Jump to content
Risto Uuk

Kui palju on siin ürgse/esivanemate eluviisi pooldajaid?

Recommended Posts

Võibolla "keskmine" inimene saaks samalaadse enesetunde muutuse LIHTSALT sellega, kui kõik karastusjoogid asendab veega. Ja see ei oleks ju veel sugugi paleo:)

Karastusjookide asendamine võtaks juba suure koguse süsivesikuid ja seega ka kaloraaži vähemaks. Arvatavasti langeks paljudel kaloraaž siis negatiivseks ning rasv hakkaks põlema. Madalam süsivesikute tarbimine vähendaks juba paari päevaga veidi kaalu vee arvelt, kuna süskarid seovad vett kehasse.

Seega enesetunne võib väga kiiresti parandada. Karboniseeritud jookide tarbimine ainuüksi võib enesetunnet halvendada, seega väljajätmine parandada tunnet. Samuti on liigsete süsivesikute tarbimine paljudel väsimust ja uimasust tekitanud.

Mul endal langeb energia kohe nulli ja uni tuleb peale, kui söön vähegi normaalsema eine kus omajagu süskareid. Seepärast enne trenni nüüd enam ei söö. Enesetunne ja ka trennid tunduvalt paremad. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fakt on see, et paleo-inimese keskmine eluiga oli mis ta oli:) Ja ka neil oli halbasid luu-haiguseid, hambaprobleeme jne.

Milline ta siis oli? Eestist hiljuti leitud, oletatavalt tapetud sõdalaste luustikud olid enamuses umbes 40-sed ja väga võimsad. Eduka sõjakäigu korral oleks nad eeldatavalt elanud veel kaua (kui tegu oli mahanottimisega, aga mille muu puhul selline meesterühm ikka maha maetakse). Ühe ilus hambarida on kohe pildil ka näha.

http://www.epl.ee/news/eesti/tartu-lahedal...a.d?id=51279424

Hambad on paleoluustikel pigem sirges reas ja ilusad. Järsk allakäik, hambad puseriti ja auklikud, luud nõrgad, tuli umbes teraviljale ülemineku perioodil.

Väidetavalt on kõigil loodusrahvastel hambad järsult alla käinud, katki ja puseriti läinud tsiviliseeritud pudile üle minnes. Isegi nendel kelle varasem looduslik toit ei eeldanud mingit närimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline ta siis oli? Eestist leitud, oletatavalt tapetud sõdalaste luustikud olid enamuses umbes 40-sed ja väga võimsad. Eduka sõjakäigu korral oleks nad eeldatavalt elanud veel kaua (kui tegu oli mahanottimisega, aga mille muu puhul selline meesterühm ikka maha maetakse).

http://www.epl.ee/news/eesti/tartu-lahedal...a.d?id=51279424

Hambad on paleoluustikel pigem sirges reas ja ilusad. Järsk allakäik, hambad puseriti ja auklikud, luud nõrgad, tuli umbes teraviljale ülemineku perioodil.

Väidetavalt on kõigil loodusrahvastel hambad järsult alla käinud, katki ja puseriti läinud tsiviliseeritud pudile üle minnes. Isegi nendel kelle varasem looduslik toit ei eeldanud mingit närimist.

Võimalik, et rolli ei mänginud niiväga toit ise, vaid lihtsalt see, mis toidud nüüd menüüst välja jäid suurenenud teravilja tarbimise tõttu. Vähem liha = vähem loomset valku. Vähene lihatarbimine on näidanud, et hambad võivad lihtsalt suhu ära laguneda.

Samuti võimalik, et regulaarne põlluharimine kui selline ja ühes asukohas püsimine vähendas niimoodi veelgi rohkem toiduvalikut (olgugi, et tekkisid turud, kust sai asju osta - pakun, et paljud sõid seda, mida oma farmist said). Samuti võimalik, et põlluharimisest tingitud teistsugune püsiv füüsiline koormus muutis midagi..

