Jump to content
naaber123

söök ja trenn

Recommended Posts

selle koha pealt pean suga nõustuma. kindlasti kui enam süüa, tekib ka areng. õigesti süües ka positiivne muutus... päris nii see tõesti ei ole, et ei mingil määral arene. alles 2 kuud tagasi treenisin ka ühe sellise poisiga koos, kes ütles, et ei arene üldse. pärast 1.5 kuud treeninguid oli vahe ikka päris suur. kahjuks lolli peaga ei mõelnud, et võiks ju pildi materjali ka teha....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingil määral ma olen sellega nõus, miks osad on kõhnad ja üldse juurde ei võta - kuna ei osata piisavalt süüa. Aga fakt on see, et kõik inimesed pole samasuguste vaimsete/füüsiliste eeldustega siia maamunale loodud. Jumal ei salli tühja kohta - ühes asjas oled nõrk, teises asjas tugevam.

Kas mitte ektode probleem polnud seotud madala testo tasemega, toitumine on üks asi, aga kui testo madal, siis saagi kiirelt tulla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis kinnitad minu pointi? Kui ta suurtes kogustes saiakesi, karastusjooke ja muud jama sõi siis oligi kaloraaž laes ning lihas vohas kergelt öeldes. Alkohol ei pärsi lihaskasvu siiski nii oluliselt nagu arvatavakse. Suits samuti mitte.

Minu päevamenüü on ka osaliselt hot-dogid, pitsaa, jäätis jms. Ei ütleks, et vormile kehvasti mõjub. smile.gif

Söögikordade arv ei mõjuta midagi. Söögi väline kuju / üldlevinud arvamused mingi toidu headuse/halbuse kohta samuti ei mõjuta eriti arengut. Vormi võib teha pitsade ja krõpsudega väga hästi. Kui valgupulbrist saab lisaks vajalikke valke siis ongi kõik piisav kehal olemas, et ilusti lihasmassi ehitada.

Kindlasti annab vormi teha igasuguste erinevate toitudega, aga kui kauges tulevikus sinu laip ära ei kõdune, siis asi päris õige olla ei saa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingil määral ma olen sellega nõus, miks osad on kõhnad ja üldse juurde ei võta - kuna ei osata piisavalt süüa. Aga fakt on see, et kõik inimesed pole samasuguste vaimsete/füüsiliste eeldustega siia maamunale loodud. Jumal ei salli tühja kohta - ühes asjas oled nõrk, teises asjas tugevam.

Kas mitte ektode probleem polnud seotud madala testo tasemega, toitumine on üks asi, aga kui testo madal, siis saagi kiirelt tulla.

Madala testoga võib lihaskasv tõesti aeglane olla, kuid kaalutõus peaks toimuma sellegipoolest. Antud juhul siis suuresti rasva arvelt. :rolleyes:

Kui aga inimene üldse kaalu juurde ei võta siis ei ole mõtet madala testo taha pugeda vaid lihtsalt "man up" ja rohkem süüa / aktiivsuse taset vähendada. Kui on kahtlusi, et madal testo siis võiks arsti juures uurida lasta. Millegi pärast seda just eriti paljud ei tee. Kui testo on normis siis lihaskasvu piirajaks jääb siiski inimene ise oma tegevustega ning ei ole mõtet hakata üleliia geneetikat süüdistama, kui lihtsalt ise ollakse laisk või rumal.

Kindlasti annab vormi teha igasuguste erinevate toitudega, aga kui kauges tulevikus sinu laip ära ei kõdune, siis asi päris õige olla ei saa :)

Ega ei tasu kindlasti hulluks minna ning terve menüü McDonaldsist võtta. Küll aga ei tee midagi halba vahest mõned burgerid süüa. Kehakoostise koha pealt kindlasti mitte. Vbl mõned terviseprobleemid, kui liigselt ületöödeldud toitu tarvitada. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söögi väline kuju / üldlevinud arvamused mingi toidu headuse/halbuse kohta samuti ei mõjuta eriti arengut. Vormi võib teha pitsade ja krõpsudega väga hästi.

Ma seda väga ei usu ja niipalju kui olen jõudnud lugeda siis Martin ka sama meelt ei ole :rolleyes:

Vahel sellise nodi söömine on üks asi aga olulise toiduallikana teine asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise olen 21a 187 cm pikk ja 70 kg ja söön päevas umbes 4500 kcal(valgujoogid ja möllud sees) ja ma ei usu ,et see eriti vähe on, töö ei ole ka nii füüsiline. Juurde tuleb ikka väga raskelt.

