Jump to content
Alexander Andrusenko

Noorte ja juunioride EMV 2011 jõutõstmises.

Recommended Posts

Sama seis on kindlasti ka Siimuga. 400 küll eile ei alistunud, aga tahtmine seda alistada kindlasti suurenes. Samuti 1000 kogusummaks.

Ma usun, et see on lähiaastal alistatav. Mõte oli hea, aga praeguseks natuke toores. Aga nagu juba ütlesin, et unistused peavadki olema suuremad, sest kui see oleks liiga kättesaadav, ei oleks see enam unistus.

No seal ei paista olevat midagi keerulist. Tabel on eraldi frame-i pandud ja <meta http-equiv="refresh" content="30" /> head tagis paneb brauseri iga 30 seki tagant refreshi tegema.

Kas saad aidata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paremini oli kuulda kui Margus rääkis, naisterahva hääle kuulamiseks pidi arvuti kõrva juurde tõstma, seejuures oli heli põhja pandud.... ;) Mis puudutab seadistuse näppimist, siis võtke Mikk ette - tema näppis kaamerat ja tõenäoliselt on nüüd karistuse ära teeninud... :D Pilt oli ok -ainult oleks võinud natuke mitte nii lähedale kadreerida, sest pidevalt tulid ilma peata tegelased suruma ja abimeeste p...d olid pidevalt kaadris... ;) Muidu oli ok. st. et kes tahtis näha see sai võistlusest osa operatiivselt.

Ühel hetkel, hommikupoolse surumise ajal see nii tõesti oli. Hiljem korrigeerisime. Kõki ja jõutõmbe ajal oli plaan üldisem ja nägi ka lavale tulekuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seal ei paista olevat midagi keerulist. Tabel on eraldi frame-i pandud ja <meta http-equiv="refresh" content="30" /> head tagis paneb brauseri iga 30 seki tagant refreshi tegema.

Midagi keerulist ei olegi, kui on olemas liides, mis goodlift süsteemist tabeli veebi saadab. Aga meie goodlifti versioonis seda ei ole. Goodlifti autor lubas, et aasta lõpuks peaks saama. Ootame ja loodame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan ka mõned read võistlusest.

Korraldusliku poole pealt oli kõik ok, kuid küki ajaks oleks pidanud ikkagi mingi kõvem alus olema jalge all. Koledasti vajusid jalad vaiba sisse.Aeg-ajalt võistlus küll venis, kuid selliseid asju tuleb ette iga võistlus. Lavale saamine, soojenduse tegemise võimalused , kohtunikud, abimehed, tabelid ja kõik muu olid väga head. Peebult jällegi väga hea töö võistluse korraldamisel.

Enda võistlusest aga nii palju, et kaal oli väga norm: 91,7kg. Pärast kaalumist sõin hästi ja enesetunne oli enne kükki ja soojenduse ajal väga ok. Kahjuks kükk jälle ebaõnnestus. 275kg oli all ja nii see ka jäi. Trikoo tuli täiesti üles küki ajal ja see rikub ära võimaluse normaalse kiirusega kükkida.285kg oli juba suhteliselt lootusetu. Ilmselgelt rikkus see tuju ikka korralikult ära, kuid peab hakkama lihtsalt trikood julgemalt õmblema. Küki areng ei ole aga õnneks seisma jäänud. Lihtsalt ei ole saanud trikood klappima. Ilma selleta on areng olnud märgatav.

Surumise ajaks olin ennast jälle kogunud ja enesekindlus taastunud. Panin alla 185kg. See oli väga kerge. 195kg, mis on isikliku võistlusrekordi parandus 7,5kg tuli ka väga hästi. Tehniliselt 5+ surumine. Siis sain proovida ära maagilise 200kg. Suutsin poole peale ära suruda, kuid siis hakkas parem käsi maha jääma ja sinna ta jäigi. Samas alles surumise EMV sain kirja ainult 185kg ja eelmine aasta samal ajal surusin 172,5kg. Seega surumine on hästi edasi läinud ning minu jaoks saab surumine ainult õnnestuda siis kui ma teen seda kolmevõistluse raames. Muidu lihtsalt ei teki õiget tunnet. Üleüldine areng surumises lõpp kokkuvõttes päris hea.