Krt neid faktoreid on ikka terve hunnik mis võivad kõik midagi mõjutada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Talumatuseriskid muuseas on seotud mittelagundatavate valkudega ja mittelagundatavaks teevad nad minu teada tavaliselt -S-S- sidemed valgus... uuri kas mõni seedeensüüm (papaiin, bromelaiin, Aminogen vms) suudab neid lammutada ja kahjutuks muuta :rolleyes:

Ma pole leidnud.

Sama üleskutse ka teistele.

Igasugune kääritamine-hapendamine-mädanemine mäletamist mööda vähendab negatiivseid immuunreaktsioone (katsealusel vaadeldavate sümptomite esinemissagedust) lektiinide ja muu jamaga, aga hapendamist pole just väga lihtne ega meeldiv igapäevamenüüle 100% rakendada ja pole ka 100% lahendus.

Vanasti söödi hapuks läinud sööki palju rohkem, inimesel on isegi toitainelisi sõltuvusi mädanemissaaduste suhtes - kõige efektiivsem K-vitamiini vorm on bakterite toodetav.

Kas keegi Eestis jaapanlaste mädanenud soja (nattou) teeb ja sööb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama üleskutse ka teistele.

Igasugune kääritamine-hapendamine-mädanemine mäletamist mööda vähendab negatiivseid immuunreaktsioone (katsealusel vaadeldavate sümptomite esinemissagedust) lektiinide ja muu jamaga, aga hapendamist pole just väga lihtne ega meeldiv igapäevamenüüle 100% rakendada ja pole ka 100% lahendus.

Vanasti söödi hapuks läinud sööki palju rohkem, inimesel on isegi toitainelisi sõltuvusi mädanemissaaduste suhtes - kõige efektiivsem K-vitamiini vorm on bakterite toodetav.

Kas keegi Eestis jaapanlaste mädanenud soja (nattou) teeb ja sööb?

Soja ei ole minu toit. Kuid mul alailma k88gis miski asi liguneb, miski asi fermenteerub jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Talumatuseriskid muuseas on seotud mittelagundatavate valkudega ja mittelagundatavaks teevad nad minu teada tavaliselt -S-S- sidemed valgus... uuri kas mõni seedeensüüm (papaiin, bromelaiin, Aminogen vms) suudab neid lammutada ja kahjutuks muuta :rolleyes:

Ma pole leidnud.

Parim, mis leidsin antud teemal. Aga see on minu teadmistest väga, väga palju kõrgemal ning enamik on arusaamatu. Küll leidsin üles selle lõigu, mis sinu küsimusega seotud on. Kuigi aru ma sellest väga ei saa, või kas sellest saab midagi järeldada.

Arvatavasti sinu küsimusele ei vasta, aga võimalik, et seal jutus on siiski midagi kasulikku kuskil.

http://www.springerlink.com/content/5lak2v...t8/fulltext.pdf

Accumulation of Cross-Linked Proteins

"As already mentioned: oxidation of proteins and an insufficient degradation of

these proteins leads to the accumulation of malfolded protein forms, which

tend to aggregate. These protein aggregates are in general insoluble and poor

substrates for proteolytic degradation. A fairly broad spectrum of protein

aggregate formation occurs not due to the formation of covalent cross-links but

due to hydrophobic and electrostatic interactions [5, 8, 23, 64]. However, a number of various covalent cross-links are involved in protein aggregation. The

most thoroughly investigated cross-links are the formation of a 2,2¢-biphenyl

cross-link by two tyrosyl radicals [8, 65] and the formation of -S-S- bonds................ läheb edasi.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljud aga võtavad seda sellisena, et tegemist on mingi ime-dieediga mis maagiliselt tervise korda seab. Kuigi sama oleks võinud saavutada 10 teistsuguse programmi järgimisega samamoodi.

Alles ise mainisid paar lehte tagasi, et sa pole ühtegi Paleo materjali lugenud. Kes on need inimesed, kellest sa räägid siin? Kes on need, kes ütlevad, et tegemist on "ime-dieediga"?

Mul pole selle vastu midagi, kui sa ei ole nõus, et Paleo põhimõtted on õiged, aga ma ei mõista, miks keegi, kes pole eriti selle teemaga tutvunud, sellele nii hullult vastu on. Sa ei saa ju lihtsalt puhtalt Alan Aragoni väidete põhjal öelda, mis on õige ja mis vale.