Kas kilpnääre on korras?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka pikk ja peenike. Momendil 189 ja 95-96kg.

Mäletan kuidas unistasin saada 90kg. täis. Viimase 7a. jooksul on lisandunud 10kg.

Kuna eelmine aasta võistlesin -100 kaalukategoorjas, otsustasin paar kilo kiirelt juurde saada.

Muidu tarbin toidulisandeid natuke alla normi, siis panin topelt portsu. Sain paari kuuga 99kg. kätte.

Aga see pilt mulle üldse ei meeldinud. Kõik mis tuli, tuli vöökohta. Sangad ja kõht. Kuigi olen koguaeg väga aktiivne.

Trennid 4 korda nädalas + pikkadel (12 tundi) tööpäevadel on jooksmist päris palju. See on minu aeroobne pool.

Nüüd olen jälle vanas kaalus sest see rasv mulle ei meeldinud.

Tõesti on minusugusel kehatüübil raske juurde võtta.

Tõsi,kilpnääret pole kontrollinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka pikk ja peenike. Momendil 189 ja 95-96kg.

Mäletan kuidas unistasin saada 90kg. täis. Viimase 7a. jooksul on lisandunud 10kg.

Kuna eelmine aasta võistlesin -100 kaalukategoorjas, otsustasin paar kilo kiirelt juurde saada.

Muidu tarbin toidulisandeid natuke alla normi, siis panin topelt portsu. Sain paari kuuga 99kg. kätte.

Aga see pilt mulle üldse ei meeldinud. Kõik mis tuli, tuli vöökohta. Sangad ja kõht. Kuigi olen koguaeg väga aktiivne.

Trennid 4 korda nädalas + pikkadel (12 tundi) tööpäevadel on jooksmist päris palju. See on minu aeroobne pool.

Nüüd olen jälle vanas kaalus sest see rasv mulle ei meeldinud.

Tõesti on minusugusel kehatüübil raske juurde võtta.

Tõsi,kilpnääret pole kontrollinud.

Kui kaalu muidu tuli kaloraaži tõstmisega ilusti aga lihtsalt enamuses rasvamass, siis järelikult kas kaloraaži sai liiga kõrgeks lükatud või trenn/taastumine/toitainete vahekorrad paigast ära ning lihasmassi kasv lihtsalt liiga madal.

Mida aastad edasi seda raskemaks lihasmassi kasvatamine nii-või-naa muutub.

Liigne aktiivsus võib põhjustada ka liigset stressi ning üldist lisakoormust kehale - kõik, mis pärsib optimaalset lihaskasvu ning suurendab rasvmassi kogunemist kõhu ja puusade ümber.

Seega sinu jutt ei ole sugugi mitte ebaloogiline vaid põhjuseid leiab säärasteks muutusteks alati. Ei tasu end heidutada lasta vaid hoopis põhjustest aru saada ning nendega manipuleerides siiski soovitud vorm saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Madala testoga võib lihaskasv tõesti aeglane olla, kuid kaalutõus peaks toimuma sellegipoolest. Antud juhul siis suuresti rasva arvelt. :D

Mõned inimesed on tõesti veidrad. Mul tuttav lasi saia ja pekki näost sisse, istus peamiselt arvutis ning erilist liikumist polnud. Mingeid lisakilosi ikkagi juurde ei tulnud. Söögu mida tahes ja kui palju.. lihased ikka triibutavad :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõned inimesed on tõesti veidrad. Mul tuttav lasi saia ja pekki näost sisse, istus peamiselt arvutis ning erilist liikumist polnud. Mingeid lisakilosi ikkagi juurde ei tulnud. Söögu mida tahes ja kui palju.. lihased ikka triibutavad :rolleyes:

Küsimus ongi selles, et palju seda saia ja pekki oli ikkagist. Ja Kas sa istusid tal mitu nädalat kõrval ja jälgisid igat ampsu ja aktiivsuse taset? :D

"Correlation does not imply causation" - Ära eelda midagi, kui ei tea 100% kindlalt kõike detaile. Kõrvalvaatajale võib tunduda, et minu dieet on suht sama. Istun 15h päevas arvuti taga, söön jäätist, pitsat ja saiakesi. Muidugi ka liha ja juurikaid aga kõrvalvaatajale võib tunduda sellegipoolest, et mul on istuv eluviis ning söön igasugu jama sisse. Et mis kehatüübiga mind ometi õnnistatud on, et paksuks ei lähe? ;)

Aga lihtsalt ma loen kaloreid ning ei söö liigselt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindel, et tuleb 4500kcal?

