Jump to content
luigapoiss

kaalu alandamine

Recommended Posts

Olen viimase paari kuuga suht palju jalgratast sõitnud ja toitumisega jälginud mida söön....võimalikult palju igasugu rohelist ja suppe ja selliseid asju kus vähe süsivesikuid ja rasvu.. Sõidan ratast umbes 3 või 4 korda nädalas ja iga kord ikka nii 30 ja 40 kilomeetrit...on ka pea 70 km ring olnud....kaalusin muidu 92 kilo paar kuud tagasi ja nüüd olen 84....Tahan saada rasvast lahti ja ihu korda ja ka tervisliku toitumisega jätkata aga Tahangi targematelt teada kas see on normaalne kaalulangus või hävib dieedi ja trenniga koos rasvaga ka lihas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma siis ründan kohe :D

Jah. Kõik rasvad ei ole halvad (tegelikult halbu rasvu mõõduka tarbimise juures polegi), süsivesikud on üldse suhteliselt ebaolulised kuna pole keha tööks vajalikud (Ehk pole vaja toiduga omastada).

Lähemalt rääkides peab mainima, et rasvad on just need, mis hoiavad hormonaalsüsteemi ilusti töökorras ning mille puudumisel võib igasugu hädasid külge tulla. Kuna keha ei ole võimeline kõik rasvu ise sünteesima - ehk peame toiduga neid saama. Hädade hulgas on näiteks testosterooni taseme langemine, mis on igati kehv nähtus...

Kaalulanguse põhimõte on lihtne. Kuluta rohkem energiat, kui su keha päevas juurde saab(söö;). Puuduolev energia on vaja saada kuskilt, ning keha saab selle, kas kehas olevatest rasvadest, lihastest...

Seega jõuame järgmise punkti juurde. Valgukogused. Valk on see, mis aitab lihast kasvatada ning kaalulangetuse puhul seda ka säilitada. Kui valku ei ole piisavalt, siis lihasmassi säilitamine muutub raskeks kuna keha lagundab pidevalt ise-enda lihaseid ning vajab seega pidevalt uut valku juurde. Kui seda ei tule, siis lihaslagundamine ületab kasvu ja lihased tasapisi kaovad.

Kaalulangetuse ajal võtab keha lõviosa puuduolevast energiast, rasvadest - kuid see protsess on piiratud. Rasvade põletamine ei ole kerge töö ning seetõttu kasutab keha edukalt ka lihaste lagundamist ning nendest saadud valke omakorda energia saamiseks ning toiduga saadud valke samuti energia jaoks. Valgud muundatakse suhkruteks ning kasutatakse energiana ära. (Ehk mistõttu dieedi ajal on valgutarbimine targem kõrge hoida - kuna osa läheb igal juhul kaotsi keha energiavajaduste rahuldamiseks)

Seega. Kaalulangetamiseks söö vähem energiat sisse, kui päevas kulutad. Hoia valgutarbimine kõrge, et lihased säiliksid (Kuskil 1,5-2,2g kehakilo kohta - dieedi ajal pigem ülemine ots) ning samuti on valgurikas toit väga hästi nälga peletav, seega eriti hea. Hoia rasvatarbimine piisaval tasemel (ca. 1g kehakilo kohta), nii tagad kindlalt hormoonide korraliku töö. Kui jääb veel üle energiat mida võib söögi peale kulutada (kalorid), siis mata see ükskõik kuhu. Enamik tarbib lihtsalt süsivesikuid - kuid see on puhtalt personaalne eelistus.

Kuna meie keha süsivesikuid otseselt ei vaja - siis ei ole vaja ka kindlat süsivesikute taset päevas tarbida.

Nii, siin lehel tööriistade all on BAV arvuti - selle abiga saad määrata oma baas ainevahetuse taseme. Ehk kogus energiat, mida su keha vajab lihtsalt elus püsimiseks. Alla selle ei tohiks kaalulangetades langeda, kuna see pole mitte ainult ebavajalik, vaid ka ebatervislik.

