Jump to content
Guest ületreenitud

Raskuste lisamine igas seerias

Recommended Posts

Guest ületreenitud

Tervist! On probleeme selle meetodi mõistmisega. Asi on selles, et ei saa aru kuidas sa tead, kas sul raskused tõusevad või mitte. Sa ju lisad raskusi seeriast seeriasse tunnetuse järgi (olen nii ma aru saanud) :o .Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no oletame et teed rinnalt surumist 3 x 8-12 järgi

teed esimesel nädalal 3x8 näiteks 60kg

treenides nii, tunned juba ise et võid korduste arvu seerias tõsta kuna oled juba rohkem jõudu saanud

niisiis tõstadki seeriaid kuni 12ni välja, ja kui 12ga ka ära teed siis tõstadki raskust, nii olen vähemalt mina teinud

areng missugune :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püramiidseeria kükis näiteks 12,10,8,6. raskused tõusevad korduste langedes - 100kg X 12,110 x10, 120 x 8, 130 x6

Teine võimalus kus kordused jäävad samaks aga raskus tõuseb. Näit. kaldpingil lendamine hantlitega 4 X 15.

12 X 15, 13 X 15, 14 X 15, 15 X 15

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Kas see on umbes nii

Kükk 4x10

1.50kg

2.60kg

3.70kg

4.80kg

ja teine nädal

1.52.5kg

2.62.5kg

3.72.5kg

4.82.5kg

Ja raskused ja kõik kirjutan paberile üles, et arengu üle oleks kontroll olemas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see on umbes nii

Kükk 4x10

1.50kg

2.60kg

3.70kg

4.80kg

ja teine nädal

1.52.5kg

2.62.5kg

3.72.5kg

4.82.5kg

Ja raskused ja kõik kirjutan paberile üles, et arengu üle oleks kontroll olemas

Põhimõtteliselt nii jah

Kui sama raskusega siis võib üks trenn olla nt

10x 80 80 80 82

järgmine trenn näiteks teed 8 kordust 82 82 82 82

ja peale seda juba 10 kordust 82 82 82 82 (või juba viimane 84)

Loodan et tuli mõistetav

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

aga miks mõned võtavad nt sellise raskuse millega jõuavad 10 korda ära teha, siis lisavad raskust tunnetuse järgi ja teevad 7 kordust, siis võtavad suurema raskuse ja teevad 3 kordust :o. Vaatan mõne blogit ja pea kõikidel on nii. Nii ei ole ju arengu üle kontrolli, kui lisad raskust tunnetuse järgi ja teed seeriat nii kuidas jõuad. Loodan et oli arusaadav :o

Muudetud kasutaja ületreenitud poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga miks mõned võtavad nt sellise raskuse millega jõuavad 10 korda ära teha, siis lisavad raskust tunnetuse järgi ja teevad 7 kordust, siis võtavad suurema raskuse ja teevad 3 kordust :o.

See on nn püramiid, millest Samuil rääkis.

Mis iganes meetod kellelegi sobib v meeldib. Peaasi et raskused liiguvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Aga need kes nii teevad lisavad iga trenn raskust seeriast seeirasse tunnetuse järgi ja kordusi teevad nii nagu jõuavad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga need kes nii teevad lisavad iga trenn raskust seeriast seeirasse tunnetuse järgi ja kordusi teevad nii nagu jõuavad

Pea treeningpäevikut, siis tead täpselt, mis raskustega treenida ja saad oma arengut jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minumeelest on kõige lihtsam (kui viitsid veidi treeningpäevikut pidada) Excelisse sisse lüüa seeriate arvu ja korduste arvu ning raskused ning siis teha valem, mis arvutaks välja antud harjutuse vältel üles surutud/tõmmatud raskuse summa.

