Jump to content
naaber123

söök ja trenn

Recommended Posts

Tere, sooviks mõne targe inimese käest nõu saada oma kavade kohta (toitumis ja trenni). Trenni päevad on esmaspäev, kolmapäev,reede ja pühapäev.

Trenni teen kodus, umbes 2-3 h ja kasutan 10 kg, 15 kg , 20 kg hantleid ning kõhulihaste pink.

Esmaspäeval : Rind, tritseps , õlg , kõht

Kolmapäeval : Selg , biitseps , trapets , kõht , jalg

Reede : esmaspäevane kava

Pühapäeval : kolmapäevane kava

Söök trenni päeval :

kell 09:00 - 5 muna(praetud) pihv või midagi ja hapukoore,kurgi ja tomati kaste.

kell 11:00 - 2-3 banaani ja jogurt (200-300 g)

kell 13:30 - Mikseris tehtud segu (500g) jõhvika mahl , 2 banaani , 75 g päevalille seemneid , kohupiima 100 g

kell 15:30 - müsli 100 g

kell 18:00 - riis ja pihv

kell 20:30 - 23:00 - trenn , kohe peale trenni 40g valku ja 5g kreatiini 0,5 l veega

kell 23:40 - 40g valku ja 5g kreatiini 0,5 l veega

kell 24:30 - 5 muna ja kana või midagi ja hapukoore,kurgi ja tomati kaste.

Ennem magama minekut 40g kaseiini , arginini 5g ja 3 supilusikat linaseemne õli

Söök vabal päeval :

Suht sama aga lõpus ainult 0,5 l valgu ja kreatiini segu.

Küsimus : kas võin toidulisandeid segada ka väiksema koguse veega ? Oleneb sellest midagi ? Kuidas kavad üldiselt tunduvad , kas jätkan ?

Soovin hetkel massi juurde saada , kehatüüp on ektomorf.

Ettetänades , Siim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohoh, miks 8x toidukorda? Ajudele ei hakka? :D

Trennid ka jube pikad. On mingi eriline põhjus? 1.5h on üldjuhul selline max. mis enamikele sobib. Üle selle kipuvad inimesed liialt kõrvaliste asjadega tegelema ning seetõttu on trenn pikk. Ise teen ca. 30-45min-ga oma trennid ära. Ei ole midagi arengus kehvasti olnud.

Sellist asja nagu ektomorf otseselt ei ole. Tähendab, et oled kõhna ja aktiivne lihtsalt, muud midagi. :rolleyes:

Kava on algajale ok. Hiljem võid lihaseid lahku lüüa erinevatele päevadele ning iga trenn neid rohkem piinata kuna taastumiseks jääb ka piisavalt aega sel juhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, sooviks mõne targe inimese käest nõu saada oma kavade kohta (toitumis ja trenni). Trenni päevad on esmaspäev, kolmapäev,reede ja pühapäev.

Trenni teen kodus, umbes 2-3 h ja kasutan 10 kg, 15 kg , 20 kg hantleid ning kõhulihaste pink.

Esmaspäeval : Rind, tritseps , õlg , kõht

Kolmapäeval : Selg , biitseps , trapets , kõht , jalg

Reede : esmaspäevane kava

Pühapäeval : kolmapäevane kava

Söök trenni päeval :

kell 09:00 - 5 muna(praetud) pihv või midagi ja hapukoore,kurgi ja tomati kaste.

kell 11:00 - 2-3 banaani ja jogurt (200-300 g)

kell 13:30 - Mikseris tehtud segu (500g) jõhvika mahl , 2 banaani , 75 g päevalille seemneid , kohupiima 100 g

kell 15:30 - müsli 100 g

kell 18:00 - riis ja pihv

kell 20:30 - 23:00 - trenn , kohe peale trenni 40g valku ja 5g kreatiini 0,5 l veega

kell 23:40 - 40g valku ja 5g kreatiini 0,5 l veega

kell 24:30 - 5 muna ja kana või midagi ja hapukoore,kurgi ja tomati kaste.

Ennem magama minekut 40g kaseiini , arginini 5g ja 3 supilusikat linaseemne õli

Söök vabal päeval :

Suht sama aga lõpus ainult 0,5 l valgu ja kreatiini segu.

