei ole kulturismi vastane, kuid iga väide ei pruugi alati paika pidada. See ei tähenda muidugi seda, et justkui kulturism kutsuks neid suisa esile, kuid jah, siiski, siiski.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhkruhaigus? Oh ei. Oma verre pidevalt toitaineid kuhjates me küll suhkruhaigust eemale ei peleta. Seda enam, et glükoositase pidevalt muutub – ühest äärmusest teise!

...ja kolm korda päevas õgimine veresuhkru taset kõikuma ei pane? Normaalsete toiduainete korrapärane tarbimine hoiab veresuhkru taseme kõikumise just normaalsuse piirides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ja kolm korda päevas õgimine veresuhkru taset kõikuma ei pane? Normaalsete toiduainete korrapärane tarbimine hoiab veresuhkru taseme kõikumise just normaalsuse piirides.

Mina pean kaalu hoidmiseks üsna ebanormaalseid toiduaineid korrapäraselt ebatervislikes kogustes sööma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Südametervist kulturism nüüd küll ei toeta. See ikka mööduka aeroobse treeningu vili. Kulturism on aga selle vastand.

Vähkkasvajad toituvad proteiinist!!! On tõestatud, et vähem loomseid proteiine ja vähinäitajad veres taanduvad.

Suhkruhaigus? Oh ei. Oma verre pidevalt toitaineid kuhjates me küll suhkruhaigust eemale ei peleta. Seda enam, et glükoositase pidevalt muutub – ühest äärmusest teise!

Ma ei ole kulturismi vastane, kuid iga väide ei pruugi alati paika pidada. See ei tähenda muidugi seda, et justkui kulturism kutsuks neid suisa esile, kuid jah, siiski, siiski.

Vähkkasvaja toitub sellestsamast, millest ülejäänud normaalne kude ehk siis valgukogus ise nüüd küll kuidagi kasvaja teket soodustada ei tohiks. Taimetoitlastel tõesti esineb vähem vähkkasvajaid aga st. tõesti taimetoitlust, mis tähendab, et igasugune loomne valk jääb välja. Sellega seoses meenub Woody Alleni lause - selleks, et elada 100 aastaseks peaksin ma loobuma kõigest, mis paneb mind soovima elada 100 aastaseks. Seega parem õudne lõpp kui lõputu õudus, seda arvan ma taimetoitluse kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähkkasvaja toitub sellestsamast, millest ülejäänud normaalne kude ehk siis valgukogus ise nüüd küll kuidagi kasvaja teket soodustada ei tohiks. Taimetoitlastel tõesti esineb vähem vähkkasvajaid aga st. tõesti taimetoitlust, mis tähendab, et igasugune loomne valk jääb välja.

Loe uuesti eelnevalt kirjutatud lause läbi. Seal ei räägitud midagi vähi tekitamisest, vaid TEKKINUD vähi taandumisest.

Vähihaigetele soovitatakse valguvaest, ideaalis valgutut dieeti..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe uuesti eelnevalt kirjutatud lause läbi. Seal ei räägitud midagi vähi tekitamisest, vaid TEKKINUD vähi taandumisest.

Vähihaigetele soovitatakse valguvaest, ideaalis valgutut dieeti..

Tõepoolest, vähiteemaga satun alati hoogu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niiet ikka kõike tasakaalustatuna paluks. Ka artiklis toodi aeroobsega kombineerimine välja.

Mu artikkel oli ikka eelkõige jõutreeningu kohta, aga muidugi on oluline tasakaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt vastab kõik sinu artiklis tõele kuid jõutreeningu positiivne effekt nii südametegevusele kui vähile on küll marginaalsed.

Miks tekib vähk, ei suuda keegi tänapäeval üheselt ära tuua - on ainult riskifaktorid (tubakas, kartsinogeensed ained). Kas jõutreening kuidagi vähiga seotud on, vaevalt. Miks rakkude kontrollmehhanismid paigast lähevad, ei tea. Kaudne mõju tänu paranenud ainevahetusele, sealtkaudu toksiliste ainete väljumisele, võib olla kuid see on ka kõik.

Kui inimene ei tegele üldse mingit tüüpi treeninguga, siis kindlasti on jõutreening ta südamele väga hea. Aga hea, et sa täpsustad, kuna ma muidugi ei poolda ainult jõutreeningu tegemist. Kaugel sellest. Lihtsalt selle põhjal, mida ma jõusaalis ja üldse mujal näen, tundub, et jõutreening ei ole eriti populaarne näiteks naiste seas. Neile meeldib aeroobne treening palju rohkem (või nad arvavad, et see on efektiivsem enda eesmärkide elluviimiseks).

