Jump to content
Eleri

Eleri blogi- Kuidas ühildada LCHF ja HCLF dieeti?

Recommended Posts

Nimi: Eleri Õisma
vanus: 20
Sünniaeg: 2.11.1992
Klubi (elukoht): Sparta


Saavutused:

  • Tallinna lahtised karikavõistlused jõutõstmises 2011- I koht (kükk 120, lam surumine 75, jõutõmme 130)
  • Eesti mv lamades surumises- kaaluklassi -63kg I koht, juunioride abs I koht, naiste abs I koht (85kg)
  • Baltic Cup 2011- I koht naiste absoluutarvestuses (kükk 130kg, lam surumine 90kg, jõutõmme 137,5kg)

Eesti rekordeid uuendanud: 17 korral


Tere kallis foorumirahvas.

Täna on hea päev et blogi pidama hakata- nimelt täitus minu esimesest trennist jõusaalis täpselt aasta. Otsisin siis vana kava välja ja tegin täpselt sama trenni mida tegin aasta tagasi, et vaadata et kui palju siis arenenud olen. Mäletan väga hästi kuidas treener Margus Silbaum mulle peale esimest trenni ütles: "einoh, potentsiaali on... vähem kui kuu aja pärast on eesti meistrivõistlused- panen su kirja". See lause süstis minusse suure hulga motivatsiooni, tahtmist ja kõige tähtsam- jõudu.
Tagantjärgi vaadates tundub et Margus püüdis ühte treenimata noort tütarlast lihtsalt innustada, või tõesti oli minu esimene trenn nii paljulubav???

Esimene trenn: 3.11.2010
Lam surumine- 15x20kg, 10x22,5kg, 10x25kg, 5x27,5kg, 3x30kg (max)

Aasta pärast: 3.11.2011
Lam surumine- 20x20kg, 65x30kg, 30x40kg, 18x50kg, 6x60kg, 3x65kg, 1x70kg

Sissejuhatuseks küllalt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas valmistumine toimub juuniorite (Taani) või juba seeniorite (Ukraina) EM-ks? Kas tegemist on, seni meie parima naisjõutõstja - Inna Terasmaa, juba uue "mantlipärijaga"....!?

Igal juhul edu! Julge peale hakkamine on pool võitu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aasta pärast: 3.11.2011

Lam surumine- 20x20kg, 65x30kg, 30x40kg, 18x50kg, 6x60kg, 3x65kg, 1x70kg

C'mon. 65x30kg. Ma usun, et mõned suured mehed ei tee seda järgigi :D.

Edu ja jõudu!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis meetodiga nii korraliku rinnaltsurumise arengu oled teinud?

Peale veebruaris olevat küünarvarreluu murdu ja lõhki lõigatud triitsepsit hakkasin tegema taastusraviks pikki seeriaid: alustasin 100x0kg... nädalast nädalasse suurendasin raskuseid, vähendasin korduseid ja jälgisin et raskused kasvaks, kasvõi 0,5kg trenni kohta. Kui vigastus oli enamvähem taastunud, hakkasin tegema aina rohkem surumist kettidega, kummidega, hantlitega, hantlid+ kummid jne. Nii ta tuli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noorte ja juunioride EMV lõplik registreeritud sportlaste nimekiri

Naiste arvestus

Juunioride klass

post-25435-0-80585300-1320760582.jpg

post-25435-0-29037400-1320760811.jpg

27.november siis kõik Elerile Tartusse Ujula 4 kaasa elama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski tulge Tartu Ujula 4, mitte ärge minge Kõrvekülasse.

Minu viga, vaatasin powerliftingu kalendrist, mida pole uuendatud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viga, vaatasin powerliftingu kalendrist, mida pole uuendatud. :)

Janikale ütlesin küll, et ära muudaks.

Peebul õigus, kerge ei saa olema. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi, oi Eleri! Meid on palju! TÜASK.

Kerge ei saa Sul olema?!

Siiski tulge Tartu Ujula 4, mitte ärge minge KõrvekÜlasse.

Ma olen naisosalejate pesamuna ka :)

Eks eesmärgid on paika seatud ja lähemal ajal kirjutan nendest ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlusvarustusest...

Palju negatiivset vastukaja on antud jõutõstjate võistlusvarustuse kohta.

Esialgselt on jõutõstjate varustus mõeldud vigastuste ära hoidmiseks või vältimiseks. Olgem ausad- peab olema geenius et ennast täiskomplektis kükivarustuses piiretega kükipuuris kuidagi raskemal kujul vigastada. (siinkohal kinnitab erand reeglit). Näiteks seon mina juba 70kg kükkides ja 50kg surudes sidemed peale ehk parem karta kui kahetseda... Sest isegi kui lihase ja jõu areng on järsk, siis liigesed arenevad ikka aeglasemalt järgi.

Siinkohal provotseerivad küsimused:

Kulturistid- kas teie lähete ilma grimmita lavale?