Naljakas, et treenerid/toitumiseksperdid nagu Aragon, Lyle, Leigh Peele jms on nii vastu sellele Paleole kuigi Paleo pooldajad soovitavad süüa looduslikke toiduaineid. Mis selles halba on? :rolleyes: Hiljuti selline guru nagu Tom Venuto kirjutas, et "Paleo ideele ei saa tervise poolest vastu olla, sest nad ju soovitavad süüa töötlemata täisväärtuslikke toiduaineid. Aga siiski püüavad nad olla mingid eliidid." Ma tõesti ei saa aru, mis eliitideks Paleo inimesei peetakse. Robb Wolf ütles ühel seminarl selgesõnaliselt: "Fuck them! Don't help people who don't want to be helped. There are plenty of people who want help. Focus on them!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nattou on üsna unikaalne... kui Eesti Ravimiamet haisu ninna saaks siis keelaks kohe ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
+1

Võibolla "keskmine" inimene saaks samalaadse enesetunde muutuse LIHTSALT sellega, kui kõik karastusjoogid asendab veega. Ja see ei oleks ju veel sugugi paleo:)

Ma küll ei tea täpselt, mida sa praegu sööd, aga oletame, et sa oled suurepärases vormis ja enda meelest terve. Ning oletame, et su toidulaud sisaldab ka pastöriseeritud piima ja kaerahelbeputru. Sa võiksid ju ka proovida 30 päeva olla teravilja- ja piimavaba ning vaadata, kuidas su tervisenäitajad muutuvad. Ega muud moodi pikaajalist tervist ette ennustada ei saa, sest suur osa toitumisest on ju pikaajalise mõjuga. Alles siis saaksid sa üsna kindlalt öelda, et see idee ei ole vettpidav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alles ise mainisid paar lehte tagasi, et sa pole ühtegi Paleo materjali lugenud. Kes on need inimesed, kellest sa räägid siin? Kes on need, kes ütlevad, et tegemist on "ime-dieediga"?

Mul pole selle vastu midagi, kui sa ei ole nõus, et Paleo põhimõtted on õiged, aga ma ei mõista, miks keegi, kes pole eriti selle teemaga tutvunud, sellele nii hullult vastu on. Sa ei saa ju lihtsalt puhtalt Alan Aragoni väidete põhjal öelda, mis on õige ja mis vale.

Naljakas, et treenerid/toitumiseksperdid nagu Aragon, Lyle, Leigh Peele jms on nii vastu sellele Paleole kuigi Paleo pooldajad soovitavad süüa looduslikke toiduaineid. Mis selles halba on? :D Hiljuti selline guru nagu Tom Venuto kirjutas, et "Paleo ideele ei saa tervise poolest vastu olla, sest nad ju soovitavad süüa töötlemata täisväärtuslikke toiduaineid. Aga siiski püüavad nad olla mingid eliidid." Ma tõesti ei saa aru, mis eliitideks Paleo inimesei peetakse. Robb Wolf ütles ühel seminarl selgesõnaliselt: "Fuck them! Don't help people who don't want to be helped. There are plenty of people who want help. Focus on them!"

Sa loed jälle veidi mööda... :rolleyes:

Alan ja teised pole otseselt Paleo vastased. Lihtsalt väidavad seda, et Paleo kasulikkus võrreldes teiste dieetidega, mis samamoodi suudavad makrod/mikrod ja kalorid paika saada, on olematu. Ehk sa võid seda kasutada kui tahad. Kuid sa ei pea ning mingit maagilist võlujõudu tal pole võrreldes teiste vähegi arukamata toitumisplaanidega.

Selles point.

Ja ma olen erinevates foorumites ikka neid kohanud, kes kaitsevad Paleot surmani välja vaat-et, Kuidas see on kõigist teistest "dieetidest" parem ja tervislikum jne jne jne.