NÄIDE:

Üks trenn: 60kg x 12 + 70kg x 12 + 80kg x 8 + 85kg x 6 = 2710kg

Järgmine trenn: 75kg x 12 + 80kg x 10 + 85kg x 6 + 90kg x 6 = 2750kg

Ja kui see number näitab tõusvat tendentsi graafikult siis on loogiline järeldada (kui sa just tehnikas väga tugevalt järele ei anna), et jõudu ja raskust tuleb juurde.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen pikemat aega nii, et teed sama raskusega kuskil 2-3 trenni ja siis paned juurde, ütleme kui mingi kükk või rinnalt surumine, siis juurde tuleb 2,5kg. Eesmärk on, et jõuaks 4x8 või 5x8 ära teha. Minu puhul toimib, igasugused püramiidid jms pole küll midagi juurde andnud :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud
Minumeelest on kõige lihtsam (kui viitsid veidi treeningpäevikut pidada) Excelisse sisse lüüa seeriate arvu ja korduste arvu ning raskused ning siis teha valem, mis arvutaks välja antud harjutuse vältel üles surutud/tõmmatud raskuse summa.

NÄIDE:

Üks trenn: 60kg x 12 + 70kg x 12 + 80kg x 8 + 85kg x 6 = 2710kg

Järgmine trenn: 75kg x 12 + 80kg x 10 + 85kg x 6 + 90kg x 6 = 2750kg

Ja kui see number näitab tõusvat tendentsi graafikult siis on loogiline järeldada (kui sa just tehnikas väga tugevalt järele ei anna), et jõudu ja raskust tuleb juurde.

Suur aitäh sulle :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga miks mõned võtavad nt sellise raskuse millega jõuavad 10 korda ära teha, siis lisavad raskust tunnetuse järgi ja teevad 7 kordust, siis võtavad suurema raskuse ja teevad 3 kordust :o. Vaatan mõne blogit ja pea kõikidel on nii. Nii ei ole ju arengu üle kontrolli, kui lisad raskust tunnetuse järgi ja teed seeriat nii kuidas jõuad. Loodan et oli arusaadav :o

Absoluutse jõu treenimiseks tehakse kordusi vahemikus 1-5, lihasmassi kasvatamiseks 5-15, vastupidavuse arendamiseks 15+

Raskuse valid nõnda, et jõuad vastava korduste arvu puhul ~80% suutlikkuseni, viimase seeria puhul suutlikkuseni. Siit tulebki loogika, et miks mingi raskus valitakse.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Rinnatrenn ühel tüübil

97x15

127x10

147x8

157x6

160x4

Raskused tõusevad imelikult. Samas nt järgmine kord teeb nii

95x13

115x12

145x8

150x7

175x3

Ei ole ju nagu arengu üle kontrolli, kui võetakse raskus nii nagu jumal juhatab. Samas kui vaadata, siis teevad paljud nii :o :o :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püramiidiskeemi järgi treenides on tegemist ju täiusliku treeninguga, mis hõlmab endas nii aeglase kui ka kiire reaktsiooniga lihaskiude ja annavad juurde lihase massi ning jõudu.

Mina näiteks ei kujutagi ette treenida samade raskustega alati. Kunagi ju ei tea, kuivõrd on lihas valmis mingit raskust võtma. Ükspäev võib 100kg tunduda jube raske ning mõnel päeval palju kergem. Olenevalt siis sellest, kuidas on lood olnud une, toitumise ja stressiga.

Ma võtan esimesi seeriaid, kust ma ülesse hakkan ehitama soojendusseeriatena, aga alati lähen failureni välja. Igas seerias.

