Jump to content
Risto Uuk

Kui palju on siin ürgse/esivanemate eluviisi pooldajaid?

Recommended Posts

Kui paljud siin söövad ja/või elavad ja/või treenivad ammuste esivanemate elu põhimõtete järgi? Täpsustuseks toon veel välja inglisekeelsed terminid, kui veel mõttest aru ei saanud: Paleo diet, MovNat, Primal diet

Lihtsalt huvi pärast tahaks näha, kui palju siin foorumis mõttekaaslasi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähegi tõsisemaltvõetavate inimeste poolt peetakse seda parajaks naljaks. Vähemalt täiesti raudsete piiridega Paleo Dieete. Milleks täielikult eemaldada menüüst mingeid teatud toite. Ei mõista.

Tänapäeval on sul praktiliselt võimatu ürginimese moodi toituda, kui just metsa elama ei lähe. Seega tundub jube silmakirjalik kogu see suhtumine. Toitu nagu ürginimene ja siis sõidetakse autoga trenni... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm, huvitav lähenemine. Kui sa väidad, et sa toitud tervislikult, siis kas see välistab terve elu jooksul jäätise söömise?

Ma ei saa tegelikult su argumentidest aru; oleks kena, kui sa proovid hetke veidi objektiivsemalt asja põhjendada. Ma pooldan ürgset eluviisi, sest ma arvan, et see maksimeerib mu tervise ja heaolu. Kas see tähendab, et ma ei kasuta kunagi ühistransporti? Ei, aga see tähendab seda, et ma püüan teha nii palju, kui ma suudan. Kui mu heaolu mingil põhjusel langeb, on midagi viltu. Näiteks, kui ma käiks aasta ringi paljajalu, siis võib-olla oleks mu sotsiaalne olukord täiesti kohutav ja ma muutuksin õnnetuks. Ega need, kes usuvad ürgse eluviisi kasulikkusesse, mingiks koopainimeseks ei hakka. Selle asja nimi on "ürgne eluviis tänapäeva maailmas". Ja eks seda eluviisi kasutatakse ikka selleks, et enda elu paremaks muuta. Kui sa arvad, et selline toitumine on su figuurile ja tervisele parim, ei pea see ilmtingimata tähendama, et sa loobud tehnoloogiast. Eks ikka valitakse endale üht-teist, mis meeldib ja abiks on.

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmmm, huvitav lähenemine. Kui sa väidad, et sa toitud tervislikult, siis kas see välistab terve elu jooksul jäätise söömise?

Ma ei saa tegelikult su argumentidest aru; oleks kena, kui sa proovid hetke veidi objektiivsemalt asja põhjendada. Ma pooldan ürgset eluviisi, sest ma arvan, et see maksimeerib mu tervise ja heaolu. Kas see tähendab, et ma ei kasuta kunagi ühistransporti? Ei, aga see tähendab seda, et ma püüan teha nii palju, kui ma suudan. Kui mu heaolu mingil põhjusel langeb, on midagi viltu. Näiteks, kui ma käiks aasta ringi paljajalu, siis võib-olla oleks mu sotsiaalne olukord täiesti kohutav ja ma muutuksin õnnetuks. Ega need, kes usuvad ürgse eluviisi kasulikkusesse, mingiks koopainimeseks ei hakka. Selle asja nimi on "ürgne eluviis tänapäeva maailmas". Ja eks seda eluviisi kasutatakse ikka selleks, et enda elu paremaks muuta. Kui sa arvad, et selline toitumine on su figuurile ja tervisele parim, ei pea see ilmtingimata tähendama, et sa loobud tehnoloogiast. Eks ikka valitakse endale üht-teist, mis meeldib ja abiks on.