Küsimus : kas võin toidulisandeid segada ka väiksema koguse veega ? Oleneb sellest midagi ? Kuidas kavad üldiselt tunduvad , kas jätkan ?

Soovin hetkel massi juurde saada , kehatüüp on ektomorf.

Ettetänades , Siim.

Mis kellast mis kellani sa magad?

See kella 13:30-ne sheik on hea ka? :rolleyes:

Mis ja mitu harjutust mingile lihasgrupile teed?

Iseenesest ma panen küll valgusheigile suht vähe vett, et selline mõnus kreemjas jääks - ei tea, et nõnda kuidagi halvem toime oleks.

Huvi pärast küsin miks linaseemneõli võtad? Kas seedimise pärast?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Banaane tuleb vist muidu palju, need liiguta kindlasti samale ajale, kui kreatiini võtad. Parandab märgatavalt kreatiini imendumist.

Suht subjektiivne ma usun. Ei usu, et banaanide üleküllus midagi halba teeb. Pigem head. Hea kaaliumi allikas... jõusaalimeestele vajalik asi. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tohoh, miks 8x toidukorda? Ajudele ei hakka? :D

Trennid ka jube pikad. On mingi eriline põhjus? 1.5h on üldjuhul selline max. mis enamikele sobib. Üle selle kipuvad inimesed liialt kõrvaliste asjadega tegelema ning seetõttu on trenn pikk. Ise teen ca. 30-45min-ga oma trennid ära. Ei ole midagi arengus kehvasti olnud.

Sellist asja nagu ektomorf otseselt ei ole. Tähendab, et oled kõhna ja aktiivne lihtsalt, muud midagi. :rolleyes:

Kava on algajale ok. Hiljem võid lihaseid lahku lüüa erinevatele päevadele ning iga trenn neid rohkem piinata kuna taastumiseks jääb ka piisavalt aega sel juhul.

Põhjus on see ,et proovin võtta maksimumi lihastest...iga seeria ja harjutuse vahe on umbes 30sek-1 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis kellast mis kellani sa magad?

See kella 13:30-ne sheik on hea ka? :rolleyes:

Mis ja mitu harjutust mingile lihasgrupile teed?

Iseenesest ma panen küll valgusheigile suht vähe vett, et selline mõnus kreemjas jääks - ei tea, et nõnda kuidagi halvem toime oleks.

Huvi pärast küsin miks linaseemneõli võtad? Kas seedimise pärast?

Tere, esimesel päeval teen kõigepealt sooja umbes 5-10 min, lisaks kätekõverdused ja siis tritsepile 4 erinevat harjutust (mis kodus ja hantlitega teha saab, enamus 10-15x4 ) rinnale üks harjutus, pingi pealt 2x15 kg võimalikult aeglaselt umbes 30x4. Õlale 2 harjutust, seistes hantlid(15kgx2) pea kõrvalt üles 10x4 ja seistes eest tõmbega üles(15kgx2) 10x4. Kõhtu pingi peal, 20kg rinnale ja 20x4. Külgi treenin ka hantliga seistes(20 kg) ja kallutan ühelt küljelt teisele 30x4.

Teisel päeval samuti algul soojendus 5-10 min, lisaks kätekõverdused ja siis biitsepsile 20kg seistes 8x4, jalgu treenin kükkidega (2x15kg õlgadel)20x4. Seljale 2 erinevat harjutust ja alaseljale pingi peal ja siis kõht sama mis esimesel päeval. Küljed hantliga seistes(20 kg) ja kallutan ühelt küljelt teisele 30x4.

13:30-ne sheik peaks nagu andma kehale öösel toitaineid ,et lihast säästa öösel ja viia lihasekasv maksimumini. Linaseemne õli võtan ,et aeglustada seedimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ta hakkab ikka ajudele aga ainevahetus nii kiire ,et vaja vähemalt iga 2h tagant süüa.

Trennid on pikad kuna proovin võtta maksimumi lihastest...iga seeria ja harjutuse vahe on umbes 30sek-1 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jalgu treenin kükkidega (2x15kg õlgadel)

Hantlitega võid teha väljaasteid kui ruumi on.

Aga küki jaoks jäävad 15kg. küll lahjaks.

Kas sul kedagi kergemat kukile pole võtta?