Lisades BAV-ile umbkaudselt päeva jooksul tegevusega kulutatud energiakoguse - leiamegi lõppsumma mida on vaja kaalu stabiilsena hoidmiseks. See on umbkaudne energiakogus mida päevas vajame, et kaal ei liiguks ei üles ega alla.

Et edukalt rasva põletada peaksime energiatarbimist ca. 10% allapoole seda piiri langetama. See on suhteliselt tagasihoidlik kaalulangetus tempo, mis soosib enamuse lihasmassi säilimist. Kuid ka kuni 20% defitsiiti pole ebanormaalne. Mida kõrgem on isiku rasvaprotsent, seda julgemalt võib kaloraaži piirata.

Seda kõike arvesse võttes võiks kaalulangetus tempo olla ca. 1-2kg kuus. Nii võime kindlad olla, et põleb enamuses rasvmassi ja mitte lihased. (Suure ülekaaluga inimesed võivad julgemalt kaalu kaotada)

Trenn omakorda mõjutab palju kuna põletab kaloreid ning pakub vastavad koormust, et lihaskasvu esile kutsuda. Seega lihtsustab rasvapõletus protsessi - ning algajate puhul võib sama-aegselt kaalukaotusega esile kutsuda isegi lihasmassi kasvu.

---

Sai vist piisavalt põhjalik. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt.

Kogu Maailma Toitumisteadus sai nüüd 'irmsa litaka, ;)

Äkki on siis nüüd selgunud, et inime vajab erinevaid toitaineid ...

Ja mina veel lootsin, et saan lugeda ilusat Kogu Maailma Toitumisteaduse põhinevat kaalualandavat suhkrusöömisekava ..., :P

Aga noh, selle eest sain olla tunnistajaks, kuidas Kogu Maailma Toitumisteadus paari tunni jooksul kannapöörde tegi , :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa targutad. Ma pole mitte midagi teistmoodi väitnud kui ühestki teises teemas viimasel ajal. Tee vahet kaalu langetusel ja "targal" kaalulangetusel kus eesmärk kaotada rasvamassi ning säilitada lihaseid maksimaalselt.

Küsi selgeid küsimusi ja väida midagi, siis saan otseselt vastata. Ei viitsi enam ümber pudru kapata. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa targutad. Ma pole mitte midagi teistmoodi väitnud kui ühestki teises teemas viimasel ajal. Tee vahet kaalu langetusel ja "targal" kaalulangetusel kus eesmärk kaotada rasvamassi ning säilitada lihaseid maksimaalselt.

Küsi selgeid küsimusi ja väida midagi, siis saan otseselt vastata. Ei viitsi enam ümber pudru kapata. ;)

Ah, sa oled valmis väitma mida iganes, mis toetaks sinu põhipostulaati paksud on värdjad ja nad on ise kõiges süüdi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah, sa oled valmis väitma mida iganes, mis toetaks sinu põhipostulaati paksud on värdjad ja nad on ise kõiges süüdi.

Oeh. Otsi professionaalset abi, kui sa ei suuda mitte kuidagi oma kompleksidest üle saada. Erinevalt sinu arvamusest ei keerle kogu minu maailm paksukeste vihkamise ümber. Ausalt öeldes on mul suuresti pohhui. Kuid ma tahaks näha inimesi, keda ei ajaks vihale suhtumine, kus üks isik süüdistab oma vigades kõike muud, kui ise-ennast. Olgu tegemist paksuga, kes ei suuda ennast sundida vähem õgima või suitsetajaga, kel samad probleemid, või alkohoolikuga või kellega iganes.

Kui inimene aktiivselt süüdistab kõike muud, välja arvatud enda käitumist - oma probleemides - ning ei võta mitte kuidagi abistavat kätt vastu, ei vääri midagi rohkemat kui mõnitamine.