Selle elustiili seda osa, mis puudutab maal külma veega pesemist, kuivkäimla kasutamist ja ahju tule tegemist, siis seda teen pidevalt kuid samas pole see enam midagi ürgset, tänapäeval on inimestel lihtsalt elu nii mugav, et siis pannakse elementaarsetele asjadele erilised nimetused, mida keerulisem seda paremi, et ennast rohkem elusana tunda. On ka mullasööjaid ja ekstreem-ökoinimesi jne. Kui kõike mõõdukalt teha, siis miks mitte elada nii, et emakest maad vähem koormad. Muidugi kulturisti meeletu toidutarbimine, seega ka suurem pakendijäätmete tekitamine, suurest toiduhulgast ka kindlasti teatavate jääkide suurem osakaal jne. ei ole kindlasti midagi, mida võiks nimetada esivanemate moodi elamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervislik toitumine? Mis see on? :D

Sa pooldad seda eluviisi kuna arvad, et see maksimeerib sinu tervise ja hea-olu. Väga tore. Kuigi ma argumenteeriks, et vahe tervises on niivõrd minimaalne, et selle nimel terveid toidugruppe oma menüüst välja jäta on lihtsalt naljakas. Mina ennast hästi küll ei tunneks, kui teaksin, et peaksin poes paaniliselt mingeid asju vältima.

Seetõttu ei väldi midagi. Sõin just potsiku jäätist ja mugin shokolaadi praegu. :rolleyes: - ning usun, et minu tervis püsib sama hea nagu ta alati on olnud kuna kõik tõendid mingite toiduainete kahjulikkuse tõttu on enamasti väga pealiskaudsed, liigseid järeldusi tegevad ja tihtipeale kontekstist jubedalt välja rebitud ning massimeedia kaudu inimestele ajupesuna maha müüdud.

Kui dieedi tutvustuseks tihtipeale öeldakse, et "toitu nagu ürginimene, siis oled ka tugev nagu ürginimene ja kaovad tervisehädad", siis on lihtsalt jube tobe, et kõik muu sinu eluviisi juures võib jääda samaks nagu ta alati olnud - ehk modernseks.

Ei võeta arvesse, et mistahes terviseprobleemid, mis inimestel on ei ole ainult toitumise tulemusena tekkinud. Veel vähem ainult mingite kindlate toitude tarbimise tulemusena.

Seni kuni sa naudid sellist lähenemist on kõik super ja kena. Kuid momendist, kui hakatakse selliseid eluviise propageerima, kui parimat lahendust või mida iganes sarnast ilma teaduslikult vettpidavate uuringute olemasoluta - võib suht kindlalt öelda, et "they are talking out of their ass".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle elustiili seda osa, mis puudutab maal külma veega pesemist, kuivkäimla kasutamist ja ahju tule tegemist, siis seda teen pidevalt kuid samas pole see enam midagi ürgset, tänapäeval on inimestel lihtsalt elu nii mugav, et siis pannakse elementaarsetele asjadele erilised nimetused, mida keerulisem seda paremi, et ennast rohkem elusana tunda. On ka mullasööjaid ja ekstreem-ökoinimesi jne. Kui kõike mõõdukalt teha, siis miks mitte elada nii, et emakest maad vähem koormad. Muidugi kulturisti meeletu toidutarbimine, seega ka suurem pakendijäätmete tekitamine, suurest toiduhulgast ka kindlasti teatavate jääkide suurem osakaal jne. ei ole kindlasti midagi, mida võiks nimetada esivanemate moodi elamiseks.

Täiesti nõus. Ma kasutangi seda "ürgne eluviis" konseptsiooni lihtsalt, et ühe fraasiga koheselt lahti seletada, mida ma mõtlen. Tegelikult ei pea see eluviis midagi väga ürgset loomulikult olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa hästi aru, mille jaoks see ürgne eluviis kasulik peaks olema? Et läheme tagasi koobastesse või puu otsa? Viskame tuhanded aastad enda ajaloost ja arengust välja lihtsalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pooldad seda eluviisi kuna arvad, et see maksimeerib sinu tervise ja hea-olu. Väga tore. Kuigi ma argumenteeriks, et vahe tervises on niivõrd minimaalne, et selle nimel terveid toidugruppe oma menüüst välja jäta on lihtsalt naljakas. Mina ennast hästi küll ei tunneks, kui teaksin, et peaksin poes paaniliselt mingeid asju vältima.