Muudetud kasutaja seenjor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jalgu treenin kükkidega (2x15kg õlgadel)

Hantlitega võid teha väljaasteid kui ruumi on.

Aga küki jaoks jäävad 15kg. küll lahjaks.

Kas sul kedagi kergemat kukile pole võtta?

Väljaastete jaoks on piisav raskus 30 kg ? Kahjuks pole kedagi kukile võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ka ei saa aru mida sa seal 2,5h teed. Suurenda intensiivsust. Samuti pole ma sugugi kindel et sa just 4x nädalas treenima peaks.

Ja jalgu treenid 15-kg-ga, biitsa 20-ga????

Jalad võtab päris hästi läbi ka kükist üleshüpete tegemine. Paar-kolmkümmend seerias ja peaks läbi olema küll. Seljaharjutustest ei rääkinud sa midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole võimalik, et sa teed seeriate vahel 30-60 sekki pausi ning ikka rügad 2-3h trenni teha. See on võimatu. Peaksid tegema järelikult iga trenn mingi 100 seeriat, mis on hullus ning pole vajalik. :rolleyes:

Sellist asja, et vaja iga 2h tagant süüa ei eksisteeri. Loll jutt, muud ei midagi. Keha lihtsalt harjunud regulaarsete toitumistega ning kuna sa iga toidukord annad niivõrd vähe süüa, siis pole ka ime, et paari tunni pärast kõht juba tühi ning järgmist einet vaja. :D

Trenni poole pealt pole vaja ulmet teha:

Kui teed triitsa siis nende raskustega annab 2 harjutusega, igas 2-3 seeriat - triitsa juba väga kenasti läbi võtta. See võtab kõige rohkem 10 minutit. Tee istudes ühe käega kukla tagant surumist triitsale näiteks. Alusta vbl kahe käega ja siis vaata, kas saad kergeima hantliga ühele käele vaikselt kordusi tegema hakata.

Teine harjutus oleks näiteks ülimalt lihtne istumine kahe tooli vahel, kus triitsaga end tõstad.

post-7558-1314096226_thumb.gif

Rinnale võid teha mitu harjutust. Pingil surumine, pingil lendamine + kätekõverdused erinevate kätelaiustega/lisaraskustega

Õlale saad samuti mitu harjutust teha. Seistes/istudes surumine. Lendamine taha, kõrvale, ette.

Jalgu saad väga edukalt Sissy Squattidega treenida. Ma just hiljuti viskasin 2cm koibadele juurde tehes praktiliselt keharaskusega sissy squatte.

post-7558-1314096413_thumb.jpg

Minu arust on sul piisav varustus olemas, et suhteliselt standard trenne teha. Pole vaja 3h rabeleda. 1,5h max ja seda ligi 2-3min puhkustega. Või siis täis intensiivsus ja alla 1h kõik ära teha.

Ära arva, et "rohkem=parem"... reaalselt on tihti nii "Vähem=parem"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ka ei saa aru mida sa seal 2,5h teed. Suurenda intensiivsust. Samuti pole ma sugugi kindel et sa just 4x nädalas treenima peaks.

Ja jalgu treenid 15-kg-ga, biitsa 20-ga????

Jalad võtab päris hästi läbi ka kükist üleshüpete tegemine. Paar-kolmkümmend seerias ja peaks läbi olema küll. Seljaharjutustest ei rääkinud sa midagi.

Jalgu ei treeni 15-kg-ga vaid 2x15kg ehk siis 30kg. Hüpped on hea mõte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole võimalik, et sa teed seeriate vahel 30-60 sekki pausi ning ikka rügad 2-3h trenni teha. See on võimatu. Peaksid tegema järelikult iga trenn mingi 100 seeriat, mis on hullus ning pole vajalik. :rolleyes:

Sellist asja, et vaja iga 2h tagant süüa ei eksisteeri. Loll jutt, muud ei midagi. Keha lihtsalt harjunud regulaarsete toitumistega ning kuna sa iga toidukord annad niivõrd vähe süüa, siis pole ka ime, et paari tunni pärast kõht juba tühi ning järgmist einet vaja. :D

Trenni poole pealt pole vaja ulmet teha:

Kui teed triitsa siis nende raskustega annab 2 harjutusega, igas 2-3 seeriat - triitsa juba väga kenasti läbi võtta. See võtab kõige rohkem 10 minutit. Tee istudes ühe käega kukla tagant surumist triitsale näiteks. Alusta vbl kahe käega ja siis vaata, kas saad kergeima hantliga ühele käele vaikselt kordusi tegema hakata.

