Jump to content
Solingen

Algaja- Mida Soovitate?

Recommended Posts

Tere,

asi siis nii, et alustasin hiljuti lõpuks ka trennis käimist- hetkel siis erinevad aeroobsed rühmatreeningud+ jooga. Viimast soovitas esialgu üldse arst ja siit tulebki minu teema põhiline mõte- kas ja millist toidulisandit/ jooki soovitate kasutada? Üldiselt mingit lihasmassi ei soovi, ainult kõhult veidi rasva maha+ üldine hea vorm, kuid põhiline mure seisneb selles, et mu vastupidavus on tänu halvale tervisele väga väike, hakkan kergesti hingeldama, vererõhk jamab ja pearinglus ning peavalud on praktiliselt kohe olemas(peale trenni, kui mitte trenni ajal). Võtan ka kaks korda päevas ravimit(anti- depressant), mainin igaksjuhuks, vb mõne asjaga ei sobi kokku vms. Seega ehk midagi mis vastupidavust suurendaks? Ja eelistatud oleks mingid ise kodus valmistatavad segud(olen maitsnud nt sojapulbrist tehtud jooki, kuid see pole ilmselt päris see, mida ma ise vajan).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees/naine? Vastupidavust arendab ideaalselt jooksmine.

Naine, neiu.

Jooksmine on üks keeruline asi, väga kergesti hakkab pea ringi käima, kui viimati proovisin natuke värskes õhus, siis koju jõudes viskasin pikali, silme- eest oli must ja oli tunne, et kohe- kohe viskab üldse pildi ära. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naine, neiu.

Jooksmine on üks keeruline asi, väga kergesti hakkab pea ringi käima, kui viimati proovisin natuke värskes õhus, siis koju jõudes viskasin pikali, silme- eest oli must ja oli tunne, et kohe- kohe viskab üldse pildi ära. :unsure:

Ilmselt on praegu ka jooksmine liiga suur koormus südame-veresoonkonna ja kopsude jaoks. Vastupidavuse treenimiseks tuleb alustada kõndimisest, pulss 60 - 70 % max südame löögisagedusest sinu vanuse kohta (naistel 226 - vanus) 3 x nädalas 30 - 45 min korraga üle päeva ( 30 min 70 % pulsiga , 45 min 60 % pulsiga). Koormust võib tõsta 5 % võrra iga nädal 3 nädala jooksul ja 4. -ndal nädalal tuleb koormus alla lasta 50 % -ni kolmanda nädala koormusest. Siis algab tsükkel uuesti.

Koormuse valikul tuleb lähtuda enesetundest, kui ka seda koormust on palju, siis tuleb alustada esialgu 20 min treeningutega.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobsed rühmatreeningud ja jooga võivad väga hästi aeroobset arendada, ma ei näe, miks siia tingimata veel juurde jooksmas peaks käima?

Pigem on oht selles, et aeroobses rühmatreeningus võib algaja jaoks liiga suur koormus olla, kui tahta teiste järgi teha...

Ausalt öeldes peale selliseid kergeid treeninguid sul midagi väga müstilist vaja polegi, kui siis natuke süsivesikuid/midagi magusat ja suts valku... kasvõi kakaopiima.

Eks sojavalk on ka võimalus, aga sellise kerge koormuse puhul pole tingimata üldse kohususlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobsed rühmatreeningud ja jooga võivad väga hästi aeroobset arendada, ma ei näe, miks siia tingimata veel juurde jooksmas peaks käima?

Pigem on oht selles, et aeroobses rühmatreeningus võib algaja jaoks liiga suur koormus olla, kui tahta teiste järgi teha...

Ausalt öeldes peale selliseid kergeid treeninguid sul midagi väga müstilist vaja polegi, kui siis natuke süsivesikuid/midagi magusat ja suts valku... kasvõi kakaopiima.

Eks sojavalk on ka võimalus, aga sellise kerge koormuse puhul pole tingimata üldse kohususlik.

Järelikult võiks valida rühmatreeninguks bodypumpi, kus on võimalik igaühel endale sobiv koormus võtta (ja vajadusel seda ajapikku raskuste näol tõsta) :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult võiks valida rühmatreeninguks bodypumpi, kus on võimalik igaühel endale sobiv koormus võtta (ja vajadusel seda ajapikku raskuste näol tõsta) :)

Isegi ilma raskustega on ka pump päris korralik koormus, eriti arvestades praegust seisukorda :)

Mina arvan ikkagi, et mingi ilma LISAraskusteta treening, ja enda enesetunde, mitte teiste järgi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodypumpis olen päris algajatele ja ka vanematele tegijatele alati soovitanud, et kui läheb raskeks ning mingil põhjusel ei saa jätkata, siis kindlasti teha iseseisvalt väike paus ja vajadusel istuda või heita pikali rahulikult. Kui enesetunne läheb paremaks, siis teistega jälle hoog üles võtta väiksema raskusega, aga kui paremaks ei lähe, siis tund katkestada ja järgmisel korral läheb kindlasti paremini! Kusjuures toimib ning mingil ajal päris tihti tehti pause. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees/naine? Vastupidavust arendab ideaalselt jooksmine.

Selle küsimuse peale võiks abivajaja vastata, et ta on Angela Aak. Mina ei oskaks selle teadmisega midagi peale hakata :D

post-50-0-59635900-1325601792.jpeg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

19 aastat vana, 65kg. Olen käinud paar kuud jõusaalis (põhiliselt kangiga erinevaid tõmbe/lükke harjutusi vms jõu jaoks).