Sinu trenn põletab ikka päris räigelt kaloreid, kui 2-3h ainult uhad. Mingi 1000kcal on reaalne. Kergelt töö juures kulutatu ka juurde, veidikene ülearvestust vbl ja ongi suhteliselt aeglane areng garanteeritud.

Palju on menüüs valku grammiliselt? 20-30% valgu energiaväärtusest läheb ainuüksi seedimise peale.

Ehk suure valgusisaldusega menüü, väga pikk ja intensiivne treening + töö, mis ei pruugi olla väga füüsiline, kuid ainüksi seismine kulutab rohkem kaloreid kui istumine. Ning lõpptulemuseks ongi see, et kulutab niivõrd palju kaloreid, et isegi 4500kcal juures ei tule eriti kaalu juurde.

Mina ise kaalun praegu 98kg ja kasvan 3500kcal juures. Aga minu trenn on 45min pikk ning veedan 90% päevast istudes arvuti taga. Ehk kui ma teeksin samamoodi trenni nagu sina, seisaksin enamiku päevast jalgadel siis oleksin samuti raskuses kaalu lisamisega. :rolleyes:

Et siis kinnitad minu pointi? Kui ta suurtes kogustes saiakesi, karastusjooke ja muud jama sõi siis oligi kaloraaž laes ning lihas vohas kergelt öeldes. Alkohol ei pärsi lihaskasvu siiski nii oluliselt nagu arvatavakse. Suits samuti mitte.

Minu päevamenüü on ka osaliselt hot-dogid, pitsaa, jäätis jms. Ei ütleks, et vormile kehvasti mõjub. :D

Söögikordade arv ei mõjuta midagi. Söögi väline kuju / üldlevinud arvamused mingi toidu headuse/halbuse kohta samuti ei mõjuta eriti arengut. Vormi võib teha pitsade ja krõpsudega väga hästi. Kui valgupulbrist saab lisaks vajalikke valke siis ongi kõik piisav kehal olemas, et ilusti lihasmassi ehitada.

Toidust tuleb valku umbes 140-150g päevas ja + 80g valgupulbrit päevas. Tegin arvutused ja kaloreid tuleb kokku 4500 päevas. Aga proovin siis vähendada trenni pikkust ? (1,5h peale) ja kas iga harjutuse lõpus pingutan niikaua kuni jaksan või iga seeria ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidust tuleb valku umbes 140-150g päevas ja + 80g valgupulbrit päevas. Tegin arvutused ja kaloreid tuleb kokku 4500 päevas. Aga proovin siis vähendada trenni pikkust ? (1,5h peale) ja kas iga harjutuse lõpus pingutan niikaua kuni jaksan või iga seeria ?

Valgukogus on hea. Vbl veidi palju, aga pigem rohkem, kui et vähem. :rolleyes: - Ma usun siis sind, et 4500kcal tuleb kokku.

Vähenda jah trenni pikkust. Proovi trenni tehes iga lihase puhul keskenduda sooritusele. Ära lihtsalt pumpa ega vehi. Vaid proovi nii, et positiivne faas nt. 1 sekund, hoiad lõpp-pingutust 1 sekundi ning siis 3-4 sekundit on negatiivne faas kus langetad raskust tagasi algpositsiooni.

Väiksemad lihased nagu Biitseps/triitseps/õlad ei vaja metsikult seeriaid. 2-3 harjutust ning 2-3 seeriat on piisav. (kaks korda nädalas tehes võib pigem teha iga trenn vähem kuna nädala peale kokku tuleb ikka päris palju) (Õlgade puhul võid siiski kokkuvõttes teha rohkem kuna on vaja mõjutada erinevaid õlalihaseid ning mõnes mõttes võib neid vaat-et võtta kui täitsa erinevaid lihaseid)

Soovitavalt võiksid esimesed seeriad lihasele olla kergemad - nö. soendus-seeriad. Ning viimased 1-2 seeriat pingutad siis kõigest jõust. Mõni soovitab jätte kordus-kaks varu iga tööseeria lõppu - mõni teine aga soovitab suutikkuseni minna. Eks pead ise valima. Algaja puhul vast kergem väike varu jätta.