Teine harjutus oleks näiteks ülimalt lihtne istumine kahe tooli vahel, kus triitsaga end tõstad.

post-7558-1314096226_thumb.gif

Rinnale võid teha mitu harjutust. Pingil surumine, pingil lendamine + kätekõverdused erinevate kätelaiustega/lisaraskustega

Õlale saad samuti mitu harjutust teha. Seistes/istudes surumine. Lendamine taha, kõrvale, ette.

Jalgu saad väga edukalt Sissy Squattidega treenida. Ma just hiljuti viskasin 2cm koibadele juurde tehes praktiliselt keharaskusega sissy squatte.

post-7558-1314096413_thumb.jpg

Minu arust on sul piisav varustus olemas, et suhteliselt standard trenne teha. Pole vaja 3h rabeleda. 1,5h max ja seda ligi 2-3min puhkustega. Või siis täis intensiivsus ja alla 1h kõik ära teha.

Ära arva, et "rohkem=parem"... reaalselt on tihti nii "Vähem=parem"

Ma proovin siis vähem seeriaid teha ja aega 1,5 h peale saada. Kas viimane seeria peaks olema max või siis kõik teen niipalju kui jõuan ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellist asja nagu ektomorf otseselt ei ole. Tähendab, et oled kõhna ja aktiivne lihtsalt, muud midagi. :rolleyes:

Ma praktiliselt ei teegi aeroobset ja suvel enamasti kodus puhanud, aga olen ikka kõhnavõitu :D (3 korda nädalas gymis ja poole aastaga +12kg juurde võtnud)

Mõni jälgib hoolega, mida ta sa sööb ja kui palju jooksma peab, aga kaal ikka ei kuku. Ma jätan mõned toidukorrad/trennid vahele ja juba kuivan kokku

Mingisugused kehatüübid peavad olema siiski eristatavad

Muudetud kasutaja realreal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma praktiliselt ei teegi aeroobset ja suvel enamasti kodus puhanud, aga olen ikka kõhnavõitu :rolleyes: (3 korda nädalas gymis ja poole aastaga +12kg juurde võtnud)

Mõni jälgib hoolega, mida ta sa sööb ja kui palju jooksma peab, aga kaal ikka ei kuku. Ma jätan mõned toidukorrad/trennid vahele ja juba kuivan kokku

Mingisugused kehatüübid peavad olema siiski eristatavad

mul sama moodi, piisab ühe trenni vahele jätmisest nädalas ja 2kg kadunud... ei ütleks, et just aktiivne oleks, pigem vastupidi. poole aastaga 12kg on ju v'ga hästi.

on ka rasvaprotsent oluliselt suurenenud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul sama moodi, piisab ühe trenni vahele jätmisest nädalas ja 2kg kadunud... ei ütleks, et just aktiivne oleks, pigem vastupidi. poole aastaga 12kg on ju v'ga hästi.

on ka rasvaprotsent oluliselt suurenenud?

Teooria järgi peaks sellest enamus rasv olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teooria järgi peaks sellest enamus rasv olema.

Mis teooria?

Usun et see pigem, pigem vesi (mis küll siiski lihaste osa). Lihast kindlasti nii kiiresti ei kaota.

Aga mis puutub ektomorfi olekusse, siis ma vaidleks Archangelile vastu. - Ma ei pea sugugi aktiivne olema, et suurtes kogustes energiat kulutada või kiiresti kaalu kaotada.

Ja mis puutub teemaalgatajasse siis tee ikka jalgu vähemalt 20ste hantlitega kui tõesti suuremaid pole.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis teooria?

Usun et see pigem, pigem vesi (mis küll siiski lihaste osa). Lihast kindlasti nii kiiresti ei kaota.

Aga mis puutub ektomorfi olekusse, siis ma vaidleks Archangelile vastu. - Ma ei pea sugugi aktiivne olema, et suurtes kogustes energiat kulutada või kiiresti kaalu kaotada.

