Jump to content
r1s7o

Uurimus spordijookide ja toidulisandite turust Eestis

Recommended Posts

Tere

Viin läbi väikest uurimust spordijookide ja toidulisandite turust Eestis. Selleks sooviksin teada saada ka siinse foorumi kasutajate arvamust. Vaatlen neid tooteid, mida just spordiga tegelevad inimesed kasutavad - ei võta arvesse seda, kui m

mõne haiguse tõttu kasutatakse toidulisandeid. Uurimuse alla lähevad siis põhimõtteliselt kõik söödavad tooted, mis on müügil ka Fitshop'i poes (aminohapped, proteiinid, energia, kretiinid, batoonid jne), aga näiteks ka Isostar spordijoogid, mis on laiemalt levinud kaubandusvõrgus. (Tuleks arvestada, et ka apteegid müüvad erinevaid proteiintooteid ja muid toidulisandeid).

1. Mis on Teie arvates spordijookide ja toidulisandite toodete rahaline turumaht Eestis?

2. Millise ettevõtte tooted on kõige edukamad? (Fast, Olimp, Gutzy jm.)

3. Millised tooted on kõige edukamad? (Proteiinid, kreatiinid, batoonid jm.)

4. Kust neid peamiselt ostetakse? (Jõusaalidest, spordiklubidest, internetipoodidest jm.)

Minu arvamus praegu:

1. Umbes 4 miljonit eurot

2. Fast

3. Proteiinipulbrid

4. Internetipoodidest

Tänan kõiki, kes leiavad aega neile küsimustele vastamiseks.

Risto

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostukohtade kohta pean mainima, et vastav letiots (proteiinid, kreatiinid) on olemas minu "kodupoes" mis kuulub Comarketi ketti. Omaarust ma olen ka mingis muus tavapoes sellist kraami müügil näinud. Ma ei kujuta ette, kui palju neid sealt ostetakse võrreldes muude kanalitega, aga kui sobiv toode on kohalikus poes riiulis olemas, siis on üsna lihtne see sealsamas oma ostukorvi panna kanafilee ja kohupiima kõrvale, selle asemel, et minna seda veel eraldi internetist tellima ja siis postiljoni ootama jääda.

Eestiülesele küsimustele ma parem ei üritagi vastata- minu vaade piirdub kohaliku jõusaaliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Mis on Teie arvates spordijookide ja toidulisandite toodete rahaline turumaht Eestis?- kuna toodete valik on väga lai, siis jah, tõenäoliselt 3-4miljonit eurot.

2. Millise ettevõtte tooted on kõige edukamad? (Fast, Olimp, Gutzy jm.)- pigem Fast

3. Millised tooted on kõige edukamad? (Proteiinid, kreatiinid, batoonid jm.)- proteiinid ning kindlasti on ka batoonid tõhus kaup.

4. Kust neid peamiselt ostetakse? (Jõusaalidest, spordiklubidest, internetipoodidest jm.)- paljudes tavalistes supermarketites on ka üht-teist leida, samuti ka Sportlandis, aga eelkõige leian, et internetipoodidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×