Jump to content
nuuskm6mm

Alustasin jõusaaliga

Recommended Posts

Tere,sai alustatud umbes kuu aega tagasi jõusaaliga.Kaal on 71kg ja pikkus 186.ühesõnaga alakaalus :o.Tegelen praegu ka rattaspordiga,täpsemalt trialiga(ilma sadulatta rattad mis on mõeldud turnimiseks,suht füüsiline ala.)

jõusaalis käin 3 korda nädalas ja kava on järgmine: Rinnalt kang,jalad(kas jalapress või kükk),hantlid(piitseps),barbell row.Sinna vahele ka kõhulihased.

Peale esimest kuud on natuke näha jalgade arengut ning forarmside arengut.Oleks ka paar küsimust et toitun ma nii et peale jõusaali tavaliselt ostan kas jogurtit või midagi sellist rammusamat ning toitun korralikult korralik lõuna ja õhtusöök eelistan alati piima.1l piima igapäev on suhteliselt igapäevane aga rohkem rammusamat toitu ning jogurteid ja kodujuustu ma tarbin trennipäevadel.Kas see on piisav toitumine?Kaal pole siiani eriti muutunud.

Ja kui ma ei toitugi väga korralikult kas siis arengut pole?

Kas kava on normaalne?

Äitäh!

Muudetud kasutaja nuuskm6mm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Söö päevas kindlasti vähemalt 5 korda. Treeni jõusaalis ikka kõike lihasgruppe, tee kõrgete korduste ja pikkade pausidega jõutreeningut, kuna tegeled ju rattasõitmisega. Peale jõusaali võta 2:1 süsivesikud, valgud. Kui sööd vähem kui kulutad, siis lihas ei kasva. Edu!

Muudetud kasutaja ületreenitud poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see on piisav toitumine?Kaal pole siiani eriti muutunud.

Ja kui ma ei toitugi väga korralikult kas siis arengut pole?

Kas kava on normaalne?

Äitäh!

Nii umbmäärase seletuse järgi ei oska midagi öelda, aga üldiselt kui kaal ei kasva, siis on toitu vähe :o

P.S. ma ütleks, et tavaline rattasõit on vastupidavus, aga trial niiväga mitte. Kuhu alla sa ületreenitud selle liigitaks, arvestades selle ala iseloomu?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söö päevas kindlasti vähemalt 5 korda. Treeni jõusaalis ikka kõike lihasgruppe, tee kõrgete korduste ja pikkade pausidega jõutreeningut, kuna tegeled ju rattasõitmisega. Peale jõusaali võta 2:1 süsivesikud, valgud. Kui sööd vähem kui kulutad, siis lihas ei kasva. Edu!

Tegelikult on kõrgete korduste puhul tegemist vastupidavustreeninguga. Sellisel juhul peetakse sobilikuks 3:1 (süs., valk).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Seda ma tean, et kõrgete korduste puhul on tegemist vastupidavustreeninguga. No kui vend tahab lihast kasvatada, siis ei ole eriti mõtet panna suurt rõhku rattaspordile. Kui aga rõhku panna rattaspordile, siis ei ole mõtet treenida madalate kordustega, kuna lõpuks üks ala hakkab segama teist. Seega tuleb teha otsus, kas suured lihased või hea vastupidavus. Saab ka muidugi nii, et on normaalne lihas ja normaalne vastupidavus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma tean, et kõrgete korduste puhul on tegemist vastupidavustreeninguga. No kui vend tahab lihast kasvatada, siis ei ole eriti mõtet panna suurt rõhku rattaspordile. Kui aga rõhku panna rattaspordile, siis ei ole mõtet treenida madalate kordustega, kuna lõpuks üks ala hakkab segama teist. Seega tuleb teha otsus, kas suured lihased või hea vastupidavus. Saab ka muidugi nii, et on normaalne lihas ja normaalne vastupidavus.

Kuhu jääb spordiala toetav treening? Massi- jõu ja vastupidavustreening pole ainsad meetodid, mida kasutada saab.