Tahaks hakata võtma erinevaid toidulisandeid juurde, sest ei saa toidust piisavalt vajalikke aineid. Eesmärk siis massi lisamine.

Probleem on selles, et Eestis on juba kehv valik ja üsna kallid hinnad. Seega ei saa päris planeerida asju nii nagu inimesed välismaistes foorumites räägivad. Kõige rohkem soovitatakse võtta valgu proteiini, kreatiini, kalaõli ja ehk ka mingisuguseid vitamiine (multivitamiinid, vitamin D).

Kas sobiks kui tehakse shake umbes 30 minutit peale igat trenni (aeg mis kulub koju minemiseks) järgmistest asjadest (pluss siis vesi/piim):

~36g Whey3 protein

5g Kreatiin

~70g Dextro

Iga päev kindlasti ei jaksa neid shake teha. Preagu tundub, et ehk jätkuks sellise kiiruse juures umbes 2ks kuuks.

Muudetud kasutaja HeeringaPraadija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

19 aastat vana, 65kg. Olen käinud paar kuud jõusaalis (põhiliselt kangiga erinevaid tõmbe/lükke harjutusi vms jõu jaoks).

Tahaks hakata võtma erinevaid toidulisandeid juurde, sest ei saa toidust piisavalt vajalikke aineid. Eesmärk siis massi lisamine.

Probleem on selles, et Eestis on juba kehv valik ja üsna kallid hinnad. Seega ei saa päris planeerida asju nii nagu inimesed välismaistes foorumites räägivad. Kõige rohkem soovitatakse võtta valgu proteiini, kreatiini, kalaõli ja ehk ka mingisuguseid vitamiine (multivitamiinid, vitamin D).

Kas sobiks kui tehakse shake umbes 30 minutit peale igat trenni (aeg mis kulub koju minemiseks) järgmistest asjadest (pluss siis vesi/piim):

~36g Whey3 protein

5g Kreatiin

~70g Dextro

Iga päev kindlasti ei jaksa neid shake teha. Preagu tundub, et ehk jätkuks sellise kiiruse juures umbes 2ks kuuks.

Mis pagana pärast sul lisandeid juba vaja on? Tee vähemalt aastajagu trenni ja siis hakka kasutama. Hetkel on see lihtsalt

raha raiskamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid on ok, kui tead mida/millal võtta, ka valgupulbrid ja sv pulbrid, kreatiini ma ei soovitaks(ajutine effekt sellel). Kui soovid hea hinnaga d3 vitamiini ja kalaõli, siis anna teada!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid on ok, kui tead mida/millal võtta, ka valgupulbrid ja sv pulbrid, kreatiini ma ei soovitaks(ajutine effekt sellel). Kui soovid hea hinnaga d3 vitamiini ja kalaõli, siis anna teada!

Need kõik on toidulisandid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid on ok, kui tead mida/millal võtta, ka valgupulbrid ja sv pulbrid, kreatiini ma ei soovitaks(ajutine effekt sellel). Kui soovid hea hinnaga d3 vitamiini ja kalaõli, siis anna teada!

Kas mu öeldus oli midagi eksitavat või meeldib sulle captain Obvious-i mängida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas mu öeldus oli midagi eksitavat või meeldib sulle captain Obvious-i mängida?

Sinu viimaseid postitusi lugedes jõudsin ma järjeldusele, et Sul Erik on ka varsti tabletti vaja :) Ma isiklikult soovitan mitte Holgeriga kontakteeruda.Tundub, et see on nakkav ;)

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu viimaseid postitusi lugedes jõudsin ma järjeldusele, et Sul Erik on ka varsti tabletti vaja :) Ma isiklikult soovitan mitte Holgeriga kontakteeruda.Tundub, et see on nakkav ;)

Argo

Küsin seda ing. Keeles, sest EST keeles pole nii effektikas! :)

Whats wrong, cant handle the truth?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsin seda ing. Keeles, sest EST keeles pole nii effektikas! :)

Whats wrong, cant handle the truth?

Mulle meeldib see tsitaat Inglise Keeles - nö. pikendus sinu mõttearendusele:

Ordinary people evade facts, become inconsistent, or systematically defend themselves against the threat of new information relevant to issues [about which they have preconceived ideas].
- Cognitive Psychologist Peter Wason, 1981 Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maru üldiseks jääb(selliselt võib ju suht mida iganes öelda), millest te räägite? :huh:

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mainin vahepeal ära, et olen kõvasti uurimistööd teinud teistest foorumitest ja olen põhiliselt leidnud üpris odava koha, kust seda müüakse. Proteiiniks valisin üsna tunnustatud Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard ja kreatiiniks Scitec 100% Creatine Monohydrate.

25g proteiini päevas piimaga. 5g kreatiini veega. Trenni päeval võtan peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, aga milleks?? Sa pole isegi korralikult trenni veel teinud. Enne vaja ikka kõik muu endale selgeks teha,

Ega ma seal need viimased kuud nalja ka pole päris teinud. Jõu baas on all olemas ja aeg on hakata musklit peale ehitama. Selle jaoks aga tavalisest toidust ei piisa hetkel.

Aasta aega niisama käimine oleks küll mõttetu ajaraiskamine. Ega toidulisandid ei ole ju mingid halvad asjad, mis kahju teevad.

Kõik vajalik on selgeks tehtud. Korralik kava on samuti olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×