Tom Venuto on ka lahe tüüp ning tema lause õige. Lihtsalt sa ei pea ilmtingimata Paleot jälgima, et sama mõju oma kehale pakkuda. Vähenda lihtsalt ületöödeldud toitude osakaalu, taba oma makrosid/mikrosid hästi, kaloraaž õigeks ning kõik ongi korras.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa loed jälle veidi mööda... :rolleyes:

Alan ja teised pole otseselt Paleo vastased. Lihtsalt väidavad seda, et Paleo kasulikkus võrreldes teiste dieetidega, mis samamoodi suudavad makrod/mikrod ja kalorid paika saada, on olematu. Ehk sa võid seda kasutada kui tahad. Kuid sa ei pea ning mingit maagilist võlujõudu tal pole võrreldes teiste vähegi arukamata toitumisplaanidega.

Selles point.

Ja ma olen erinevates foorumites ikka neid kohanud, kes kaitsevad Paleot surmani välja vaat-et, Kuidas see on kõigist teistest "dieetidest" parem ja tervislikum jne jne jne.

Tom Venuto on ka lahe tüüp ning tema lause õige. Lihtsalt sa ei pea ilmtingimata Paleot jälgima, et sama mõju oma kehale pakkuda. Vähenda lihtsalt ületöödeldud toitude osakaalu, taba oma makrosid/mikrosid hästi, kaloraaž õigeks ning kõik ongi korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma küll ei tea täpselt, mida sa praegu sööd, aga oletame, et sa oled suurepärases vormis ja enda meelest terve. Ning oletame, et su toidulaud sisaldab ka pastöriseeritud piima ja kaerahelbeputru. Sa võiksid ju ka proovida 30 päeva olla teravilja- ja piimavaba ning vaadata, kuidas su tervisenäitajad muutuvad. Ega muud moodi pikaajalist tervist ette ennustada ei saa, sest suur osa toitumisest on ju pikaajalise mõjuga. Alles siis saaksid sa üsna kindlalt öelda, et see idee ei ole vettpidav.

Pikaajaline m6ju on kahjuks t6esti pikaajaline...st v6ibolla alles meie lapselapsed kannatavad mingi meie toitumisharjumuse muutuse t6ttu. Inimest on raske motiveerida, kui tulemused on visad paistma.

See tyypiline rafineeritud toidulaud kahjuks kogub ka arstide seast palju pooldajaid teatud inimeste puhul. Palju arste v2idavad s2rasilmselt, et suhkrut on inimesele h2dasti vaja jne jne. Nii, et 6ige pidu alles tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea jutt!

Täpselt seda ma olen ka proovinud rääkida (kuigi mu väljendusoskus läbi interneti jätab veidi soovida). Mingi toiduaine väärtus on korralikult mõõdetav ainult terve toitumise üles-ehitust pikema aja jooksul silmas pidades.

Inimesed kipuvad võtma välja ühe "tervislikkuse" aspekti (olgu selleks siis puuviljad tarbimine, naturaalse liha tarbimine, piimatoodete tarbimine/mitte tarbimine, teraviljade mittetarbimine, taimetoitlus jne jne) ning ehitavad sellest üles terve toitumise süsteemi. Et kui puuviljad on kasulikud siis miks mitte süüagi ainult puuvilju? :rolleyes:

Et kui mõned uuringud näitavad, et liigne tervavilja tarbimine võib olla kahjulik ning on võimalik mingeid seoseid tuua välja langeva tervise ning tervavilja suurenenud kasutuselevõtuga siis kõige parem lahendus on üldse teravili välja jätta? Come on... Mõned inimesed pole ikka üldse mõõdukusest midagi kuulnud. Ainult ekstreemsus ekstreemsuse otsa.

Ega Alan Aragon'i, Lyle'e ja paljude teiste soovitused ilma-asjata pole sellised nagu nad on. Mehed on uurinud absoluutselt kõike võrdselt. Ei mingeid eelistusi vaid loogiliselt lahanud teaduslikke uuringuid sadade kaupa ning jõudnud järeldusele, et mitte ükski detail üksikult pole inimese tervisehädades süüdi ning mingeid toidugruppe tervinisti välja võttes on võimalikud ohud tunduvalt suuremad, kui võimalikud kasud.

post-7558-1314969223_thumb.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alan ja teised pole otseselt Paleo vastased. Lihtsalt väidavad seda, et Paleo kasulikkus võrreldes teiste dieetidega, mis samamoodi suudavad makrod/mikrod ja kalorid paika saada, on olematu.