Ja mis puutub teemaalgatajasse siis tee ikka jalgu vähemalt 20ste hantlitega kui tõesti suuremaid pole.

ta mõtles vast, et 12 kilost peaks enamus rasv olema, mis 6 kuuga lisandus. kaalu kaotamise koha pealt aga 6kg esimese nädalaga pole minu jaoks väh probleem. muidugi rasva protsent minu arvates oluliselt ei vähene nii... pigem tõesti vedeliku kaotus. rind ja käsi tunduvad küll kohe kuivemad aga samas ka väiksemad. ektomorfidel muidugi natuke keeruline üldse see kõhu pisike rasvapolster on siuke mis läheb raskelt ja tuleb kergelt tagasi.

jalgadele võta tõesti parem 20 kgsed ja võiks veel seljakotigi selga visata kus 15kg-sed sees :rolleyes:

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis puutub ektomorfi olekusse, siis ma vaidleks Archangelile vastu. - Ma ei pea sugugi aktiivne olema, et suurtes kogustes energiat kulutada või kiiresti kaalu kaotada.

Teatud kõikumised on tõesti olemas erinevate inimeste vahel. Kuid üldiselt ei saa rääkida ulmelistest vahedest. Enamasti on suuremad erinevused seotud elustiiliga.

Need kes on kõhnad on tavaliselt need, kes tunduvalt ülehindavad toidu koguseid mida nad söövad. Ehk on tihtipeale vägagi madala kaloraaži peal. Kui lisaks ollakse veel aktiivsed siis on energiakulu suur ning niigi väike toidukogus muutub veelgi vähem piisavaks. Ja tulemus ongi kõhna keha-ehitus.

Kui nüüd tehakse jõutrenni ka veel otsa siis see tähendab, et lihasmassi suuremaks kasvuks on vaja olemasolev toidukord arvatavasti vähemalt kahekordistada, kui mitte rohkem. Ning inimeste puhul, kes on 10+a näiteks ülehinnanud söödavat toidukogust... noh jah. Enamasti ei tule lihaskasvust midagi välja kuna ei sööda isegi ligilähedaselt vajalikke koguseid lihaskasvuks... pärast nutetakse, et Ektomorf jne jne. Loll jutt lihtsalt.

Kaalu kaotamiseks ei pea tõesti aktiivne olema. Peab lihtsalt vähem sööma. Jah mõne inimese ainevahetus on veidi võimsam ning keha põletab veidi rohkem kaloreid vabas olekus ja kergemate lihaste rakendamistega. Kuid tihtipeale on see toitumise ja muu elustiili kõrvalnäht. Pidevas ülekaloraažis olles põletab meie keha rõõmsalt palju energiat ning kui trennipoiss ka veel siis põleb veelgi enam lihaste jms näol.

Piisab veidi toiduga järgi anda, kui kaal hakkab kukkuma.

Kuid see on kõik suhteliselt ebaoluline jutt.

Iga inimese kalorivajadused on erinevad. See ju siililegi selge. Ektomorfid aga millegi pärast väidavad, et söövad palju aga juurde ei võta - mis on ülim lollus ja sama hästi võiks väita, et päike on roheline ja kuu roosa-lilla triibuline. Kui juurde ei võta siis lihtsalt ei sööda piisavalt. Nagu enne mainisin siis kõik need "ekto" vennad tavaliselt "arvavad" et söövad palju. Kui aga kokku loed siis on kogused kesised ning pärast tuleb välja, et tehakse trenni 6x nädalas ja lisaks veel mängitakse 2h jalgpalli päevas. Ei tea jah kuhu kogu see energia kaob. :rolleyes:

Olgu su keha milline ta on, termodünaamika seadusi ta ikka ümber leiutama ei hakka.

Need kehatüübid on lihtsalt üldiselt kokkuvõtvad kategooriad sinu hetke välimuse, näitajate ning elustiili kohta. Ning need muutuvad olenevalt sinu tegudest.

post-7558-1314120336_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis teooria?

Usun et see pigem, pigem vesi (mis küll siiski lihaste osa). Lihast kindlasti nii kiiresti ei kaota.

Aga mis puutub ektomorfi olekusse, siis ma vaidleks Archangelile vastu. - Ma ei pea sugugi aktiivne olema, et suurtes kogustes energiat kulutada või kiiresti kaalu kaotada.

