Jump to content
VoodooMagic

Tänu millele areneb lihas suuremaks?

Recommended Posts

Viitan artiklile:

http://forum.bonsuna.com/uudisedartiklid-u...aisuma-panevad/

Ise näinud asjas sellist loogikat, et lihas areneb, kui talt oodatakse sooritust, mis on lihase võimete piiril.

Lihas areneb, et ta suudaks selle sama harjutuse pingevabalt sooritada.

Ja kuna lihas treeningu käigus areneb siis tuleb tulemuse maksimeerimiseks koguaeg raskusi lisada,

et motiveerida tugevnenud lihast kogu aeg kasvama, edastades iga treeninguga signaal, et lihas on liiga nõrk.

Viidatud artikkel räägib, et lihas areneb tänu vigastustele ja selle saavutamiseks tuleb koguaeg raskusi lisada.

Kas nii siis ongi?

Harjutuse lõppfaas peab olema nii tugeva pingutusega, et lihase seest kuuldub raginat? :D

Tänu millelel siis lihas areneb tänu lõhkumisele või tänu mittepiisavale suutlikusele või tänu mõlemale või kuidas?

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleks,et Adaptatsioon,alguses,et kohaneda koormusega hiljem,et kasvatada massi juurde.Lihas valmistab end ette korduvaks soorituseks.

Loomulikult on siin ka sügavam teaduslik seletus asjale kuid minuteada pidid spetsialistid siinkohal erinevaid tõekspidamisi või arvamusi omama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui see on tõsi siis peaks ju trenni tegema jõnksutades ja raskust rebides jne, et võimalikult palju kahjustusi tekitada:)

Alati on võimalik kummipaela katki venitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui see on tõsi siis peaks ju trenni tegema jõnksutades ja raskust rebides jne, et võimalikult palju kahjustusi tekitada:)

Mina eelistan puhast tehnikat, ekstsentrilist faasi ja lihastunnetust. Jõnksutades sa kasutad juba teisi lihaseid, mida pole vaja. Samas pole ka halb kui teha koos abilisega ainult ekstsentrilist ehk järeleandvat faasi.

Paar näidet:

Scothi pink, raskus selline, mida ei jõua ise üles tõsta. Paariline annab sulle selle kätte ja sina püüad seda raskust võimalikult aeglaselt alla lasta.

Sama saab ka näiteks seljaplokil teha, et abiline aitab ploki alla tõmmata ja siis lased võimalikult aeglaselt üles tagasi.

Kükkidega nii, et paned toestused alla, siis kükid hästi rahulikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Artikkel räägib piltlikult kirjeldatuna rammumeestest(müosiin) ja nöörist(aktiin), tänu millele liigub lihas molekulaartasandil.

Rammumehed tirivad nööri, tänu millele toimub lihase kokkutõmme.

Kui koormus on liiga suur siis mingi osa rammumeestest nö murduvad ja nende asemele tekivad uued, tugevamad ning rohkem.

Tänu sellele siis lihas suureneb ruumiliselt.

Kui nüüd trenni teha maksimum raskusega siis murdub neid rammumehi maksimaalselt ja lihas jälle areneb.

Treeningu käigus murdub näiteks 1000(täitsa suvaline arv) rammumeest, kuna nad ei pea pingele vastu.

Lisaks neile on tohutu hunnik rammumehi, kes lõdvalt peavad vastu ja väiksem kogus rammumehi, kes on murdumise äärel.

Tervisliku, mitte ohtliku lisapingutuse või jõnksuga murduks see väike kogus rammumehi, kes on katkemise äärepeal.

Seega hävitakski 1000 asemel 1100 rammumeest teistsuguse treeninguga.

Ühesõnaga selle teooria järgi peaks treeningu juures silmas pidama, et murtakse võimalikult palju rammumehi. Seda loomulikult ilma tervist või lihast kahjustamata. :D

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas peaks see osa jõnksutamisega murduma, mis on äärepeal? Teed oletame selja plokil lailihast. Kui sa jõnksutad, siis sa ei kasuta enam lailihast ja seal ei murdu sul midagi, vaid võivad murduda alaseljas rammumehed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas peaks see osa jõnksutamisega murduma, mis on äärepeal? Teed oletame selja plokil lailihast. Kui sa jõnksutad, siis sa ei kasuta enam lailihast ja seal ei murdu sul midagi, vaid võivad murduda alaseljas rammumehed.
Alati on võimalik kummipaela katki venitada.

Just...

2rge selle myosiini (rammumeeste) katkirebimisele kyll keskenduge vaid maksimaalsele pingutusele optimaalse aja jooksul.

