Jump to content
Eleri

Eleri blogi- Kuidas ühildada LCHF ja HCLF dieeti?

Recommended Posts

Seda ikka õpetati, et sügavkükk ja põlvede varvastest kaugemale ulatumine lõhuvad põlved ära?

Jees, muidugi. Sellest räägiti päris pikalt isegi. Aga tegelikult ma leidsin asja iva ka üles- kui sul on trennis inimesed, kes kükivad põlved sissepoole jne, siis nad lõhuvad oma põlved ära kui nad liiga sügavaid kükke teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ikka õpetati, et sügavkükk ja põlvede varvastest kaugemale ulatumine lõhuvad põlved ära?

Sügavkükk?

Okei, okei... saan aru, mida mõtled selle all. Aga see küll põlvi ei riku. Ise teed ka nn "sügavkükki".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-24563-0-21372800-1353173061.jpg

Meie treeneri Eerikaga.

Ausaltöeldes olen ma väga väsinud. Me saime ikka väga hullult täna. Pilte ma väga ei jõua teha sellest möllust, sest pause on vähe ja ega sealt rivist välja ei lasta ka. Tunne on noagu zombil või ma ei tea paremat nimetust sellele. Kõige halvem kogu asja juures on see et söögiisu on 0 ja süüa ei saa eriti, sest siis hakkab halb olla. Eks ma püüan kõigest väest süüa.

Kolmapäeval saadeti kõigile koju bodypumbi plaat, kust pidime ühe tracki esitama. Mina sain rinnalihaste osa. Täna hommikul anti 20 minutit aega et asi ette valmistada.

Töö käis mitmel rindel

post-24563-0-51547900-1353173054.jpg

post-24563-0-06458900-1353173056.jpg

post-24563-0-38130100-1353173057.jpg

post-24563-0-99129500-1353173059.jpg

Pärast seda esitasime oma kavad ja saime tagasiside lehed. Minu lehel oli kirjas VERY GOOD TECHNIQUE ja seda mainiti mulle päeva jooksul veel mitmed korrad. Selle eest pean oma bodypumbi treenerist emmele aitäh ütlema ilmselt, kellel ikka ja alati on midagi öelda mu tehnika kohta.

Pärast trenni oli meil CHALLENCE, mis tähendab seda, et me tõmblesime haigelt tund aega. Ma pole vist elu jooksul kokku ka higistanud, kui seal. No, ma olen selline kes väga ei higista aga täna oli see väga hull. Asi nägi välja nii, et kõigepealt tõmblesime kohapeal- boksisime ja hüppasime ja jooksime ja tegime igast veidraid asju. Veidi nagu cardio kickboxing. Ja siis hakkas HIIT treening. Pärast seda olime kõik mingi 5 mintsa pikali.

post-24563-0-17383400-1353173065.jpg

post-24563-0-36911400-1353173062.jpg

Peale seda veel üks bodypump.

Kohe liigun ühte spordiklubisse kus me kõik kokku saame. Peale seda pean oma homset tracki ehk seljalihaste tracki õppima hakkama. Panen teile siis selle loo kah.

http://www.youtube.com/watch?v=zOdbqNZK2sU&feature=plcp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sügavkükk?

Okei, okei... saan aru, mida mõtled selle all. Aga see küll põlvi ei riku. Ise teed ka nn "sügavkükki".

See siin on juba paar cm liiga sügav kükk muideks.

post-24563-0-81056700-1353175264.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ikka õpetati, et sügavkükk ja põlvede varvastest kaugemale ulatumine lõhuvad põlved ära?

Jees, muidugi. Sellest räägiti päris pikalt isegi. Aga tegelikult ma leidsin asja iva ka üles- kui sul on trennis inimesed, kes kükivad põlved sissepoole jne, siis nad lõhuvad oma põlved ära kui nad liiga sügavaid kükke teevad.

Sügavkükk?

Okei, okei... saan aru, mida mõtled selle all. Aga see küll põlvi ei riku. Ise teed ka nn "sügavkükki".

See siin on juba paar cm liiga sügav kükk muideks.

Kas mu sarkasm-o-meeter ei tööta või isthisreallife.jpg ?

edit: Vabandan teadmatuse eest, aga kas jutt käib bodypumpi tehnikast? et see siis erineb tavalisest kükikst?