Ma ei ole valmis väitma mida iganes. Ma väidan väga kindlaid asju. Suhtkoht fakte lausa. Ning mul on arvutis päevast päeva suurenev artiklite ja teaduslike uuringute kogu, mis seda ka tõestavad. Ma ei tee oma väiteid mingi mõttetu eesmärgi pärast pakse alandada või sinuga tüli norida. Ma võtan oma väiteid teaduslikest uuringutest ja ekspertite lahkamisest nendel teemadel.

Sina seevastu väidad asju millel ei ole mingit teaduslikku kinnitust ning tuima põikpäisusega proovid oma "kogemustele" tuginedes neid õigustada. Kui sa veedaks osa oma vaba aega, et vastavaid teaduslikke materjale uurida - siis sa ei veedaks oma aega minuga mõttetult vaieldes, vaid prooviksid leida mingeidki teoseid, mis sinu arvamusi kinnitaksid.

Kas normaalset diskussiooni on nii raske paluda?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid ma tahaks näha inimesi, keda ei ajaks vihale suhtumine, kus üks isik süüdistab oma vigades kõike muud, kui ise-ennast. Olgu tegemist paksuga, kes ei suuda ennast sundida vähem õgima või suitsetajaga, kel samad probleemid, või alkohoolikuga või kellega iganes.

Kui inimene aktiivselt süüdistab kõike muud, välja arvatud enda käitumist - oma probleemides - ning ei võta mitte kuidagi abistavat kätt vastu, ei vääri midagi rohkemat kui mõnitamine.

Ma ei ole valmis väitma mida iganes. Ma väidan väga kindlaid asju. Suhtkoht fakte lausa. Ning mul on arvutis päevast päeva suurenev artiklite ja teaduslike uuringute kogu, mis seda ka tõestavad. Ma ei tee oma väiteid mingi mõttetu eesmärgi pärast pakse alandada või sinuga tüli norida. Ma võtan oma väiteid teaduslikest uuringutest ja ekspertite lahkamisest nendel teemadel.

Sina seevastu väidad asju millel ei ole mingit teaduslikku kinnitust ning tuima põikpäisusega proovid oma "kogemustele" tuginedes neid õigustada.

Vata, olen paksudega tegelenud viimased 6 aastat.Sellest ajast alates, kui ise normaalseks sain.

Ja suitsetamise olen maha jätnud.Ja joomise kah, ;)

Nii et erinevalt sinust olen kõigi nende sõltuvustega kokku puutunud isiklikult, mitte teoreetilise pläma baasil.

Too müütiline isik, kes, süüdistab oma vigades kõike muud, kui ise-ennast ei ole üleüldse teema.Neid aidata ei ole võimalik.Seega ei ole neile mõtet ka tähelepanu pöörata.

Kui mainisin eelnevalt sm.Lõssenkot, siis mitte asjata.Nimelt väideti XX saj. 50-60ndail aastail N-Liidus, et inimene sünnib puhta lehena.Et see, kas temast saab andekas helilooja või sopajoodik, andekas sportlane või hoopis matemaatik - sõltub keskkonnast.Et õigetes oludes võib igaühest saada Einstein.Veidi muudetud oludes aga hoopis Mozart ...

või siis hoopis Bolt.Ei mingit pärilikkust ega geneetikat.Kõike seda hakati nimetama lõssenkismiks.

Sina lähed veel kaugemale.Sa väidad, et piisab vaid isiku tahtest ...,

Triumph des Willens ,:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no sai ikka täitsa põhjalik vastus küll...loen seda veel mitu korda läbi ja teen endale kõik selgeks...muide suitsetamise ja alkoholiga minu puhul on nii,et 1. novembril saab juba 2 aastat mil maha jätsin ja joomisega on ikka minimaalselt-kord kvartalis väike istumine ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×