Jump to content
xenon

Algajale jõutrenn

Recommended Posts

Tere.

Sooviks siis küsida või teada saada, et mis oleks mulle kui algajale kõige parem kava jõutrenni jaoks. Mul ei ole plaanis minna jõusaali ja seal lihast hakata kasvatama. Oluline on rohkem jõud ja vastupidavus. Palju ma peaks kordusi tegema ja seeriaid, käin kuskil 3-4 korda nädalas jõusaalis tegemas. Sest lihtsalt ei jõua ja ei taha enam kodus istuda, vaid parema meelega teeks trenni jõusaalis. Põhieesmärk ongi see, et saaks jõudu ja vastupidavust. Väga vähesel määral võibolla lihast kasvatada, suhteliselt minimaalselt. Lugesin ka Tööriistad -> Treeningkavad juba läbi. Aga need on ikka vist rohkem lihase kasvatamine ja jõud.

Oleks vägagi tänulik, kui keegi avaldaks mingisugusegi kava, mille järgi saaks teha õieti jõudu ja vastupidavust ja vähesel määral lihast suurendada.

Tänud ette. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sa kujutad ette jõu suurenemist ilma lihaste suurenemiseta - need asjad käivad ikka suuremal või vähemal määral käsikäes. Jõu treenimiseks pidavat väidetavalt sobima pigem lühemad seeriad (3-6-8 kordust) ja suurem raskus või püramiidi treeningskeem.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, jah seda ma mõtlesingi. Kindlasti kasvab ka lihas koos jõutrenniga. Aga mõte oli selles, et mitte kasvatada ennast karuks vaid, et saaks jõudu teha rohkem. Igatahes tänud, nüüd tean natukenegi mõelda kuidas tegema peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem jah 1-3 kordust (maksimaalse raskusega), et saada parim maksimaaljõud. Lihaskasvu ja massi tõusu kiirendavad toidulisandid unusta siis ära, tarbi valke 80-120g päevas. Samas kui ei ole soovi maksimaaljõudu kiiresti tõsta, vaid lihtsalt vaikselt jõudu juurde saada ning vähe lihast kasvatada ehk pigem toonida, kuid seejuures väga suuresti lihasvastupidavust arendada - BodyPump on selleks väga korralik või siis jõusaalis teed kordused kusagil 30-50.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, jah seda ma mõtlesingi. Kindlasti kasvab ka lihas koos jõutrenniga. Aga mõte oli selles, et mitte kasvatada ennast karuks vaid, et saaks jõudu teha rohkem. Igatahes tänud, nüüd tean natukenegi mõelda kuidas tegema peaks.

Ära seda küll nüüd karda, et karuks kohe muutud. Ega see pole nii, et käid 4x nädalas saalis ja kohe 2x2 valmis. On palju teisi asju, mis lihaste kasvu määravad: toitumine, õige ja tark treening, puhkus jne. Pigem annavad pikemad seeriad hea toonuse lihastele ning baasharjutustes madalad kordused kindlasti arendavad ka max jõudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×