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mu sarkasm-o-meeter ei tööta või isthisreallife.jpg ? edit: Vabandan teadmatuse eest, aga kas jutt käib bodypumpi tehnikast? et see siis erineb tavalisest kükikst?

Kui sa seda videot vaatad, siis näed millised kükid bodypumbis olema peavad:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa seda videot vaatad, siis näed millised kükid bodypumbis olema peavad:

Tänud lingi eest. Mõtlesingi, et sügavkükid sellise tempo ja kordustega oleks natuke palju ^^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sügavkükk?

Okei, okei... saan aru, mida mõtled selle all. Aga see küll põlvi ei riku. Ise teed ka nn "sügavkükki".

Tean. Aga bodypumpi koolitusel räägitakse, et rikub. Seal saad ju paari päevaga lihtsalt harjutusi kaasa tehes "treeneriks".

See siin on juba paar cm liiga sügav kükk muideks.

:D

Tänud lingi eest. Mõtlesingi, et sügavkükid sellise tempo ja kordustega oleks natuke palju ^^

Antud tempo juures jah. Aga miks siis teha sellise tempoga? Saab ju integreerida ka bodypumpi, tehes nt 3 sek alla, 2 sek üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean. Aga bodypumpi koolitusel räägitakse, et rikub. Seal saad ju paari päevaga lihtsalt harjutusi kaasa tehes "treeneriks".

:D

Antud tempo juures jah. Aga miks siis teha sellise tempoga? Saab ju integreerida ka bodypumpi, tehes nt 3 sek alla, 2 sek üles.

No kes on pumpi teinud, teab et ongi kiired, ehk ühesed kordused, kahesed ehk kahele lugemine (u 2 sek pos ja 2 sek neg faas), 3-1. 1-3 ja 4-4 ehk päris aeglased sooritused.

Eks vähendatud amplituudiga sooritused on selleks, et ka algaja saaks ohutult teha, sest ka poolküki tehnikaga esineb probleeme palju...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihei

Täna oli vähe lebom päev. Sellesmõttes et ainult 2 bodypumpi. Alustasime hommikul oma teiste trackide esitamisega. Minul oli siis seljalihaste osa. Kõik inimesed olid nagu tühjad kotid ja ei seisnud eriti püsti ka. Inimesed kõndisid nagu pingviinid. Näiteks mu hotellikaaslane Sveta ei suutnud hotellis 12 astet trepist alla kõndida ja läks liftiga. Ma vist olin ainus kes eile venitas ja sellepärast mul pole täna võrreldes teistega eriti hullu midagi kuigi ega kuluks väga üks massaaź ära. Igatahes, pärast seda hakkasime ükshaaval videosid vaatama ja üksteist kritiseerima.

post-24563-0-69539200-1353251450.jpg

post-24563-0-71273600-1353251451.jpg

Peale lõunapausi rääkisime asjadest nagu "fitness magic", mis tähendab seda, et bodypumbis on maagia igal pool kuhu sa vaatad. Näiteks kui sa loed head raamatut, nutad mõne filmi peale, tantsid, naerad, siis sa tunned mingit erilist tunnet. Bodypumbis tekib sama tunne. Bodypumbi maagia seisneb paljudes asjades- näiteks selle heas muusikas, liigutustes, positiivses energias jne jne jne. Rääkisime sellest et mismoodi seda saavutada (paljud treenerid ei suudagi seda).

PS! muideks, kui ma kirjutan, siis ma tõlgin seda inglise keelest eesti keelde ja see on päris keeruline, sest viimased 3 päeva olen ma kuulnud leedu keelt, inglise keelt, vene keelt ja läti keelt. Enamus asju mida treener inglise keeles rääkis, tõlgiti sünkroonselt ka leedu keelde ja palju räägiti ka vene keelt ja ka läti keelt. AINULT 3 päeva et hakata mõtlema inglise keeles, saada aru vene keelest ja isegi veidike leedu keelest. Leedu keele puhul on ainus asi millest ma üldse aru ei saa see, et miks igal pool need -us ja -as lõpud on. nt: bodypumpas, automobilas, tricepsas, bitsepsas, taksis, alkoholis, kompiuteris jnejnejne...