Lõpuks sai ka tõmbama hakata. Tõmme on alati mul trump ala olnud. Alla panin 295kg, mis oli kohe juuniorite rekord. Selle tõmbasin kergelt ära. Kuigi pean hakkama rohkem tehnikale rõhku panema. Ei ole mõtet lõhkuda ennast. Järgmiseks üritasime kohe panna juuniorite kogusumma rekordi. Selleks oli vaja tõmmata 315,5kg. Oma peas olin ma seda valmis tõmbama. Üldiselt tõmbes ma ei kahtle, et ma ei jõua. Kahjuks enne tõmmet tekkis segadus, katse venis ja peale pandi ka hoopis 325,5kg. Läksin tõmbama, sain maast lahti peaaegu põlve juurde aga siis ramm rauges. Pettumus oli kohe suur, kuid midagi ei olnud teha. Siis aga märkas Margus, et kangil oli rohkem raskust. Sain endale lisakatse tõmbeks. Viimasel katsel pandi kangile esialgselt tellitud raskus. Võtsin ennast maksimaalselt kokku ja läksin tegema. Sain kangi üle põlvede, lukustada jäi ainult, näpp pidas ka väga hästi. Kahjuks oli 325,5kg niivõrd palju selga väsitanud, sest ma ikka tõesti üritasin seda tõmmata. Ilma selle pisiasjata oleks 315,5kg ära tulnud. Usun, et paljud, kes kohal olid jagavad seda arvamust. Tõmbe areng hoolimata kõigest väga hea.

Kogusumma sain 765 (483wilks'i), enda kaalu võit, meeskondlik võit ja absoluudi kolmas (suuresti tänu sellele, et Sagor ei võistelnud ja Aimar tegi ilma varustuseta). Mõnes mõttes kerge pettumus oli see tulemus minu jaoks, sest lootsin teha 500 punkti ja tõmbes võimsa rekordi. Samas 17. dets. on Tartu maakonna MV ja seal saan teha ehk vigade paranduse ning saan selle 500punkti kokku. Kahjuks juuniorite rekordeid ma enam teha ei saa, kuid eks meestes tuleb ette võtta tõmberekord 352,5 :D

Tänud Elarile ja kogu tiimile abi eest võistlustel ja treeningutel. Eriti tahaks tänada oma elukaaslast Aikit, kes kõik selle jõutõstmise asja välja kannatab, mind toetab ja füsioteraapia alaselt mind nõustab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahan kiita võistluste erinevaid tabeleid ja ekraane. Inf pidevalt olemas, ei pea käima Silbaumi juures õlga kriipimas "ole hea millal keegi katsele saab". Asi juba nagu väljamaal ;)

Aless tegi hea töö ära ja tänud renku abistavale õlale. Ning tulemused ka juba üleval, lihtsalt super orgunn. Tõenäoliselt tuleks selles kõiges tänada Alessi, hea töö!

Ja kui keegi vingub neti ülekande ja/või heli üle, siis tulge järgminekord kohapeale kaasaelama ;)

Muudetud kasutaja tarmop poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan ka mõned read võistlusest.

Korraldusliku poole pealt oli kõik ok, kuid küki ajaks oleks pidanud ikkagi mingi kõvem alus olema jalge all. Koledasti vajusid jalad vaiba sisse.Aeg-ajalt võistlus küll venis, kuid selliseid asju tuleb ette iga võistlus. Lavale saamine, soojenduse tegemise võimalused , kohtunikud, abimehed, tabelid ja kõik muu olid väga head. Peebult jällegi väga hea töö võistluse korraldamisel.

...............................................................................................Ilma selle pisiasjata oleks 315,5kg ära tulnud. Usun, et paljud, kes kohal olid jagavad seda arvamust. Tõmbe areng hoolimata kõigest väga hea.

Selgtuseks.

Võistlus mitte ei veninud vaid aeg oli üle planeeritud. Liiga palju on tahta ka, et kohtunikud ja kettamehed on hommikust õhtuni ilma kohvipausideta ja söömata. Tööpäev on selleks liiga pikk. Alustasime kell 8.00 ja lõpetasime 20 paiku vist. Kohtunik ei peaks nagu varas, jooksujalu ja kugistades oma lõunasööki võtma. See aeg tuleb edaspidi võistlustesse sisse planeerida. Samuti oleks viisakas teha kohtunikele ka väike laud kohvi ja mõne küpsisega, et kaalugruppide vahel end turgutada. Ei ole vist palju tahetud? Eestis aga ei ole ma seda kunagi näinud. Euroopakatel ja maailmaomadel on see aga elementaarne.

