Jump to content
RSS

Treeninguga alustamise plaan

Recommended Posts

Tere!

Alustuseks ütlen kohe ära, et olen sportide harrastamises olnud siiamaani võhik. Jõusaali olen elu jooksul eksinud vaid loetud korrad ja

siis on mul olnud tunne, et mul võiks olla kõrgem inseneri haridus, et jagada mats lahti, kuidas kõik need aparaadid seal peaksid töötama :D Ujumas käin küll, aga sedagi ebaregulaarselt ja mitte trenni mõttega vaid see lihtsalt meeldib mulle.

Teema siis selles, et viimasel ajal on põhitegevuseks olnud ainult vaimne töö ja aju pingutamine. Sedapuhku avastasin, et eelmise hooaja talvine garderoob on mulle suureks jäänud. Ei tahaks nagu arvuti taha päris kägu ka jääda.

Ehks siis mul on palve teile, tervise ja ilu jüngrid, et äkki saate mind nõuga aidata, millest ja kuidas alustama peaks? :)

Esiteks: kammisin siin algajate teemasid ja leidsin samas portaalis tööriistade alt algajate kava. See kahe päevane kava tundub vist sobiv, aga...

Treening: Mida arvate kodus teenimisest alguses? Soetan endale mingi basic varustuse? Sest vaba aeg on suhteliselt piiratud ressurss antud momendil. Või eratreenerist hoopis?

Koormus: mis raskused oleksid optimaalsed, et oleks arengut?

Toitumine: Hetkel ma söön kõike, mis meeldib ja kaloreid ei vaata. Tajun ainult seda, mis on keelele ja meelele hea ja kõht on võimeline seda ollust ka seedima. Ei tahaks kohe mingite pulbripurkide kallal ragisama hakata. Üks sammuke korraga.

Ja ma suitsetan palju. Joon suhteliselt harva, aga korraga palju.

Vanus: 24, M

Tundub, et tegu on vist suurema elustiili muutmise sooviga, mitte ainult lihasmassi kasvatamise eesmärk.

Terves kehas terve vaim... on vist nii jah? :)

Parimatega,

RSS

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus võib ikka alustada ning ongi vbl parem, sest harjutad keha raskustega veidi, saad sinapeale trenniga ning siis on hiljem saali minnes vähe kindlam tunne. Muidugi masinaid järgi ei tee kodus, seega eks tulevikus pead arvatavasti jõusaali minnes alguses mõne kohapeal oleva treeneri käest nõu küsima, et näitaks vähemalt õige tehnika ära.

Ise alustasin reguleeritavate hantlitega. (kuni 15kg) ning treenin nendega siiamaani, ligi 8a hiljem. :D - Mõne aja pärast orgunnisin surumispingi endale koos reguleeritava kangiga ning siis lasin uksepiida kohale paigaldada ka lõuatõmbe kangi.

Ning viimased 9 kuud näiteks olen väga stabiilselt pm. ainult kodus trenni teinud ning areng on täiesti talutav selle kohta. Ütleksin, et minu varustusepagasiga teen mõnele jõusaalipoisile kenasti arenguga silmad ette. Tuleb ainult õigesti kasutada osata.

Peamine muidugi vastavalt varustusele ära õppida ka lihasrühmad mida treenida saad ning kuidas seda teha. Ning siis vastavalt kavale juba plaani täitma hakata.

Toitumine on muidugi samuti väga tähtis. Kõige lihtsam on läheneda nii, et loed kaloreid mida sööd ning proovid iga päev samasse auku neid tarbida. Ning vastavalt sellele mis soov on, siis koguseid kas suurendada või vähendada, et toimuks lihaskasv või rasvapõletus.

Silmas võiks pidada, et valku saaks ca 2g kehakilo kohta ning rasvu 1g kehakilo kohta. Süsivesikutega on rohkem mänguruumi ning selle pärast ei pabistaks. Eelistada võiks vähetöödeldud ning täisväärtuslikke toiduallikaid, kuid vahest võetud burger või mõned kommid ei tee ka absoluutselt mitte midagi halba.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan väga abistava vastuse eest, Archangel :)

Kui nüüd võttagi plaani kodus treenimine, siis mis varustust mul vaja oleks? Nagu aru saan, siis hantlid, kang ja surumispink? Midagi veel?

Millise kava järgi oleks kõige efektiivsem töötada koduse varustusega? Ja kas on mingi rusikareegel, kudias arvestatakse raskusi ja trenni koormust?

Kas see 2g valgu ja 1g rasva manustamine käib ainult trenni päeva kohta või ka trennist vabadel päevadel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esialgu oleks surumispink kodus küll liiast. Kasuta ära potentsiaal, mida saad teha enda keharaskusega samadele lihastele. Kätekõverdused. Ja esialgu on pigem parem õpetada lihased tööd tegema ja pikemad seeriad kätekõverdusi pingil surumise asemel on väga head. PowerGymi lõuatõmbetoru on ka hea abiline selja treenimiseks.

Sinu esimene prioriteet on saavutada esialgu regulaarsus ja rutiin. Iga päev ei ole pühapäev ja tuleb vahele päevi, kus tuju paha jne. Püüa alustada väikselt, kuid iga päev ja ühtki korda vahele jätmata, mida iganes vabanduseks tuues.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida arvate kodus teenimisest alguses? Soetan endale mingi basic varustuse? Sest vaba aeg on suhteliselt piiratud ressurss antud momendil.

Paar hantleid on hea algus. Neid on näha, nad tuletavad ennast meelde koguaeg.

Toitumine: Hetkel ma söön kõike, mis meeldib ja kaloreid ei vaata. Tajun ainult seda, mis on keelele ja meelele hea ja kõht on võimeline seda ollust ka seedima. Ei tahaks kohe mingite pulbripurkide kallal ragisama hakata. Üks sammuke korraga.

Väike sammuke - suurenda natuke valgurikkaste toitu kogust.

Ja ma suitsetan palju. Joon suhteliselt harva, aga korraga palju.
1. võimalus: ära pööra alguses sellele tähelepanu. Ära stressa selle pärast. 2. võimalus: suuna "ilmaolemise"-pinge lihaste pumpamisse.
Tundub, et tegu on vist suurema elustiili muutmise sooviga, mitte ainult lihasmassi kasvatamise eesmärk.
Siis tee algus lihtsaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×