See kuidas leedu keeles üldiselt sõnu tuletatakse on väga naljakas. Näiteks kuidas saab sõnast tervislik- meie arstidelt:

sav- tervislik

sav-uch- tervis paraneb

sav-uch-tur- ravima

sav-uch-tur-uv- ravi

sav-uch-tur-uv-ču- arst

sav-uch-tur-uv-ču-lar- arstid

sav-uch-tur-uv-ču-lar-ym- minu arstid

sav-uch-tur-uv-ču-lar-ym-yz- meie arstid

sav-uch-tur-uv-ču-lar-ym-yz-da- meie arstidelt

Seega- "meie arstid ravivad" peaks olema leedu keeles savuchturuvčularymyz savuchturuva

post-24563-0-70247900-1353251452.jpg

Kuna keegi enam BodyPumbi soojendust teha ei tahtnud, mõtles Eerika meile mõne huvitavama soojendusharjutuse. Nt hommikul tegime joonejooksu kahes grupis nii, et iga kord kui joone taga oldi käidud, joosti grupi juurde tagasi, anti kahe jala vahelt käsi ja iga kord venis uss pikemaks. See võistkond kellel uss katki läks pidid iga kord kõik võistkonnaliikmed 10 kätekõverdust tegema. Muidu poleks hullu midagi aga inimesed olid nagu zombid ja sellepärast ei tahtnud keegi ühtegi kätekõverdust teha.

Õhtupoole tegime hoopis sellist asja et 4 inimest oli ringis, omavahel lepiti kokku et kes on jänes ja siis väljaspool ringi seisis hunt kes pidi jänese tagumikku pigistama. Teised 3 pidid jänese tagumikku ringis olles kaitsma.

post-24563-0-72796300-1353251453.jpg

Peale soojendust- meie viimane BodyPump, kus pidime ise jälle oma kava esitama. Igat kava esitas 2-3 inimest korraga ja saal oli jaotatud sektsioonideks ning iga "treener" pidi välja paistma

post-24563-0-65666000-1353251455.jpg

post-24563-0-67988700-1353251456.jpg

post-24563-0-67895300-1353251459.jpg

Ning samal ajal Eerika jälgis ja kirjutas.

post-24563-0-66735500-1353251454.jpg

Peale koolitust saime oma tagasiside: minul minu tagasiside on: strong techinque, very good "ennetamine".Script more and talk more. Great techniques. Nice stance and very good clean and press combo technique. Nüüd tuleb hakata videot tegema et saada litsents.

Kõige lõpus seisime ringis ja tegime maori tervitust. Lesmills on teatavasti Uus-Meremaalt pärit ning Maorid on samuti sealt pärit. Ehk me käisime ringis ja surusime ninad üksteisega kokku, vaatasime silma ja ütlesime: "Kia Ora". Ning see näeb välja enamvähem selline:

Ning lõpetuseks teile LesMillsi "eetikakoodeks":

We are the warriors in the battle against sedentary lifestyle

We are here for the people in our classes

We honour our program, our peers and our club

We keep ourselves in peak physical condition

We love music and exercise

We welcome feedback

We greate magic fitness experiences

We strive to be star performers and remain team players

By inspiring positive chance in our classes we can change world

post-24563-0-47614800-1353255748.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris lõbus on see et hakkasin poodi minema, mõtlesin et teen väikse jalutuskäigu ja hotelli receptionist öeldi et ära igaksjuhuks mine- siin kandis toimub aeg-ajalt inimrööve. Vot kui tore, saangi terve õhtu hotellis oma kooliasju teha.

Igatahes enamvähem hotelli kõrval on suur rimi. See on umbes sama suur kui meie terve ülemiste keskuse alumine korrus. Poes on kõik natukene suurtemate hindadega kui meil- nt tavaline 0,5l pudel vett maksab 0,99 litti. Vahet pole, meil maksab umbes sama palju eurides. Müslibatoonid on 0,85-1,30 senti, mis on meil umbes sama palju eurides. Muide 1 eur on 3,45 litti. Aga palka saavad nad ka selle võrra vähem- nende keskmine palk on 800 litti. Meil on 800 euri.