Seetõttu ei väldi midagi. Sõin just potsiku jäätist ja mugin shokolaadi praegu. :rolleyes: - ning usun, et minu tervis püsib sama hea nagu ta alati on olnud kuna kõik tõendid mingite toiduainete kahjulikkuse tõttu on enamasti väga pealiskaudsed, liigseid järeldusi tegevad ja tihtipeale kontekstist jubedalt välja rebitud ning massimeedia kaudu inimestele ajupesuna maha müüdud.

Sul võib kusjuures täiesti õigus olla selle tervislikkuse koha pealt. Paraku aga pole see üldse oluline, kuna nagu ma ütlesin, teen ma seda selleks, et oma heaolu tõsta. Ma ei tunne, et jäätiseta elu on kurb. Pole vist mõned aastad juba jäätist söönud ja näed, ei ole mingit isu. Kui inimene püüab tervislikult toituda, aga mingi hetk tunneb, et ärevus rikub elu, siis ta peaks kindlasti väikse pausi tegema ja mõtlema, mida teisiti teha.

Kui ma mingi pool aastat tagasi elukaaslase toodud šokolaadi proovisin (võtsin vaid paar tükki), tulid mul järgmisel päeval näkku punnid. Ilmselt ei ole kõige tervislikum?

Kui dieedi tutvustuseks tihtipeale öeldakse, et "toitu nagu ürginimene, siis oled ka tugev nagu ürginimene ja kaovad tervisehädad", siis on lihtsalt jube tobe, et kõik muu sinu eluviisi juures võib jääda samaks nagu ta alati olnud - ehk modernseks.

Ei võeta arvesse, et mistahes terviseprobleemid, mis inimestel on ei ole ainult toitumise tulemusena tekkinud. Veel vähem ainult mingite kindlate toitude tarbimise tulemusena.

Seni kuni sa naudid sellist lähenemist on kõik super ja kena. Kuid momendist, kui hakatakse selliseid eluviise propageerima, kui parimat lahendust või mida iganes sarnast ilma teaduslikult vettpidavate uuringute olemasoluta - võib suht kindlalt öelda, et "they are talking out of their ass".

Tohib küsida, milliseid allikaid sa loed/lugenud oled seoses Paleoga?

***

Teemale tagasi tulles; täpsustan, et ma ei eeldagi, et keegi on ennast konkreetselt koopainimeseks kuulutanud. Pigem mõtlen inimesi, kes söövad toiduaineid, mida inimesed on eeldatavasti miljoneid aastaid söönud; kes teevad trenni viisil, mis nende funktsionaalsust elus tõstab, mitte lihtsalt lihaste kasvatamiseks; ja kes hindavad loodust ning minimalistlikumat tarbimist. On siin selliseid inimesi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa hästi aru, mille jaoks see ürgne eluviis kasulik peaks olema? Et läheme tagasi koobastesse või puu otsa? Viskame tuhanded aastad enda ajaloost ja arengust välja lihtsalt?

Kõik, mis näeb välja nagu areng, ei pruugi seda tegelikult olla.

Loe materjale sellistelt autoritelt nagu Mark Sisson, Robb Wolf ja Loren Cordain. Ma usun, et siis saad aru, miks teatud grupp inimesi sellesse usub ja mida see üldse endast ette kujutab. Jällegi, ürgne eluviis tänapäeva konseptsioonis pole tegelikult midagi väga ürgset. Ma muudaks hea meelega selle idee nimetust, aga kas teil on häid ettepanekuid?

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tohib küsida, milliseid allikaid sa loed/lugenud oled seoses Paleoga?