Nt: hantlitega rinnapress

20kgx12(kerge soojendusseeria, otsin lihastunnetust ning viin vere töötavatesse lihastesse)

25kgx8-10(tavaliselt siis eelmise trenni tulemus, mida üritan kas korrata või mõne kordusega ületada)

SIINKOHAL siis tunnetuse järgi otsustan kas võtta järgmine hantel raskuselt või mitte. Ütleme, et tunnen ennast piisavalt hästi, et võtta suurem hantel

Tuleb 27kgx4 (vähe kordusi aga lihas saab läbi töötatud ning selle harjutusega on nüüd läbi töötatud kõik lihaskiud)

Enne muidugi on omal kohal ka väga väikeste raskustega soojendusseeriad. Aga see tuleb ka alati olenevalt, et mitmenda harjutusega tegu ja kuidas enesetunne on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Püramiidiskeemi järgi treenides on tegemist ju täiusliku treeninguga, mis hõlmab endas nii aeglase kui ka kiire reaktsiooniga lihaskiude ja annavad juurde lihase massi ning jõudu.

Mina näiteks ei kujutagi ette treenida samade raskustega alati. Kunagi ju ei tea, kuivõrd on lihas valmis mingit raskust võtma. Ükspäev võib 100kg tunduda jube raske ning mõnel päeval palju kergem. Olenevalt siis sellest, kuidas on lood olnud une, toitumise ja stressiga.

Ma võtan esimesi seeriaid, kust ma ülesse hakkan ehitama soojendusseeriatena, aga alati lähen failureni välja. Igas seerias.

Nt: hantlitega rinnapress

20kgx12(kerge soojendusseeria, otsin lihastunnetust ning viin vere töötavatesse lihastesse)

25kgx8-10(tavaliselt siis eelmise trenni tulemus, mida üritan kas korrata või mõne kordusega ületada)

SIINKOHAL siis tunnetuse järgi otsustan kas võtta järgmine hantel raskuselt või mitte. Ütleme, et tunnen ennast piisavalt hästi, et võtta suurem hantel

Tuleb 27kgx4 (vähe kordusi aga lihas saab läbi töötatud ning selle harjutusega on nüüd läbi töötatud kõik lihaskiud)

Enne muidugi on omal kohal ka väga väikeste raskustega soojendusseeriad. Aga see tuleb ka alati olenevalt, et mitmenda harjutusega tegu ja kuidas enesetunne on.

Asi on selles, et kui sa toitud ja puhkad enamvähem samamoodi, siis peaks juba teisel või kolmandal trennil see sama raskus olema juba kerge, st järgmine trenn paned natuke juurde :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinnatrenn ühel tüübil

97x15

127x10

147x8

157x6

160x4

Raskused tõusevad imelikult. Samas nt järgmine kord teeb nii

95x13

115x12

145x8

150x7

175x3

Ei ole ju nagu arengu üle kontrolli, kui võetakse raskus nii nagu jumal juhatab. Samas kui vaadata, siis teevad paljud nii :o :o :P

Aju tuleb ju üllatada.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi on selles, et kui sa toitud ja puhkad enamvähem samamoodi, siis peaks juba teisel või kolmandal trennil see sama raskus olema juba kerge, st järgmine trenn paned natuke juurde :o

Ütle seda poistele, kes tegelevad jõutõstmisega. Teisel või kolmandal trennil peaks juba see 250 kilogrammi olema kerge... :o

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütle seda poistele, kes tegelevad jõutõstmisega. Teisel või kolmandal trennil peaks juba see 250 kilogrammi olema kerge... :o

Jõutõstmine juba teine teema, aga loogiliselt võttes peaks ikkagi natuke kergem olema, et jõuaks paar kordust veel rohkem teha kui muidu? Selles mõttes, et ega ma meeletuid raskusi ei liiguta. Nt aprillis hakkasin kükkima 80kg 5x8, nüüd olen jõudnud 115kg peale 5x8, mis minu kohta pole üldse paha tulemus. Tegin just nii, et lisasin keksmiselt iga teise trenni tagant raskust :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstmine juba teine teema, aga loogiliselt võttes peaks ikkagi natuke kergem olema, et jõuaks paar kordust veel rohkem teha kui muidu? Selles mõttes, et ega ma meeletuid raskusi ei liiguta. Nt aprillis hakkasin kükkima 80kg 5x8, nüüd olen jõudnud 115kg peale 5x8, mis minu kohta pole üldse paha tulemus. Tegin just nii, et lisasin keksmiselt iga teise trenni tagant raskust :o

Paar kordust nüüd vaevalt sul iga trenniga juurde tuleb. Kõrgemal tasemel on juba see hea, kui ühes seerias (näiteks 4st) ühe korduse rohkem suudad teha.