Rohkem enesekriitikat soovituste jagamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siin ikka enesekriitikaga peale hakata, ega keegi ei taha ju halba soovitada :o

Lihtsalt igaüks jagab teadmisi vastavalt oma pädevusele ja asjatundjamad korrigeerigu :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii umbmäärase seletuse järgi ei oska midagi öelda, aga üldiselt kui kaal ei kasva, siis on toitu vähe :o

P.S. ma ütleks, et tavaline rattasõit on vastupidavus, aga trial niiväga mitte. Kuhu alla sa ületreenitud selle liigitaks, arvestades selle ala iseloomu?

ütleme nii et trial on ka väga vastupidavus kui päris aus olla,rattapeal seisad ainult pysti ja ega see hyppamine ja radade läbimine lihtne pole 15 min järjestikkust korraliku sõitu suretab käed ära ja v6tab ikka jala värisema.Ja kui päris aus olla siis trial treenib ka mingil määral lihast,enamus lihasgruppe.

ning ka teistele kommenteerijatele et eesmärk oleks kuskil 71ne kilo pealt 80ne kilo liha peale saada see oleks juba päris rahuldav.Selle peaks ilma suurema nuumamiseta ka saama kuskil 1 aastaga?et nõustun kommentaariga et natuke ühte ja natuke teist

Muudetud kasutaja nuuskm6mm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud
ütleme nii et trial on ka väga vastupidavus kui päris aus olla,rattapeal seisad ainult pysti ja ega see hyppamine ja radade läbimine lihtne pole 15 min järjestikkust korraliku sõitu suretab käed ära ja v6tab ikka jala värisema.

ning ka teistele kommenteerijatele et eesmärk oleks kuskil 71ne kilo pealt 80ne kilo liha peale saada see oleks juba päris rahuldav.Selle peaks ilma suurema nuumamiseta ka saama kuskil 1 aastaga?et nõustun kommentaariga et natuke ühte ja natuke teist

No aastaga nüüd sa päris 9kg puhast massi küll ei saa. 2 aastaga umbes ja ka korraliku toitumise ja treeninguga

Muudetud kasutaja ületreenitud poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aastaga nüüd sa päris 9kg puhast massi küll ei saa. 2 aastaga umbes ja ka korraliku toitumise ja treeninguga

mul niikiire seedimine+rattas6it mis kulutab seda massi asja niiet ma ei usu et ma mingit rasva jõuan juurde süüa endale...

Samas n2iteks mingi 2kg puhast liha juurde saaks oleks see ka juba väliselt ju näha või mis?

Muudetud kasutaja nuuskm6mm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ütleme nii et trial on ka väga vastupidavus kui päris aus olla,rattapeal seisad ainult pysti ja ega see hyppamine ja radade läbimine lihtne pole 15 min järjestikkust korraliku sõitu suretab käed ära ja v6tab ikka jala värisema.Ja kui päris aus olla siis trial treenib ka mingil määral lihast,enamus lihasgruppe.

ning ka teistele kommenteerijatele et eesmärk oleks kuskil 71ne kilo pealt 80ne kilo liha peale saada see oleks juba päris rahuldav.Selle peaks ilma suurema nuumamiseta ka saama kuskil 1 aastaga?et nõustun kommentaariga et natuke ühte ja natuke teist

Vihjasin selles alas vajatavale kiirusele ja jõule. Sellest artikkel http://www.fitness.ee/artikkel/1214/joutre...se-arendamiseks

Kaal - teoreetiliselt võimalik, aga vajaksid supergeene. Suure kalorikulutusega ilmselt ei õnnestu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vihjasin selles alas vajatavale kiirusele ja jõule. Sellest artikkel http://www.fitness.ee/artikkel/1214/joutre...se-arendamiseks

Kaal - teoreetiliselt võimalik, aga vajaksid supergeene. Suure kalorikulutusega ilmselt ei õnnestu.

seda ma arvasin et ega see niilihtsalt ka ei tule.alguses tahaks ennast natukene vormi saada ja siis mõtleks selle vastupidavuse peale juba edasi.Samas kõhnal inimesel peaks need paar lisakilo juba suhteliselt ilusti välja paistma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aastaga nüüd sa päris 9kg puhast massi küll ei saa. 2 aastaga umbes ja ka korraliku toitumise ja treeninguga

Et kuu ajaga üle 400g juurde võtta ei saa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seda ma arvasin et ega see niilihtsalt ka ei tule.alguses tahaks ennast natukene vormi saada ja siis mõtleks selle vastupidavuse peale juba edasi.Samas kõhnal inimesel peaks need paar lisakilo juba suhteliselt ilusti välja paistma?