***

Teemale tagasi tulles; täpsustan, et ma ei eeldagi, et keegi on ennast konkreetselt koopainimeseks kuulutanud. Pigem mõtlen inimesi, kes söövad toiduaineid, mida inimesed on eeldatavasti miljoneid aastaid söönud; kes teevad trenni viisil, mis nende funktsionaalsust elus tõstab, mitte lihtsalt lihaste kasvatamiseks; ja kes hindavad loodust ning minimalistlikumat tarbimist. On siin selliseid inimesi?

Paleoga väga otseselt midagi lugenud ei ole. Pigem seda, et selliseid toite põhimõtteliselt ei ole mida vältima peaks. Seega paleo dieet, kui menüü, kus mingid asjad "peab" välja jätma - on juba sellepärast tobe.

Niipalju võin öelda, et loodust hindan. Kuid mitte kahjuks sellisel tasemel, et kuidagi panustaksin selle eest hoolitsemisse või, et käituksin kuidagi teisiti va. seda, et prahti maha ei loobi kunagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paleoga väga otseselt midagi lugenud ei ole. Pigem seda, et selliseid toite põhimõtteliselt ei ole mida vältima peaks. Seega paleo dieet, kui menüü, kus mingid asjad "peab" välja jätma - on juba sellepärast tobe.

Niipalju võin öelda, et loodust hindan. Kuid mitte kahjuks sellisel tasemel, et kuidagi panustaksin selle eest hoolitsemisse või, et käituksin kuidagi teisiti va. seda, et prahti maha ei loobi kunagi.

Okei, respect.

Võib-olla ei peaks nii vastumeelne sellesse konseptsiooni olema, kui ei tea täpselt, mida ikkagi propageeritakse. Inimesed, kes sellist toitumist ja eluviisi soovitavad, on tegelikult ikkagi ülimalt kirglikud ja õpihimulised inimesed. Nii, et ei saa päris öelda, et nad "out of ass" asju tõmbavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, respect.

Võib-olla ei peaks nii vastumeelne sellesse konseptsiooni olema, kui ei tea täpselt, mida ikkagi propageeritakse. Inimesed, kes sellist toitumist ja eluviisi soovitavad, on tegelikult ikkagi ülimalt kirglikud ja õpihimulised inimesed. Nii, et ei saa päris öelda, et nad "out of ass" asju tõmbavad.

Et siis kirglikud ...

Kas see peaks olema eufemism sõna fanaatilised asemel , :D

Ja et ka veel õpihimulised ...

no seda enam ei suuda kuidagi uskuda.

Vata, igasugune sektantluse ideoloogia põhineb nimelt elitaarsusel, väljavalitusel; et kui jälgid teatud tavasid, siis käitud õigemini kui ülejäänud, seega oled neist parem, sest nemad teevad kõike valesti.

Ehk siis, sektant ei ole õpihimuline, sektant on jutlustaja.

Sina ei teinud seda teemat kah mitte õpihimust vaid ikka soovist (ntx minusugustele) tümikatele tõde kuulutada

ad majorem Dei gloriam , :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sina ei teinud seda teemat kah mitte õpihimust vaid ikka soovist (ntx minusugustele) tümikatele tõde kuulutada

Palun loe kõige esimest postitust uuesti:

"Kui paljud siin söövad ja/või elavad ja/või treenivad ammuste esivanemate elu põhimõtete järgi? Täpsustuseks toon veel välja inglisekeelsed terminid, kui veel mõttest aru ei saanud: Paleo diet, MovNat, Primal diet

Lihtsalt huvi pärast tahaks näha, kui palju siin foorumis mõttekaaslasi on."

