Jump to content
Mart Muru

Dispelling the Glute Myth

Recommended Posts

Nonii. Loodetavasti pole see teema foorumist läbi jooksnud.

Kas kükk, jõutõmme ja väljaasted on ikka parimad tuhara harjutused?

Artikkel : http://www.t-nation...._the_glute_myth

Vaadake kindlasti ka videot

Teie arvamused?

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

neis saalides kus mina olen käinud, pole ei glute-ham raises masinat, ega reverse hypersit. Üks neist paistab seal taustal minu arust.

ma ei tea kas videos neist üldse räägiti, ei viitisnud, nii süveneda, aga lihtsalt teema jätkuks, et jah, on tuharatele ja hamstringidele veel väga häid harjutusi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne koole ja raamatuid vihkav jalgrattaleiutaja:D

Mis puudub erinevatesse jooksu ja hüppe harjutustesse, siis andku minna.

Aga kulturismi väga ta jutt ei kohandu.

Mulle eriti meeldib see koht seal lõpupoole, kus räägib et testis lausa 4 erinevat inimest :o!!!!

Ja sellest siis tegi oma järeldused (ja kirjutas raamatu?!)

Tehke rahus oma kükke ja väljaasteid edasi, m. gluteus maximus ei ole oma funktsioone viimase paarisaja aasta jooksul muutnud ja ei tee ka seda selle venna jutu peale. See, et mõnel aktiveerub mõni osa rohkem kui teisel, on täiesti normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Within its 675 pages, you'll find pictures and descriptions of over 200 glute exercises, many of which you've never seen or tried before, as well as over 700 references and links to other sources. "

Peaks huvi pärast selle raamatu üles otsima.

Eks kõik need "jalgratta leiutajad" ongi teinekord need, kes revolutsioonilisi avastusi teevad. Sest olgem ausad - vähesed viitsiksid terve oma elu ainult ÜHE LIHASE töömehhanismile pühendada. Peab ikka veidi opakas olema selle jaoks. :D - Seega, vbl ta ongi midagi uut avastanud.

Aga jah. See tõesti rohkem sinu teema gmaster. Sa peaks kursis olema selle lihase mehaanikaga. Võiksid mõned tema väited ümber küll lükata kui viitsid. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris kurb elu siis, kui pühendad end tuharalihase uurimisele ja koduka aadress on tõlkes pepuvend.com :D

No kogu ta jutt oli nagu pudru ja kapsad, et pooled asjad olid väga tõesed, ja siis tuli veidi häma otsa.

Mulle meeldis see ka ta kodukalt, et lubas gluteuse 120%-list aktiviseerumist. Just, mitte 120% võrra mingist teisest harjutusest rohkem, vaid lihase 120% aktivatsioon.

"Really heavy barbell squats can get one’s glutes to reach 35% and really heavy deadlifts can get them to 55%. Contreras’s brand new glute exercises that he’s been prescribing for 2 straight years in his Scottsdale fitness studio typically get an individual’s glute activation to over 120%!"

Videost üks näitlik valeväide: 2:40-2:45. Asi, mida on ilmselt tuhandete inimeste peal mõõdetud, ja mis on näha ka lihase alguse-kinnituskohtade järgi, ja tema tuleb oma 4 inimese mõõtmisega, no anna andeks tõesti :D

Need on kodukalt boonus-LOL'id:

  • It describes new phenomena previously not understood in Kinesiology.
  • It creates a category system for hip extension exercises.
  • It sets the stage for understanding glute exercises by teaching basic functional anatomy and biomechanics.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarvates ükski neist harjutustest ei pretendeerigi nö parimaks tuhara harjutuseks vaid on head viisid kuidas hea veel paremaks treenida.

arvestada tuleb ka erinevaid sportlike eesmärke jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Really heavy barbell squats can get one’s glutes to reach 35% and really heavy deadlifts can get them to 55%. Contreras’s brand new glute exercises that he’s been prescribing for 2 straight years in his Scottsdale fitness studio typically get an individual’s glute activation to over 120%!"

Mulle ka rattaleiutajad ei meeldi aga järsku on siin miski tõetera ka.Nimelt ma kükin jalad õlgadest laiemalt ja alati ass to graz aga taguots nüüd küll

suureks ei ole läinud nagu paljud siin räägivad.Võimalik, et geneetika on ka määrav.Ma isegi usun, et mulle mõjub raske jõutõmme rohkem, kui kükk.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle ka rattaleiutajad ei meeldi aga järsku on siin miski tõetera ka.Nimelt ma kükin jalad õlgadest laiemalt ja alati ass to graz aga taguots nüüd küll

suureks ei ole läinud nagu paljud siin räägivad.Võimalik, et geneetika on ka määrav.Ma isegi usun, et mulle mõjub raske jõutõmme rohkem, kui kükk.

Argo

Ega ma selle esimese lause vastu vaielnudki, pigem selle teise vastu, kus 120% aktivatsiooni lubas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne koole ja raamatuid vihkav jalgrattaleiutaja:D

Mis puudub erinevatesse jooksu ja hüppe harjutustesse, siis andku minna.

Aga kulturismi väga ta jutt ei kohandu.

Mulle eriti meeldib see koht seal lõpupoole, kus räägib et testis lausa 4 erinevat inimest :o!!!!

Ja sellest siis tegi oma järeldused (ja kirjutas raamatu?!)

Tehke rahus oma kükke ja väljaasteid edasi, m. gluteus maximus ei ole oma funktsioone viimase paarisaja aasta jooksul muutnud ja ei tee ka seda selle venna jutu peale. See, et mõnel aktiveerub mõni osa rohkem kui teisel, on täiesti normaalne.