Usun, et niimoodi käitudes kutsud esile suurema arengu lihasmassi osas ning ajaliselt lühemad trenni tulevad kindlasti ka väiksema energiakuluga. Ehk topeltkasu. Lihas peaks saame rohkem rasket koormust kasvamiseks ning samas jääb ka üle rohkem kaloreid, et seda massi kasvu ka teoks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valgukogus on hea. Vbl veidi palju, aga pigem rohkem, kui et vähem. :rolleyes: - Ma usun siis sind, et 4500kcal tuleb kokku.

Vähenda jah trenni pikkust. Proovi trenni tehes iga lihase puhul keskenduda sooritusele. Ära lihtsalt pumpa ega vehi. Vaid proovi nii, et positiivne faas nt. 1 sekund, hoiad lõpp-pingutust 1 sekundi ning siis 3-4 sekundit on negatiivne faas kus langetad raskust tagasi algpositsiooni.

Väiksemad lihased nagu Biitseps/triitseps/õlad ei vaja metsikult seeriaid. 2-3 harjutust ning 2-3 seeriat on piisav. (kaks korda nädalas tehes võib pigem teha iga trenn vähem kuna nädala peale kokku tuleb ikka päris palju) (Õlgade puhul võid siiski kokkuvõttes teha rohkem kuna on vaja mõjutada erinevaid õlalihaseid ning mõnes mõttes võib neid vaat-et võtta kui täitsa erinevaid lihaseid)

Soovitavalt võiksid esimesed seeriad lihasele olla kergemad - nö. soendus-seeriad. Ning viimased 1-2 seeriat pingutad siis kõigest jõust. Mõni soovitab jätte kordus-kaks varu iga tööseeria lõppu - mõni teine aga soovitab suutikkuseni minna. Eks pead ise valima. Algaja puhul vast kergem väike varu jätta.

Usun, et niimoodi käitudes kutsud esile suurema arengu lihasmassi osas ning ajaliselt lühemad trenni tulevad kindlasti ka väiksema energiakuluga. Ehk topeltkasu. Lihas peaks saame rohkem rasket koormust kasvamiseks ning samas jääb ka üle rohkem kaloreid, et seda massi kasvu ka teoks teha.

Selge, suur tänu abi ja aja eest !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitavalt võiksid esimesed seeriad lihasele olla kergemad - nö. soendus-seeriad. Ning viimased 1-2 seeriat pingutad siis kõigest jõust. Mõni soovitab jätte kordus-kaks varu iga tööseeria lõppu - mõni teine aga soovitab suutikkuseni minna. Eks pead ise valima. Algaja puhul vast kergem väike varu jätta.