Teema pole tehtud selleks, et kellegagi arutada, kas esivanemate eluviis on hea või mitte vaid lihtsalt, et uurida, kas siin neid on, kes seda pooldavad. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun loe kõige esimest postitust uuesti:

"Kui paljud siin söövad ja/või elavad ja/või treenivad ammuste esivanemate elu põhimõtete järgi? Täpsustuseks toon veel välja inglisekeelsed terminid, kui veel mõttest aru ei saanud: Paleo diet, MovNat, Primal diet

Lihtsalt huvi pärast tahaks näha, kui palju siin foorumis mõttekaaslasi on."

Teema pole tehtud selleks, et kellegagi arutada, kas esivanemate eluviis on hea või mitte vaid lihtsalt, et uurida, kas siin neid on, kes seda pooldavad. :P

Jajaa.

Aga esimesele postitusele järgnesid ju nii jutlus kui arutelu ..., :D

Mitte et mul selle vastu midagi oleks ja loomulikult on sul õigus oma vaateid tutvustada ja propageerida -

Benedicto Domini sit vobiscum, :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jajaa.

Aga esimesele postitusele järgnesid ju nii jutlus kui arutelu ..., :D

Mitte et mul selle vastu midagi oleks ja loomulikult on sul õigus oma vaateid tutvustada ja propageerida -

Benedicto Domini sit vobiscum, :rolleyes:

Tegelikult oleme ausad. Igal juhul on selline eluviis tervitatav ja kindlasti parem kui igapäevane üleküllastunud tarbimise ja mandunud mõtteviisi maailm. Selles suhtes pooldan igal juhul. Kasvatan ka 2 aastast selliselt, mis tähendab, et maal jookseb ta paljajalu ja saab karastada õhu käes. Kindlasti ei mingeid küpsiseid ega komme vaid lihtsad toidud. Selles suhtes ajavad mind marru "head tädid", kes titale kommi annavad, nad keeravad korralikult käru.

Kuna sõidan palju autoga, siis olen hakanud tegema ka nö. jalapäevi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult oleme ausad. Igal juhul on selline eluviis tervitatav ja kindlasti parem kui igapäevane üleküllastunud tarbimise ja mandunud mõtteviisi maailm. Selles suhtes pooldan igal juhul. Kasvatan ka 2 aastast selliselt, mis tähendab, et maal jookseb ta paljajalu ja saab karastada õhu käes. Kindlasti ei mingeid küpsiseid ega komme vaid lihtsad toidud. Selles suhtes ajavad mind marru "head tädid", kes titale kommi annavad, nad keeravad korralikult käru.

Kuna sõidan palju autoga, siis olen hakanud tegema ka nö. jalapäevi.

Probleem on selles, et võetakse üks aspekt nö. "tervisliku toitumise" alustaladest ning konstrueeritakse sellest terve dieet. Mis on lihtsalt tobe. Umbes nagu need veregrupi dieedid, puuviljadieedid, mahladieedid jne jne.

Mina küll oma lapsele küpsiseid ega komme ei keelaks. Mõõdukas tarbimine ei ole midagi hullu. Ning harjutades oma lapsi ekstreemsustega võib juhtuda, et edasises elus kipuvadki nad nägema maailma must-valgelt. Üks asi on silma peal hoida ning piirata liigset tarbimist, teine asi on täiesti ära keelata. See pole lihtsalt vajalik ning võib lõpuks viia tagasilöökideni, kus laps mingi hetk topib ennast ääreni küpsiseid täis kuna siiani on tal keelatud neid tarbida.

Või, et täiskasvanuks saades ning vanemate mõju alt pääsedes "avastatakse" vabadus mida iganes tarbida ning kaodatakse igasugune mõõdukuse tunne kuna pole seda kunagi õpetatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult oleme ausad. Igal juhul on selline eluviis tervitatav ja kindlasti parem kui igapäevane üleküllastunud tarbimise ja mandunud mõtteviisi maailm. Selles suhtes pooldan igal juhul. Kasvatan ka 2 aastast selliselt, mis tähendab, et maal jookseb ta paljajalu ja saab karastada õhu käes. Kindlasti ei mingeid küpsiseid ega komme vaid lihtsad toidud. Selles suhtes ajavad mind marru "head tädid", kes titale kommi annavad, nad keeravad korralikult käru.