Mis puudutab tõmmet, siis asi on tihtipeale pisiasjades. Esiteks ei olnud kasutamiseks 0,25seid kettaid, see ajaski segadusse. Selge on see, et see ei ole sportlase ega ka kohtunike-kettameeste kohustus kettaid taskus kaasas kanda, aga intsient toimus ja see on kahetsusväärne.

Teiseks oleks pidanud su avakatsele otsa minema ainult 2,5kg, sest 1 minuti jooksul sa uut raskust üles ei andnud. Mitu meest olid juba katsel käinud ja raskust ikka ei olnud lauda toodud. Pidin sulle seal märkuse tegema. Pisiasi samuti, eksju! Aga reeglid nõuavad distsipliini. Seejärel alles oleksid saanud katsetada 315kg ja näha kuidas 295 ja 297 eelnevalt mõjusid. Asja võib võtta ka niipidi.

Esimese katse põhjal ma küll ei jaga arvamust, et see 315 oleks kindlasti ära tulnud, sest tehnika oli täiesti logu. Saad mu sõnu ümber lükata 17.12 Kõrvekülas. Niikauaks, edu!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgtuseks.

Võistlus mitte ei veninud vaid aeg oli üle planeeritud. Liiga palju on tahta ka, et kohtunikud ja kettamehed on hommikust õhtuni ilma kohvipausideta ja söömata. Tööpäev on selleks liiga pikk. Alustasime kell 8.00 ja lõpetasime 20 paiku vist. Kohtunik ei peaks nagu varas, jooksujalu ja kugistades oma lõunasööki võtma. See aeg tuleb edaspidi võistlustesse sisse planeerida. Samuti oleks viisakas teha kohtunikele ka väike laud kohvi ja mõne küpsisega, et kaalugruppide vahel end turgutada. Ei ole vist palju tahetud? Eestis aga ei ole ma seda kunagi näinud. Euroopakatel ja maailmaomadel on see aga elementaarne.

Mis puudutab tõmmet, siis asi on tihtipeale pisiasjades. Esiteks ei olnud kasutamiseks 0,25seid kettaid, see ajaski segadusse. Selge on see, et see ei ole sportlase ega ka kohtunike-kettameeste kohustus kettaid taskus kaasas kanda, aga intsient toimus ja see on kahetsusväärne.

Teiseks oleks pidanud su avakatsele otsa minema ainult 2,5kg, sest 1 minuti jooksul sa uut raskust üles ei andnud. Mitu meest olid juba katsel käinud ja raskust ikka ei olnud lauda toodud. Pidin sulle seal märkuse tegema. Pisiasi samuti, eksju! Aga reeglid nõuavad distsipliini. Seejärel alles oleksid saanud katsetada 315kg ja näha kuidas 295 ja 297 eelnevalt mõjusid. Asja võib võtta ka niipidi.

Esimese katse põhjal ma küll ei jaga arvamust, et see 315 oleks kindlasti ära tulnud, sest tehnika oli täiesti logu. Saad mu sõnu ümber lükata 17.12 Kõrvekülas. Niikauaks, edu!

Eks see kohtunike teema tuleb meil endil järgmine kord korralikult läbi mõelda (kaasaarvatud nende toitlustamine). See ei ole normaalne, kui inimesed panevad terve päeva järjest.

Ühe võistluse vb kannataks ära niimoodi, aga meil on peaaegu alati selline dünaamika kohtunikega. Oleks meil neid kvaliteetseid kohtunikke kusagilt rohkem võtta, aga ei ole kahjuks täna.

Hea, et Artur oli seekord olemas. Kevadeks toome veel välja paar uut kohtunikku ja siis annab juba kokku panna 2 eraldi team'i ning söögipausid tekivad iseenesest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see kohtunike teema tuleb meil endil järgmine kord korralikult läbi mõelda (kaasaarvatud nende toitlustamine). See ei ole normaalne, kui inimesed panevad terve päeva järjest.