Teeb suht sama välja :rolleyes:

Või noh, oleneb mida nende "teiste" all ja mikrode all reaalselt mõeldakse. Kui väga detailselt kogu keemiline koostis jälgimise alla võtta siis jääb väga vähe võimalusi selline kooslus kokku saada ehk suht range dieet. Kui aga lihtsalt loetakse sobivaks lahenduseks sai + vitamiinipillist mikrotoitained siis läheb käest ära...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teeb suht sama välja :rolleyes:

Või noh, oleneb mida nende "teiste" all ja mikrode all reaalselt mõeldakse. Kui väga detailselt kogu keemiline koostis jälgimise alla võtta siis jääb väga vähe võimalusi selline kooslus kokku saada ehk suht range dieet. Kui aga lihtsalt loetakse sobivaks lahenduseks sai + vitamiinipillist mikrotoitained siis läheb käest ära...

Hetkel arutame just Multivitamiini võtmise vajalikkust BB.com foorumis. Väga palju uuringuid on lahkamise all, kuid lõplikke järeldusi veel teha ei saa. Kuid kandub asi sinna suunda, et Multivitamiinide võtmine võib olla kokkuvõttes pigem kahjulik, kui kasulik. Väga huvitav.

Alan'i soovitused on üldjuhul 10-30% oma kaloritest suhtkoht ükskõik, mis allikast saada, sisaldades ükskõik mida - seni kuni ei minda ekstreemsustesse ning ei tarbita iga päev selle 30% eest ainult ühte kindlat toitu, mis ei ole üldist tervist silmas pidades kõige kasulikum. (nagu näiteks iga päev 30% väärtuses ainult burgereid süüa aastast aastasse :P )

Peamine 70-90% dieedist on võimalikult töötlemata täisväärtuslikud toidud - palju vajalikke mikrosid. Lihad, kalad, teraviljad, juurikad, puuviljad, marjad jne jne.

Kuid ei ole keelatud ka lühiajaliselt (ehk siis mõni päev nädalas), ka teisiti toituda ja "vähem tervislikke" toite kasutada. Kuna mistahes probleemid tekivad siiski suhteliselt pika-ajalise tarbimise tulemusena, siis lühiajaliselt veidikene liialdades millegagi ei muuda küll suurt midagi, eriti kui makrod ja mikrod ka veel kaetud on.

Keha rasva/lihaste suhte poole pealt kohe kindlasti mitte.

Seega paljude kulturistide ja sportlaste kartus nagu kord nädalas üks burger võtta hävitaks kogu nädala vaeva on niivõrd idiootne, et vajaks lausa psühhiaatri sekkumist. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teeb suht sama välja :rolleyes:

Või noh, oleneb mida nende "teiste" all ja mikrode all reaalselt mõeldakse. Kui väga detailselt kogu keemiline koostis jälgimise alla võtta siis jääb väga vähe võimalusi selline kooslus kokku saada ehk suht range dieet. Kui aga lihtsalt loetakse sobivaks lahenduseks sai + vitamiinipillist mikrotoitained siis läheb käest ära...

...mis suures osas t6stab lihtsalt uriini hinda ja annab omakorda lisaaineid, millega organism peab toime tulema.

Kui te s88te, mis s88dav on... siis loksuvad ka makrotoitained paika. Whole foods (terviklik toit?) juba iseenesest tagab selle, et te ei s88 ainult sysivesikuid.

Te arvutate asju, mida on mugav arvutada. Kaloraazh ei m2ngi ka mingit olulist rolli, kui vajalikud mikrotoitained on kuhjaga t2idetud. Isu on, siis s88te.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...mis suures osas t6stab lihtsalt uriini hinda ja annab omakorda lisaaineid, millega organism peab toime tulema.

Kui te s88te, mis s88dav on... siis loksuvad ka makrotoitained paika. Whole foods (terviklik toit?) juba iseenesest tagab selle, et te ei s88 ainult sysivesikuid.