Kas teil keskkooli fyysika tuleb meelde? Molekulide koospysimine, v2lise j6u m6ju... ja v2lise j6u m6ju koos kiirendusega? Mis liig see liig... siit ei tule mitte areng vaid vigastus. Sellist n6ksu proovige, kui raskus ei yleta 60% maksist...kuid see ei arenda enam seda, mida te yritate.

...ja siis periodiseerige oma treeningud 6igesti lisades sinna pikemaid seeriaid ja v2iksemaid raskusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vb jah seda jõnksutamist reaalis polegi nii lihtne kasutada

Aga kui muidu teeme treeningut näiteks 90% suutlikuse juures, saame sellest 1000st rammumehest jagu.

Aga lisame sinna treeningusse hetkelise max pingutused/max pingutused, siis rakendatav jõud suureneb

ja katkevadki need rammumehed, mis katkemise äärepeal on.

Ühesõnaga lühiajaliselt on võimalik harjutuseks kasutatavat jõudu võimalik suurendada eemärgil rikkuda rohkem rammumehi.

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma ütlesingi.

Ei...mitte seda.

Sa r22kisid maksimumil2hedasest raskusest, mille l6plik sooritus tuleb "mustalt", st lisaks lihasele, millega sa t88tad, rakendad veel "abiv2ge"

Mina r22kisin plahvatusliku j6u arendamisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile pidas jah silmas, et jõnksutada suure raskusega ei saa.

Aga kui me teeme näiteks rinnalt surumist 100kg kangi asemel 70kg-sega jõnksutades.

Siis vastavalt jõnksutades on ju võimalik saavutada hetkeline suurem lihasele langev raskus kui see 100kg

ja rammumehi katkeb niipalju nagu oleks trenni teinud näiteks 120kg-ga:)

Teoorias vähemalt, reaalis vb teine teema:)

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile pidas jah silmas, et jõnksutada suure raskusega ei saa.

Aga kui me teeme näiteks rinnalt surumist 100kg kangi asemel 70kg-sega jõnksutades.

Siis jõnksu hetkel on võimalik saavutada suurem raskus kui see 100kg

ja rammumehi katkeb niipalju nagu oleks trenni teinud näiteks 120kg-ga:)

Teoorias vähemalt, reaalis vb teine teema:)

Ma saan aru, et te otsite lahendust, kuidas saada suureks ilma suurte raskusteta :)

Mulle tundub see umbes sama, kui tahta teha vormi ilma toitumist muutmata. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eino kui lihas suureneb tänu "rammumeeste" lõhkumisele siis peab seda treeningsüsteemis ju arvestama.

Rumal on see, kes teadmatut, oma organismi tundmata, lambist raskustega vehib.

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eino kui lihas suureneb tänu "rammumeeste" lõhkumisele siis peab seda treeningsüsteemis ju arvestama.

Rumal on see, kes teadmatut, oma organismi tundmata, lambist raskustega vehib.

Rammumeeste lihas on ju mitte k6ige suurem.

Ma olen alati kadestanud neid suht kleenukesi poisse, kellel n8 "eiteakuskohas" see j6ud on.

Siin tulebki m2ngu tehnika! ja plahvatuslik j6ud.

Sina tahad vist massi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida ma nagu valesti ütlesin, kui et tänu steroididele lihased suuremaks lähevad? Miks postitus kustutati? Pole ju mingit saladust, et enamus eestis panevad.

Keegi ei taha rääkida lihtsalt sellest.

Muudetud kasutaja Milehigh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gerd Kanteri plahvatusliku jõu trenn:

Nojah... Plahvatusliku j6u arendamise vahemik on 50-100% j6umaksist. Seda kyll. Kuid vale tehnika puhul v6i m6ned lihasdysbalansid ja aamen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida ma nagu valesti ütlesin, kui et tänu steroididele lihased suuremaks lähevad? Miks postitus kustutati? Pole ju mingit saladust, et enamus eestis panevad.

Keegi ei taha rääkida lihtsalt sellest.

Enamus? V-o saaksid nimetada, kes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ohoooo :D

OK

Peale Rene :):D

Need j6ut8stjad, kes kulturismis v2ga edukalt v6istlevad on ju ka kulturismile spetsiifilist trenni juurde teinud. Parandage, kui ma eksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei ole rammumees.

Tee lihtsalt oma silmad lahti, muud midagi.

Vabandust...n2pukas...

Ega see ei aita, sest massi seal on ju palju, kuid k6ik on miski korra all ja paljud on ka k6hukad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×