Variant on teha ka kordamööda - üks trenn tööseeria lõpus kordus-kaks(~80%) varu teine trenn suutlikkuseni(100%). Nõnda peaks ka I. Otsuse raamatus olema :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin alguses kuni 14 a. paks, siis võtsin järsku 30kg suvega alla, väga skinny olin, peaaegu nagu tollel bro-science pildil ("don't eat ur carbs after 18.00"). Vaikselt hakkasin jõusaalis käima, siis juba 5x nädalas ja hiljem ülepäeviti, et kui jõuksipäev polnud, siis tegin kodus ja toitumist hindasin ka üle ilmselt ja valku ei tulnud piisavalt. Igatahes areng oli nullilähedane, sai lihtsalt rohkem toonusesse. Siis jõudis kohale, et peab sööma ka ikka, aga alguses muidugi ei jälginud niipalju toitumist, et õigeid asju saaks söödud, vaid lihtsalt, et saaks kaloraaž täis. Nüüd 20, 185cm ja hetkekaal 96,5kg, mais oli 82,7kg, trenni teen ülepäeviti, vahepeal muidugi kaks päeva järjest, kuna jõuks laupäeviti kinni, söön trenni+tööpäeval 5000kcal vähemalt, kuni 6000, muidu trennipäeval kuskil 4500 ja tavalisel päeval samapalju. Ma ei väida, et kõik mis selle ajaga on tulnud, on "lean muscle" :rolleyes:, aga soonetab küll siin-seal, sixpack endiselt alles ja lihased ikkagi eristuvad. Trenn kestab 1,5-2h, iga kord lisan korduse või siis kui jõuan 8 kordust nt teha, olenevalt harjutusest, siis teen võib-olla veel paar trenni sama raskusega ja alles siis lisan juurde, väikeste sammudega, kuid siiamaani see toimib väga hästi. Aga siiski, kõige olulisem on toitumine, ilma selleta ilmselt poleks nii kiiresti midagi juurde tulnud, lisanditest võtan valku, BCAA kapslites, kreatiin, liigestele glükosamiin. Kavatsen ka samamoodi edasi jätkata :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olin alguses kuni 14 a. paks, siis võtsin järsku 30kg suvega alla, väga skinny olin, peaaegu nagu tollel bro-science pildil ("don't eat ur carbs after 18.00"). Vaikselt hakkasin jõusaalis käima, siis juba 5x nädalas ja hiljem ülepäeviti, et kui jõuksipäev polnud, siis tegin kodus ja toitumist hindasin ka üle ilmselt ja valku ei tulnud piisavalt. Igatahes areng oli nullilähedane, sai lihtsalt rohkem toonusesse. Siis jõudis kohale, et peab sööma ka ikka, aga alguses muidugi ei jälginud niipalju toitumist, et õigeid asju saaks söödud, vaid lihtsalt, et saaks kaloraaž täis. Nüüd 20, 185cm ja hetkekaal 96,5kg, mais oli 82,7kg, trenni teen ülepäeviti, vahepeal muidugi kaks päeva järjest, kuna jõuks laupäeviti kinni, söön trenni+tööpäeval 5000kcal vähemalt, kuni 6000, muidu trennipäeval kuskil 4500 ja tavalisel päeval samapalju. Ma ei väida, et kõik mis selle ajaga on tulnud, on "lean muscle" :rolleyes:, aga soonetab küll siin-seal, sixpack endiselt alles ja lihased ikkagi eristuvad. Trenn kestab 1,5-2h, iga kord lisan korduse või siis kui jõuan 8 kordust nt teha, olenevalt harjutusest, siis teen võib-olla veel paar trenni sama raskusega ja alles siis lisan juurde, väikeste sammudega, kuid siiamaani see toimib väga hästi. Aga siiski, kõige olulisem on toitumine, ilma selleta ilmselt poleks nii kiiresti midagi juurde tulnud, lisanditest võtan valku, BCAA kapslites, kreatiin, liigestele glükosamiin. Kavatsen ka samamoodi edasi jätkata :D.

Tere, Millest toitumiskava koosneb kui küsida tohib ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, Millest toitumiskava koosneb kui küsida tohib ?

Otseselt toitumiskava pole :D, kuidas kunagi selles mõttes, kui raha rohkem, siis saab ka rohkem, kui ei, peab vähemaga leppima. Igatahes, hommikul suur kauss putru, sinna peale valgupulbrit + 200g kohupiima eraldi veel. Tööle olen siiamaani kanafileed võtnud kaasa, mingi 200g ja siis riis 125g + midagi rohelist. Sealt edasi juba kuidas kunagi, põhiline on, et saaks kuskil 400g süsikaid päeva peale kokku ja ka valku tuleb kusagil 300-400g, aga muidugi ma ei mõtle mingeid rämpstoite jms, kui midagi magusat, siis nt söön kuivatatud banaane, saab palju süskareid või kohupiimakreem 400g, saab rasva ja süsikaid+natuke valku. Praegu on põhiline mass, aga ma ütlen, et pole mõtet šokolaadi nt või pitsat süüa selle nimel, et massi tuleks, tuleb küll, aga siis juba rohkem rasva arvelt. Trennis tasuks rõhku pöörata just kükile ja jõutõmbele, surumist teeks niipalju kui võimalik hantlitega või plokil näiteks :rolleyes:. Unustasin lisada, et tööle võtan teiseks korraks veel valgusheigi ja müslibatooni, iga 3-4h tagant võiks ikka süüa, minu puhul toimib :)

Muudetud kasutaja Viiking poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valku 300-400g. Normaalne mees oled siis ju ;)

Antiikmööbliga ahju kütmine e. enamus läheb kasutult kaduma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×