Kuna sõidan palju autoga, siis olen hakanud tegema ka nö. jalapäevi.

Ja lahendus on seega tagasi kiviaega minek,

koos kõige juurdekuuluvaga, nagu ma aru saan?

btw, sa praktiliselt tsiteerisid Osama bin Laden'it ...,

:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vähegi tõsisemaltvõetavate inimeste poolt peetakse seda parajaks naljaks.

Kes keda tõsiselt võtab, iga koolkond võtab rohkem omi iidoleid.

Vähemalt täiesti raudsete piiridega Paleo Dieete. Milleks täielikult eemaldada menüüst mingeid teatud toite. Ei mõista.

Tervisekaalutlustel näiteks. Raudsed piirid ei ole kellelegi kusagil kohustuslikud, kui just mingit ägedat talumatust ei ole.

Tänapäeval on sul praktiliselt võimatu ürginimese moodi toituda, kui just metsa elama ei lähe. Seega tundub jube silmakirjalik kogu see suhtumine. Toitu nagu ürginimene ja siis sõidetakse autoga trenni... :rolleyes:

Ega mõte polegi täpselt samamoodi toituda. Ega ürginimesel ka mingit kindlat menüüd polnud. Üldjoontes järgimine pole keeruline. Ja minu teada käib ideoloogia juurde ka võimalikult pidev või päeva peale laiali jagatud füüsiline aktiivsus.

Sellel viimasel on ka täiesti teaduspõhine põhjendus, on näidatud et trenn ei kompenseeri pikaajalist liikumatust päeva jooksul.

Ega ma ise ka seda pideva aktiivsuse põhimõtet ei järgi aga mis teha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina küll oma lapsele küpsiseid ega komme ei keelaks.

Lapsena just tulekski saastaisu teket vältida. Hiljem on lihtsam maitseeelistusi teadlikult arendada aga laps väga ei mõtle. Keelamine pole hea, pigem hoida saast silma alt ära ja kokkupuudet vältida ning arendada paremaid maitseelistusi.

Mõõdukas tarbimine ei ole midagi hullu.

Tõmme ja sõltuvus tekivad väga kiiresti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paleoga väga otseselt midagi lugenud ei ole. Pigem seda, et selliseid toite põhimõtteliselt ei ole mida vältima peaks.

Midaaa??!! :rolleyes:

Seega paleo dieet, kui menüü, kus mingid asjad "peab" välja jätma - on juba sellepärast tobe.

Keegi ei "pea". Igaüks ise otsustab.

Mina nt olen lihtsalt suurendanud naturaalsema söögi osakaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lapsena just tulekski saastaisu teket vältida. Hiljem on lihtsam maitseeelistusi teadlikult arendada aga laps väga ei mõtle. Keelamine pole hea, pigem hoida saast silma alt ära ja kokkupuudet vältida ning arendada paremaid maitseelistusi.

Tõmme ja sõltuvus tekivad väga kiiresti.

Seda küll. Aga "saasta" silma alt ära hoida on meie maailmas labaselt öeldes võimatu, kui just oma last tuppa kinni ei pane. Pisikeste paari-aastaste puhul vbl küll, hiljem mitte nii väga.

Tõmme ja sõltuvus tekivad pigem siis kiiresti, kui ülejäänud menüü on puudulik. Kui laps saab iga päev korralikult mitmekülgset toitu, siis on ka soov igasugu maiuste järgi suhteliselt piiratud.

Vähemalt niipalju, kui mina olen tähele pannud siis need, kes koolis söökla toitu tarbisid - oli tunduvalt vähem igasugu soovi muud kraami tarbida. Samas, kui need, kes sööklas ei käinud, raiskasid vanemate antud taskuraha kõik snäkkide peale.