Ühe võistluse vb kannataks ära niimoodi, aga meil on peaaegu alati selline dünaamika kohtunikega. Oleks meil neid kvaliteetseid kohtunikke kusagilt rohkem võtta, aga ei ole kahjuks täna.

Hea, et Artur oli seekord olemas. Kevadeks toome veel välja paar uut kohtunikku ja siis annab juba kokku panna 2 eraldi team'i ning söögipausid tekivad iseenesest.

Jälgisin kogu hommikupoolset võistlust katse-katselt ja arvan, et Artur sai küljekohtunikuna väga hästi hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pilt on delfi toimetaja poolt omal initsiatiivil lisatud (ilmselt otsis googlest Siimu pilte ja leidis selle). Alexi absoluutvõitu unustasin mainida jah kahjuks. Vabanduseks võin öelda, et ajalehe artikkel peabki rõhutama mingit ühte fakti, mis inimesed imestama paneb. Kui panna artikli nimeks "EMV tulemused" vms, siis seda artiklit ajalehed üldjuhul üles ei pane - ja kui pannakse, siis keegi ei loe. Kui panna pealkirjaks "Alex-Edward Raus tegi 560 wilksi", siis keegi ei saa aru. Aga 380 kg on tavainimesele arusaadav, selle pärast rõhutasin just seda. Võistluse teised numbrid (peale Siimu küki) lisasin juba hiljem mõttega "kui juba, siis juba".

Meedias on kahjuks väga raske objektiivselt kajastada jõutõstmise võistlusi. Rahvast ei huvita võistluse tulemused. Rahvast huvitab mingi väga suur number, millest ta aru saab, või mingi enneolematu fakt. Kui kirjutada lihtsalt tulemustest, siis keegi loe. Kui kirjutada, et Siimule kukkus 300 kg jala peale, siis on see kõigis ajalehtedes kohe üleval.

Eks peab natuke teistmoodi (ja võib-olla mitte alati kõige objektiivsemalt) kirjutama selleks, et uudis üldse kuskile jõuaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pilt on delfi toimetaja poolt omal initsiatiivil lisatud (ilmselt otsis googlest Siimu pilte ja leidis selle). Alexi absoluutvõitu unustasin mainida jah kahjuks. Vabanduseks võin öelda, et ajalehe artikkel peabki rõhutama mingit ühte fakti, mis inimesed imestama paneb. Kui panna artikli nimeks "EMV tulemused" vms, siis seda artiklit ajalehed üldjuhul üles ei pane - ja kui pannakse, siis keegi ei loe. Kui panna pealkirjaks "Alex-Edward Raus tegi 560 wilksi", siis keegi ei saa aru. Aga 380 kg on tavainimesele arusaadav, selle pärast rõhutasin just seda. Võistluse teised numbrid (peale Siimu küki) lisasin juba hiljem mõttega "kui juba, siis juba".

Meedias on kahjuks väga raske objektiivselt kajastada jõutõstmise võistlusi. Rahvast ei huvita võistluse tulemused. Rahvast huvitab mingi väga suur number, millest ta aru saab, või mingi enneolematu fakt. Kui kirjutada lihtsalt tulemustest, siis keegi loe. Kui kirjutada, et Siimule kukkus 300 kg jala peale, siis on see kõigis ajalehtedes kohe üleval.

Eks peab natuke teistmoodi (ja võib-olla mitte alati kõige objektiivsemalt) kirjutama selleks, et uudis üldse kuskile jõuaks.

Asjalik vastus ja põhjendatud vastus. Uudises lihtsalt on Alexi tulemuse suurust tugevasti vähendatud.

Selle wilksi numbri mainimisega ma olen nõus aga absoluutvõidust saavad kõik aru ja samuti Eesti kõigi aegade teisest tulemusest. Ka teistel aladel selgitatatakse absoluutvõitjaid, küll erinevatel viisidel. Kui lugeja huvitab, kuidas see absoluut selgitatakse siis küll ta ise uurib seda.

