Jump to content
nets

Kaal seisab-kas trenni/süüa vähe/palju?!

Recommended Posts

Tere!

Olen 22aastane neiu. Pikkust 165cm, 4 aastat tagasi näitas kaalunumber 75kg, suutsin 1,5aastaga viia kaalunumbri 58-59kg peale, mida suutsin ka säilitada, kuid nüüdseks on kaalu 4kg juurde tulnud- hetkel 63kg. Kuna tol hetkel kui kaalu langetasin, oli ülekaal tunduvalt suurem, kui praegu, siis olid kilod ka kiired minema! Praegu ongi häda selles, et olen üle kuu aja järjepidevalt trenni teinud, oma toitumist jälginud jne, kuid kaalukadu ei ole grammigi.

Lisan enda mõõdud (11.september):

Rind 89cm,

Rinna alune 80cm,

Naba kohalt 89cm,Puus (kõige laiem koht) 96cm,

Kõige kitsam koht 69cm,

Jalad (reied)v:56cm, p:54cm,

Käed v:28cm p:28cm

Minu kõige suuremaks probleemiks ongi jalad!!

Eraldi ei hakka enda toitumisest ja treeningutest siia kirjutama, olen 3.septembrist kuni tänase päevani kõik enda trennid ja toidud kirja pannud siia-minu blogi

Trenni olen üritanud teha 5-6x nädalas (spinning, jooksmine, crosstrainer, ratas + jõusaal)

Palun Teie mõtteid ja arvamusi, mida teen valesti ja mida muuta (kas trenni liiga palju/vähe, süüa liiga palju/vähe jne)!

Muudetud kasutaja nets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka sööma. Tõsiselt.

Sinu ainevahetus ja hormonaalne tasakaal on arvatavasti totaalselt ära rikutud sinu praeguse toitumise tõttu. Mu enda tüdruk sööb päevas rohkem kui sina kolma päeva jooksul kokku ning kaalub ka sinust vähem, kuigi trenni ei tee.

See peaks nii mõndagi ütlema.

Soovitan raisata see pisku ja tellida kava siinsete treenerite käest, sest sulle toitumise alustalade selgekstegemine võib võtta väga, väga kaua aega.

Edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Olen 22aastane neiu. Pikkust 165cm, 4 aastat tagasi näitas kaalunumber 75kg, suutsin 1,5aastaga viia kaalunumbri 58-59kg peale, mida suutsin ka säilitada, kuid nüüdseks on kaalu 4kg juurde tulnud- hetkel 63kg. Kuna tol hetkel kui kaalu langetasin, oli ülekaal tunduvalt suurem, kui praegu, siis olid kilod ka kiired minema! Praegu ongi häda selles, et olen üle kuu aja järjepidevalt trenni teinud, oma toitumist jälginud jne, kuid kaalukadu ei ole grammigi.

Lisan enda mõõdud (11.september):

Rind 89cm,

Rinna alune 80cm,

Naba kohalt 89cm,Puus (kõige laiem koht) 96cm,

Kõige kitsam koht 69cm,

Jalad (reied)v:56cm, p:54cm,

Käed v:28cm p:28cm

Minu kõige suuremaks probleemiks ongi jalad!!

Eraldi ei hakka enda toitumisest ja treeningutest siia kirjutama, olen 3.septembrist kuni tänase päevani kõik enda trennid ja toidud kirja pannud siia-minu blogi

Trenni olen üritanud teha 5-6x nädalas (spinning, jooksmine, crosstrainer, ratas + jõusaal)

Palun Teie mõtteid ja arvamusi, mida teen valesti ja mida muuta (kas trenni liiga palju/vähe, süüa liiga palju/vähe jne)!

Esimene asi võiks olla see, et lisad põhitoidukordade vahele veel midagi, see peaks ainevahetust kiirendama. Kasvõi seesama kodujuust vms sinna vahele. Umbkaudselt võiks teada ikkagi, palju trennis energiat läheb ja palju sisse tuleb. Aga las teadjamad räägivad edasi :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esimene asi võiks olla see, et lisad põhitoidukordade vahele veel midagi, see peaks ainevahetust kiirendama. Kasvõi seesama kodujuust vms sinna vahele. Umbkaudselt võiks teada ikkagi, palju trennis energiat läheb ja palju sisse tuleb. Aga las teadjamad räägivad edasi :D.

Lollus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka sööma. Tõsiselt.

Sinu ainevahetus ja hormonaalne tasakaal on arvatavasti totaalselt ära rikutud sinu praeguse toitumise tõttu. Mu enda tüdruk sööb päevas rohkem kui sina kolma päeva jooksul kokku ning kaalub ka sinust vähem, kuigi trenni ei tee.

See peaks nii mõndagi ütlema.

Soovitan raisata see pisku ja tellida kava siinsete treenerite käest, sest sulle toitumise alustalade selgekstegemine võib võtta väga, väga kaua aega.

Edu!

Kaalusin seda varianti mõned päevad tagasi Tartu MyFitness toitumisnõustaja Triin Muiste juures teha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalusin seda varianti mõned päevad tagasi Tartu MyFitness toitumisnõustaja Triin Muiste juures teha!

Ei ole kindel, kes see Triin on, aga loodan, et ta teab millest räägib. Kui ära käid siis võiksid korrigeeritud menüü siia üles panna. Oleks huvitav näha. Kasvõi umbkaudu, milline välja näeks.

Põhimõtteliselt pead mõistma, et sinusugusel naisel on arvatavasti Baasainevahetus ainuüksi juba ca 1500kcal. Kui sa teed veel trenni 500+kcal eest ning kulutad veel terve tonni energiat muude päevaste tegevuste peale, siis tähendab, et sinu normaalne päevane toidukogus oleks arvatavasti 2500kcal kanti, et kaal püsiks. Kaalukaotuseks piisaks normaalse ja korras tervise puhul arvatavasti paarsaja kalorilisest vähendamisest, aga arvatavasti mitte madalamale kui 2000kcal.

Sinu päevane toitumine tundub sellest vaevalt pool olema, mis tähendab, et oled ennast väga pikalt juba näljutanud, mis on sinu keha normaalse ainevahetuse suhteliselt sassi keeranud. Keha on metabolismi allapoole kruttinud, et vähendada päevast energiakulu, kuna vastasel juhul annaksid sa varsti otsad vist juba. Lisaks muud erinevad hormonaalsed muutused, mida ma isegi spekuleerida korralikult ei oska.

Aga ei saa pahaks panna, et inimesed tahavad kiireid muutusi ning langevad üha enam ekstreemsustesse.

Lisaks soovitan rohkem tähelepanu panna jõutreeningule. Tean, et naistel on mingi palav armastus aeroobse vastu, kuid jõutreeningu kasutegur üldise tervise ning normaalsema kaalu jaoks on minu arvates tunduvalt suurem.

Ning ei - märgatavalt suurtesse lihastesse ei lähe sa arvatavasti isegi siis kui järgmised 10a jõusaalis orjad.

Igal juhul edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×