On läbi käinud ka numbrid u 2-4% jõu suurenemist igas trennis.

Ideaal oleks jah see et pidevalt toimuks kas korduste või raskuse suurenemine. Ja väga hea tulemus sul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinnatrenn ühel tüübil

97x15

127x10

147x8

157x6

160x4

Raskused tõusevad imelikult. Samas nt järgmine kord teeb nii

95x13

115x12

145x8

150x7

175x3

Ei ole ju nagu arengu üle kontrolli, kui võetakse raskus nii nagu jumal juhatab. Samas kui vaadata, siis teevad paljud nii :o :o :P

Sa saad iga seeriat võrrelda kunagi varem tehtud seeriatega. Kui sa tead, et oled varem teinud 3x170, ja nüüd teed püramiidi lõpus 3x175, siis järelikult on areng olemas. Lisaks saab seeriaid omavahel võrrelda nii, et sa umbes tead, kui palju sul iga kordus kilosid annab. Näiteks minul on nii, et kui ma teen 8x140, siis ma tean, et 145-ga ma teen 7. Ja kui ma järgmine trenn teen 7x150kg, siis on juurde tulnud umbes 5 kilo. Mul on 1 kordus = 5 kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe need kolm artiklit mõttega läbi ja saad kindlasti palju erinevaid mõtteid juurde, kuidas progresseeruda:

http://www.fitness.ee/artikkel/1230/anna-aega-atra-seada

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1160

http://www.fitness.ee/artikkel/1170/paar-u...-oleks-voimalik

Nendes sisalduvad suuresti vastused sinu muredele!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ületreenitud

Aga miks mõned teevad nii, et teevad vahepeal teist harjutust nt kangiga küki asemel teevad hantlitega kükki või nt teevad 2 seeriat rohkem kui tavaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks mõned teevad nii, et teevad vahepeal teist harjutust nt kangiga küki asemel teevad hantlitega kükki või nt teevad 2 seeriat rohkem kui tavaliselt.

Vahelduseks, mõjutab natuke teistmoodi lihast, olenevalt harjutusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minumeelest on kõige lihtsam (kui viitsid veidi treeningpäevikut pidada) Excelisse sisse lüüa seeriate arvu ja korduste arvu ning raskused ning siis teha valem, mis arvutaks välja antud harjutuse vältel üles surutud/tõmmatud raskuse summa.

NÄIDE:

Üks trenn: 60kg x 12 + 70kg x 12 + 80kg x 8 + 85kg x 6 = 2710kg

Järgmine trenn: 75kg x 12 + 80kg x 10 + 85kg x 6 + 90kg x 6 = 2750kg

Ja kui see number näitab tõusvat tendentsi graafikult siis on loogiline järeldada (kui sa just tehnikas väga tugevalt järele ei anna), et jõudu ja raskust tuleb juurde.

Kokku liitmine on mõttetu

150x 20kg = 3000kg

20x 150kg = 3000kg

kas see on ikka sama kui teha suure raskusega palju vähem...???? EI OLE

Rinnatrenn ühel tüübil

97x15

127x10

147x8

157x6

160x4

Raskused tõusevad imelikult. Samas nt järgmine kord teeb nii

95x13

115x12

145x8

150x7

175x3

Ei ole ju nagu arengu üle kontrolli, kui võetakse raskus nii nagu jumal juhatab. Samas kui vaadata, siis teevad paljud nii :o :o :P

Kui mees surub trennis 7x150kg ja 3x175kg Mida rohkem kui 99% Fitness.ee kasutajatest ei suuda,

siis pole meil ka ilmselt mõtet tema treeningu effektiivsust kahtluse alla seada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×