Te arvutate asju, mida on mugav arvutada. Kaloraazh ei m2ngi ka mingit olulist rolli, kui vajalikud mikrotoitained on kuhjaga t2idetud. Isu on, siis s88te.

Jah. Paljud tunnistavad, et kui söövad lihtsalt enesetunde järgi siis saadakse enamasti suhteliselt sama kaloraaž päeva peale kokku, et kehakaal püsiks. Samas sportlaste puhul, kes kindlaid tulemusi taga ajavad - pole selline meetod kindlasti optimaalne. Kuna arvestada tuleb paljude lisafaktoritega olenevalt eesmärkidest ning tegevustest päeva jooksul. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega paljude kulturistide ja sportlaste kartus nagu kord nädalas üks burger võtta hävitaks kogu nädala vaeva on niivõrd idiootne, et vajaks lausa psühhiaatri sekkumist. :rolleyes:

2ra keksi...

K6ikide maailmaasjade n2gemine ainult enda m2tta otsast tahab ka sekkumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2ra keksi...

K6ikide maailmaasjade n2gemine ainult enda m2tta otsast tahab ka sekkumist.

Minu mätas pole õnneks lihtsalt kellegi teise arvamuse pime uskumine nagu enamik kulturiste teeb. :rolleyes:

Sa selgita mulle, kuidas päeva lõikes sama kaloraaži ning vajalike makrode/mikrode katmise puhul üks burger midagi muudab inimese kehas, mis lihasmassi/rasvamassi puutub? Ei muudagi. Enamik kulturiste toovad igasugu huvitavaid vabandusi nagu, et need kiirtoidud kuidagi tervisele täiega halvad, keha hakkab kohe rohkem rasva salvestama, lihast kaotama või midagi sarnast tobedust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks burks ei tee praktiliselt midagi aga üldiselt on nad timmitud tugevat mõnureaktsiooni andma ja tekitavad väga kergesti sõltuvuse, ka muu kiiret rahuldust :rolleyes: pakkuva toidu suhtes. Igaühe sõltuvuskalduvus on erinev ja burksid on ka erinevad, McD kindlasti timmib rohkem kui teised. Ja saab kokku panna ka paleosõbraliku burksi, mõned teevad kodus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks burks ei tee praktiliselt midagi aga üldiselt on nad timmitud tugevat mõnureaktsiooni andma ja tekitavad väga kergesti sõltuvuse, ka muu kiiret rahuldust :rolleyes: pakkuva toidu suhtes. Igaühe sõltuvuskalduvus on erinev ja burksid on ka erinevad, McD kindlasti timmib rohkem kui teised. Ja saab kokku panna ka paleosõbraliku burksi, mõned teevad kodus

Täpselt. Teisejärgulised mõjutegurid. Ning neid on väga palju ning ei piirdu ainult toitumisega. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu mätas pole õnneks lihtsalt kellegi teise arvamuse pime uskumine nagu enamik kulturiste teeb. :rolleyes:

Sa selgita mulle, kuidas päeva lõikes sama kaloraaži ning vajalike makrode/mikrode katmise puhul üks burger midagi muudab inimese kehas, mis lihasmassi/rasvamassi puutub? Ei muudagi. Enamik kulturiste toovad igasugu huvitavaid vabandusi nagu, et need kiirtoidud kuidagi tervisele täiega halvad, keha hakkab kohe rohkem rasva salvestama, lihast kaotama või midagi sarnast tobedust.

Sest kaloril ja kaloril on vahe ja keegi ei saa sulle midagi garanteerida.

Mingis osas toitub ysna suur grupp ameeriklasi tunduvalt paremini kui keskmine eestlane (eesti mees peab toorest ja rohelist reeglina kanas88daks....). Kes s88vad vast aeg-ajalt midagi burgeri laadset. Tead milline on hetkel diabeetikute protsent yle 65 aastaste seas US is? Diagnoositud on 26,9%-il selles grupis. Arvuta sinna veel eeldiabeetikute grupp juurde. See t2hendab v2hemalt pooltele ysna pikka ja piinarikast vanadust.

Jorxil ja sinul on lihtsalt veel meri p6lvini ja testosteroonitase laes, mis segab ilmselgelt m6ttetegevust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×