Kui anda lapsele valik, siis muidugi ta valiks automaatselt maiuse - seda enam, kui vanemad seda muudel juhtudel keelavad.

Targem oleks pakkuda lapsele või isegi käskida süüa mitmekülgset toitu, kuid siiski lubada talle ka maiuseid piiratud koguses, et ei tekiks niivõrd suurt kiusatust keelatud viljade järgi.

Midaaa??!! :rolleyes:

Keegi ei "pea". Igaüks ise otsustab.

Mina nt olen lihtsalt suurendanud naturaalsema söögi osakaalu.

Midaa? :D

Keegi muidugi ei "pea". Aga paljud, kes Paleot reklaamivad ütlevadki, et "peab" välja jätma - ja seda mingitel pseudoteaduslikel põhjusel. Seetõttu ka minu osaline vastuseis sellele.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ennast hästi küll ei tunneks, kui teaksin, et peaksin poes paaniliselt mingeid asju vältima.

Kui paaniliselt vältida on vaja, siis on juba midagi valesti läinud, lähenemine vale või rämpsusõltuvus tugev. Maitseeelistusi tasub arendada rahulikult.

Sõin just potsiku jäätist ja mugin shokolaadi praegu. :rolleyes: - ning usun, et minu tervis püsib sama hea nagu ta alati on olnud kuna kõik tõendid mingite toiduainete kahjulikkuse tõttu on enamasti väga pealiskaudsed, liigseid järeldusi tegevad ja tihtipeale kontekstist jubedalt välja rebitud ning massimeedia kaudu inimestele ajupesuna maha müüdud.

Aga miskipärast on enamikul meil vähem testot kui oma isal ja isal oli vähem kui vanaisal. Ja nii kogu maailmas juba aastakümneid.

Ja samas Tshiili mägikülades on vanameestel samapalju testot kui noortel kuttidel.

Ei võeta arvesse, et mistahes terviseprobleemid, mis inimestel on ei ole ainult toitumise tulemusena tekkinud. Veel vähem ainult mingite kindlate toitude tarbimise tulemusena.

Osa on kindlatest toitudest ja seda on näidatud vähemalt vaatlusuuringutes, aga ka kliinilistes. Aga suures osas ei teagi keegi, millest. Tänapäeva elustiili eri aspektid. Oletusi võib teha, põhiliselt vaatluse põhjal, mõned loodusrahvad on tsiviliseeritud söögi üle võtnud üsna hiljuti.

Paleo on ikka elustiil, mitte toitude vältimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui paaniliselt vältida on vaja, siis on juba midagi valesti läinud, lähenemine vale või rämpsusõltuvus tugev. Maitseeelistusi tasub arendada rahulikult.

Õige. Aga millegipärast tahab enamik inimesi teada kindlaid aineid mida vältida ja aineid mida võib vabalt tarbida. Kommertslik ajupesu on teinud oma töö ning inimesed on tihtipeale lolliks läinud toiduainete valikutes. Tihtipeale ostetakse seda, mis viimaste reklaamide järgi kõige paremat mainet omab ning välditakse muud.

Aga miskipärast on enamikul meil vähem testot kui oma isal ja isal oli vähem kui vanaisal. Ja nii kogu maailmas juba aastakümneid.

Ja samas Tshiili mägikülades on vanameestel samapalju testot kui noortel kuttidel.

Ma ei ole veendunud, et see ainult toidust on põhjustatud. Pigem toitumise ning elustiili koosmõjul. Regulaarne liikumine ja füüsiliselt raske töö peaksid kõik testosterooni tootmist stimuleerima. Pidev alko-uimas olek ja kiirtoidu tarbimine suurtes kogustes, seda aga vähendama. Eeldatavasti laste eostamine tol hetkel madala testotaseme peal oleva mehe poolt võib panustada lapse testo taseme madalamatele näitudele.