Ma ei ole vähi kohta palju uurinud, aga näiteks

põhjal on üks vähi riskifaktoritest füüsiliselt mitteaktiivne elu. Jõutreening on üks võimalus olla füüsiliselt aktiivsem. Et ainult jõutreeningul on selline vähitekke riski vähendamise omadus, seda ma ei arva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimene ei tegele üldse mingit tüüpi treeninguga, siis kindlasti on jõutreening ta südamele väga hea. Aga hea, et sa täpsustad, kuna ma muidugi ei poolda ainult jõutreeningu tegemist. Kaugel sellest. Lihtsalt selle põhjal, mida ma jõusaalis ja üldse mujal näen, tundub, et jõutreening ei ole eriti populaarne näiteks naiste seas. Neile meeldib aeroobne treening palju rohkem (või nad arvavad, et see on efektiivsem enda eesmärkide elluviimiseks).

Ma ei ole vähi kohta palju uurinud, aga näiteks

põhjal on üks vähi riskifaktoritest füüsiliselt mitteaktiivne elu. Jõutreening on üks võimalus olla füüsiliselt aktiivsem. Et ainult jõutreeningul on selline vähitekke riski vähendamise omadus, seda ma ei arva.

Loe uuesti eelnevalt kirjutatud lause läbi. Seal ei räägitud midagi vähi tekitamisest, vaid TEKKINUD vähi taandumisest.

Vähihaigetele soovitatakse valguvaest, ideaalis valgutut dieeti..

See on jälle kaheteraga mõõk. Mis staadiumis on vähk jne. Pankrease vähi 4 staadiumil ei taandu enam midagi aga aeglase progresseerumisega kasvajad ja mõningatel muudel juhtudel võib sellest kasu olla. Onkoloogias nad saavadki peamiselt saia võiga, ülejäänu tassivad õed omale koju. Ideaalis peaks tegelikult juba elustiil olema vähkiennetav aga see ei lähe enam kuidagi fitnessi ja jõusaaliteemaga kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ideaalis peaks tegelikult juba elustiil olema vähkiennetav aga see ei lähe enam kuidagi fitnessi ja jõusaaliteemaga kokku.

Võib-olla ma postitasin selle artikli valesse kohta foorumis? Mu eesmärk sellega oli ikkagi jõuda eelkõige nendeni, kes veel jõutreeninguga regulaarselt ei tegele. Nendele, kes tegelevad, pole sellest suurt kasu. Neile oleks ilmselt põnevam just see sama arutelu "Aeroobne treening vs jõutreening".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla ma postitasin selle artikli valesse kohta foorumis? Mu eesmärk sellega oli ikkagi jõuda eelkõige nendeni, kes veel jõutreeninguga regulaarselt ei tegele. Nendele, kes tegelevad, pole sellest suurt kasu. Neile oleks ilmselt põnevam just see sama arutelu "Aeroobne treening vs jõutreening".

Ei ole midagi valesse, siin on igasugu rahvast. Tegelikult on jõutreeninguga alustades algajale eriti abiks see kui jõusaalis keegi nõu annab. Minul omal ajal ei olnud midagi peale kulturismiajakirja Flex ja oli ettekujutus, milliseks saada tahan. See ettekujutus välistas igasuguse aeroobse treeningu ja nii tuligi kõrge vererõhk, õhtuti ei saanud magada, sest süda peksis. Muide, väga oluline on õige hingamine jõutreeningus. Selle vea tegin ka, et ei hinganud rahulikult sisse välja vaid hoidsin teinekord hinge kinni, endale teavustamata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt vastab kõik sinu artiklis tõele kuid jõutreeningu positiivne effekt nii südametegevusele kui vähile on küll marginaalsed. Südamehaiguste vältimiseks on number üks siiski aeroobne koormus ja siis võib sellele peale teha. Mõne jõumehe puhul algab see aeroobne koormus kahjuks jalutamisest Kadrioru pargis 5 min, rohkem süda ei suuda.

Miks tekib vähk, ei suuda keegi tänapäeval üheselt ära tuua - on ainult riskifaktorid (tubakas, kartsinogeensed ained). Kas jõutreening kuidagi vähiga seotud on, vaevalt. Miks rakkude kontrollmehhanismid paigast lähevad, ei tea. Kaudne mõju tänu paranenud ainevahetusele, sealtkaudu toksiliste ainete väljumisele, võib olla kuid see on ka kõik.

Lihasjõud on negatiivses korrelatsioonis vähiriskiga miskipärast.

Ja tegelikult esineb jõualadel südameintsidente ikka teistega võrreldes vähe. Võimalik et mingi tundmatu tegur on mängus. Jõutreeninguga seotud arterijäigastumise vastu aitavad venitamine ja kreatiin.

Jõutreening tõstab ajus närvikasvutegureid NGF ja BDNF, aju plastilisusele päris kasulik.

Ja suhkruhaiguse vastu on jõutreening kindlasti üks parimaid vahendeid, parandab glükoositransporti ja -tarvet nii lühikeses kui pikas plaanis.

Näljane lihas ei vaja verest suhkru kättesaamiseks insuliini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×