Jump to content
ville1

Lõuatõmbed pärast jõutõmmet!

Recommended Posts

Et siis ei jaksa no tee või tina. Kava on mul aga selline et seljapäev on samal päeval jõutõmbe päevaga. Pärast jõutõmmet peaks kohe umbes 5-10 minuti pärast lõuatõmbed tulema aga mida ei jõua seda ei jõua. Vaevalt 4 kordust tuleb ära. Samas ei saa öelda et mingi lahja lõuatõmbaja oleks, oma 18-20 tuleb ilusti ära puhtalt. Mida siis keegi soovitaks äkki peaks hoopis lõuatõmbed 4x8-10 enne jõutõmmet tegema? Päris ära ei taha ka seda harjutust jätta, kuna tegemist minu jaoks väga olulise harjutusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ära sa märgi. Jõutõmme koormab kogu su selja ja käed kenasti läbi. Pole ime, et lõuga pärast enam tõmmata ei jõua.

Treeningkavade puhul peadki otsustama milliseid harjutusi eelistada, sest kui samad harjutused teevad sarnaseid lihasgruppe, siis tahes tahtmata on viimaste harjutuste puhul jõudu vähem.

Seega kas lepi vähemate kordustega lõuatõmmete puhul, tee neid trenni alguses ja lepi vbl nõksa kehvema jõutõmbega või siis löö harjutused erinevatele päevadele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline su seljapäev täispikkuses välja näeb?

Kui sul just mingi konkreetne jõukava pole, siis tugevat jõutõmmet ei peagi iga nädal tegema.

Üks nädal teed seljapäeval jõutõmbe esimesena ja siis teised selja harjutused(kui lõuatõmbeid kohe üldse ei jõua, tee ploki tõmbeid laialt). Teisel nädalal teed enne ära lailihase harjutused ja jõutõmme seljatrenni lõppu, kergemalt.

(Jõutõmme trenni alguses on kahe otsaga asi jh. Rasked baasharjutused peaksid olema trenni alguses. Väga raske jõutõmme võtab küll energiat ülejäänud trenniks vähemaks, samas mõnikord tunnen, et "tõmbab selja soojaks", tõmbab lihase käima. Sest tõsi on, et maksimaalne pingutus aktiveerib rohkem motoorseid ühikuid tööle.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kirp2!

Seljatrenni päev näeb välja selline! Peale soojendust alustan jõutõmbega. Kuna katsetan oma treeningutes süsteemi kus kaks nädalat on kordused 10-15, 3-4 nädal kordused vähenevad 6-10, ning arvatavasti 5-6 nädal üritan kasutada raskuseid kus kordused jäävad 4-6 kanti. Seega siis praegu jõutõmme 4x10, kasutan 100 kg raskust. Üle selle 10 korduse ei lähe kuna sellisel juhul muutub jõutõmbe raskus minuarust liiga väikeseks ja harjutus kaotab oma efekti. Seejärel pusin teha lõuatõmmet, mis tavaliselt lõpeb sellise 2x4 piduse üritusega. Seejärel haaran mõne raskema hantli 40-50 kg ning teen tõmbeid küljele(kunagi kasutasin selle asemel kangi tõmmet vastu kõhtu, ja jällegi jõutõmme koormab alaselja liiga ära et seda harjutust korrektselt teha), tõmbeid siis umbes 12-15x3. enamus ajast ka siis biitsepsile 2 harjutust 3x10-15. Ning kõhulihast 2-3 harjutust kordused 15-25 kanti. Selline lühike ülevaade. Mida soovitate muuta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hämmastav on see, et kui ütled et muidu tõmbad 18-20 ja peale jõutõmmet 4 kordust....ma ei saa sellest ärakukkumisest aru. Ma ei ole ise ka mingi lõuatõmbaja, kuid peale tõmmet teen oma 10 seeriad ikka ära. Minu arvates näitab selline ärakukkumine peale esimest harjutust üldist treenituse nõrkust ja töövõime puudust. Lisaks igausugusele skeemitamisele jõuharjutuste osas, tee kindlasti regulaarset aeroobset tegevust, sellega kiirendad taastumist ja tõstad üldist töövõimet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hämmastav on see, et kui ütled et muidu tõmbad 18-20 ja peale jõutõmmet 4 kordust....ma ei saa sellest ärakukkumisest aru. Ma ei ole ise ka mingi lõuatõmbaja, kuid peale tõmmet teen oma 10 seeriad ikka ära. Minu arvates näitab selline ärakukkumine peale esimest harjutust üldist treenituse nõrkust ja töövõime puudust. Lisaks igausugusele skeemitamisele jõuharjutuste osas, tee kindlasti regulaarset aeroobset tegevust, sellega kiirendad taastumist ja tõstad üldist töövõimet.

Ega sul Ott on tegfelikult õigus, aeroobset ma ei tee üldse. Kas aeroobse lisamine treeningutesse võib tõesti parandada seda asja. Et taastun kiiremini. Vb küll. Tuleb siis aeroobset tegema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitab selline asi et paljud siin üldse teevad peale jõutõmmet lõuatõmbeid? Lihtsalt huvi pärast, kui ei vb keegi viitsiks katsetada et kas ja kui palju jõuab? See et Ott jaksab ei kahtlegi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näed - avalduvad selgeltnägijavõimed.... :D aeroobne treening annab jõutreeningule rohkem juurde kui enamus seltsimehi arvata oskavad. Üldise töövõime baas tehaksegi aeroobse tegevusega, peale seda hakkame vaatama kus kang ja hantlid on.... ;) seega viimane aeg on sul oma treeningutesse tuua see sisse ja tulemusi jõunäitajate paranemises ei pea sa ka kaua ootama.