No kui sa ainult massi nüüd taga ajama hakkad siis ei tule sul rattasõidust küll midagi välja :o

Võta tempot maha, sõida ratast, treeni jõudu ja kiirust ja küll see mass ka vaikselt tulema hakkab.

Kuiva vormi puhul on paari kilo juba päris hästi näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võin öelda, et 4 kuuga tuli puhast liha 10kg juurde :o (pole algaja). Edaspidi läheb võib-olla raskemaks, eks näis, tahaks vahepeal võistelda, võrreldes aprilli 82,7kg tuleb võistluskaaluks umbes 92-93kg :P

Ah jaa... toitumine loeb ikkagi kõige rohkem, kui ikka ei saa süüa nii nagu endal vaja, siis läheb küll raskeks :o

Muudetud kasutaja vAleksei poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa ainult massi nüüd taga ajama hakkad siis ei tule sul rattasõidust küll midagi välja :o

Võta tempot maha, sõida ratast, treeni jõudu ja kiirust ja küll see mass ka vaikselt tulema hakkab.

Kuiva vormi puhul on paari kilo juba päris hästi näha.

plaan oli jah asja rahulikult võtta,jõusaalis käia 3 korda nädalas ilma mingite proteiinide,muscle milkide ja asjadetta :o ja puhkepäevadel ratast s6ita:D ma loodan jah et see mass vaikselt ka tulema hakkab.Lihtsalt tahtsin reaalsuse paika panna et kaua ja kuidas:D tänud kõigile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma võin öelda, et 4 kuuga tuli puhast liha 10kg juurde :o (pole algaja). Edaspidi läheb võib-olla raskemaks, eks näis, tahaks vahepeal võistelda, võrreldes aprilli 82,7kg tuleb võistluskaaluks umbes 92-93kg :P

Ah jaa... toitumine loeb ikkagi kõige rohkem, kui ikka ei saa süüa nii nagu endal vaja, siis läheb küll raskeks :o

ei tule mul see kaal nii mühinal midagi ma suhteliselt kõhn ja ülikiire seedimisega ning sõidan veel rattaga ka ja mul on juba päevas raskusi kuskil 3000-3500kcal ära süüa:D

Muudetud kasutaja nuuskm6mm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei tule mul see kaal nii mühinal midagi ma suhteliselt kõhn ja ülikiire seedimisega ning sõidan veel rattaga ka ja mul on juba päevas raskusi kuskil 3000-3500kcal ära süüa:D

Siin tulevadki need nn proteiinid ja muscle milkid jne mängu :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei tule mul see kaal nii mühinal midagi ma suhteliselt kõhn ja ülikiire seedimisega ning sõidan veel rattaga ka ja mul on juba päevas raskusi kuskil 3000-3500kcal ära süüa:D

Mul on ka väga kiire ainevahetus, muidu olin ka nagu luuavars veel mõned aastad tagasi(185cm ja 65kg). Suvel ajasin omale ikka 5000-6000kcal kanti sisse, aga muidugi suur abi on valgulisandist, kui enam lihtsalt tahke ei lähe alla või ei jõua lihtsalt valmistada vms, siis hea piimaga nt juua :o

PS ega kõik valgud pole kallid ka, uuri igasuguseid eesti saite, saab ka kusagil 13-14eur/kg kui võtad 4kg tünni :o

Muudetud kasutaja vAleksei poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei tule mul see kaal nii mühinal midagi ma suhteliselt kõhn ja ülikiire seedimisega ning sõidan veel rattaga ka ja mul on juba päevas raskusi kuskil 3000-3500kcal ära süüa:D

Küll mina oleks 6nnelik kui saaks süüa 3000-3500kcal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

trial treenib enamasti selga(lailihast) ja jalgu(nelipea ja säär). ehk, kui trialis tahad kõrguseid ja kauguseid aretada siis plahvatusega kükk ja jõutõmme. loomulikult ei tohiks teisi lihasgruppe alahinnata. kaal ei tohiks küll eesmärgiks olla, see hakkab ratast lõhkuma. pigem võiks olla hea kaalu ja jõu suhe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×