Sprinterid ja jalgpallurid- staadionil ilma naelikuteta, kuidas on?

Poksijad- kuidas oleks ilma kaitsmeteta või poksikinnasteta?

Ja neid paralleele võibki loetlema jääda.

Varustus on ühe jõutõstja jaoks kõige kallim vara, ilma milleta ei saa ka võistlustel konkurentsis püsida. Võibolla kõlab see naljakalt, aga minu jaoks on varustus nr1 materiaalne väärtus.

Ma ei kirjutanud seda postitust niisama, vaid proovin väljendada oma meeletult suurt tänutunnet enda kõige suuremale eeskujule- Inna Terasmaale. Nimelt müüs Inna mulle peaaegu olematu raha eest enda kogu komplekti varustust- ja seda ei olnud mitte vähe. SUUR SUUR SUUR TÄNU!

Luban siin kõigi ees, et kasutan (vähemalt annan endast parima) seda varustust vääriliselt.

Täna enne trenni WORKOUT SHOCK mõjus kohe eriti eriti tuntavalt. Soovitan kõigile :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea jah, miks need jõutõstjad nii haprad on, sest kõik teised sportlased teevad ka jõuharjutusi ja samasuguste raskustega, aga ei lähe katki...

PS! Soovitan motivatsiooniks Eurospordist praegu näidatavat tõstmise MMi vaadata. Ilma igasuguse tränita tõukas 52 kg kaaluv 18 aastane kasahhi tüdruk sirgetele kätele 130 kg, ei tea, kas Eestis 100 meestki leidub, kes selle järgi teeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea jah, miks need jõutõstjad nii haprad on, sest kõik teised sportlased teevad ka jõuharjutusi ja samasuguste raskustega, aga ei lähe katki...

PS! Soovitan motivatsiooniks Eurospordist praegu näidatavat tõstmise MMi vaadata. Ilma igasuguse tränita tõukas 52 kg kaaluv 18 aastane kasahhi tüdruk sirgetele kätele 130 kg, ei tea, kas Eestis 100 meestki leidub, kes selle järgi teeks.

Kuidas on tõukamine seotud jõutõstmisega?

Ja teiseks, kui kõvemad Eesti mehed suruvad +250kg, siis kas näiteks Marek Kalmus on habras, kui 240kg pealt andis üks rinnalihase kinnitus saba?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea jah, miks need jõutõstjad nii haprad on, sest kõik teised sportlased teevad ka jõuharjutusi ja samasuguste raskustega, aga ei lähe katki...

PS! Soovitan motivatsiooniks Eurospordist praegu näidatavat tõstmise MMi vaadata. Ilma igasuguse tränita tõukas 52 kg kaaluv 18 aastane kasahhi tüdruk sirgetele kätele 130 kg, ei tea, kas Eestis 100 meestki leidub, kes selle järgi teeks.

Ei tee samasuguste raskustega. Väiksematega õnneks või kahjuks.

Sama kaaluga sadat Eesti meest ilmselt 130 tõukamas ei leia. Kui kaal ei loe, siis 100 meest on isegi vähe pakutud. Ja kõik, kes midagi tõstmisest teavad mõistavad, et klassikalist ja jõutõstmist ei ole mõtet võrrelda. Sama, mis võrrelda maantee ja maastiku jalgrattasõitu.

Tegu oli maailma eliidi tõukega. Maailma eliidi jõutõstjad teevad ka hulle tulemusi. Näiteks eile kükkis 74kg mees 365,5kg. Seda ei tee 99,9% inimesdest järgi ei varustusega ja isegi mitte varustuse ja dopinguga koos.Lisakas enamus eliitjõutõstjaid peavad käima tööl ja siis saab trenni teha. Klassikatõstjad saavad peaasjalikult keskenduda ainult tõstmisele. See ei ole küll eriline argument, kui mõjutab tõstmise kvaliteeti kindlasti oluliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea jah, miks need jõutõstjad nii haprad on, sest kõik teised sportlased teevad ka jõuharjutusi ja samasuguste raskustega, aga ei lähe katki...

PS! Soovitan motivatsiooniks Eurospordist praegu näidatavat tõstmise MMi vaadata. Ilma igasuguse tränita tõukas 52 kg kaaluv 18 aastane kasahhi tüdruk sirgetele kätele 130 kg, ei tea, kas Eestis 100 meestki leidub, kes selle järgi teeks.

Jõutõstmise ja klassikalise tõstmise suurmat erinevust näen ma selles, et klassikalises tõstmises on 1/3 jõud ja 2/3 tehnika, jõutõstmises vastupidi. Ma võin veidi küll mööda panna aga suuremas plaanis on see nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlusplaanidest...