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamasti mul ei ole artikli kirjutamise hetkel ühtegi asjakohast pilti kaasa panna. Kui on juhtunud, et on värsked pildid kirjutamise hetkeks olemas, siis olen ikka kaasa pannud. Seekord ei pannud, aga ei mõelnud ka sellele, et nad totaalselt vale pildi üles panevad. Eks ma siis järgmine kord saadan mingi vana, aga õige kontekstiga, pildi, kui paremat ei ole võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ma ei ole suurem asi artiklite kirjutaja, aga nii oleks olnud minu silmis parem ja samas oleks olnud ka ajakirjanduslik trikk rahva huvi tekitamiseks.

Pühapäeval, 27. novembril, Tartus toimunud noorte ja juunioride meistrivõistlustel jõutõstmises püstitas juunioride maailmameister Siim Rast Eesti absoluutse rekordi kükis — 380 kg!

Sellist raskust ei ole Eestis peale Siimu veel keegi ametlikult alistanud. Lisaks püstitas ta rekordi ka lamades surumises, saades kirja 267,5 kg. Järgmisel võistlusel plaanib noor vägilane kükkida 400 kilo ja saada kolme ala (kükk, lamades surumine, jõutõmme) kogusummaks vähemalt 1000 kilogrammi.

Päevakangelase staatuse sai aga noorte maailmameister Alex Edward Raus, kes tõusis päeva lõpul absoluutkategooria võitjaks, kogusummas 927,5kg. Tema nimele tulid ka kehakaalu -105kg uued Eesti rekordid, lamades surumises (242,5kg) ja jõutõmbes (335kg).

Kategoorias kuni 120 kg võidutses Kaur-Mikk Pehme, kes kükkis 303 kg ning surus 210 kg. Alla 93-kiloste meeste seas paistis silma Marko Mumm, kes sai kirja juunioride Eesti rekordi jõutõmbes 297,5 kg.

Kergemas kaalukategoorias on märkimisväärne Harri Olaki jõutõmbe tulemus – 263 kg. Alla 18-aastaste noormeeste seas tegi puhta töö saarlane Siim Jürgenstein, kes samuti püstitas mitu Eesti rekordit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D Nüüd sain aru. Siim Rasti treenerina eeldasin, et räägid temast. Samade eesnimede puhul on perenimi vahest täitsa kasulik. Ja olen nõus ka, et noorte tulemused on sama palju mainimist väärt nagu juunioritel. Ja ärme naissportlasi ka unusta, eksole.

Just. Naised on samasugused võitjad nagu mehed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõiki tulemusi kahjuks ühes artiklis kajastada ei saa, sest artikkel peab piisavalt lühike olema. Muidu oli loomulikult rohkem neid inimesi, kelle tulemusi ära märkida oleks võinud, aga siis oleks asi väga pikaks läinud ja keegi poleks viitsinud lugeda.

Marko variant oleks jah parem olnud. Jürgensteini ma mainisin küll, mitte küll täpselt "absoluutne võitja" fraasiga, aga ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea jõutõstmissõber!

Pajataks ka "mõne sõnaga", TÜASK esindajana, meie jõutõstmise MV ning jõutõstmise hetke olukorda Tartus, Eestis.

1. Tahaks siiski tänada TÜASK ja TÜ Spordihoonet, et võimaldasid läbi viia nimetatud võistlused.

2. Tänud võistluste ettevalmistamisel, läbiviimisel - Markole ja Alexandrile ( vabatahtlikult/sunniviisiliselt lahkusid 3-l õhtul majast, peale ametliku sulgemist... ). 2 uut asjalikku meest EJTL juhatuses, kes püüavad arendada EJTL arengut, mitmel rindel. Tänud Rene Goodlifti soetamise eest.

3. Minu lugupidamine, "musta töö" tegijad - assistendid! TÜ kkt III kursuse tudengid: Igor, Kalev, Taavi ning TÜASK jõutõstjad: Indrek, Viljar, Erki! Loodan, et mõistate nende meeste töö vajalikkust, raskust... Loodan, et isegi klubi kaasvõitlejad annavad neile andeks, mõne pisivea!? Põhiline, et võistlejate raskuste "ettekandjad", teie isiklikud "turvamehed"- ei jätnud kedagi kangi alla! Isegi päeva suurim raskus - 576 kg, ei jäänud põrandale. :lol:

4. Tänud kohtumõistjatele. Julgen väita, et on tasemel (mitte, et ma kiidaks oma sõpru, endisi tipptegijaid võistlusareenilt, vaid meenuvad aastate tagused kohtumõistmised...). Ma olen ise ka mõnel Eesti ja ka isegi väisvõistlusel osalenud - seetõttu on võrdlusmoment olemas.... Enam ei kostu saalidest ahhetust, vilet. Eesti Rekordid on püstitatud reeglite päraselt! Aa, keegi vist jätkuvalt siiski püüdis soojendusruumis oma kaamerast, kellegi katset teistele näidata ja küsis, et kus on võistluste zürii...? Ahh, ei mäleta, kes see oli, tundus juba lihtsalt veider :o (kuna oli vist isegi mingi eelmine võistlus...)

Tubli Kaido, taadeldud kaalu ostu eest! Meenub, et eelnevad 7 aastat kaaluti mingi suvalise minu kaaluga. Aga imelik, isegi Tartus neid kaale võrreldes, oli näit sama...!? :blink:

Veel, võistluste korraldamisest ja EJTL-st. Paraku kuuleme ikka ka kriitikat nii korraldajate kui ka EJTL aadressil, et miks ei tehtud nii ja miks EJTL teeb naa või ei tee midagi... ?! Vastan ühe sportmängude meeskonna manageri vastusega, kui mängijad polnud rahul mingi pisiasjaga: “ Aga te võite ju ise teha oma klubi/meeskonna ning tehke siis paremini, võite maksta mängijatele nii palju palka kui tahate...!” Lihtne! Kui keegi tunneb, et saab jõu ja nõuga abiks olla, siis palun – 17.dets.on EJTL aastakoosolek – ole kohal!

TÜASK jõutõstmine. Viimastel aastatel on meil Tartus, TÜASK-s, tore areng: normaalsed treeningtingimused, palju tipptasemel tegijaid, kõrged sportlikud tulemused (tiitlivõistluste medalid, Eesti rekordid) ning kõige tähtsam - sõbralik läbisaamine, üksteise aitamine treeningutel ja võistlustel! 10 aastat tagasi olid SK-s ainukesed tegijad T. Mitt, R. Karu, Aivo ja Inna. Hetk hiljem, tundus, et on tühimik.... Nüüd tuleb aga uusi asjalikke, tõsiseid tegijaid! Uued eliittegijad on Taavi, Erkki, Elar, Alex! Sinna lähenemas Marko, Janno, Viljar, Harri. Spordiklubi edu areng on see, et meie sportlane on Homo sapiens ! Minul kui ametlikul treeneril on lihne, kuna enamus võistlussportlasi treenivad ise, kel on omad eesmärgid; teavad, mida tahavad; osatakse treenida/puhata; tahetakse saada tugevaks, ei kardeta tõsist tööd! Kedagi ei pea sundima, taga piitsutama ega präänikuga meelitama (võrreldes ka teiste spordialade treenitavaid). Suured “süüdlased”, kes aitavad TÜASK jõutõstmist edasi viia, arendada, on ala tõelised armastajadElar ja Kaur!

Alex. Meie EJTL ja TÜASK jõutõstja. Tänud M.Pärsikule, kes Alexi jõutõstmise juurde tõi ning hiljem meile üle andis. Alexi edu taga on tõesti väga eriline anne (nii lihasgeneetika kui ka mentaalne pool). Tema praegust ja loodetavasti ka edaspidist arengut on toetanud leivaliselt Pool Kuus ja Lõvisüdame (M.T); veel proteiiniliselt Avex Sport (Sulev Lepik); edevate hilpudega- võistlusvarustusega (Rene, Margus, Janek V., Marko), kehahooldusega (Janno) ning vaimu ja psüühika treenimisega (tugevad trennikaaslased). Tundub, et paljud tahavad Alexit veelgi aidata ning soovitakse juba kiiremas korras uute raskuste alistumist... Sama tundub olevat ka Siimu austajate/fännide puhul. Ehk mitte tekitada noortes jõumeestes lisapingeid, kohustusi, enese tõestamisi... Õnneks ei tee seda veel Alexi puhul ajakirjandus (ei tea, võib olla Siimule see sobib?!). Arvan, et nad on niigi juba päris korralikud tulemused teinud !!! ( vist isegi on mingid Maailmameistrid mingil alal...) Lubage neil rahulikult edasi areneda.

