Jump to content
Risto Uuk

Miks on personaaltreener vajalik?

Recommended Posts

Ma tegin hiljuti Arctic Sport Club-i treeneri Kristjan Koikiga väikse intervjuu sellel teemal. Checki seda siin: http://ristouuk.wordpress.com/2011/09/22/p...istjan-koikiga/

Ma soovitan soojalt Kristjan Koiki käe all treenida, kui see võimalik on. Üks oluline asi treeneri juures on see, et ta peaks tundma inimkeha väga hästi. Teine asi, mis on ilmselt veel olulisem, on see, et ta hooliks enda kliendi tulemusest ja heaolust (ehk teisisõnu oleks sõber). Kristjani puhul saab kindlasti mõlemat. Tean seda omast kogemusest.

Aga mis te arvate? Miks on personaaltreener vajalik? Oled sa varem personaaltreeneriga treeninud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tegin hiljuti Arctic Sport Club-i treeneri Kristjan Koikiga väikse intervjuu sellel teemal. Checki seda siin: http://ristouuk.wordpress.com/2011/09/22/p...istjan-koikiga/

Ma soovitan soojalt Kristjan Koiki käe all treenida, kui see võimalik on. Üks oluline asi treeneri juures on see, et ta peaks tundma inimkeha väga hästi. Teine asi, mis on ilmselt veel olulisem, on see, et ta hooliks enda kliendi tulemusest ja heaolust (ehk teisisõnu oleks sõber). Kristjani puhul saab kindlasti mõlemat. Tean seda omast kogemusest.

Aga mis te arvate? Miks on personaaltreener vajalik? Oled sa varem personaaltreeneriga treeninud?

Ma arvan, et see on sinu s6bra promomiseks v2ga ilus ettev6tmine! :huh:

Ainuke t6eliselt arendav treening ongi personaaltreening.

Kulturismis on mul olnud 6nne. Minuga tegelesid puhtast entusiasmist tolle aja parimad treenerid:

Gert Koovit

Inna Uit

Fred Antson

J6ut8stmises loomulikult

Peep P2ll ja Kaido Leesmann

Kehakultuuris oli mul lisaerialaks v6imlemine ja meid oli "grupis" ainult kaks tydrukut. St personaalset l2henemist oli kyllaga.

Lektoriteks, treeneriteks

Inga Neissaar

Reet Linkberg

Hetkel Tantsuakadeemias on programm Tantsijalt tantsijale, kus meil on olnud ka v6imalus areneda pea individuaalse programmi alusel erinevate heade baleriinide juhatusel.

Maria Goltsman

Jane Raidma

Veronika Vallim2e

K6igile neile yks Suur Ait2h! :)

Mina pooldangi erinevate treenerite kasutamist, sest yks inimene lihtsalt ei n2e ja ei tea k6ike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul juba paar treeneri kogemust võistlustel selja taga ja mulle meeldib see. Olen tulemuse üle sama rõõmus kui sportlane ise. Kes mu blogi lugenud on, siis kirjutasin ka natukene, et treenin hetkel kahte tulevast Eesti meistrit. Kristoferiga oleme juba kaks korda võistelnud LEKV II koht kulturismis ja Tartumaa Meister jõutõstmises :huh:. Senimaani olen treeningplaanidega väga täppi pannud, et inimesed tulevad juba minu poole nõudmisega, et ma neile ka kava teeksin :).

Inimesed, kellelt olen mina nõu saanud:

Taavi Truija

Peep Päll

Silvar Rückenberg

Inga Neissaar

Kaja Hermlin

Imre Vähi

Marek Kalmus

Minu põhimõte on see, et küsida ja uurida hästi palju, et hästi palju teada saada. Lisaks mis meile loengutes rõhutatakse - uuendage ennast iga päev! Väga hea näide treener Clyde Hart.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kellegagi koos treenimine on oluliselt tulemuslikum - olgu selleks siis personaaltreener või lihtsalt treeningkaaslane/sõber, kes kõrvalt innustab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore teema ja sellest võiks rohkem rääkida. Aja jooksul olen näinud väga häid ja ka väga halbasid personaaltreenereid. Personaaltreener peaks olema kindlasti hästi avatud hea suhtleja ning suunama oma jüngrid õigele teele, vajadusel olema kõrval abiks, koostama treening- ja toitumiskavasid. Siin on loetletud palju tuttavaid nimesid ja kindlasti kõik väga head treenerid. Samas olen näinud ka selliseid treenereid, kes on vindi üle keeranud. Sisuliselt on oma klientidel kätt hoitud ning kui klient kaebas, et raske on, siis on kava koheselt muudetud nii, et ei peaks palju pingutama- klient teab, et ta midagi teeb ning treener saab oma palga kergelt kätte. Niiimoodi treeniti igal nädalal mitu korda ja klient tegi kõik täpselt nii nagu treener stopperiga kõrval ütles. Mingisugust arengut ma ei märganud ning kui ühel päeval juhtus, et treener jäi ootamatult haigeks, siis klient seisis keset saali ja ei osanud iseseisvalt isegi stepperile minna. Ise ma olen personaalselt treeninud väga üksikuid ja nende puhul ma olen näinud kindlaid eesmärke ning huvi asja vastu. Mulle meeldib kui julgetakse teha uusi põnevaid väljakutseid, ei kardeta raskuseid ja ei ole eelarvamusi. Võimalusel toon erinevaid näiteid toitumisest, taastumisest, treeningutest jne. Olen kindel, et personaaltreener on väga vajalik, aga kui on tugev rühmatreener, siis saab ka päris korraliku ettevalmistuse. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kellegagi koos treenimine on oluliselt tulemuslikum - olgu selleks siis personaaltreener või lihtsalt treeningkaaslane/sõber, kes kõrvalt innustab.