Aga tegin endale ühe 5.01 eurise preemia ka: (ma ei kujuta ettegi palju see meil maksta võiks. Kindlasti rohkem kui 20 euri)

post-24563-0-13021700-1353264362.jpg

Kuna mu perekond ja boyfriend sushit ei söö, siis ma võin ju selle raha eest oma isu täis süüa. (mis sest et sushit süües kasvab sushi isu)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil oli ülesanne, et igast kolmest sektorist pidi üks midagi valesti tegema tehnika osas. Ja siis see kes ees parasjagu seisis, pidi seda märkama ja õigesti parandama, kasutama silmsidet ja ütlema nt: suuna oma põlved väljapoole (mitte: su põlved liiguvad liiga sisse) jne. Ja siis tuli märgata et ta on tehnikat parandanud ja öelda: yeah, now you do really good job. vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 litt ei võrdu 3,45 euriga. Selle loogika järgi ostaksid veepudelit ca 3.45 euroga. 3.45 litt aga võrdub küll aga umbes euroga. ;)

Küll aga mis muidu Leedut ja bodypumpi puudutab on huvitav lugemine ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 litt ei võrdu 3,45 euriga. Selle loogika järgi ostaksid veepudelit ca 3.45 euroga. 3.45 litt aga võrdub küll aga umbes euroga. Lisaks Leedu keksmine palk ei ole 800 litti ;)

Küll aga mis muidu Leedut ja bodypumpi puudutab on huvitav lugemine ;)

haha, sorri sorri :D andke mulle andeks, ma olen puupea :D

aga jutu mõte oli vast kõigile arusaadav :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen siin pikemalt vaaginud selle üle, kuidas oma blogi taaselustada. Vabandan juba ette ära liigse emotsionaalsuse eest.
Antud hetkel tegelikult polegi seda nii keeruline teha, sest teatavas mõttes olen oma elus läbinud "taassünni". Kui välja arvata tavalised hüpped elus (ülikooli minek jne), siis kõige olulisemaks muutuseks oma elus võin pidada toitumise kardinaalset muutmist- puuviljadest said marjad, kartulitest erinevad seemned/pähklid, kanalihast sealiha ja punane kala, hommikupudrust muna peekoni või juustuga. Kokkuvõttes on tegu elustiiliga, mida tunneme nime all LCHF ehk low carb, high fat ehk ei rasvumisele.

Alustaks peamisest- olen oma elus väga palju maadelnud oma rasvaprotsendiga. Üheltpoolt on olukord, kus see lihtsalt ei alane nii kiirelt, teisalt olen liiga laisk, et karpidega päevad läbi mässata, iga õhtu süüa teha ja oma toitu kaaluda. On perioode, kus ma olen seda teinud ning selle tulemusena kaotanud väga palju kaalu. Mingi hetk see kaal ei langenud enam. Võibolla oli asi stressis, ehk ka väheses aeroobses treeningus, kuid kaua ei jaksa inimene pingutada millegi nimel, kui ei tule mingeid tulemusi. Nii minagi. Päev-päevalt sõin vähem, sooja toitu enam üldse ei tahtnud, kuna see tegi kõhu vastikult täis (koos soolestiku täitumisest tingitud kaalutõusuga). See kõik tekitas stressi. Oli päevi, kus ma sõin paki beebiporgandeid, mõni päev ainult ühe batooni. Siinkohal ei hakkaks mainimagi kui väike mul paaril nädalal nädala keskmine kaloraaž oli. Ja ausaltöeldes ma ei tea mis mind selleni viis. Ma ju tean kuidas on õige toituda ja kuidas vale. Aga kõige hullem selle juures oli see, et kaal ei langenud (kui mitte arvestada vee ja soolestiku arvelt tingitud langust). Kui mõni päev sattus et sõin veidi rohkem, siis pärast söögi oli süda paha ja ei jäänud muud üle kui näpud kurku.

Peaaegu keegi ei märganud seda kõike mis minuga toimus. Olen ilmselt hea näitleja ja ei viibi ka oma lähedastega väga palju koos, aga abi tuli sealt, kust ma seda kõige vähem oodata oskasin- inimeselt kellega ma ei räägi palju aga näen tihti. Lihtsalt mõne inimesega pole vaja rääkidagi selleks, et omavahel suheldud saaks :D
Koostöös asjatundjatega leidsime üles probleemid ja nendele ka lahendused.

Nüüd jõudis kätte hetk, kus oli vaja tasapisi hakata sööma. Algul proovisin süüa natuke- 2 korda päevas aga mitte süsivesikuid. See osutus ääretult suureks katsumuseks. Täiesti lootusetu.