Ja mis puutub teemaalgatajasse siis tee ikka jalgu vähemalt 20ste hantlitega kui tõesti suuremaid pole.

Mhm kuna olen ektomorf siis kaalu on tõesti väga raske tõsta. Tegin täna jalga 30 kg etteastumist ja tundub ,et see on päris hea harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teatud kõikumised on tõesti olemas erinevate inimeste vahel. Kuid üldiselt ei saa rääkida ulmelistest vahedest. Enamasti on suuremad erinevused seotud elustiiliga.

Need kes on kõhnad on tavaliselt need, kes tunduvalt ülehindavad toidu koguseid mida nad söövad. Ehk on tihtipeale vägagi madala kaloraaži peal. Kui lisaks ollakse veel aktiivsed siis on energiakulu suur ning niigi väike toidukogus muutub veelgi vähem piisavaks. Ja tulemus ongi kõhna keha-ehitus.

Kui nüüd tehakse jõutrenni ka veel otsa siis see tähendab, et lihasmassi suuremaks kasvuks on vaja olemasolev toidukord arvatavasti vähemalt kahekordistada, kui mitte rohkem. Ning inimeste puhul, kes on 10+a näiteks ülehinnanud söödavat toidukogust... noh jah. Enamasti ei tule lihaskasvust midagi välja kuna ei sööda isegi ligilähedaselt vajalikke koguseid lihaskasvuks... pärast nutetakse, et Ektomorf jne jne. Loll jutt lihtsalt.

Kaalu kaotamiseks ei pea tõesti aktiivne olema. Peab lihtsalt vähem sööma. Jah mõne inimese ainevahetus on veidi võimsam ning keha põletab veidi rohkem kaloreid vabas olekus ja kergemate lihaste rakendamistega. Kuid tihtipeale on see toitumise ja muu elustiili kõrvalnäht. Pidevas ülekaloraažis olles põletab meie keha rõõmsalt palju energiat ning kui trennipoiss ka veel siis põleb veelgi enam lihaste jms näol.

Piisab veidi toiduga järgi anda, kui kaal hakkab kukkuma.

Kuid see on kõik suhteliselt ebaoluline jutt.

Iga inimese kalorivajadused on erinevad. See ju siililegi selge. Ektomorfid aga millegi pärast väidavad, et söövad palju aga juurde ei võta - mis on ülim lollus ja sama hästi võiks väita, et päike on roheline ja kuu roosa-lilla triibuline. Kui juurde ei võta siis lihtsalt ei sööda piisavalt. Nagu enne mainisin siis kõik need "ekto" vennad tavaliselt "arvavad" et söövad palju. Kui aga kokku loed siis on kogused kesised ning pärast tuleb välja, et tehakse trenni 6x nädalas ja lisaks veel mängitakse 2h jalgpalli päevas. Ei tea jah kuhu kogu see energia kaob. :rolleyes:

Olgu su keha milline ta on, termodünaamika seadusi ta ikka ümber leiutama ei hakka.

Need kehatüübid on lihtsalt üldiselt kokkuvõtvad kategooriad sinu hetke välimuse, näitajate ning elustiili kohta. Ning need muutuvad olenevalt sinu tegudest.

post-7558-1314120336_thumb.jpg

Ma ise olen 21a 187 cm pikk ja 70 kg ja söön päevas umbes 4500 kcal(valgujoogid ja möllud sees) ja ma ei usu ,et see eriti vähe on, töö ei ole ka nii füüsiline. Juurde tuleb ikka väga raskelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma võin sõbra näiteks tuua, kes tegi jõusaalis ainult ülakeha ja paisus poole aastaga nii suureks, et sünnipäeval ei tundnud teda äragi. Hommikuti enne kooli ei söönud ta tavaliselt midagi, hiljem koolis ostis saiakesi ja nestead + hiljem kooli lõuna. Pärast kooli tegi kodus endale kiirelt miskit (mikrokas eilne õhtusöök vms), 20:00-21 paiku sõi veel õhtust ja oligi päevana söök tehtud. Iga päev tarbis karastusjooke ja sõi niisama igast jama näost sisse (popkorn, krõps, komme). Absoluutselt iga nädalavahetus jõi vähemalt 1 kord täis, vahest ka 2 korda :rolleyes: (suitsetab päevas pool pakki) Ma olen temaga pidudel käinud ja need pohmakaga järgmine päev söödud toidud ei ole kaugeldki trenniloomadele mõeldud. Saalis käis 4 korda nädalas ja tarbis toidulisanditest ainult proteiinipulbrit. Selge see, et six packi tal ees polnud, aga käed olid ikka päris prisked.