Kuldsed sõnad! Oluline, et sõber ja toetaja valdaks harjutuste õiget tehnikat ning väga suureks vestluseks ei läheks. Saalis on alati koos teistega treenimisel kerge võistlusmoment, mis samuti motiveerib. Üksinda kodus treenijatele tunnen teinekord ainult kaasa. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On olemas indiviidile personaaltreener ja ka grupi personaaltreener. Ja viimase osas, Imre, on mul sinu abi vaja, millest räägib vast facebookis täpsemalt.

Aga personaaltreener peaks olema semu ja klient peaks truu olema (täidab plaani). Paljud inimesed vaatavad, et see treener on kribu, et mida tema ka teab - lähen parem küsin sellelt kulutiristilt nõu!

Mina olen pigem selline, kes käseb pingutada kui, et "ok... ära täna tee siis". Oleneb muidugi olukorrast. Kui on mingi vigastuse oht, siis muidugi ei tohiks sundida.

Poole aasta pärast endal ka personaaltreeneri kursus läbitud! Jei! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On olemas indiviidile personaaltreener ja ka grupi personaaltreener. Ja viimase osas, Imre, on mul sinu abi vaja, millest räägib vast facebookis täpsemalt.

Aga personaaltreener peaks olema semu ja klient peaks truu olema (täidab plaani). Paljud inimesed vaatavad, et see treener on kribu, et mida tema ka teab - lähen parem küsin sellelt kulutiristilt nõu!

Mina olen pigem selline, kes käseb pingutada kui, et "ok... ära täna tee siis". Oleneb muidugi olukorrast. Kui on mingi vigastuse oht, siis muidugi ei tohiks sundida.

Poole aasta pärast endal ka personaaltreeneri kursus läbitud! Jei! :huh:

Väga hea! Siis võtad atleet Raineri oma hoole alla ja teed temast mehe! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on väga hea meel, et see teema on nüüd päevakorras, kirjutasin kunagi selle eesmärgiga ka artikli Mark Sermatiga:)

Hea personaaltreener maksimiseerib tulemuse ja jälgib harjutuste ja toitumise korrektsust ning on huvitatud Sinu arengust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul juba paar treeneri kogemust võistlustel selja taga ja mulle meeldib see. Olen tulemuse üle sama rõõmus kui sportlane ise. Kes mu blogi lugenud on, siis kirjutasin ka natukene, et treenin hetkel kahte tulevast Eesti meistrit. Kristoferiga oleme juba kaks korda võistelnud LEKV II koht kulturismis ja Tartumaa Meister jõutõstmises :huh:. Senimaani olen treeningplaanidega väga täppi pannud, et inimesed tulevad juba minu poole nõudmisega, et ma neile ka kava teeksin :D.

Inimesed, kellelt olen mina nõu saanud:

Taavi Truija

Peep Päll

Silvar Rückenberg

Inga Neissaar

Kaja Hermlin

Imre Vähi

Marek Kalmus

Minu põhimõte on see, et küsida ja uurida hästi palju, et hästi palju teada saada. Lisaks mis meile loengutes rõhutatakse - uuendage ennast iga päev! Väga hea näide treener Clyde Hart.

Ups...

Taavi Truija

Kaja Hermlin

Suur t2nu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ups...

Taavi Truija

Kaja Hermlin

Suur t2nu! :huh:

Kehakultuuris on veel päris palju teisi väärt õppejõude. Kuigi pidev lugemine ja mõnes mõttes ka õpilaste peal eksperimenteerimine toob kogemust ja praktikat.