Meeldib trennikaaslaste Kauri ja Janno ütlus: “Et ärge jagage karu nahka enne, kui karu pole veel tapetud!” Mulle meeldib meie SK sportlaste tagasihoidlikus.

5. Tänud noortele TÜASK jõutõstjatele, eduka esinemise eest Eesti MV-l. Võideti 9 kulda, 8 hõbedat, 6 pronksi; püstitati 9 Eesti rekordit, 19 juuniorite rekordit ning palju uusi isiklike rekordeid. Tänud noorte abistamisel “vanad tegijad”- Elar, Einar, rallipaar vennad Jürgensonid, Margo jne! Tänud ka Janarile”Oscarile” (TÜ kkt magister) ja Taavile”Sarge”(kkt III kursuse tudeng), kes toetasid oma noorte õpilastega TÜASK.

See oli vist meie klubi ainuke suurem võistlus, kus keegi ei teinud "parankat"!

Ühesõnaga tänud neile, kel seljas või kodus kapis valge särk, peal sinise kirjaga vanad kreeklased-roomlased jooksmas või lihtsalt väike logoke ning kiri seljal:JÕUTÕSTMINE.

Lahe, et meil nii tublid, kenad, tugevad ja targad naisjõutõstjad! “Tänud” Eleri, et Sa ei rikkunud meie tüdrukute tuju ega kohtasid.... Vähemalt hirmutasid neid eelnevalt. Sorry “Pipi”, nali! Teame, et Sa vast ikka konkurentsi ka varsti pakud. Ning mis pealmine, et Sa ei ole ainult foorumis suure mulli ajaja, vaid Sa tuled isegi võistlema! Kindlasti oleks Sinu temperamendi iseloomustamiseks palju vanasõnu, aga.... - Tubli oled ja jõudu Sulle edaspidiseks (Metal Pump)!

6. Tänud ka teistele klubidele/võistlejatele, eriti punastele, sõbraliku konkurentsi eest. Muidu oleks igav võistelda. :D “Tänud" ka eks Jöumeestele, spartalastele, nn kulturistidele, et ei soovinud meie poistele “ära panna” (Aimar varustuseta ja teiste mitte osalemine). Juhul kui otsustate kunagi siiski come back´i teha, siis arvestage sellega, et ega enam nii lihtsalt midagi saa...

Isiklikult hakkan vaikselt võistlus- (eliit)spordist taanduma... (vist!?). Aga ikkagi peaks ma kohal olema 17.dets. Kõrvekülas. Ei tea veel, kas võistlejana või asjatana. Päris jõutõstmise juurest ei tahaks veel kaduda.

Tunnen, et tahan..., pean rohkem koos olema oma perega (meil on Killuga 5 last). Mul on 3 lihast poega: Rico (“Kükk”), Mario (“Lamadessurumine”) ja Peep Mathias (“Jõu Tõmme”). (Kuusnömmedele vist järgi ei jöua... ^_^ ). Näiteks, sama ajaga, kui panen selga kükitrikoo, võiks ehk valmistada koos poistega lumememme...., või surumisärkide ja kloppidega jännates, võiks hoopis ehitada legost maja....

Lõpetuseks. EJTL parim jõutõstja- Margus, küsis minult juba enne Emv-te läbiviimist, et kas me ei tahaks ka kevadel korraldada Eesti Mv täiskasvanutele? Ning tegi ettepaneku ka uue foorumi teema algatamiseks - TÜASK POWERLIFTING TEAM.

“Ei tea, eks aeg näitab. Ahh, vaevalt see teema tallinnlasi huvitab, et mida need maakad sel Emajõe ääres teevad.... :wub: Ei, loomulikult on Eesti jõutõstmises nii klubisisene kui ka klubidevaheline terve, sõbralik konkurents- edasiviiv jõud!

Aga kui fitness.ee (OTT) :o huvi äratab..., kui präänikuga meelitatakse :P ...,kes teab....?"

Jõudu kõikidele raskejõustiku sõpradele!

Kang varbale!

Peep (piip pool)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea võistlus ja väga hea kokkuvõte. Peep, oled olnud ja oled ka edaspidi suureks eeskujuks paljudele noortele jõutõstjatele, loomulikult ka minule :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×