Muudetud kasutaja realreal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teatud kõikumised on tõesti olemas erinevate inimeste vahel. Kuid üldiselt ei saa rääkida ulmelistest vahedest.

Saab ikka küll :rolleyes:

Üks 3% keharasvaga õgard on meil siin foorumiski sõna võtnud. Minu meelest pani päevamenüü ka kirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise olen 21a 187 cm pikk ja 70 kg ja söön päevas umbes 4500 kcal(valgujoogid ja möllud sees) ja ma ei usu ,et see eriti vähe on, töö ei ole ka nii füüsiline. Juurde tuleb ikka väga raskelt.

Kindel, et tuleb 4500kcal?

Sinu trenn põletab ikka päris räigelt kaloreid, kui 2-3h ainult uhad. Mingi 1000kcal on reaalne. Kergelt töö juures kulutatu ka juurde, veidikene ülearvestust vbl ja ongi suhteliselt aeglane areng garanteeritud.

Palju on menüüs valku grammiliselt? 20-30% valgu energiaväärtusest läheb ainuüksi seedimise peale.

Ehk suure valgusisaldusega menüü, väga pikk ja intensiivne treening + töö, mis ei pruugi olla väga füüsiline, kuid ainüksi seismine kulutab rohkem kaloreid kui istumine. Ning lõpptulemuseks ongi see, et kulutab niivõrd palju kaloreid, et isegi 4500kcal juures ei tule eriti kaalu juurde.

Mina ise kaalun praegu 98kg ja kasvan 3500kcal juures. Aga minu trenn on 45min pikk ning veedan 90% päevast istudes arvuti taga. Ehk kui ma teeksin samamoodi trenni nagu sina, seisaksin enamiku päevast jalgadel siis oleksin samuti raskuses kaalu lisamisega. :rolleyes:

No ma võin sõbra näiteks tuua, kes tegi jõusaalis ainult ülakeha ja paisus poole aastaga nii suureks, et sünnipäeval ei tundnud teda äragi. Hommikuti enne kooli ei söönud ta tavaliselt midagi, hiljem koolis ostis saiakesi ja nestead + hiljem kooli lõuna. Pärast kooli tegi kodus endale kiirelt miskit (mikrokas eilne õhtusöök vms), 20:00-21 paiku sõi veel õhtust ja oligi päevana söök tehtud. Iga päev tarbis karastusjooke ja sõi niisama igast jama näost sisse (popkorn, krõps, komme). Absoluutselt iga nädalavahetus jõi vähemalt 1 kord täis, vahest ka 2 korda :) (suitsetab päevas pool pakki) Ma olen temaga pidudel käinud ja need pohmakaga järgmine päev söödud toidud ei ole kaugeldki trenniloomadele mõeldud. Saalis käis 4 korda nädalas ja tarbis toidulisanditest ainult proteiinipulbrit. Selge see, et six packi tal ees polnud, aga käed olid ikka päris prisked.

Et siis kinnitad minu pointi? Kui ta suurtes kogustes saiakesi, karastusjooke ja muud jama sõi siis oligi kaloraaž laes ning lihas vohas kergelt öeldes. Alkohol ei pärsi lihaskasvu siiski nii oluliselt nagu arvatavakse. Suits samuti mitte.

Minu päevamenüü on ka osaliselt hot-dogid, pitsaa, jäätis jms. Ei ütleks, et vormile kehvasti mõjub. :D

Söögikordade arv ei mõjuta midagi. Söögi väline kuju / üldlevinud arvamused mingi toidu headuse/halbuse kohta samuti ei mõjuta eriti arengut. Vormi võib teha pitsade ja krõpsudega väga hästi. Kui valgupulbrist saab lisaks vajalikke valke siis ongi kõik piisav kehal olemas, et ilusti lihasmassi ehitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×