Isiklikult jõutreeningu seisukohalt tooks välja veel Mati Pääsukese, kes vähemalt mulle on arusaadavalt seletanud kuidas toimub kesknärvisüsteemi tasandil treening. Tema loengud, seminare on huvitav kuulata ja alati on olemas paralleelid "päris" eluga. Loomulikult aitab kaasa ka asjaolu, et ta on pädev ka üldises füsioloogias. Soovitan kindlasti võtta osa mõnest seminarist kui võimalik väljaspool ülikooli. Ta ei jaga lihtsalt praktika tarkust, vaid ikka tõsist teadust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kehakultuuris on veel päris palju teisi väärt õppejõude. Kuigi pidev lugemine ja mõnes mõttes ka õpilaste peal eksperimenteerimine toob kogemust ja praktikat.

Isiklikult jõutreeningu seisukohalt tooks välja veel Mati Pääsukese, kes vähemalt mulle on arusaadavalt seletanud kuidas toimub kesknärvisüsteemi tasandil treening. Tema loengud, seminare on huvitav kuulata ja alati on olemas paralleelid "päris" eluga. Loomulikult aitab kaasa ka asjaolu, et ta on pädev ka üldises füsioloogias. Soovitan kindlasti võtta osa mõnest seminarist kui võimalik väljaspool ülikooli. Ta ei jaga lihtsalt praktika tarkust, vaid ikka tõsist teadust.

Vahur Ööpik ja Ando Pehme ka :huh:.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et see on sinu s6bra promomiseks v2ga ilus ettev6tmine! :huh:

Aitäh! :)

Ainuke t6eliselt arendav treening ongi personaaltreening.

Mina pooldangi erinevate treenerite kasutamist, sest yks inimene lihtsalt ei n2e ja ei tea k6ike.

Need on suurepärased mõtteterad, mida me kõik võiksime rohkem hinnata ja rakendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on väga hea meel, et see teema on nüüd päevakorras, kirjutasin kunagi selle eesmärgiga ka artikli Mark Sermatiga:)

Hea personaaltreener maksimiseerib tulemuse ja jälgib harjutuste ja toitumise korrektsust ning on huvitatud Sinu arengust.

Ma vaatan alati huviga, kuidas erinevad treenerid t88tavad.

Siin on teile yks stiilin2ide :rolleyes: V2ga nunnu aktsent :D

Kommentaare paluks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile, millal Sa jõutõstmisega tegelesid? :D

Ma arvan, et see on sinu s6bra promomiseks v2ga ilus ettev6tmine! :rolleyes:

Ainuke t6eliselt arendav treening ongi personaaltreening.

Kulturismis on mul olnud 6nne. Minuga tegelesid puhtast entusiasmist tolle aja parimad treenerid:

Gert Koovit

Inna Uit

Fred Antson

J6ut8stmises loomulikult

Peep P2ll ja Kaido Leesmann

Kehakultuuris oli mul lisaerialaks v6imlemine ja meid oli "grupis" ainult kaks tydrukut. St personaalset l2henemist oli kyllaga.

Lektoriteks, treeneriteks

Inga Neissaar

Reet Linkberg

Hetkel Tantsuakadeemias on programm Tantsijalt tantsijale, kus meil on olnud ka v6imalus areneda pea individuaalse programmi alusel erinevate heade baleriinide juhatusel.

Maria Goltsman

Jane Raidma

Veronika Vallim2e

K6igile neile yks Suur Ait2h! :D

Mina pooldangi erinevate treenerite kasutamist, sest yks inimene lihtsalt ei n2e ja ei tea k6ike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on eratreener hea asi. Kuigi mul jätkub küllaga motivatsiooni, lisab eratreener teatava emotsionaalse laengu, mida alati üksi ei saavuta. Kahtlemata igaüks siiski eratreeneriks ei sobi, siin on vaja päris head suhtlemisoskust ja avatud inimtüüpi. Teisalt pead alati olema positiivse energia jagaja, mis pole lihtne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, millal Sa jõutõstmisega tegelesid? :rolleyes:

Raskej6ustik (kulturism) on minu eriala TY s ja j6ut6stmine on yks osa raskej6ustikust.

N8 k6rval kiibitsenud olen aastast 1998. Lamades surumises j6ut6stmise reeglite j2rgi v6istlesin...hmm ei m2leta t2pselt 2000 v6i 2001.

Uuesti plaanisin 2011. J2i 2ra seljavalude t6ttu.

Lisaks sellele olen ma veel tegelenud dzhuudoga (judo) aastast 1983 :D

V6isteldud sai yksjagu... ka raskekaalus :D st yle 72 kg oli vist...

Iluv6imlemist Eom6isa k2e all aastast 1973... ballett aastast 1974

Korra sai ka karated proovitud. M6tlesin, et isegi l2heks veel...katasid tegema. Minu arvates balletiga sarnasus olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On vajalik.Kuigi minu põhiala ei ole jõusaaliga otseselt seotud. Minu treener on minu jaoks tugiisik, mehaanik, õpetaja, sõber, arst ja vajadusel ka kubjas. Väga tänulik, et nii tore inimene olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×