Osa on kindlatest toitudest ja seda on näidatud vähemalt vaatlusuuringutes, aga ka kliinilistes. Aga suures osas ei teagi keegi, millest. Tänapäeva elustiili eri aspektid. Oletusi võib teha, põhiliselt vaatluse põhjal, mõned loodusrahvad on tsiviliseeritud söögi üle võtnud üsna hiljuti.

Suuremahulised vaatlused on hämmastavalt ebatäpsed ning tihtipeale võib nendest ainult umbkaudelt midagi spekuleerida ning enamasti on nad kasulikud ainult sobivate teemade leidmiseks kontrollitud uuringute tarvis. Kliinilised uuringud kipuvad tavaliselt ühte ainsat faktorit kõigest muust eraldama, ebarealistlikes tingimustes ning ebanormaalsete katsealuste peal. Reaalset väärtust on paljudel suurema populatsiooni toitumise muutmiseks vähe.

Usun, et need loodusrahvad on võtnud ka muud üle peale tsiviliseeritud söögi..

Paleo on ikka elustiil, mitte toitude vältimine.

Mõnede jaoks mitte. Paleo Diet on vägagi populaarne teatud ringkondades ning seda reklaamitakse hämmastava fanatismiga.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda küll. Aga "saasta" silma alt ära hoida on meie maailmas labaselt öeldes võimatu, kui just oma last tuppa kinni ei pane. Pisikeste paari-aastaste puhul vbl küll, hiljem mitte nii väga.

Enda kodus tulekski vältida... ja muidugi mitte mingitele kommifestivalidele minna.

Tõmme ja sõltuvus tekivad pigem siis kiiresti, kui ülejäänud menüü on puudulik. Kui laps saab iga päev korralikult mitmekülgset toitu, siis on ka soov igasugu maiuste järgi suhteliselt piiratud.

Inimese tõmme kaloririkka, magusa ja glutamaadirikka järele on üsna fundamentaalne ja tugev, tekitab ennast võimendava õpitud sõltuvuse ja tekkivat sõltuvust võrreldakse tugevuselt heroiinisõltuvusega.

Muu söök, veresuhkru stabiliseerimisvõime, aju biokeemia jne muidugi mõjutavad seda tõmmet aga parem on kokkupuudet piirata.

Kui anda lapsele valik, siis muidugi ta valiks automaatselt maiuse - seda enam, kui vanemad seda muudel juhtudel keelavad.

Mul ei keelatud aga kodus kommi eriti polnud, harjusin muude asjadega ja hiljem eelistasin ka praemuna kommile.

Targem oleks pakkuda lapsele või isegi käskida süüa mitmekülgset toitu, kuid siiski lubada talle ka maiuseid piiratud koguses, et ei tekiks niivõrd suurt kiusatust keelatud viljade järgi.

Lubamine on üks asi aga parem kui talle neid silma alla ei jää

Midaa? :rolleyes:

Otseselt kahjulikud toiduained-koostisosad on kindlasti olemas. Sünt. transrasvad, biokeemiat mõjutavad pestitsiidijäägid, analoogsed pakendist (pudelid-pappkarbid-rasvakindel paber) pärit ained, nagu ftalaadid, bisfenool-A jne.

Vaatluslik seos peaks olema teraviljatarbimise ja hambaprobleemide vahel.

Mõned toiduained paistavad olevat tingimuslikult kahjulikud, ajalooliselt lektiinid-gluteenid eriti probleemiks pole olnud aga praegu on.

Keegi muidugi ei "pea". Aga paljud, kes Paleot reklaamivad ütlevadki, et "peab" välja jätma - ja seda mingitel pseudoteaduslikel põhjusel. Seetõttu ka minu osaline vastuseis sellele.

Ei ole päris pseudoteaduslikud alused, osaliselt teaduslikud, osaliselt lihtsalt läbi uurimata aga loogiliselt interpoleeritud.

See "peab" on kõnepruugi eripära ma arvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×