Teadmiseks sulle, et tegemist on hinnatud ja kogenud treeneriga;)

ja päris paljud treenerid on ühel arvamusel, et on paremad tuharaharjutused nagu näiteks glutebridge kui et kükk või jõutõmme.

Mind huvitab, et kuidas sa tuharalihast aktiveerid? kas kükki ja jõutõmme tehes?

Eriti geenius ei pea ka olema, et mõista kuidas tuharalihas töötab ja ütle kas sprindis edasi tõukamine meenutab rohkem jõutõmmet, kükki või näiteks glute bridget

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadmiseks sulle, et tegemist on hinnatud ja kogenud treeneriga;)

ja päris paljud treenerid on ühel arvamusel, et on paremad tuharaharjutused nagu näiteks glutebridge kui et kükk või jõutõmme.

Mind huvitab, et kuidas sa tuharalihast aktiveerid? kas kükki ja jõutõmme tehes?

Eriti geenius ei pea ka olema, et mõista kuidas tuharalihas töötab ja ütle kas sprindis edasi tõukamine meenutab rohkem jõutõmmet, kükki või näiteks glute bridget

Võtan teadmiseks.

Paremad - oleneb eesmärkidest ja spordialadest. Siin pole ühest vastust.

Nagu ütlesin hüppe ja jooksu harjutuste kohta, et andku minna:)

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need protsendid olid jah kahtlased ja müügijutt-pseudoloogia hõng oli igal pool juures, aga eks mõned asjad olid loogilised ja tõesed ka ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millised harjutused on sinu arvates kulturistidele parimad ja miks?

Isiklikult pooldan ikkagi raskustega harjutusi - kükid, väljaasted, jalapressid jm.. erandiks muidugi mõnel juhul pikemate seeriatena oma keharaskusega kükid, väljaasted, või hüpped, mis pigem selline valikuline või konkreetsema eesmärgiga.

Kulturisti eesmärk on ikkagi taga ajada neid kõige paremini hüpertrofeeruvaid lihaskiude ja neid võimalikult koormata, mitte niiväga funktsiooni või kiirust, olgem ausad (kuigi aeg-ajalt treenin ise ka seda, kui tunnen, et seeria sooritus kipub aeglaseks jääma..)

Kulturist ajab taga pigem raskuste suurenemist, mitte mingi harjutuse pikkust-näiteks et suudab 10min glute bridge hoida. Ehk siis üritataksegi leida optimaalseim vahekord suure raskuse kasutamise ja lihase maksimaalse rektuteerimise vahel.

See ei tähenda, et ta ei võiks teha keharaskusega glute bridgesid, aga ma liigitaks need pigem selliste "isoleerivate" harjutuste alla, mitte baasharjutustesse. Ehk siis: kükiga ehitab rohkem lihast kui keharaskusega glute bridgega.

Kui nüüd sinna glutebridgele kettaid peale laduda ja kordusi teha, on juba teine jutt ;) (siis annaks umbes sama välja kui see mainitud tagurpidi jalapress, kui ma õigesti ette kujutan, kuidas see töötab; liigutus sama, lihtsalt tasapind teine - ja nagu näha, siis nii ka tehakse)

Aga minu meelest on kangiga kükk loomulikum liigutus kui raskustega glute bridge, mis tähendab et see võiks olla küll lisaharjutus, aga treeningkava sellele baseeruvaks ei ehitaks.. just my 2 cents

Eks proovin selle kunagi kangiga ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

parim harjutus on alati see mis on konkreetsetest vajadustest lähtuvalt valitud ning treenib otseselt seda lihast mille mahajäämus on suurim või siis mida tahetakse eelisjärjekorras arendada.Videos näidatud harjutused on spetsiifilised ning konkreetselt ühele lihasgrupile suunatud.

Inimesed vaidlevad tihti vale asjaüle kuna saavadi öeldust valesti aru.umb sama nagu kumb on kiirem kas bmw või audi.enamik vaidleb kuna on veendunud,et nimi ise on juba paremuse määraja.tark teab aga teab erinevate autode omadusi ning detaile.Jääpeal võib võimsam tagaveoline kaotada poole nõrgemale nelikveoga masinale :)

Seetõttu usun,et vähesed asjad omavad iseenesest absoluutseid väärtusi,pigem on paremus alati seotud konkreetse vajaduse,eesmärgiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on kulturistid ainukesed sportlased, kes treenivad konkreetset LIHAST, kõikide teiste eesmärgiks on mingi LIIGUTUS (kompleks). Sellest lähtuvalt ei saa ühegi teise ala sportlane lähtuda kulturismi treeningloogikast. Tuleb harjutusi, korduseid ja nende sooritamise tehnikat valida ikka enda eesmärkide järgi. Antud videos rõhutati, et harjutused on spetsiifilised sprinteritele, kelle eesmärk on kiiresti joosta, mitte ennast jämedaks ajada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis teile ütleb, kui nendes harjutustes töötab suurem hulk tuharalihaseid kui kükis või jõutõmbes?

Ma usun, et kulturistid saaksid neid harjutusi tehes ka kasu, aga mis sa selle tuharaga ikka teed, kui see laval poseerimisel jääb trussikute alla peitu:D

Ise kasutan neid harjutusi just tuhara aktiveerimiseks, kaua istudes jäävad tuharalihased nö unne. Paljud põlve- ja seljaprobleemid on muide tingitud just tuharalihastest ja ma usun, et kõik teavad, et kükis ja tõmbes tuleb ikka põhiline võimsus just sealt.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×