Meeleheitlik sissekanne päevikusse:
15.märts

Hommikusöök (kell 12.00)
3 muna, 70g juustu
Mul on süda paha. Halb on isegi vaadata seda muna. Eriti halb näeb välja see munakollane. Seda oli päris keeruline süüa, muna juustuga on olnud alati mu üks lemmiktoitudest, kuid üle pika aja seda süües tundub see liiga rammus või kuidagi liiga palju. Neel ei tööta

Üle poole tunni võttis aega selle söömine. Kõht sai liialt täis ja pärast oli väga halb olla.

Üleüldse oli alguses raske süüa. Eriti hommikusööke - muna ja peekonit, muna ja juustu, kohupiima vahukoore ja marjadega, pähkleid igalepoole otsa. Õhtul rasvast liha/kala, köögivilju. Trenni päevadel natuke tatart või kinoasid. Isu söögi järele hakkas tekkima kusagil peale esimest nädalat ja siis ka magusaisu, kuid see kestis mõne päeva. Aga siis oli seda väga palju.

Kõige raskem osa oli teise nädala lõpp, kolmanda algus- mega peavalud. Ostsin vist oma elu esimesed valuvaigistid. Krõbistasin neid ikka mitu tükki päevas. Värisemine lihtsalt "lampi", samuti külm higi, mis ei lõhnanud just kuigi paremini. Süda peksis, pea käis ringi, ärritusin väga kergelt. Palavikku ei olnud ja mingit haigust ka nagu mitte. Päev päevalt tundsin vähem peavalu ja mingi hetk ei tundnud enam üldse. Kõik nähud kadusid. Ma ei saa 100% öelda et see oli sellega seoses, aga pigem arvan et oli. Kui olen lugenud võõrutusnähtude kohta, siis kõik see oli nii täpselt sama. Tundub, et tegu oli süsivesiku võõrutusnähtudega.

Kusagil kolmanda nädala lõpuks oli kõik super, nii nagu peab- kehakaalu normaalne langus, ümbermõõtude vähenemine, hea tuju, palju energiat, hea enesetunne. Kui viimased aasta olen treeninud nii nagu tuju on (mida eriti ei ole), siis sellest hetkest tundsin seda jõusaalimineku nälga.

Sissekanne päevikust:
7. aprill
Kell kümme õhtul
MIS ASI see oli täna? Kohe kui astusin riietusruumi uksest välja jõusaali, tundsin seda testosterooni (higi) haisu. Iga jumala kord jõusaali minnes ma kirun seda, et mul nii terav lõhnataju on. Seekord pean oma arenenud nina tänama, sel korral ma nautisin igat hingetõmmet sellest. Kogu minu keha läks täis püha härga- VALMIS LAMMUTAMA. Ja ma lammutasin. Mis sest et vaimselt ma liigutasin suuremaid numbreid kui füüsiliselt. Aga mul on energiat. Ma olen õnnelik! Mul on õnnepisarad!

Ilmselt toimus sel hetkel mingi murdepunkt. Ma tundsin ennast paremini kui kunagi varem. Just nii nagu mind oli enne selle elustiiliga alustamist hoiatatud. Jah, LCHF on minu elustiil. Mulle meeldib võtta õhtuti üks suur rasvane ribi ja järada seda. Sellega oli raske harjuda kuid raskem veel saab olema ümber harjumine.


Mis mulle meeldib LCHF juures kõige enam?
Ma saan süüa päris toitu nii palju kui soovin ja samal ajal alandan oma kaalu.
Ma saan süüa väljas- igalt poolt saab sealiha, kala, kana juustuga ja köögivilju, omletti
Ma söön siis kui olen näljane, mitte siis kui on söögiaeg


Põhilised toidud
Liha- sealiha, kana (nahaga)
Muna
Kala- eriti punane kala, heerinas
Piimatooted- juust, türgi jogurt, vahukoor, hapukoor,
Köögiviljad- oliivid, kapsas, brokoli, spinat, paprika, tomat
Marjad- metsmustikad, sõstrad, astelpaju
Pähklid/seemned
Kohv, vesi, tee
Süsivesikuid päevas max 30g

Kellel rohkem huvi, siis info kuidas toituda jne. LCHF-for-beginners-in-estonian-1.doc

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei tea kas LCHF on enam õige nimetus selle jaoks. Tegemist siiski juba lihtlabase KETO dieediga. :)

Kui sulle sobib, siis väga tore. See ongi kõige tähtsam. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×