Sellel nädalavahetusel toimub siis suur suur suur üritus- meie oma kodune MM. Palju auru ja vilet selle peale ja teine palju kooli peale ja kolmas (kahjuks ainult see mis järgi jääb ) trenni peale... Sellegipoolest- järgmine nädalavahetus Tartus noorte ja juunioride EMV. Eesmärgid on paigas. Esimene eesmärk on siis see et kõikidel aladel vähemalt ühe katse kirja saaksin ilma mingi jamata. Raskuste osas on eesmärgiks saada kirja Eesti rekordid, ehk kükk 121,5- surumine 85,5- jõutõmme 145,5. Eriti tore oleks saada kõik 9 katset kirja, mis tähendaks juba 30 rekordiuuendust :D

...Seniks aga workout shock, amino rush, trenn, recovery feed ja enne und veel prode 90.

PIPI : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea jah, miks need jõutõstjad nii haprad on, sest kõik teised sportlased teevad ka jõuharjutusi ja samasuguste raskustega, aga ei lähe katki...

PS! Soovitan motivatsiooniks Eurospordist praegu näidatavat tõstmise MMi vaadata. Ilma igasuguse tränita tõukas 52 kg kaaluv 18 aastane kasahhi tüdruk sirgetele kätele 130 kg, ei tea, kas Eestis 100 meestki leidub, kes selle järgi teeks.

Noormees, tee endale mõned baasasjad selgeks, enne kui sa igal pool nii häälekalt sõna võtad!

1.Ükski Eesti jõutõstja pole ise seda särgiteemat või trikoosid välja mõelnud ega ole olnud ka nende asjade otsustamise juures. Meie jaoks on see lihtsalt üks paljudest reeglitest, mis on ette antud rahvusvahelise alaliidu poolt. Ja seda me ka järgime!

2.Ei tasu teha üldistusi nagu "kõik teised sportlased" jne. Kas sa tead kõiki teisi sportlasi? Kas sa tead jõualade köögipoolt alade kaupa ja riigiti?

Kas sa tead näiteks, mis toimub Kasasthani riigis jõualadel?

Ilmselgelt sa ei tea, aga võtad sõna.

Kui sul on mingi isiklik kibedus, siis mine ela see kusagil mujal välja! Kui sa teed seda teadmatusest, siis küsi ja sulle vastatakse.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlusplaanidest...

Sellel nädalavahetusel toimub siis suur suur suur üritus- meie oma kodune MM. Palju auru ja vilet selle peale ja teine palju kooli peale ja kolmas (kahjuks ainult see mis järgi jääb ) trenni peale... Sellegipoolest- järgmine nädalavahetus Tartus noorte ja juunioride EMV. Eesmärgid on paigas. Esimene eesmärk on siis see et kõikidel aladel vähemalt ühe katse kirja saaksin ilma mingi jamata. Raskuste osas on eesmärgiks saada kirja Eesti rekordid, ehk kükk 121,5- surumine 85,5- jõutõmme 145,5. Eriti tore oleks saada kõik 9 katset kirja, mis tähendaks juba 30 rekordiuuendust :D

...Seniks aga workout shock, amino rush, trenn, recovery feed ja enne und veel prode 90.

PIPI : )

Edu! Kükis ja tõmbes on ilusad numbrid plaanis . Ma pole päris kindel kas ma ilma rihmadeta 145 kilo olen võimeline ära tõmbama ja mina olen 100kg meesterahvas kes ka just väga suure kaarega jõusaalist mööda pole käinud.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere :)

Täna ma võin öelda et nüüd ma olen kulturismi MMist, selle korraldamisest välja puhanud ja valmis uusi asju tegema :)

Pühapäeval on siis Tartus noorte ja juunioride EMV. Sellega seoses on trenni tegemine või mitte tegemine üsna kaootiline. Teisipäeval ja kolmapäeval tegin siis viimased varustusetrennid. Ja peaaegu saan selle kükitrikooga isegi hakkama. Tõmme seekord ilma varustuseta, sest trikoodega on siin väikesed probleemid, aga see käib asja juurde. Need trennid tegin koos Raigoga ja siiani ei suuda ära imestada kui uskumatult hea ta selles on. Samuti on Raigo ka Tartus mu abiline

Nüüd sai ka ära otsustatud et võistlen ka 3.-4. detsember Baltic Cupil Kaunases. Selleks ajaks tuleb see tõmbetrikoo asi ka korda ajada ja kõvade Balti muttide vastu võitlemine ei ole mitte kerge. Aga Euroopa meistrivõistluste jaoks on vaja maksimaalset kogemust koguda.

Ühesõnaga, kes pühapäeval Tartus, need Tartu Ülikooli spordihoonesse kaasa elama :) Kohal on Eesti parimad noored jõutõstjad. Võimalik saada ka maailma parimat energiajooki METAL PUMPI :)

Nüüd väike prode 90 ja vaatab mitu tundi järjest väsinud koolilaps magada jaksab.

PIPI :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõmbad ilma trikoota? hmm..

Anna andeks, su trikoo on ikka liiga suur. Variandis kus ma paela 12cm lühemaks tõmban ei lastaks mind maailma ühestki varustusekontrollist läbi :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×