Jump to content
Sch3ct

Abi kava kohandamisel

Recommended Posts

Käin jõusaalis 3 korda nädalas.

1. päev: Rind, triitseps

2. päev: Selg, biitseps

3. päev: õlad, jalad.

Probleem on esimeses kahes päevas. Teen suurtele lihastele ehk rinnale ja seljale 4 harjutust(12 seeriat) ja biitsepsile ja triitsepsile 3 harjutust(9 seeriat). Küsimus olekski, milliseid harjutusi teha, et ei dubleeriks ühtesid harjutusi teistega.

Rind:

1) Horisontaalsel pingil kangiga

2) Kaldpingil hantlitega

3) Trosside ristamine(mõnikord hantlitega lendamine)

Üks harjutus võiks veel olla. Aga milline oleks kõige mõtekam. Olen neljandaks teinud veel hantlitega surumist hor. pingil, aga see pmst sama mis kangiga surumine. Negatiiv pinki pole jõusaalis väga head. Ja mulle tundub, et ma ei oska Pulloverit vist päris täpselt teha, sest see hakkab kuidagi kätele ja eriti õlgadele.

Selg:

1) Kangiga vastu kõhtu tõmbed

2) Tõmme plokilt laia haardega selja taha

3) Tõmme plokilt kitsa haardega vastu kõhtu

4) Tõmme hantliga küljele

Ilmselt vist tõmme kangiga vastu kõhtu ja hantlitega küljele on suht samad. Aga kuna ma ise eriline asjatundja pole, äkki oskate soovitada, kuidas kava ümber kohandada natuke. Kui mahti on, võiks isegi triitsepsi ja biitsepsi harjutused ka pakkuda, mida oleks kõige mõttekam teha. Või peaks midagi totaalselt muutma.

Ja kas seeriate arvud võiksid samaks jääda?

Ette tänades.

Muudetud kasutaja Sch3ct poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käin jõusaalis 3 korda nädalas.

1. päev: Rind, triitseps

2. päev: Selg, biitseps

3. päev: õlad, jalad.

Probleem on esimeses kahes päevas. Teen suurtele lihastele ehk rinnale ja seljale 4 harjutust(12 seeriat) ja biitsepsile ja triitsepsile 3 harjutust(9 seeriat). Küsimus olekski, milliseid harjutusi teha, et ei dubleeriks ühtesid harjutusi teistega.

Rind:

1) Horisontaalsel pingil kangiga

2) Kaldpingil hantlitega

3) Trosside ristamine(mõnikord hantlitega lendamine)

Üks harjutus võiks veel olla. Aga milline oleks kõige mõtekam. Olen neljandaks teinud veel hantlitega surumist hor. pingil, aga see pmst sama mis kangiga surumine. Negatiiv pinki pole jõusaalis väga head. Ja mulle tundub, et ma ei oska Pulloverit vist päris täpselt teha, sest see hakkab kuidagi kätele ja eriti õlgadele.

Selg:

1) Kangiga vastu kõhtu tõmbed

2) Tõmme plokilt laia haardega selja taha

3) Tõmme plokilt kitsa haardega vastu kõhtu

4) Tõmme hantliga küljele

Ilmselt vist tõmme kangiga vastu kõhtu ja hantlitega küljele on suht samad. Aga kuna ma ise eriline asjatundja pole, äkki oskate soovitada, kuidas kava ümber kohandada natuke. Kui mahti on, võiks isegi triitsepsi ja biitsepsi harjutused ka pakkuda, mida oleks kõige mõttekam teha. Või peaks midagi totaalselt muutma.

Ja kas seeriate arvud võiksid samaks jääda?

Ette tänades.

Rinnale täitsa piisab 3 harjutust..... Kui pullover on ebamugav ja õlgadele hakkab, siis ära tee seda. Kõik ei ole õlgadest nii painduvad. Peetakse ka õleliigese suureks vaenlaseks seda harjutust, välismaisest kirjandusest on see silma hakand. Mina näiteks teen rinnale ainult hantlitega harjutusi, märkan paremaid tulemusi kui kangiga.

Ära karda, et nüüd kangiga on areng väiksemad ja vastupidi. Ei ole. Tuleb leida omale meeldivaim variant.

Selja tegemises samuti eelistaksin hantlit, kuna siis ei saa alaselg nii palju vatti. Tunnetus mul samuti parem hantliga. Jäta üks variant välja, tee seda mis rohkem meeldib.

Triitsepsi baasiks võiks olla prantsuse surumine lamades, siis võiks olla plokil alla surumine ning rööbaspuul surumine( kas siis masinaga mis seda imiteerib või teedki rööbaspuul)

Jutu kokkuvõtteks: Pead ise eksperimenteerima ja leidma oma eelistused. Kindlat suunda ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Tänan, et üks inimene lõpuks söandas aidata. Eks ma proovin. Kusjuures olen tähele pannud küll, et rinnalt surumise raskus pole juba tükk aega tõusnud, võib-olla peaks tõesti hantleid proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mulle tundub, et ma ei oska Pulloverit vist päris täpselt teha, sest see hakkab kuidagi kätele ja eriti õlgadele.

Mul oli sama lugu kui tegin seda nn. "klassikalist versiooni", kus pink on risti ainult turja all. Kui ikka selja ja tagumiku pikuti pingile toetasin oli palju mugavam ja mulle tundus, et tunnetuse poolest nagu isegi tsipa parem. Liigutuse amplituud ehk jah mõnevõrra väiksem, kuna alakeha on fikseeritud asendis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rind:

1) Horisontaalsel pingil surumine kangiga / hahtlitega (üks nädal esimene ja teine nädal teine)

2) Kaldpingil hantlitega surumine / kangiga

3) Pullover / rööbaspuudel surumine

4) Trosside ristamine / Peck deck

Selg:

1) Lõuatõmbed lai haare / Ploki tõmbed ülalt laia haardega rinnale

2) Kangiga vastu kõhtu tõmbed / Tõmme hantliga küljele

3) Ploki tõmbed ülalt rinnale peopesad vastamisi / Ploki tõmbed ülalt rinnale alt haare

4) Tõmme plokilt laia haardega vastu kõhtu / Tõmme plokilt kitsa haardega vastu kõhtu

Triceps:

http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...ey=1〈=1

Biceps:

http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...y=21〈=1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×