Ise teen jõutõmmet enamjaolt trenni lõpus peale kõiki seljaharjutusi - siis lõpetan 200 kg...kui tegin kunagi esimese harjutusena oli trenne kus tegin tõmmet esimesena 3x10 200kg peale seda kõik muud seljaharjutused peale ja polnud probleemi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest WIndPower

ning ära sa seda viga tee, et näljasena j6õtreeningule lähed, "haamer" võib mingi protsendi ulatuses ka lihase energianäljast tingitud olla. Loe nt. Rykenbergi "toitumine enne treeningut, treeningu ajal ja peale treeningut"- ei mäleta täpset artikli pealkirja.. Siit kuskilt peaks leidma, ning käid siis banaani, liha ja kartulit või sobivaid pulbreid ostmas:) Endal annab vedela toidu rüüpamine treeningu keskel "uue tulemise". Mul on endal teine laps beebieas ning ise olen just lihase kasvatamise kava peal ehk sarnselt pojaga ei luba oma lihaseid hetkekski nälga jätta! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui enne trenni magu täis süüa, siis on ju raske olla ja veel raskem trenni teha.

Ise kasutan enne, peale ja trenni ajal ainult BCAA-d ja glükoosi.

Need imenduvad otse ja seedetegevusele ei kulu energiat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui enne trenni magu täis süüa, siis on ju raske olla ja veel raskem trenni teha.

Ise kasutan enne, peale ja trenni ajal ainult BCAA-d ja glükoosi.

Need imenduvad otse ja seedetegevusele ei kulu energiat.

Individuaalne. Ma näiteks söön alati enne trenni kõhu täis ja see ei häiri mitte kuidagi :) Muidu tuleb mul trenni teiseks pooleks nälg kallale ja sellega kukub ka motivatsioon midagi üleüldse liigutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see mitte anaeroobse vastupidavuse puudulikus pole, mis pärsib tal lõuatõmmete tegemist? Kuigi jah, aeroobsest treeningust oleks tark alustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ning ära sa seda viga tee, et näljasena j6õtreeningule lähed, "haamer" võib mingi protsendi ulatuses ka lihase energianäljast tingitud olla. Loe nt. Rykenbergi "toitumine enne treeningut, treeningu ajal ja peale treeningut"- ei mäleta täpset artikli pealkirja.. Siit kuskilt peaks leidma, ning käid siis banaani, liha ja kartulit või sobivaid pulbreid ostmas:) Endal annab vedela toidu rüüpamine treeningu keskel "uue tulemise". Mul on endal teine laps beebieas ning ise olen just lihase kasvatamise kava peal ehk sarnselt pojaga ei luba oma lihaseid hetkekski nälga jätta! :)

Lol. See suht igaühe oma eelistus.

Ma treenin peale 16h-list paastumist. Pole veel jõu või energiapuuduse käes vaevlenud. Lihasenergia tuleb siiski peamiselt lihasglükogeeni varudest ning need sul juba paari tunni paastumisega tühjaks ei saa. Vbl kui 3 päeva nälgid siis hakkab otsa saama. :D

Trenni keskel olen proovinud igasugu trikke. Isegi Vitargot lasknud - ei mingit mõju.

Seega igaühe isiklik eelistus, kas energia sissesöömine annab midagi või mitte jõusaalitreeningule juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle seltsimehed!

Hakkasin asja sügavamalt analüüsima niipalju kui mul seda võimekust analüüsida on. Mu treening näeb välja nädala lõikes selline et üritan eelisarendada jala ning rinna lihaseid! Mõtlesin et mõlemat siis kaks korda nädalas, kuna jõusaalis ei ole võimalik käija üle kolme korra nädalas, näeb see välja selline.

E -kükk 4-5x8

jalatrenaz. reie ette 3x10-15

jalatrenaz. reie tagaosa 3x10-15

Kangi surumine hor pingil 3x6-10

kaldpingil surumine hantlitega 3x6-10

hantlitega lendamine 3x6-10

triitsepsile kaks harjutust kokku 6 seeriat

K- jõutõmme 3x10

lõuatõmbed 3x ei jaksa eriti 4-6

hantli tõmme küljele 3x8-12

biitsepsile 2 harjutust kokku 6-8 seeriat

kõhulihased 6 seeriat kaks harjutust kõik peaaegu max kordusteni

R- -kükk 4-5x8

jalatrenaz. reie ette 3x10-15

jalatrenaz. reie tagaosa 3x10-15

Kangi surumine hor pingil 3x6-10

kaldpingil surumine hantlitega 3x6-10

hantlitega lendamine 3x6-10

triitsepsile kaks harjutust kokku 6 seeriat

kõhulihased 2 harjutust 3xmax kokku 6 seeriat (kõhulihast teen veel kodus ka kui aega saan mingil päeval)

Samas nagu eelpool öeldud kasutan süsteemi kus 2 nädalat on kordused 10-.15, 3 ja 4 nädal 6-10, ning arvatavasti 5-6 nädal kasutan raskuseid millega jäävad kordused 3-6 vahele.

Kas siin ei või olla väikese ületreeninguga kuna kahel päeval nädalas on kaks suuremat lihasrühma ühel päeval Jalg+rind, olgugi et hakkan tegema nüüdsest ka aeroobset 2 korda 30 min nädalas nagu Ott soovitas! Äramärkimst vb veel see et kehakaal on tõusnud viimase poole aastaga 77 kg 85 le pikkus 174, et keha on ise liiga kiiresti raskeks läinud et selletõttu puudujäägid lõuatõmmetes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×